Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Skidanje enkripcije nakon formatiranja sistemske particije

[es] :: Security :: Skidanje enkripcije nakon formatiranja sistemske particije

[ Pregleda: 3590 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

wirelless1

Član broj: 137301
Poruke: 72
*.telekomcg.com.



+3 Profil

icon Skidanje enkripcije nakon formatiranja sistemske particije15.11.2007. u 17:32 - pre 199 meseci
Da li je moguce procitao sam sve postove na forumu i nisam nasao odgovor probao sam sa programom Advanced.EFS.Data.Recovery.3.0 ali nije uspjelo....


Ima li neko rjesenje ....
Hvala unaprijed ...
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Skidanje enkripcije nakon formatiranja sistemske particije15.11.2007. u 19:16 - pre 199 meseci
Ako nisi izvezao ključeve, mislim da nećeš uspeti ništa.
 
Odgovor na temu

wirelless1

Član broj: 137301
Poruke: 72
*.telekomcg.com.



+3 Profil

icon Re: Skidanje enkripcije nakon formatiranja sistemske particije16.11.2007. u 13:51 - pre 199 meseci
Nisam i pokusao sam sve moguce stvari koje se nalaze na net sve fore ali ne radi jer nemam onaj sertifikat od ranije i u recovery agentu ne mogu da dodam novog usera nad tim podacima .......
pokusao sam i da bekapujem podatke sa ntfs pa da ih restorujem na fat ali prijavljuje gresku ......
 
Odgovor na temu

someone_bl
Bojan VUJIC
Head of IT Department
Banjaluka

Član broj: 14504
Poruke: 993
81.93.77.*



+12 Profil

icon Re: Skidanje enkripcije nakon formatiranja sistemske particije19.11.2007. u 07:39 - pre 199 meseci
Kada si vracao podatke da li si iskljucio onu opciju da ti ne vraca permisije i ostale stvari?
Bojan
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Skidanje enkripcije nakon formatiranja sistemske particije19.11.2007. u 08:06 - pre 199 meseci
Permisije nemaju veze sa enkripcijom. Tj, ako su bili enkriptovani pre, biće i posle.
 
Odgovor na temu

askaratazor

Član broj: 73681
Poruke: 180
*.138.eunet.yu.



Profil

icon Re: Skidanje enkripcije nakon formatiranja sistemske particije04.12.2007. u 17:41 - pre 199 meseci
Moze... ali tesko..

Jednom sam uspeo..

Moras da odes u safe mod, zatim idi na fajl/ folder koji zelis da otkljucas.
Idi na propertys, bice ti cekirano read only, ancekiraj ga, e onda..

Trebalo bi da imas tab ili dugme (ne secam se) privileges ili advanced..

Udjes tu i onda imas da cekiras koje funkcije dozvoljavas svom sistemu (read, write, edit, delete itd...).
Tu dozvoli sve mogucnosti svom sistemu (administratoru ili useru).

Zatim bi trebalo da mozes da udjes u taj folder. Tada iskopiraj sve fajlove na neku drugu lokaciju ( d:\backup ili slicno)

restartuj windows, udji normalno i trebalo bi da imas svoje fajlove..


Napomea:

Ovo sam radio prosle godine kada sam ostavio backup folder na desktopu, a obrisao sistem..
(Obzirom da se desktop nalazi u C:\Documents and Settings\User\Desktop... posle instalacije nisam mogao da otvorim folder)
Bitna stavka je da se radi u safe modu, jer tad izadje dodatni tab za kontrolu privilegija na folderima i fajlovima)

Nadam se da ce bar malo pomoci...
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.adsl.beotel.net.



+10 Profil

icon Re: Skidanje enkripcije nakon formatiranja sistemske particije05.12.2007. u 17:55 - pre 199 meseci
Na žalost, askaratazor daje lažnu nadu. To što je on učinio više mi liči na preuzimanje vlasništva nad folderima nakon nove instalacije, a ne na skidanje enkripcije. Usput, to se može uraditi i bez Safe moda.

Enkriptovani fajlovi se ne mogu povratiti ako nema ključeva ili oni nisu dostupni u sistemu. Sistem može biti nefunkcionalan, tj. ne mora se podići, ali ključevi su još uvek u njemu. Tada nam može pomoći gore pomenuti program AEFSDR jer će on u posrnulom sistemu naći i ključeve i enkriptovane fajlove. Ako nema sistema, nema ni ključeva, pa sledi zaključak da nema ni dekripcije. U tom slučaju ostaje opcija pokušaja povratka prethodne particije sa nekim alatom za tu namenu, kao i nada da će se na taj način povratiti stari sistem. Mislim da su od starog sistema potrebni samo fajlovi SAM i SYSTEM, možda čak i samo SAM. Probaću za neki dan pa ću javiti (ovo za fajlove). Ako neko već zna neka me liši truda.

Odličan tekst na ovu temu je http://www.elitesecurity.org/t...kidanje-enkripcije-pod-ntfs-om, gde je Ivan Dimković dao neke detalje o jačini enkripcije. Enkripcija je zamišljena kao način za zaštitu fajlova za veoma zahtevne korisnike po tom pitanju. Da bi Microsoft pridobio takve korisnike morao je napraviti nešto zaista bezbedno. Milioni dolara su uloženi u to, pa je i za očekivati da jedan Hirens neće tu puno pomoći.
 
Odgovor na temu

[es] :: Security :: Skidanje enkripcije nakon formatiranja sistemske particije

[ Pregleda: 3590 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.