Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

identifikacija slova i brojeva iz Timage

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: identifikacija slova i brojeva iz Timage

[ Pregleda: 1879 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon68680

Član broj: 68680
Poruke: 528
91.150.121.*



+14 Profil

icon identifikacija slova i brojeva iz Timage07.11.2007. u 20:11 - pre 199 meseci
Recimo da imam neku sliku u Timage-u i u njoj nekoliko slova i brojeva. Hteo bih nekako da "skeniram" tu sliku i ocitam taj string. Da li je ovo izvodljivo? Posto pretpostavljam da je ovo komplikovan proces, ajde da pocnemo prvo od toga da ja imam vec odredjen font tih slova i njihovu velicinu i naravno boju.
Palo mi je na pamet bih recimo mogao da ocitam sliku liniju po liniju pixela i da slova i brojeve identifikujem na osnovu odredjenog rasporeda pixela. Jel ovo moguce?
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: identifikacija slova i brojeva iz Timage07.11.2007. u 21:05 - pre 199 meseci
> Recimo da imam neku sliku u Timage-u i u njoj nekoliko slova i brojeva. Hteo bih nekako da "skeniram" tu sliku i ocitam taj string. Da li je ovo izvodljivo?

Jeste i taj proces se zove OCR, ima i gotovih alata, pogledaj na googlu OCR + Delphi.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.jotel.co.yu.



+638 Profil

icon Re: identifikacija slova i brojeva iz Timage07.11.2007. u 21:07 - pre 199 meseci
pa nesto se razmisljam...

pa jedino da imash gotove slike tih brojeva i slova, i onda definises u Delphi-ju koja slika reprezentuje koji broj, i onda si sveo problem na uporedjivanje slika, nekako da skeniras sliku pixel po pixel i izdvajas ono sto se razlikuje od pozadine...vrlo nezgodno
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: identifikacija slova i brojeva iz Timage

[ Pregleda: 1879 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.