Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SoundBlaster bruji na pojacalu

[es] :: Ostali hardver :: SoundBlaster bruji na pojacalu

[ Pregleda: 3574 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Brkic

Član broj: 55360
Poruke: 1222
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon SoundBlaster bruji na pojacalu12.12.2007. u 12:44 - pre 198 meseci
kada povezem komp /integrisana audio kartica-realtek/ sa pojacalom zvuk bruji,kada spojim DVD sa pojacalom sve je OK,znaci problem je do komp-a i duzine kabla izmedju kompa i pojacala. Pitao sam jednog RTV masjtora sta moze biti i odbah je rekao do uzemljenje racunara,ploca nema dobro uzemljenje.
Pitanje je kako da ispitam unimerom da li je uzemljenje dobro ili nesto drugo ??
 
Odgovor na temu

ELTI
Ivica Topic
vlasnik servisa
"ELTI",-serviser
Rijeka-Hrvatska

Član broj: 21632
Poruke: 1711
*.adsl.net.t-com.hr.

Jabber: skype:ivica.elti1


+5 Profil

icon Re: SoundBlaster bruji na pojacalu13.12.2007. u 08:12 - pre 198 meseci
Izmjeri nekim ommetrom koliki ti je otpor izmedju kucista kompjutora i kontakta za uzemljenje na nekoj uticnici...treba da je u kratkom spoju. Ja ipak vjerujem da su ti losi audio kablovi ili konektori na njima. Koristis li mozda UPS...pokusaj okrenuti utikace u mreznim uticnicama, cak i to ponekad moze pomoci. Pozdrav.
Ako nemate sta raditi nemojte to raditi ovdje. Potrazite drugi forum.
 
Odgovor na temu

Brkic

Član broj: 55360
Poruke: 1222
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: SoundBlaster bruji na pojacalu13.12.2007. u 09:46 - pre 198 meseci
Jesam probao sam sa obrtanjem uticnice od struje ali nista.
Problem je nastao kada sam zamenuo plocu,sa starom je lepo radilo a sa novom bruji.Kabel je ispravan jer sam povezao komp i Televizor i onda je dobar zvuk,zato sam isao u RTV servis da vidim da li je nesto sa pojacalom medjutim pojacalo lepo radi sa svim sem sa Kompom. Zato je majstor rekao da je problem u masi/uzemljenju od kompa a i da pojacala od TV-a i od Pojacala ne rade na istom principu.Kaze da je izlaz iz SoundBlastera prljav+masa/uzemljenje+duzina(pa zato pokupi jos nesto sitno smetnji) i nastaje brujanje.
E sada sta je tu stvarno ne znam ali nemam drugi kabel a ovaj je u zidu pa ga ne mogu pomerati.
Kaze da izmerima mase/uzemljenje na ploci ??

Imam multimeter m830B ali ne znam kako se meri ??
Stavim na ome-200,kada merim kuciste i uzemljenje u uticnici ne pokazuje nista stoji 1,kada spojim crvenu i crnu zicu na multimetru onda nesto pocne da meri i izbaci 00.4 inace je na ekranu 1 kada s enista ne radi.
Imam UPS ne znam da li smeta ??
 
Odgovor na temu

ELTI
Ivica Topic
vlasnik servisa
"ELTI",-serviser
Rijeka-Hrvatska

Član broj: 21632
Poruke: 1711
*.adsl.net.t-com.hr.

Jabber: skype:ivica.elti1


+5 Profil

icon Re: SoundBlaster bruji na pojacalu13.12.2007. u 20:55 - pre 198 meseci
Probaj uzeti jednu žicu kojom ces direktno spojiti masu (kuciste) kompjutera i masu pojačala, pa ako ti brujanje prestane onda je problem stvarno masa-uzemljenje, ali ako i dalje bruji onda je nesto drugo u pitanju. To sto si pokusao unimerom izmjeriti otpor izmedju ova 2 uredjaja je cudno da ti nije pokazao kratak spoj. Pokusaj komp. spojiti direktno na mrezu bez UPSa pa vidi da li i onda bruji.
Ako nemate sta raditi nemojte to raditi ovdje. Potrazite drugi forum.
 
Odgovor na temu

Brkic

Član broj: 55360
Poruke: 1222
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: SoundBlaster bruji na pojacalu13.12.2007. u 21:32 - pre 198 meseci
Evo spojio sam racunar direktno na mrezu(bez upsa) i nije brujalo,kada sam vrati ups opet nije brujalo,ostao sam začudjen i setio sam se da sam danas zamenuo napajanje. Ali to prethodno napajanje je radilo na staroj ploci bez upsa i nije brujalo a stara ploca je crkla zbog struje pa se možda tada napajanje ostetilo i zato je brujalo sa novom pločom.
Ne znam ali sada radi ,ne bruji ,zasto mogu samo da pretpostavljam.
Ako neko ima stručnije mišljenje neka kaže možda nekom zatreba.
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: SoundBlaster bruji na pojacalu

[ Pregleda: 3574 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.