Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Tema: Prodaja auto-dijelova primer drugi

[es] :: Access :: Tema: Prodaja auto-dijelova primer drugi

[ Pregleda: 2460 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

d_coverdale
Rime Ninaculjk

Član broj: 148492
Poruke: 30
80.71.145.*



Profil

icon Tema: Prodaja auto-dijelova primer drugi21.11.2007. u 00:44 - pre 200 meseci
ajd da ne otvaram novu temu...i ja ovo imam za seminarski...ali meni trebaju malo naprednije opcije....
npr. da li je moguce kada se napravi pocetna forma da se postavi button uloguj se....i da se odredjeni radnik uloguje sa svojim username i passwordom i standardno izdaje racune...vrsi unos robe...i te osnovne funkcije....a kada se ukuca admin user i password da se moze pogledati izvjestaj koji od radnika je izdao koji racun....dodavanje novih radnika...komitenata...etc....dakle neke postavke koje moze 'gazda' da vrsi :D:D:D....
 
Odgovor na temu

Trtko
Koprivnica

Član broj: 69494
Poruke: 695
*.bilokalnik.hr.



+8 Profil

icon Re: Tema: Prodaja auto-dijelova primer drugi21.11.2007. u 09:07 - pre 200 meseci
Naravno da se može sve to napraviti, i lozinke za ulazak u program, pa sve do toga tko smije što gledati.
Pošto meni neide bas objašnjavanje pogledaj si primjer kako izgleda dio(forme)

 
Odgovor na temu

d_coverdale
Rime Ninaculjk

Član broj: 148492
Poruke: 30
80.71.144.*



Profil

icon Re: Tema: Prodaja auto-dijelova primer drugi11.12.2007. u 03:41 - pre 199 meseci
eh...evo i neka moja 'radna verzija' ...
eh ako mi neko moze pomoci....vidjecete kada u formi "frm_izlaz" kada unostie koliko izlazi nekog artikla.....ako je ulaz tog artikla manji od unesenog izlaza...stanje ide ispod 0...a to ne smije da radi...pa da li mogu kako rijestiti to..i na kraju da li je ovo ispravan nacin za racunanje stanja robe....
i nije mi isto jasno shta bih trebao uraditi za izdavanje racuna......nikako logiku te forme,tabele,izvjestaja i querya ne mogu da shvatim.....
i da...kako mogu promijeniti valutu iz kn u KM ?? :)
i ako ima iko kakvih prijedloga.....primjedbi....ako ko uoci gresku...bio bih zahvalan da mi kaze i uputi me :D:D
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Tema: Prodaja auto-dijelova primer drugi11.12.2007. u 05:40 - pre 199 meseci
Razdvajanje teme http://www.elitesecurity.org/t...ess-Tema-Prodaja-auto-dijelova

Bilo bi dobro da ovaj fajl autodjelovi00.accdb izkonvertuješ u verziju 2000 ili 2003 kako bi više ljudi imalo mogućnost da pogleda. Usput, pre nego okačiš fajl spakuj ga sa .zip.

[Ovu poruku je menjao Getsbi dana 11.12.2007. u 06:50 GMT+1]
 
Odgovor na temu

d_coverdale
Rime Ninaculjk

Član broj: 148492
Poruke: 30
80.71.145.*



Profil

icon Re: Tema: Prodaja auto-dijelova primer drugi11.12.2007. u 07:14 - pre 199 meseci
eee moja greska...sorry... :D:D evo....
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Tema: Prodaja auto-dijelova primer drugi11.12.2007. u 13:12 - pre 199 meseci
Citat:
d_coverdale: ....vidjecete kada u formi "frm_izlaz" kada unostie koliko izlazi nekog artikla.....ako je ulaz tog artikla manji od unesenog izlaza...stanje ide ispod 0...a to ne smije da radi...pa da li mogu kako rijestiti to..i na kraju da li je ovo ispravan nacin za racunanje stanja robe....


U tabeli Artikli ti ne treba stanje, obzirom da već imaš u tabeli ulaz_izlaz sve elemente za računanje istog. Tabela ulaz_izlaz neka ti posluži da napraviš parametarski upit za računanje stanja po pojedinom artiklu.

SELECT ulaz_izlaz.ArtiklID, Sum([ulaz_izlaz].[Ulaz]-[Izlaz]) AS Stanje
FROM ulaz_izlaz
GROUP BY ulaz_izlaz.ArtiklID
HAVING (((ulaz_izlaz.ArtiklID)=[Unesi Artikal]));

Kasnije uvek konsultuješ ovaj upit pre svakog unosa izlazne količine.


Citat:
d_coverdale
i nije mi isto jasno shta bih trebao uraditi za izdavanje racuna......nikako logiku te forme,tabele,izvjestaja i querya ne mogu da shvatim.....


Ona količina robe koja izađe na izlaznom računu upiše se u tabelu ulaz_izlaz, ako si je već napravio s tom namerom da ti se evidentira promet. To joj je svrha.

Citat:
d_coverdale: i da...kako mogu promijeniti valutu iz kn u KM ?? :)

To menjaš u kartici Format, kolone Cijena, tabele Artikli. Takođe i na formama u osobini Input Mask.

Predlog : Čitaj teme i razgledaj prikačene fajlove u sledećim temama koje su nekad bile TOP:

15) Prijemnice, Otpremnice
http://www.elitesecurity.org/t170563-Tezak-Problem-za-mene

16) Magacin-Kafic-Maloprodaja i slicno:
http://www.elitesecurity.org/t165367-Magacin-Maloprodaja-Kafic
http://www.elitesecurity.org/t...e-sa-VP-magacina-na-MP-magacin




[Ovu poruku je menjao Getsbi dana 14.12.2007. u 20:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

d_coverdale
Rime Ninaculjk

Član broj: 148492
Poruke: 30
80.71.144.*



Profil

icon Re: Tema: Prodaja auto-dijelova primer drugi14.12.2007. u 12:18 - pre 199 meseci
eh evo josh shto sam malo doradio i prepravio.......skontao sam kako vecina stvari funkcionise....sad josh samo na estetici da poradim.....
samo mi je ostalo josh neshto nejasno....nisam uspio zaista getsbi skontati shta si mislio :$:$:$....uglavnom....
kao shto vidite izbrisao sam tabelu Ulaz_Izlaz i Ulaz i Izlaz sam stavio u tabelu fakture_detalji.......i odatle mi query "view_stanje" racuna trenutno stanje artikla...i koliko sam ga ja testirao radi solidno....
samo mi treba josh....kada u formi "frm_faktura" unesem za "izlaz" broj koji mi stanje 'odvuce' u minus da mi izbaci poruku da stanje ne moze biti manje od 0 i da mi ponisti taj prethodni unos.....
neka moja logika pseudo koda bi isla
if(stanje<0) then
msgbox "Stanje ne moze biti manje od 0"
ostani na istom rekordu i ponisti prethodni ulaz

ali posto ne znam VBA ne bih znao kako ovo uraditi :$...
pokusavao sam nesto tipa

if (stanje<0) then
msgbox " Unos nije valjan jer proizvodi negativno stanje ",vbInformation, " Info "
cancel=true
forms!frm_faktura.undo
end if

ali kao i da nisam..nema efekta :S:S :$:$:$

i da...josh jedno...manje bitno pitanje
da li je tesko napraviti login form kao kod northwind 2007??
dakle da ako se logiram kao Neki Nekić prodavac....na fakturama i racunima koji izdam bude Neki Nekić.....
i ako nije tesko...kako bi to islo?? :D:D:D:D

HVALAAA :D:D:D
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Tema: Prodaja auto-dijelova primer drugi14.12.2007. u 20:45 - pre 199 meseci
Za sada je najbolje da na događaj On Enter polja izlaz na subformi napišeš:

Private Sub Izlaz_Enter()
DoCmd.OpenQuery "view_stanje", acViewNormal
End Sub

To će ti pokretati tvoj query sa stanjem, gde ćeš pre unosa moći da proveriš kolika je zaliha robe.
Međutim nevezano za ovo kratkoročno rešenje, preporučujem ti da prvo dobro osmisliš model podataka jer ne može faktura imeti i izlaz i ulaz. Faktura je dokument. Ako je ulazna faktura onda ima samo ulaznu količinu. Ako je to izlazni dokument ima samo izlaz. Prošli put sam ti napravio parametarski upit za tabelu ulaz_izlaz, misleći da će ti to biti nekakva tabela prometa. Ako si odustao, nema veze. Onda u ovoj drugoj varijanti napravi pandam dokument trenutnoj fakturi koja će beležiti ulaze. Upit za stanje treba da se zasniva na oba dokumenta.

Pisanje VBA koda ostavi za kasnije, kad budeš siguran da ti je model kako treba i da unos, ažuriranje i pretrage rade korektno jer je to osnovna namena baze podataka.


 
Odgovor na temu

d_coverdale
Rime Ninaculjk

Član broj: 148492
Poruke: 30
..sns.80.65.95-126.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Tema: Prodaja auto-dijelova primer drugi27.12.2007. u 10:02 - pre 198 meseci
nisam imao pristup internetu neko vrijeme...tako da se nisam javljao...getsbi prihvatio sam tvoj prijedlog oko ulazne i izlazne fakture (ja uopste nisam znao da postoji neshto shto se zove ulazna faktura :$ :D).....bazu sam gotov zavrsio...evo postavicu jedan dio....ali josh imam ovaj problem sa stanjem....pokusavao sam na razne nacine da postavim uslov u formi da ako je "Stanje" iz "view_stanje" < 0 izbaci msgbox i ponisti unos....ali ne ide......pa eto ako je ko dosao na kakvu ideju ili shta....bio bih zahvalan :D:D:D
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Tema: Prodaja auto-dijelova primer drugi

[ Pregleda: 2460 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.