Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prijem SMS-a i prikaz poruka na sajtu

[es] :: PHP :: Prijem SMS-a i prikaz poruka na sajtu
(Zaključana tema (lock), by Nemanja Avramović)

[ Pregleda: 2980 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

uh noonthe

Član broj: 156803
Poruke: 23
91.185.103.*



Profil

icon Prijem SMS-a i prikaz poruka na sajtu03.11.2007. u 03:02 - pre 200 meseci
Dakle potrebno mi je sledece:

- neko posalje sms na broj XXXXXXXX
- pristigli sms se prikazuje na sajtu (kao oglas, poruka, sta god)
- sms se posiljaocu NE NAPLACUJE nista van standardne cene poruke. znaci ako inace sms placa 3 dinara i ovo bi trebalo da ga kosta samo ta 3 dinara
- poruka bi morala odmah da bude obradjena. ne odgovara sistem gde je potreban neki manuelni korak odobravanja poruka ili sta znam, nego scripta mora da obradi i automatski prikaze svaki pristigli sms.

kako ovo da izvedem?
ne mislim na php, ne treba mi scripta, to cu znati, nego kako uopste da primim taj sms da bi ga php obradio i ubacio u bazu, prosledio dalje i slicno


nisam bio siguran u koji forum da stavim pitanje, nigde bas-bas ne pripada, pa pokusah ovde u nadi da je neko koristio neku slicnu php i sms kombinaciju
 
0

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.yu.



+257 Profil

icon Re: Prijem SMS-a i prikaz poruka na sajtu03.11.2007. u 07:16 - pre 200 meseci
Treba ti npr. mobilni telefon sa sim karticom povezan na racunar, kannel podesen da sms koji dobije prosledi na apache sa php-om koji to prima i obradjuje (ili direktno na mysql pa php to cita iz baze..). Ne pitaj me kako se to podesi, samo sam video to negde ranije...

Verovatno postoji i neki drugi nacin (npr. preko jave), ali u svakom slucaju na serveru moras imati nesto sto ce komunicirati sa mob. telefonom koji je prikacen na njega.
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
0

uh noonthe

Član broj: 156803
Poruke: 23
91.185.102.*



Profil

icon Re: Prijem SMS-a i prikaz poruka na sajtu10.11.2007. u 09:55 - pre 200 meseci
ok, hvala
za sada sve jasno

zanima me taj deo oko mobilnog sa karticom koji je povezan za rachunar.
nije problem to uraditi kuci, ali besmisleno/neozbiljno, jer chim nestane veza ka internetu, ne mogu primljeni SMSovi da se prenesu na server.
a nisam bash siguran da bi na hostingu [amerika] hteli ovo da urade i josh sve da funkcionishe sa srpskim brojem

kako reshiti to?
 
0

[es] :: PHP :: Prijem SMS-a i prikaz poruka na sajtu
(Zaključana tema (lock), by Nemanja Avramović)

[ Pregleda: 2980 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.