Srodne teme
Kliknite za generisanje liste srodnih tema...
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li je DV interlejsovan?

[es] :: Digitalne kamere :: Da li je DV interlejsovan?

[ Pregleda: 3424 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ADRENALIN

Član broj: 17952
Poruke: 278
89.216.123.*



Profil

icon Da li je DV interlejsovan?11.01.2008. u 18:01 - pre 198 meseci
Da li je format DV interlejsovan format, tj. kada montiram snimak sa kamere koja snima u tom formatu da li je prvo potrebno da ga nekako prebacim u progresiv pa da onda radim ili postoji bolje rešenje. Imam jako velike smetnje na snimku kod brzih promena u kadru. Čini mi se da je problem u interlejsu, snimak sam prebacio sonijevim programom koji sam dobio uz kameru, i ne znnam da li on to uradi ili moram sam da deinterlejsumje m posle. Koristio sam ulidov alat za montažu.

Kako vi to radite, dakle kako izmontirate snimak sa kamere, od samog skidanja sa trake do rezanja na dvd.
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Da li je DV interlejsovan?11.01.2008. u 22:45 - pre 198 meseci
Pretraga na Video forumu , prelistaj sve top teme pa onda pitaj . Imas brate brdo odgovora vezano za postavke i programe koji se koriste . Pozdrav !
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

ADRENALIN

Član broj: 17952
Poruke: 278
89.216.123.*



Profil

icon Re: Da li je DV interlejsovan?12.01.2008. u 10:02 - pre 198 meseci
Pa verujem da ima ali nigde nema sve redom, moje pitanje je vrlo konkretno, zanima me da li dv mora da se deinterlejsuje ili ne, ne tražim da raspravljamo o alatima , ako to nek ne želi, ovo je primarno pitanje.
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Da li je DV interlejsovan?12.01.2008. u 18:52 - pre 198 meseci
Nisam kompetentan ( nisam bas profesionalac u ovoj oblasti ) ali mislim da nemora . Koja je kamera u pitanju mozda je problem do nje . ostavi taj program koji si dobio uz kameru i pokusaj sa Vegasom , Premierom a na video forumu imas i osnovne tutorijale prevedene . Pozdrav !
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

Misa_exclusive
Milos Andrejevic
Raduckam tu i tamo... :)
Novi Sad/Leskovac

Član broj: 59286
Poruke: 1061
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 190609050


Profil

icon Re: Da li je DV interlejsovan?12.01.2008. u 19:43 - pre 198 meseci
Da, interlejsovan je. Radi projekat u interlace, lower field first. ZTo ti je standardno za prikaz na DVDu i na tv. Progresiv se koristi za druge stvari
Nije sve u parama. Ima nešto i u nekretninama, a Boga mi, i u zlatnim polugama

 
Odgovor na temu

ADRENALIN

Član broj: 17952
Poruke: 278
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Da li je DV interlejsovan?13.01.2008. u 21:56 - pre 198 meseci
Citat:
Misa_exclusive: Da, interlejsovan je. Radi projekat u interlace, lower field first. ZTo ti je standardno za prikaz na DVDu i na tv. Progresiv se koristi za druge stvari


Tako sam i radio, ali imam te odvratne pojave kod brzih promena u kadru, možda nešto nisam lepo uradio. Pokušaću ponovo da vidim da li sam ja negde pogrešio. Kada skinem snimak sa trake isto postoje te brljotine u snimku, ali kada ga pustim u WMP onda se sve sredi, verovatno on prpozna da je to interlejsovan format pa ga reprodukuje kako treba. Kamera je soni 37-mica.
 
Odgovor na temu

lord x
Podgorica

Član broj: 70329
Poruke: 269
195.66.162.*



+1 Profil

icon Re: Da li je DV interlejsovan?14.01.2008. u 09:37 - pre 197 meseci

Pal DV na kome snima tvoja kamera je standardni tv format od 720x576 piksela. Prilikom obrade na racunaru MORA doci do pojeve testerica na uspravnim linijama u kadru jer monitor racunara nije predvidjen za sttandardni PAL. Na smontiranom materijalu, kada ga emitujes na TV-u takvih problema nema, takodje i kada ga pakujes u MPEG2.
 
Odgovor na temu

ADRENALIN

Član broj: 17952
Poruke: 278
89.216.122.*



Profil

icon Re: Da li je DV interlejsovan?17.01.2008. u 18:38 - pre 197 meseci
Pa nije tako na kraju ispalo, ipak sam i na tv-u imao problema, ne znam, možda nisam dobro podesio izlazni format (MPEG2)
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Da li je DV interlejsovan?17.01.2008. u 20:12 - pre 197 meseci
Kada snimas pal 720x576 , renderujes u DVD PAL separate ( demux uradis razdvojis sliku i zvuk ) onda zvuk koji dobijes vratis na timeline pa ga renderujes u ASC3 promenis mu naziv i obrises izvorni zvuk . Sada u folderu imas dva fajla jedan mpa(slika) i AC3 (zvuk) . otvoris Arhiitekt podesis parametre da ti budi isti kao renderovanje (bitrarate 6000) uradis meni uredis prepare i posle rezes u Neru kao DVD Video i to je to . Mozda sam ti sazeto dao neke smernice ali ja to tako radim . Pozdrav !
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

Misa_exclusive
Milos Andrejevic
Raduckam tu i tamo... :)
Novi Sad/Leskovac

Član broj: 59286
Poruke: 1061
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 190609050


Profil

icon Re: Da li je DV interlejsovan?17.01.2008. u 21:18 - pre 197 meseci
^Nema potrebe da razdvaja sluku i zvuk.
Vidi, kompjuter radi u PROFRESIV modu i zato ti se javlaju brlje pri pokretu. kad napraviš DVD i pustiš ga iz stand alone DVD pljera - nećeš imati problema. Biće sve glatko, jer dvd player hardversku radi plejbek interlejsovanog snimka. isto to rade i kartice za ,montažu koje se koriste za komp. E kad ti pustiš na TV-u, preko kompa, sa TV out-om, opet ima pproblema jer komp i dalje tretira snimak PROGRESIVNO i samo ga šalje na TV. E zato televizioje koriste kartice za emitovanje snimaka i zato sve ide glatko (to se posebno ogleda na kretanju textra po horizontali i vertikali)
Nije sve u parama. Ima nešto i u nekretninama, a Boga mi, i u zlatnim polugama

 
Odgovor na temu

ADRENALIN

Član broj: 17952
Poruke: 278
*.adsl-2.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Da li je DV interlejsovan?21.01.2008. u 07:49 - pre 197 meseci
Pretpostavljam da sam negde u postupku napravio grešku. Nisam vodio računa o tome. Ostaje mi da probam sa nekim malim klipom i vidim kako se to pravilno radi. Kakva je situacija sa novijim televizorima, imaju li oni progresiv mod ili su i oni interlejs. Naravno da kada ide preko tjunera mora da bude interlejsovan zbog pal standarda, zapravo da li SVAKI dvd preko s-video konektora daje isključivo interlejsovan signal? Kakva je situacija sa komponentnim izlazima, da li je i tu interlejsovan signal.
 
Odgovor na temu

Toxic Flame
Aljosha Sologub
Beograd

Član broj: 32704
Poruke: 288
212.200.212.*



+1 Profil

icon Re: Da li je DV interlejsovan?11.03.2008. u 00:21 - pre 196 meseci
imao sam slichan problem sa hc24..

evo mog reshenja (koristim vegas, ali mislim da je svuda slichno)

dakle kad skinesh traku ona je u interlace (i to je to kad se vide trakice i sve to) onda kad obradjujesh podesish proekat da bude progressive i naravno i finalan render progressive..tako sam dobio videe koji se svuda pushtaju lepo i nema tih crtica preko celog kadra kad kamera ide gore dole..

to je to za videe koje planirash da vrtish po kompu..za dvd format je druga pricha.
_-=amateur=-_
 
Odgovor na temu

HappyIndividuals
Željko Toševski
Požarevac

Član broj: 166623
Poruke: 88
pozarevac-kovin-at0.mediaworksit.net.

Sajt: https://www.youtube.com/u..


Profil

icon Re: Da li je DV interlejsovan?19.03.2008. u 00:58 - pre 195 meseci
Naravno, i softveri kao na primer PowerDVD i drugi imaju podesavanje interlejsa u opcijama, tako da bi trebalo uglavnom i softverski na racunaru resiti problem pri pustanju klipova koji nemaju sinhronizovana polja kada se gledaju na monitoru (koji narano daje progrsivnu sliku). Ali na ustrb kvaliteta - dolazi do blagog zamucivanja slike
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalne kamere :: Da li je DV interlejsovan?

[ Pregleda: 3424 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Srodne teme
Kliknite za generisanje liste srodnih tema...
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.