Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problemi sa lokalnom mrezom(WLAN)

[es] :: Wireless :: problemi sa lokalnom mrezom(WLAN)

[ Pregleda: 2003 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

severijan
janko jankovic
Obrenovac

Član broj: 26732
Poruke: 32
80.93.234.*

Sajt: www.obrenovackioglasi.com


Profil

icon problemi sa lokalnom mrezom(WLAN)27.12.2007. u 08:33 - pre 199 meseci
od nedavno koristim lan mrezu za internet.kacim se na jedan racunar koji ima wifi vezu pa daje nama ostalima internet.e sad,do nedavno sam mogao da vidim druge korisnike u okviru lan-a i ono sto oni dele sa svima nama.medjutim,od nedavno,vise ne mogu nikog da vidim,jedino sebe i pa i kod sebe ne mogu da udjem.problem je sto ja i dalje serujem dva foldera sa ostalima (vidi se ona ruka izspod foldera koja oznacava da je on sherovan) ali kako rekoh to ja uopste ne vidim kad odem na lokalnu mrezu.takodje je zanimljivo sledece:dok sam jos mogao da vidim ostale korisnike napravio sam shortcut-ove dvojice sa najvise fajlova na moj desktop.i sad kad kliknem na te precice oni mi se bez problema otvore i vidim sta oni seruju.ali,oni se uopste ne pojavljuju u lokalnoj mrezi kad ih tamo potrazim.
ovo sve verovatno izgleda strasno konfuzno zato cu pokusati da objasnim plasticno.evo puta kojim idem:my network places-entire network-microsoft windows network-workgroup e sad ovde bi trebalo da se pojave drugi korisnici na mrezi ali kako rekoh nema nikog sem mene a kad kliknem na mene ne da mi da udjem vec kaze da nije dostupno.sta se desava?jel mozda ima neki servis koji treba da pokrenem u windowsu ili sta vec?pomozite mi jer nisam siguran sta tacno ja sherujem i sta sve drugi vide na mom racunaru a i voleo bih da ponovo vidim te ljude.
unapred sam vam zahvalan.
 
Odgovor na temu

nino1987
nino1987
Optima Telekom, Hrvatska

Član broj: 24638
Poruke: 381
*.adsl.net.t-com.hr.



+14 Profil

icon Re: problemi sa lokalnom mrezom(WLAN)06.01.2008. u 14:36 - pre 198 meseci
pitanje je jesu li oni u grupi WORKGRUP da nije ime grupe nekako drugacije pa te to pati???
ROCK"n"Roll
 
Odgovor na temu

pbenka
Bački Petrovac

Član broj: 41366
Poruke: 506
*.cable-2.sattrakt.net.



+54 Profil

icon Re: problemi sa lokalnom mrezom(WLAN)07.01.2008. u 10:24 - pre 198 meseci
Jedan komp u mreži je master browser, koji u tvom slučaju ne radi dobro. Master browser je obično komp sa "najvišim" op sistemom, pa koji najduže radi na mreži itd. Potraži na googlu detalje. Imaš li neki komp koji non-stop radi? Verovatno onaj preko koga idete na net. u svakom slučaju kad se restartuje taj komp koji vrši funkciju master browsera, trebalo bi da proradi. Ako znaš imena ostalih kompova, možeš preko windowsove search funkcije da nađeš bilo koji komp u mreži ili preko IP adrese, ako su statičke.
Pavel - yt7ta
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: problemi sa lokalnom mrezom(WLAN)

[ Pregleda: 2003 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.