Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vase misljenje za Hp Compaq 6280s

[es] :: Laptopovi :: Vase misljenje za Hp Compaq 6280s

[ Pregleda: 7067 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lazemi
Lazareski Marjan
Ohrid

Član broj: 14841
Poruke: 108
79.125.208.*



Profil

icon Vase misljenje za Hp Compaq 6280s16.12.2007. u 15:22 - pre 199 meseci
Treba mi vase misljenje za ovaj laptop Hp Compaq 6280s (GR851ES). Cena mu je dosta povoljna pa zato i pitam da mozda nema neke mane ovaj model Hp. Danas sam radio na Futjicu-Siemens Amilo pi2530 i meni se ostruna slike dopal. Jeli i ovaj Hp ima takvu sliku?
Bilo kakvo misljenje je dobrodoslo jer treba sutra da ga uzmem ili ne?
Pozdrav
 
Odgovor na temu

lazemi
Lazareski Marjan
Ohrid

Član broj: 14841
Poruke: 108
79.125.208.*



Profil

icon Re: Vase misljenje za Hp Compaq 6280s16.12.2007. u 15:38 - pre 199 meseci
Izvinite greska model je Hp Compaq 6820s (GR851ES)
 
Odgovor na temu

milancco
Skopje

Član broj: 49611
Poruke: 4
79.126.135.*



Profil

icon Re: Vase misljenje za Hp Compaq 6280s16.12.2007. u 21:23 - pre 199 meseci
Lazemi i ja se jako interesujem za ovaj laptop. Laptop je definitivno kucni laptop tako da performanse, memorija, hdd su negova glavna karakteristika.

U Makedoniji cena mu je isto tako dobra (niska) za te performanse.

Ja imam ova saznanja:

- Zvucnik mu je mono. bar one modele koje sam ja gledao, ali izlaz mu je stereo;

- Na jednu web stranu (mislim ciao.com) opis je dat kao "value for money" ali tip je imao problema sa grafickom kartom ATI - nije mogao da postigne vecu rezoluciju od 800 x 600 na sekundarni display i nije mogao da namesti sekundarni display da bude primiran (sto je bez veze ako oces da gledas filmove na TV-u preko njega). Ovaj problem nije bio resen ni od service HP-a, tako da... probaj pred da kupis; TO je jedino sta sam dosad nasao + tvoj post :-) ;

- Sad je bas ispao review za ovaj laptop mozes proverit na:
http://www.tech.co.uk/computin...let-pcs/review/hp-compaq-6820s

- Probaj Display obavezno, na 6270s je u redu po meni (ako to nesto znaci kako je ovaj isti model ali za velikim ekranom).

- Oko drajvera nemas problema kako da ovaj forum vec ima thread za 6270s pa to bi ti mnogo pomoglo;

- Oko graficke kartice ATI X1350: To bi bila "slaba" tacka ako se uporedi za Nvidion mozes naci performanse na netu.

Po meni ovaj laptop zaslusuje da se kupi, ako ti treba za zamenu desktop PC-a. Samo smeta mi sto ne mogu da najdem neko ko ga vec koristi pa da podeli iskustvo, a i to sto ga nisam video "u zivo" i zato sad za sad samo surfam.U Makedoniji sam obisao 5 prodavnice i nisam ga nasao da proverim display za sad. Mislim da cu sutra imati uspeha.

Pa ako neko ima sta da dodade bilo bi fino, pr. evo Ned123 bi bilo fino da pise u njegovom "guru' stilu. Mislim da ce ovaj laptop postati popularan izbor uskoro. Jel gresim?

Ako se odlucis da kupis HP 6280s, molim te pisi tvoje iskustvo. Ako ti se ne svidja ondak tu je Toshiba A215-7437:-), mozda za AMD-om i manjem ekranom ali ipak cena bi bila isto prifatljiva.


[Ovu poruku je menjao milancco dana 16.12.2007. u 22:53 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ned123
Nenad Bošnjak
Senior System Administrator
PIXOMONDO Images
Stuttgart, Germany

Član broj: 64971
Poruke: 835
*.broadband.blic.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/nenad..


+28 Profil

icon Re: Vase misljenje za Hp Compaq 6280s17.12.2007. u 04:34 - pre 199 meseci
Kad sam već prozvan...
Ovaj model je jedan od najjeftinijih (Intel baziranih) laptopa sa 17'' ekranom, a vjerovatno najjeftiniji sa dedicated grafičkom kartom, na našem tržištu. Što se tiče upravo grafičke, ne očekujte čuda. Radiće kako-tako u starijim igrama, dok će joj se u nekim novim opasno približiti i jače integrisane karte. Uštede koje su poznate na tom modelu su mono zvučnik, odsustvo Gb LAN-a, odsustvo s-video porta (zaboravite priključenje na TV) i samo 3 USB-a (1 manje nego bilo koja druga pristojna 17-ka). Mene više brinu one koje nisu. Obavezno uživo pogledajte ekran. Ako izuzmemo grafičku kartu, bilo bi dobro usput pogledati i neke od jeftinijih Acer Aspire 7520 modela, ili neki od MSI modela u ovoj cjenovnoj klasi. Njihovi Turioni nisu ništa sporiji od Intela u HP-u.
 
Odgovor na temu

lazemi
Lazareski Marjan
Ohrid

Član broj: 14841
Poruke: 108
79.125.210.*



Profil

icon Re: Vase misljenje za Hp Compaq 6280s17.12.2007. u 16:07 - pre 199 meseci
Nenade jos mi ove stvari malo pojasni. Ovaj laptop uzimam za rad u Office, internet, mirc na MSN ustvari da oslobodim svoj desktop gde vec godinu dana ne mogu da dodzem na red od moje kcerke. Znaci niko u mojoj kuci nije gejmer. Pa zato sam se odlucio na jeftiniju varijantu laptopa jer je moj desktop dobar za video montazu i rad u Photo Shop to sto ja radim.
E sada na sta da obratim paznju kad ga ukljuce u radnju, na primjer da mozda nema neki mrtvi piksel dali se on lako primeti, pa ako nema znaci je dobar ili na sta da obratim paznju?
Planiram da uzmem bezzicni ruter i tako da obezbedim bezzicni internet za ovaj laptop. E sad ne znam dali otsustvo Gb LAN-a ima odraz na ovo?
Dali ova konfiguracija (procesor T2310 Intel Core Duo, i 1024 DDR 2 667) moze bez problema da fura na Visti i da zadovoli gore spomenute potrebe?
Hvala i ako moze brzi odgovor zbog kratkog vremena kojeg imam za odluku
 
Odgovor na temu

Ned123
Nenad Bošnjak
Senior System Administrator
PIXOMONDO Images
Stuttgart, Germany

Član broj: 64971
Poruke: 835
*.broadband.blic.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/nenad..


+28 Profil

icon Re: Vase misljenje za Hp Compaq 6280s17.12.2007. u 17:55 - pre 199 meseci
Što se tiče ekrana, zavisi da li preferiraš mat ili "glare" ekrane (mislim da je ovdje u pitanju drugi). Moraćeš se uzdati u subjektivnu procjenu. Ako ekran izgleda dobro, onda je dobar. Mrtvi ili (djelimično mrtvi) pikseli se po pravilu vide kad mijenjaš boje sadržaja na ekranu.
Nekako postavi neki taman sadržaj i pokušaj da ekran bude što manje sličan ovom:
http://www.notebookreview.com/picture.asp?f=25862 (tačkice su prašina!)
Nedostatak Gb Eth. će doći do izražaja samo u žičnom LAN-u.
Vista će sasvim dobro raditi na ovom modelu.
 
Odgovor na temu

milancco
Skopje

Član broj: 49611
Poruke: 4
79.126.130.*



Profil

icon Re: Vase misljenje za Hp Compaq 6280s18.12.2007. u 19:08 - pre 199 meseci
lazemi,

uspio sam da vidim HP 8620s GR851ES laptop u zivo i pravo da ti kazem zaljubio sam se u njega nakon 15 sekundi. Ja cu da ga uzmem ali moram da cekam nakon nove godine posto nemaju na zalihu. Mislim da je laptop odlican, ekran isto tako, imali su instaliran XP na njega tako da nema problema oko toga. Pa ako se odlucis i ti da ga kupis onda nek te sluzi dobro.
 
Odgovor na temu

lazemi
Lazareski Marjan
Ohrid

Član broj: 14841
Poruke: 108
79.125.214.*



Profil

icon Re: Vase misljenje za Hp Compaq 6280s21.12.2007. u 15:00 - pre 198 meseci
Bas sam se ove nedelje posteno izmaltretiro. Uzeo sam na probu HP 6280s i odmah ga vratio. Kompjuter je bio dobar osim slike- pravo ogledalo. To je ova nova generacija Brigh View ekrani gde je stvarno boja i slika zivlja, jasnija ali ovaj odraz kao na ogledalu meni stvarno smeta. Sad i meni malo nije jasno jeli ovo neki pocetak uvodzenja ovih tipova ekrana kao standardnih i postepeno odumiranja klasicnih TFT -bez odsjaja ???? A i velicina 17" je malo glomazna pa i to je bio razlog sto sada jurim samo 15,4" - mislim da je to zadnja granica velicine sto se tice laptopova. Sve iznad ovoga zaista vise nije laptop.
Uzeo sam za probu HP 6720s sa procesorom Core 2 Duo T7250 i klasicnim TFT ekranom i meni se za sada jako dopao pa mozda ga i zadrzim.
 
Odgovor na temu

Ned123
Nenad Bošnjak
Senior System Administrator
PIXOMONDO Images
Stuttgart, Germany

Član broj: 64971
Poruke: 835
*.broadband.blic.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/nenad..


+28 Profil

icon Re: Vase misljenje za Hp Compaq 6280s21.12.2007. u 15:34 - pre 198 meseci
Citat:
lazemi:Sad i meni malo nije jasno jeli ovo neki pocetak uvodzenja ovih tipova ekrana kao standardnih i postepeno odumiranja klasicnih TFT -bez odsjaja ????

Na sreću ne. Još uvijek svaki ozbiljan poslovni laptop dolazi skoro isključivo sa matiranim ekranom. "Glare" se na njima eventualno nudi kao opcija.
 
Odgovor na temu

daduka
Informatika, XXL
Sarajevo

Član broj: 179402
Poruke: 1
*.PPPoE-6703.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Vase misljenje za Hp Compaq 6280s23.04.2008. u 10:59 - pre 194 meseci
Pozdrav...

CItam ovdje da diskutujete o laptopu HP 6280s, igrom slucaja ja sam ga uzeo danas i na njemu sam dobio free dos... Eh sada, nakon instalacije XP-a(osipam se od Viste), bilo je zezancije oko instalacije drivera.. Na kraju sam instalirao sve drivere, medjutim u device manageru imam neki Unknown device koji nikako ne mogu da odgonetnem... Na laptopu sve fercera, ne primjetim da mi fali neki driver.. pretpostavljam da je ovo Unknown device dio necega ili mozda kompletan driver ali sam vec prethodno instalirao sve drivere koje sam nasao na sajtu... cak sam neke i rucno "heklao".. Ima li neko predstavu sta bi to moglo biti ili nekog iskustva sa slicnom zezancijom??? Hvala unaprijed
Zene imaju problem za svako rjesenje
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
91.148.90.*



+34 Profil

icon Re: Vase misljenje za Hp Compaq 6280s23.04.2008. u 11:01 - pre 194 meseci
Ma, da.. To je driver za memory card...
Imas na nekom ruskom sajtu...
Eh, ne bih znao koji bese...i ja skidah skoro
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Vase misljenje za Hp Compaq 6280s

[ Pregleda: 7067 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.