Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"bug" šeta kroz aplikaciju

[es] :: Access :: "bug" šeta kroz aplikaciju

[ Pregleda: 2244 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SLOJ.1973

Član broj: 130198
Poruke: 871
*.mediaworksit.net.



+41 Profil

icon "bug" šeta kroz aplikaciju04.01.2008. u 20:22 - pre 198 meseci
Pozdrav svima.Evo opet ja sa nekim problemom.Naime ,odradio sam jednu aplikaciju sa desetak formi,nekoliko podformi i desetak izveštaja.Još uvek je nisam dovršio jer imam problem:naime,dešava mi se da kada preko komandnog dugmeta pozivam neku formu ili izveštaj,koji su tipa pop up,jednostavno aplikacija pukne,tj. ništa se ne dešava:nema pozivane forme ili izveštaja nigde.Nisam baš vičan u pisanju error handlera,pa ne mogu da otkrijem gde je greška.E sada kada pokušavam da tu istu formu otvorim u dizajn modu nekada mi uspe a nekada ne.Kada tu formu ili izveštaj pokušam da obrišem dobijam poruku da je otvorena i da je u tom trenutku nemoguće obrisati.A forme (izveštaja) nigde na ekranu.Uradim kompakt baze otvorim je ,snimim problematičnu formu kao kopiju,obrišem problematičnu (posle kompakta je to moguće) preimenujem kopiju u onu koju sam obrisao i to radi.Ali posle izvesnog vremena dešava mi se sa drugom pop up formom ili izveštajem isto."Crv" šeta li šeta a ja ne znam gde je.Hvala svima na bilo kakvoj pomoći.
Jednog dana...
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: "bug" šeta kroz aplikaciju05.01.2008. u 06:29 - pre 198 meseci
Ako nije u pitanju spoljna pretnja već isključivo Access problem, onda probaj ovako.
Pošto si već dosta truda uložio i napravio skoro celu aplikaciju, šteta bi bilo da propadne. Probaj da otvoriš novi prazan .mdb na nekoj drugoj lokaciji. Počni da u novi fajl inportuješ objekte. Prvo tabele. Istestiraj ih da li se sve otvaraju i da li trpe dodavanje/izmenu/brisanje. Ponovo uspostavi referencijalne integritete, baš kao da praviš aplikaciju iz početka. Onda inportuj jedan po jedan objekat od upita formi i izveštaja, po mogućnosti redom kako si pravio aplikaciju, čisto da bi ona imala smisla i ne bi otkazivala zbog nedostajućeg objekta. Svaki put kad nešto novo dodaš, istestiraj, da vidiš da li dolazi do pucanja. Tako ćeš ukapirati gde je greška. Znam da je mukotrpno ali nema bolje. Probaću da pronađem temu gde je Zidar pisao o hvatanju grešaka i da ti ostavim link. To bi morao obavezno da uključiš u VBA kod.
 
Odgovor na temu

izonic
ishab zonic
Tuzla

Član broj: 38128
Poruke: 591
89.146.179.*

Sajt: www.icentar.ba


+2 Profil

icon Re: "bug" šeta kroz aplikaciju05.01.2008. u 16:05 - pre 198 meseci
Otvori sve forme na dizajn i stavi autocenter na Yes.
zxz
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: "bug" šeta kroz aplikaciju05.01.2008. u 16:40 - pre 198 meseci
@ izonic
Ne znam kako će u pomoći pozicioniranje formi u centar. Ako ima problem sa Pop Up onda eventualnio da poskida svuda sa Yes na No. Ne bi trebalo da bude više njih sa istom osobinom.
Pop Up -----------omogucuje da forma bude stalno na vrhu (Yes)
U čemu je štos?

 
Odgovor na temu

SLOJ.1973

Član broj: 130198
Poruke: 871
*.mediaworksit.net.



+41 Profil

icon Re: "bug" šeta kroz aplikaciju05.01.2008. u 21:18 - pre 198 meseci
Hvala Getsbiju i Izonicu na odgovorima.Poslušao sam Izonica i sve forme i izveštaje stavio na Autocentar-Yes.Za sada nema "pucanja".Izgleda da je to to .Još jednom hvala.
Jednog dana...
 
Odgovor na temu

izonic
ishab zonic
Tuzla

Član broj: 38128
Poruke: 591
89.146.161.*

Sajt: www.icentar.ba


+2 Profil

icon Re: "bug" šeta kroz aplikaciju07.01.2008. u 11:33 - pre 198 meseci
Za getsbija.
Kako sam dosao do tog zakljucka?

Udjem u auto okrenem kljuc u bravi za palenje ali ni da mrdne.
zadjem iz auta i ustanovim da je guma izduvala.

Malo sale.

Desava se da pri dizajnu pomjerimo klizacima radni prostor te dobijemo daleko veci nego sto moze stati na ekran.
Moze se to desiti i promjenom rezolucije.
To mozete i sami izvesti ukoliko sklonite neku formu ili pak prozor baze negdje u cosak i poslije je necete vidjeti.
Laksi nacin je da stavite rezoluciju vecu nego obicno te stavite u cosak negdje formu napr.
Vratite na manju rezoluciju i formu vise necete vidjeti.
Zato je potrebno na dizajnu staviti da se centrira.
zxz
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: "bug" šeta kroz aplikaciju07.01.2008. u 11:51 - pre 198 meseci
OK. Ja inače stalno stavljam ovu osobinu Auto Center na Yes. Ali čisto iz estetskih razloga. U dokumentaciji stoji:(Yes, True, The form will be centered automatically on opening). Što znači da će forma biti automatski centrirana pri otvaranju. Kad sam pročitao njegovo pitanje nije mi ni na kraj pameti bilo da aplikacija može da pukne iz tog razloga. U svakom slučaju prihvatam objašnjenje. Podsetilo me na onaj kosmodisk. Izgleda šašavo ali mene leđa više ne bole. :-)
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: "bug" šeta kroz aplikaciju

[ Pregleda: 2244 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.