Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

like windows explorer

[es] :: Visual Basic 6 :: like windows explorer

[ Pregleda: 2853 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mlazendic
Banja Luka

Član broj: 14261
Poruke: 5
*.blic.net



Profil

icon like windows explorer22.09.2003. u 20:07 - pre 250 meseci
Treba mi source code programa koji izgleda kao Windows Explorer ali podatke uzima iz npr access baze podataka, te da ima otprilike sve osobine i metode koje ima i WExplorer.
Po mogucnosti da je pisan u VB6.
Malo bi ga prepravio i prilagodio svojim potrebama.
Hvala
 
Odgovor na temu

Zglob

Član broj: 9543
Poruke: 3
*.rcub.bg.ac.yu



Profil

icon Re: like windows explorer29.09.2003. u 18:21 - pre 250 meseci
Mogu ti reci samo ono sto znam, a to je sledece:
1. U VB-u ces tesko naci takav source, zato sto bi ga bilo teshko napisati(potrebno je bruka API deklaracija i poziva).
2. Ti uradi sledece: trazi po vb siteovima (npr. www.planet-source-code.com) vec uradjene activeX kontrole koje bi mogle da to izvedu (npr. jedna kontrola za tulbar, druga za stablo foldera, treca za polje sa ikonicama itd.), pa onda sve to posle slozis u jednu stvar i trbalo bi da radi.
3. Vecina ovakvih ActiveX-ova dolazi uz vb (pogledaj u meniju Project Commponets ili slichno), mada one i nisu neshto, pa je mozda bolja prethodna varijanta.
4. Ako budesh radio sa activex-om ne zaboravi da program nece raditi bez *.ocx fajlova (tj. samih activex kontrola), pa i te fajlove obavezno distribuiraj uz program, (oni idu u windows\system folder).

/edit (mladenovicz):
Ovde je bilo price o crackovima sto nije dozvojeno na forumu.
Cenzura, bato !!!
Je, je, je!
 
Odgovor na temu

mlazendic
Banja Luka

Član broj: 14261
Poruke: 5
*.blic.net



Profil

icon Re: like windows explorer30.09.2003. u 13:37 - pre 250 meseci
Znaci ovako,
ono sto mi treba je da na lijevoj strani imam podatke iz baze podataka ispisane u TreeView kontroli iz parent tabele a na desnoj u ListView kontroli podatke iz child tabele. Kada Kliknema na bilo koju stavku u TreeView kontroli da mi izlista sve recorde u ListView kontroli. To znam da uradim. Ali kako da metodom Drag And Drop prevlacim podatke sa jedne na drugu kontrolu i u zavisnosti gdje ga ispustim mijenjam foreign key u child table. Posle izvrsim Refresh recordset-a i to je to. Znaci ne trebaju mi tool barovi i slicno.
Nadam se da sam bio jasan.
 
Odgovor na temu

mladenovicz
Zeljko Mladenovic
Xoran Technologies, Inc., Ann Arbor, MI,
USA / Software Engineer
Ann Arbor, MI, USA

Član broj: 6598
Poruke: 2065
*.yubc.net

Jabber: mladenovicz@elitesecurity.org
ICQ: 95144142
Sajt: yubc.net/~mz


Profil

icon Re: like windows explorer30.09.2003. u 15:00 - pre 250 meseci
Nisam siguran da to mozes da napravis sa tree viewom i list viewom, ali znam da moze sa VideoSoft FlexGrid kontrolom (www.componentone.com). To je veoma dobra grid kontrola, i u njoj mozes da prikazes podatke u vidu stabla. Uz to drag drop je veoma jednostavno implementirati sa njom (provereno).
 
Odgovor na temu

[es] :: Visual Basic 6 :: like windows explorer

[ Pregleda: 2853 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.