Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Adobe Premiere pro 1.5: slika koci, cima i zapinje

[es] :: Video softver :: Adobe Premiere pro 1.5: slika koci, cima i zapinje

[ Pregleda: 2195 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pakito
Paun Es Durlic
kustos etnolog (u penziji!) i programer
naivac
Majdanpek * Pančevo

Član broj: 91953
Poruke: 273
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: www.PaunDurlic.com


+3 Profil

icon Adobe Premiere pro 1.5: slika koci, cima i zapinje17.12.2007. u 18:27 - pre 198 meseci
* MB ASUS - SOCKET 775 - P5K
* GAINWARD VGA - PCIE - BP8500GT-512-TV-DVI
* INTEL C2D-2.33 BOX-E6550 CORE 2 DUO
* MEMORIJA DDR2 TWINMOS 2048MB
* HARD DISK MAXTOR HDD 250GB 7200RPM, S-ATA II
* PIONEER DVD-RW 16X DOUBLE LAYER 112D BLACK
* COOLER MASTER MIDI TOWER Elite Black
* MONITOR SAMSUNG 22" SyncMaster TFT 223BW
* MODEM 56K V.90
* TASTATURA LOGITECH OEM Value Keyboard Black
* OEM MIS Logitech Optical PS/2 M-SBF90 BLACK
* LOGITECH 2.1 ZVUCNICI S-200 FULL PACK

Obezbedio sam gornju konfiguraciju glat novu, namenio je isključivo radu na video gradji koju na terenu snimam Sony DCR-SR290E camcorderom, instalirao Win XP sa SP2, instalirao potom K-Lite mega codec pack, pa QuickTime 7, pa na koncu i Adobe Premiere Pro 1.5, ali mi je već prilikom jedne probe palo u oči kako se slika, posle renderovanja na šini, čudno ponaša u kontrolnom monitoru: zapinje, skakuće, cupka ... To se isto zadržalo i na AVI fajlu koju sam exportovao na HDD. Isprobao sam izvorne .mpeg fajlove u Windows Movie Makeru, te u raznim plejerima - ovih problema u njima nema. Normalno se ponašaju i u Premierovom Source Monitoru! Medjutim, izvezeni AVI fajl zapinje i koči ne samo u kontrolonom Premierovom monitoru, već i u svim plejerima sa kojima sam vršio proveru: BS, Clasicu i sličnim! Šta može biti u pitanju?
 
Odgovor na temu

pakito
Paun Es Durlic
kustos etnolog (u penziji!) i programer
naivac
Majdanpek * Pančevo

Član broj: 91953
Poruke: 273
77.46.250.*

Sajt: www.PaunDurlic.com


+3 Profil

icon Re: Adobe Premiere pro 1.5: slika koci, cima i zapinje24.12.2007. u 20:40 - pre 198 meseci
Problem je bio u lošoj instalaciji drajvera za matičnu ploču! Za nauk: nemojte ih nikad instalirati direktno, sa priloženih CD-ova, već idite na Control panel>System>Hardware>Device manager ... pa gde se pojavi žuti upitnik idite na Update driver .. i inda mu dajte neka sam nadje na priloženom disku ono što mu treba! Zaista, sve savršeno funkcioniše! Naročito u pogledu Premiera Pro 2.0 i mpeg fajlova sa Sony camkordera!
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
*.nspoint.net.



+3 Profil

icon Re: Adobe Premiere pro 1.5: slika koci, cima i zapinje26.12.2007. u 15:57 - pre 198 meseci
E vidi, imam neke slicne probleme ali samo kada na masinu prikljucim DSR 1500p dv rekorder, slika se cudno trese i secka. Ako snimam na traku i na traci bude isto ali pri eksportu sve bude OK. Imamo dve masine slicne tvojoj na drugoj sve radi ok. Ne secam se nacina na koji sam instalirao drajvere ali imacu u vidu tvoje preporuke, bilo mi malo bezveze da do sada pisem o tom problemu ali eto mozda je to sa instalacijom drajvera resenje.
Inace Premere pro 2.0 pravi probleme koji bas i nemaju logike i zna dosta da koci. Sto je najgore problemi se desavaju pri renderingu i pripremi za export na traku. Projekti u kojima radimo su vrlo komplikovani sa preko 300 titlova, mnostvom tga sekvenci mnogo sina za zvuk, sekvence su oko pola sata a pri snimanju i do 3 sata itd.
 
Odgovor na temu

[es] :: Video softver :: Adobe Premiere pro 1.5: slika koci, cima i zapinje

[ Pregleda: 2195 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.