Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

uplata na ziro racun u inostranstvu

[es] :: E-Poslovanje :: uplata na ziro racun u inostranstvu

[ Pregleda: 6552 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tuesday
Beograd

Član broj: 145667
Poruke: 5
*.eunet.yu.



Profil

icon uplata na ziro racun u inostranstvu03.12.2007. u 05:16 - pre 198 meseci
Treba da uplatim oko 500 evra na jedan ziro racun u inostranstvu (USA). Radi se o nabavci software-a.
Da li neko moze da mi kaze koji je najjednostavniji i najpovoljniji nacin da to uradim. Ne zuri mi se. Samo ne bih da otvaram neke kartice u bankama i slicno.

Hvala
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.adsl-1.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: uplata na ziro racun u inostranstvu13.12.2007. u 00:52 - pre 198 meseci
Preko SWIFT-a.
 
Odgovor na temu

JankoE
Janko Eric
Beograd

Član broj: 165625
Poruke: 36
*.bvcom.net.

Sajt: www.zbrka.com


Profil

icon Re: uplata na ziro racun u inostranstvu13.12.2007. u 02:53 - pre 198 meseci
Hajde ja cu malo detaljnije da ti napisem:

Najpore od firme od koje kupujes trazis obavezno fakturu, sa detaljnim uputstvima za placanje (SWIFT code)

Odstampas obavezno fakturu i poneses u banku

odes u banku - otpada varijanta da ne otvaras kartice :)

treba da otvoris devizni racun i da uplatis sredstva naravno.

Postoje neki papiri koje moras da popunis i banka onda salje uplatu.

E sad ima par stvari oko kojih nisam siguran: postojali su ili jos uvek postoje limiti za slanje novca u inostranstvo - moras da proveris koliki je limit.

Nravno, tu postoji i provizija banke, i tu moras da vodis racuna i da se raspitas tacno o provizijama domace banke, ali i stane banke, posto prodavac ocekuje tacnu sumu novca a ne umanjenu za neku proviziju.


A imas i drugi nacin. Nadji nekoga ko prodaje nesto preko 2CHO-a, MoneyBoookers-a, PayPal-a, on ti plati online a ti njemu lovu u kesu (mada se ovo moze smatrati kao ilegalna aktivnost)

Nadam se da sam pomogao.

Pozdrav
www.zbrka.com - Mesto dobre zabave.
Najbolji domaci smesni klipovi. Preko 200 TV kanala i 400 radio stanica uzivo preko interneta. Najbolje igrice i FLASH animacije. Sve na jednom mestu. Potpuno BESPLATNO.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: uplata na ziro racun u inostranstvu

[ Pregleda: 6552 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.