Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Tehnologije za izradu animirane web prodavnice ?

[es] :: Art of Programming :: Tehnologije za izradu animirane web prodavnice ?

[ Pregleda: 2764 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

toplim
Pera Furundzija

Član broj: 23551
Poruke: 806
212.62.39.*



+45 Profil

icon Tehnologije za izradu animirane web prodavnice ?16.12.2007. u 21:43 - pre 199 meseci
Recimo, ideja je da se napravi web prodavnica ali u grafickom okruzenju, tako sto bi korisnik imao svog "patuljka" kojim bi mogao da upravlja i da ide od rafa do rafa.Prodavnica bi imala vrata, kasu,rafove,police, stavke koje su na prodaju. Takodje bi korisnici mogli medjusobno da komuniciraju.Na slici bi se tacno videlo koliko je korisnika trenutno u prodavnici, svako bi mogao da prica sa svakim, takodje bi postojale i neke osobe koje tu rade i njima bi se obradjali kupci za neke informacije koje ih zanimaju u vezi proizvoda...

E sad posto je ovo prilicno zahtevno za danasnje mrezne protoke...Da li postoji mogucnost da se na racunaru kupca instalira odredjeni program koji sadrzi najveci deo te animacije. Recimo praznu prodavnicu i navigaciju,posto bi to bile standardne stvari koje se ne menjaju u jednom periodu, menjali bi se samo stavke na policama, radnici,kupci...na taj nacin mrezom bi prolazili samo osnovni podaci i informacije a ne i grafika animacija i slike...To bi mnogo ubrzalo otvaranje stranice i tako to postaje i izvodljivo i primenljivo.

E sad taj program za kupovinu bi bio otprilike par desetine mb i njega bi kupci dobijali prilikom registracije. Jednom skinu program-igricu i posle samo koriste prilikom kupovine artikala.
Tako web kupovina dobija novu draz i smisao i ljudima bi bilo zanimljivo. S tim sto bi se na nekoliko meseci "krecila"prodavnica, razmestao namestaj, police i slicno...

Koliko je ova zamisao izvodljiva i pomocu kojih tehnologija?
 
Odgovor na temu

dmn
Nebojša Milić
Minhen

Član broj: 17795
Poruke: 122
...58.130.static.cablesurf.de.



+1 Profil

icon Re: Tehnologije za izradu animirane web prodavnice ?17.12.2007. u 08:08 - pre 199 meseci
Pozdrav,

govorim iz svog iskustva tako da ne treba sve uzimati zdravo za gotovo:

- mozda bi Flash (Flex) bio pravo resenje za te zahteve, kada je font-end u pitanju, s' tim sto bi imao mogucnost da se u toku razvoja odlucis da li zelis da se aplikacija instalira na racunaru korisnika pa izvrsava kao stand-alone program, ili u brauzeru. U stvari cak bi mogao i da imas dve verzije programa - standalone i on-line. Postoji vise programa koji od flash aplikacije prave exe fajl, ja sam probao Zinc (http://www.multidmedia.com/software/zinc/). Kada je back-end u pitanju imas slobodu izbora (php, java, asp...)

A sada sto se ne-tehnickog apekta tice, da li ljudi stvano zele da se igraju sa patuljcima u on-lajn prodavnici? Ja bih rekao da ako neko hoce da se igra on-lajn on igra on-lajn igre, a ako hoce da kupuje on-lajn on posecuje on-lajn prodavnice, ne znam koliko je smisleno i isplativo ove stvari mesati. Mada, naravno, uvek mozes da probas :)

pozdrav
 
Odgovor na temu

toplim
Pera Furundzija

Član broj: 23551
Poruke: 806
212.62.39.*



+45 Profil

icon Re: Tehnologije za izradu animirane web prodavnice ?17.12.2007. u 09:43 - pre 199 meseci
Ok pomocu Flasha. Ja bih se opredelio da to bude exe fail. Medjutim kako povezati onda exe aplikaciju na korisnikovom kompu i scripte na sajtu. To onda zahteva i neko napredno programiranje koje ja ne poznajem.
Sta ako tu aplikaciju posto se konektuje na net razni "cistaci" na kompu prepoznaju kao spy.
Da li ce firewall moci da se zaobidje.
Nemam iskustva sa pravljenjem takvih aplikacija, samo sam dao ideju.
 
Odgovor na temu

dmn
Nebojša Milić
Minhen

Član broj: 17795
Poruke: 122
...58.130.static.cablesurf.de.



+1 Profil

icon Re: Tehnologije za izradu animirane web prodavnice ?17.12.2007. u 11:59 - pre 199 meseci
Postoje razni nacini da "nateras" flash aplikaciju da komunicira sa serverom. U zavisnosti od toga da li je za server-side deo koriscen PHP ili Java pogledaj sledeca resenja:

- Granite Data Services http://www.graniteds.org/confl.../viewpage.action?pageId=229378 (povezivanje Flasha i Jave)
- AMFPHP http://amfphp.org/ (povezivanje Flasha i PHP-a)

Sto se ostalih tvojih pitanja tice, ne vidim nikakvu razliku izmedju jedne takve aplikacije i bilo koje druge.

pozdrav


[Ovu poruku je menjao dmn dana 17.12.2007. u 13:17 GMT+1]
 
Odgovor na temu

toplim
Pera Furundzija

Član broj: 23551
Poruke: 806
212.62.39.*



+45 Profil

icon Re: Tehnologije za izradu animirane web prodavnice ?17.12.2007. u 17:06 - pre 199 meseci
a kolika bi bila cena da to neko napravi ?
 
Odgovor na temu

bkaradzic
Branimir Karadžić
ArenaNet
Seattle, WA

Član broj: 14953
Poruke: 1630
67.151.201.*

Sajt: https://github.com/bkarad..


+11 Profil

icon Re: Tehnologije za izradu animirane web prodavnice ?17.12.2007. u 19:03 - pre 199 meseci
Ja sam radio ovako nešto 1999-2000. Za front-end smo koristili naš 3D engine koji je pravljen za igre. Front end je radio u web browser prozoru i bilo je potrebno downloadovati plugin da bi radio. U principu sve je izledalo kao MMO igra u kojoj je cilj da kupuješ, mogao si da igraš casual igre, čatuješ, upoznaješ ostale korisnike prodavnice, itd. Biznis deo je radila neka druga firma, koja je prodavala virtualni prostor u tom mall-u. Nešto kao Second Life ili Playstation Home, ali bez mogućnosti da korisnici dodaju svoj sadržaj. U principu potrebno je dosta ulaganja da bi se ovako nešto napravilo. Posebno ako očekuješ da sve što može da se kupi u prodavnici bude 3D model u tom virtualnom prostoru. Postoji i tehnički deo koji je teško izvesti, a to je 3D skeniranje proizvoda i njihovo prebacivanje u 3D. Potrebno je dosta rada umetnika da bi se 3D model optimizovao, onda dobri 3D skeneri su prilično skupi, a i dosta njih zahteva posipanje praha na fizički model, što znači uništavanje proizvoda. Takođe postoji taj problem što DMN navodi, tj. mešanje igre i prodavnice. Mislim da i kada bi izveo ovako nešto do kraja podešavanjem prema navikama korisnika dobio ili igru ili prodavnicu, a ne mešavinu.

 
Odgovor na temu

[es] :: Art of Programming :: Tehnologije za izradu animirane web prodavnice ?

[ Pregleda: 2764 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.