Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nenad (Brkic) Roso - hoce li se javiti i jedan izleceni pacijent?

[es] :: Nauka :: Nenad (Brkic) Roso - hoce li se javiti i jedan izleceni pacijent?
(Zaključana tema (lock), by superbaka)

[ Pregleda: 12392 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Cobra1
Programer

Član broj: 163074
Poruke: 1
70.51.118.*



Profil

icon Nenad (Brkic) Roso - hoce li se javiti i jedan izleceni pacijent?15.11.2007. u 19:14 - pre 199 meseci
Bilo bi veoma dobro da se prica o bivsem bodybuilder-u Nenadu Brkicu a sada samozvanom doktoru sto vise razjasni a radi mnogih obolelih od raka koji su pohrlili k njemu kao cudotvorcu koji sve objasnjava vrlo jednostavno i predstavlja izlecenje kao nesto sto moze svako samo ako hoce.
Verujem da su mnogi gledali nekoliko TV emisija u kojima je Nenad (sada) Roso gostovao. I sam sam jedan od tih i evo mojih zapazanja i zakljucaka:

Stupio sam jedva preko silnih 'veza' u kontakt s Radetom Radovanovicem (voditeljem emisije "Kroz ogledalo" ). Pre toga sam snimio njegovu emisiju u kojoj je gost bio Nenad Roso i u kojoj Rade Radovanovic potpuno jasno i glasno pred silnim auditorijumom kaze:

'Pouzdano znam da Dr.Roso svojom metodom leci 7 od 10 pacijenata obolelih od raka'.

Zeleo sam da nekako dodjem do vise informacija o tome na osnovu kojih cinjenica Rade 'pouzdano zna' da Roso leci 70% pacijenata. Elem pitam ja Radeta Radovanovica telefonom da mi na neki nacin objasni sta mu znaci to 'pouzdano znam' a on ni da trepne kaze kako on to nije izjavio u emisiji. Ja mu onda kazem kako sam snimio emisiju i da on 100% sigurno kaze to sto ga pitam a on opet svoje da nije to rekao da bi se brze bolje izvukao na taj nacin sto mi je dao mobilni telefon od Nenada Rosa te da njega o svemu pitam.

Ne budem lenj pa dobijem jedva nekako i Rosa te ga pitam da mi da bilo koji kontakt s osobom koju je izlecio. On je onda vrdao kako eto nema pri sebi ni jedan telefon ali da ima preko 500 izlecenih... Na moje cudjenje da nije na web stranici dao bar neki komentar nekoga ko se izlecio on kao i Rade prica svoju pricu kako eto nema pri sebi telefon - pri tome ne kaze zovnite kasnije pa cu vam dati ili na bilo koji nacin dokazati te svoje tvrdnje. Onda ja nakon sveg tog vrdanja mu kazem da ako on ne moze ni na koji nacin da da kontakt bar jedne osobe od tako velikog broja koji se izlecio, da je on onda obican prevarant. Na taj moj komentar mi je zalupio slusalicu. Sta na sve ovo covek da kaze?

Da podsetim da su pre emisija o Rosu gosce u Radetovoj emisiji bile dve lekarke koje su na sav glas propagirale magnete kao oblik lecenja i preventive. Slucajno dodjem u kontakt s osobom koja radi u lancu za prodaju tih magnetnih 'pomagala' koja uzgred budi receno nisu za obicnog coveka jer su veoma skupa. Od te zene dobijem reklamni materijal a izmedju ostalog i neki izvestaj valjda sa skupstine prodavaca ili tako nesto kad ono gospodja doktorka glavni menadzer za prodaju u celom lancu. Naravno u emisiji kod Radeta Radovanovica nije pomenula da ona ima veze s tim lancom...

Eto na osnovu svega ovoga neka svako izvuce svoj zakljucak o kakvoj se ovde druzini radi.
Najgore od svega je sto se manipulise s veoma teskim bolesnicima. Da se ovo desilo negde na zapadu verovatno bi covek mogao da preko suda trazi zabranu emisije i javno izvinjenje, a kod nas...

Evo jos par mojih zapazanja vezanih za Nenada Rosa. Otisao sam u Zagreb da vidim tu njegovu ordinaciju te da procenim celu pricu iz emisije Kroz ogledalo Radeta Radovanovica.
Ordinacija se nalazi u istocnom delu Zagreba, u kuci je i to ceo jedan sprat. Nije nista posebno luksuzna ali je prijatno uredjena. Roso ima kancelariju u kojoj prima 'pacijente' i posto sam ja zakazao razgovor bio je prilicno tacan u prijemu. Pre mene su bili neki ljudi iz Novog Sada. Neko od njih ima kancer pa su u ocajanju dosli eto i kod njega.
Cim sam usao primetio sam da na zidu nema nikakve diplome ili bar sertifikata koja bi potvrdno govorila o 'Dr.' tituli ovog coveka.
Sta god sam u prici s njim pokrenuo on je nastojao da nabrzinu omalovazi i pokaze kako eto on nema sad vremena da samnom prica duze o tome ali da zapadna medicina ne leci uopste i da je jedino dobra hirurgija i to u nekim delovima. Usput mi je skoro me ne gledajuci tokom price odstampao gomilu nekih s interneta skinutih saplemenata koji navodno lece od raka uz naravno nezaobilazni Rajfov generator koji proizvodi inzinjer Jelakovic i koji kosta 1250 eura. Dobro ste procitali cifru. Cim mi je sve to odstampao i usput se nasprdao mom 'neznanju i slepilu kod ociju' razgovor je bio zavrsen i ja tako poprilicno iznenadjen napustih njegovu ordinaciju. Iza mene dodjose jos neki ljudi iz Srbije takodje s rakom kao problemom i vidim da svi kupuju taj generator.
Da li sve ovo ima smisla ne znam, ali bi zaista voleo da se bar neko javi kome terapija Nenada Rosa uspeva da resi problem raka. To bi bilo od izuzetne vaznosti za ostale obolele jer bi im vratilo nadu. U protivnom sve ovo ostaje da visi u vazduhu kao 'rekla kazala' a jadni bolesnici upadaju u novu zamku trosenja dragocenog vremena za lecenje.

Da napomenem da kad bi se ja licno izlecio od raka njegovom ili bilo cijom metodom, da bi svoja iskustva preneo na sve moguce forume i tako dao drugima nadu. Prosto je neverovatno da niko od izlecenih nema bar neku zelju da svoja "pozitivna" iskustva podeli s drugima.


 
0

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Nenad (Brkic) Roso - hoce li se javiti i jedan izleceni pacijent?15.11.2007. u 20:17 - pre 199 meseci
http://www.elitesecurity.org/t...lta-terapija-nauka-ili-prevara
 
0

[es] :: Nauka :: Nenad (Brkic) Roso - hoce li se javiti i jedan izleceni pacijent?
(Zaključana tema (lock), by superbaka)

[ Pregleda: 12392 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.