Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Masinstvo

[es] :: Vodič za učenje :: Obrazovne institucije :: Masinstvo

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 126739 | Odgovora: 486 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cvijic_ltd
Marko Cvijic
Aetius Media

Član broj: 26080
Poruke: 171
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Masinstvo05.11.2005. u 20:38 - pre 224 meseci
Citat:
J.C.: znam da mi nije mesto ovde ali mozda cu pripadatio ovoj grupi sledece godine pa mi treba par informacija iz prve ruke


Zavrsavam 4.tu godinu gimnazije i premisljam se koji faks da upisem i tako to. Masinstvo mi je jedna od opcija pored ETF-a i ekonomije. Mada bih reko da je masinstvo prva opcija za sada (dok jos nisam promenio misljenje).
Interesuje me kako je na smerovima Motori Sus i motorna vozila. Sta ja mogu da radim posle toga i da li u ovoj zemlji sa time covek moze da nadje negde posao (normalan)
Jel mozes da mi neko kaze mozda sta bih ja sve mogao da radim kada zavrsim neki od ova dva smera.
a i interesuje me sta je sada interesantno od smerova na MF-u i ako bi neko mogo malo da mi objasni sta bih posle toga mogao da radim
E i slusao sam mnogo prica kao brdo ljudi koji zavrse MF nemaju posla i tako to i rade kao fizikalci ili slicno. Istina ili samo glupa prica


Hvala Jovan


Slobodno upisi masinstvo kod na BU. Neces se pokajati.

Rezom koji je napravljen ove godine (oktobar 2005.) Masinac u Bgd je ponovo izbio u prvi plan na univerzitetu. Zaokret je potpun, 180 stepeni sto bi se reklo.
Studira se po novom planu i programu, dakle oktobar 2005. (mozes da ga skines sa sajta faksa). Taj novi program je po sistemu 3 (dobijes titulu Bachelor of ...) + 2 (Master of Science in Mechanical Engineering, a ovo je ono sto ce ti trebati da bi mogao da radis...).
Po novom programu smerovi su malcice promenjeni i u sustini na prve tri godine tj na osnovnim studijama ni ne moras da se izjasnis za smer, mozes slobodno da budes i opsti masinac, nije ni bitno. Ono sto je vazno je da pokupis sto vise znanja i da na cetvrtoj i petoj godini ides na ono sto te zanima pa makar to bili i Motori SuS (odlican smer ali malcice zapostavljen zadnjih godina, istina nepravedno...). Ne bih komentarisao vozila...
Sto se tice posla, iskreno ne znam sta mozes sa ova dva smera. Raspitaj se malo kod ljudi koji su diplomirali. Ipak jedno je sigurno, neces raditi kao fizikalac ako i malo vredis.
Sto se tice tvog troumljenja oko elektrotehnike, masinstva i ekonomije, moj ti je savet da slobodno osnovne pa i diplomske studije zavrsis na Masincu jer ces steci odlicno teorijsko znanje, a i premazace te svim bojama (ovo ne bih bas objasnjavao....) a da ako bas recimo zelis ekonomiju odes nakon toga i rada par godina negde u struci, posao ces dobiti samo je pitanje koliko ces biti placen, upises MBA studije na ekonomiji u Bgd. Postoji odlican jednogodisnji program medjunarodnih MBA studija tamo koji rade u saradnji sa HEC-om iz Pariza. Kosta mnogo ali ako mozes da upadnes u grupu od 25 ljudi, konkurencija je zestoka zaista, na jedno mesto konkurise u proseku cetvoro, i da platis 3000 evra onda se isplati. U stvari sigurno se isplati :)

[Ovu poruku je menjao cvijic_ltd dana 05.11.2005. u 21:43 GMT+1]
"Kroz dvadeset godina, bićete više razočarani zbog stvari koje
niste uradili, nego zbog
onih koje jeste. Zato podignite sidro. Odjedrite iz mirne luke...
Istražujte. Sanjajte.
Otkrivajte."

Mark Tven
 
Odgovor na temu

J.C.
Jovan Cvetanović
BG

Član broj: 11847
Poruke: 137
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.



Profil

icon Re: Masinstvo05.11.2005. u 20:52 - pre 224 meseci
znaci MF je zakon. To za novi vid studija 3+1+1 sam cuo i ja i mene to u svakom slucaju kaci za bilo koji faks tako da mi je odlicno. nego se i meni sve vise cini da cu ja ipak masinstvo posto mi fizika odlicno ide (moj omiljeni predmet) mata sam solidan ali cu valjda da se popravim na pripremama za prijemni a jos pri tome volim tehniku i tehnicke stvari, da ne pricamo o kompjuterima. A tek kola i automobile.
znaci definitivno je za mene masinac a samo se troumim koji smer i sta da upisem ili tako to. cuo sam da je neka energetika ili tako nesto dosta popularna.
a ja za sada najvise razmisljam o motornim vozilima i motorima sus.
a ova fora za doskolovanje u pogledu ekonomije posle zavrsenog masinstva je odlicna. i prakticno drzim dve diplome u svojim rukama.

hvala puno.
Naravno ako i neko drugi ima neko misljenje da iznese bilo bi lepo posto sto vise znas to si pametniji. :) lol!!!
 
Odgovor na temu

J.C.
Jovan Cvetanović
BG

Član broj: 11847
Poruke: 137
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.



Profil

icon Re: Masinstvo05.11.2005. u 20:55 - pre 224 meseci
e da zoboravih da pitam jel kada ti zavrsis ove prve tri godine i dobijes tu neku titulu ti imas V stepen strucne spreme (tj visu skolu) a kada zavrsis i 4 i 5 godinu onda si zavrsio faks tj imas VI stepen?
 
Odgovor na temu

cvijic_ltd
Marko Cvijic
Aetius Media

Član broj: 26080
Poruke: 171
*.ppp-bg.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Masinstvo06.11.2005. u 08:21 - pre 224 meseci
Citat:
J.C.: e da zoboravih da pitam jel kada ti zavrsis ove prve tri godine i dobijes tu neku titulu ti imas V stepen strucne spreme (tj visu skolu) a kada zavrsis i 4 i 5 godinu onda si zavrsio faks tj imas VI stepen?


Nema vise podela na vise skole tj V,VI i faks VII stepen. Postoje titule koje sam naveo u gornjem postu.


"Kroz dvadeset godina, bićete više razočarani zbog stvari koje
niste uradili, nego zbog
onih koje jeste. Zato podignite sidro. Odjedrite iz mirne luke...
Istražujte. Sanjajte.
Otkrivajte."

Mark Tven
 
Odgovor na temu

swdn-unltd
Beograd,Jerkovic

Član broj: 59382
Poruke: 41
*.rcub.bg.ac.yu.

Sajt: www.renault4serbia.com


+10 Profil

icon Re: Masinstvo07.11.2005. u 11:37 - pre 224 meseci
Koleze jel zna neko gde je Stokicev kabinet? poz

 
Odgovor na temu

J.C.
Jovan Cvetanović
BG

Član broj: 11847
Poruke: 137
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Masinstvo07.11.2005. u 12:00 - pre 224 meseci
>

ja nemam pojma
 
Odgovor na temu

cvijic_ltd
Marko Cvijic
Aetius Media

Član broj: 26080
Poruke: 171
*.ppp-bg.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Masinstvo07.11.2005. u 16:55 - pre 224 meseci
Citat:
swdn-unltd: Koleze jel zna neko gde je Stokicev kabinet? poz


Trebalo bi da je njegov kabinet na trecem spratu, skrenes desno po izlasku iz novog lifta, ides do kraja hodnika i potom ponovo desno u novi hodnik. Prvi kabinet sa leve strane je njegov.


"Kroz dvadeset godina, bićete više razočarani zbog stvari koje
niste uradili, nego zbog
onih koje jeste. Zato podignite sidro. Odjedrite iz mirne luke...
Istražujte. Sanjajte.
Otkrivajte."

Mark Tven
 
Odgovor na temu

A.H.

Član broj: 29389
Poruke: 149
*.net
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Masinstvo08.11.2005. u 16:35 - pre 224 meseci
Treba mi jedna informacija:
Da li profesor Zecevic (mehanika) jos uvek predaje?
 
Odgovor na temu

MiljanRadunovic
Miljan Radunovic
Beograd

Član broj: 65286
Poruke: 33
195.252.86.*

ICQ: 149151481


Profil

icon Re: Masinstvo08.11.2005. u 18:05 - pre 224 meseci
verovatno mislis na Dragomira Zekovica...da-predaje.Danas sam sreo drugara koji je na drugoj godini koji kaze da mu Zekovic drzi dinamiku tacke.
pozdrav,
MiljanR
MiljanR
 
Odgovor na temu

A.H.

Član broj: 29389
Poruke: 149
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Masinstvo09.12.2005. u 23:30 - pre 223 meseci
Mi sa automatskog upravljanja smo poceli da skupljamo korisne stvari u vezi masinstva i da ih postavljamo na jedan,zajednicki mejl.
Da li je neko pokusao nesto tako da uradi ili je razmisljao o tome?
Npr. da se u okviru nekog foruma napravi "ftp" sajt?

 
Odgovor na temu

MiljanRadunovic
Miljan Radunovic
Beograd

Član broj: 65286
Poruke: 33
*.beotel.net.

ICQ: 149151481


Profil

icon Re: Masinstvo10.12.2005. u 10:16 - pre 223 meseci
mene su slicno zamolili pa sam ja poceo da stavljam na svoj ftp sa posla na kome ima zaista puno mesta a i ne naplacujem, tako da mozete da skidate i odatle. adresa je www.susmf.co.sr pa idite na download sekciju. drugar sa procesne mi je dao 4 diska sa raznoraznim stvarima. tu ima 4 ipo GB, tako da cu se potruditi da sto vise korisnih stvari okacim. mada mi treba vremena, posto moram da sredim sve lepo i da update-ujem. za jedno 2 nedelje ce biti okaceno sve. ako neko ima nesto sto misli da moze da se kaci tamo nek mi salje na mejl [email protected]. pogledajte sta sam sve nakacio pa mi recite sta mislite.
svi predlozi/komentari su dobrodosli.
pozdrav,
MiljanR
MiljanR
 
Odgovor na temu

Mario
Beograd

Član broj: 1876
Poruke: 986
*.vdial.verat.net.



+2 Profil

icon Re: Masinstvo19.12.2005. u 00:35 - pre 223 meseci
Dobra ideja samo ne razumem kako mozes podatke da kacis na mail?
 
Odgovor na temu

MiljanRadunovic
Miljan Radunovic
Beograd

Član broj: 65286
Poruke: 33
*.rcub.bg.ac.yu.

ICQ: 149151481


Profil

icon Re: Masinstvo19.12.2005. u 12:06 - pre 223 meseci
pa sad...moze i da se ide i preko mejla tako sto se napravi mejling lista sa najnizim stepenom zastite, tj da moze da svako salje na nju (to moze da se radi na yahoogroups a mislim da moze i na googlegroups, koji je po meni bolji). mada licno mislim da je ovako dostupnije svima...
inace okacio sam Termodinamiku - resenu zbirku pa je skidajte!
pozdrav,
MiljanR
MiljanR
 
Odgovor na temu

Djomloun
Mladjan Jovanovic
Bgd

Član broj: 3604
Poruke: 984
*.vdial.verat.net.

ICQ: 158628304
Sajt: blogoye.org/djomlouns


Profil

icon Re: Masinstvo21.12.2005. u 11:31 - pre 223 meseci
Hocu i ja da skinem ;>

Citat:

Not Found

The requested URL /~miljanr/SUSMF/download/Termodinamika[ResenaZbirkaZadataka.zip] was not found on this server.

Josx dok sam bio klinac baba me je uchila da ne jedem zxut sneg, citamo se na mojoj svasxtari lnk: http://blogoye.org/djomlouns/

ZM0501 :)


//napustio [es]...
 
Odgovor na temu

cvijic_ltd
Marko Cvijic
Aetius Media

Član broj: 26080
Poruke: 171
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Masinstvo23.12.2005. u 19:28 - pre 223 meseci
Svaka ti dala za sve sto si okacio vezano za termodinamiku :D

Sta god da dodje do mene od stvarcica vezanih za fax saljem ti da kacis na net.

Inace, dok je trajao probni period nekog inzenjerskog servera drugar je skinuo gomilu knjiga na engleskom. Primer: "Fluid Mechanics", Pijush Kundu i Ira Cohen, sjajna knjiga, na amazonu ljudi kazu da je najbolja za samostalno ucenje ffluida. Isuvise je obimna ali svakome bi dobro dosla. Problem je sto je poprilicno velika (priblizno 36MB)... Imam ih jos.
"Kroz dvadeset godina, bićete više razočarani zbog stvari koje
niste uradili, nego zbog
onih koje jeste. Zato podignite sidro. Odjedrite iz mirne luke...
Istražujte. Sanjajte.
Otkrivajte."

Mark Tven
 
Odgovor na temu

A.H.

Član broj: 29389
Poruke: 149
*.net
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Masinstvo23.12.2005. u 20:11 - pre 223 meseci
U vezi te knjige o mehanici fluida:
Cvijicu, da li bi mogao da mi "narezes" tu knjigu , donecu ti disk?
 
Odgovor na temu

neomare
Beograd

Član broj: 56390
Poruke: 15
*.sbb.co.yu.

Sajt: www.masinac.net


Profil

icon Re: Masinstvo24.12.2005. u 01:35 - pre 223 meseci
@A.H.
Koji mail je u pitanju?
Ako ima nesto korisno da i ja skinem, inace sam na automatici 4 god.
neomare
 
Odgovor na temu

MiljanRadunovic
Miljan Radunovic
Beograd

Član broj: 65286
Poruke: 33
195.252.85.*

ICQ: 149151481


Profil

icon Re: Masinstvo24.12.2005. u 09:08 - pre 223 meseci
ma nema problema samo saljite...
jedno vreme nije radio link jer sam ja lose napisao putanju ali sam jutros ispravio jer me je drug zvao da mi kaze da ne radi. greske je bila debilna - zamenio sam "]" i ".zip" u redosledu u imenu fajla, pa zato nije radilo. sada je sve ok...
kao sto rekoh, ako neko ima jos nesto nek salje mejlom...
pozdrav,
MiljanR
p.s.videste li ono dzebe klizanje+plivanje za masince? ima na www.susmf.co.sr pa bacite pogled...
MiljanR
 
Odgovor na temu

cvijic_ltd
Marko Cvijic
Aetius Media

Član broj: 26080
Poruke: 171
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Masinstvo24.12.2005. u 15:29 - pre 223 meseci
A.H. ukoliko imas fles memoriju (usb) mozes da preuzmes gomilu knjiga sa prvog racunara u internet sokaku, stari deo, kod amf 216. Prvi racunar sa desne strane, kada se popnes uz stepenice. Odes u my documents, valjda, nadjes folder mt i imas brdo knjiga koje je moj prijatelj svukao sa neta. Ili search .pdf i naci ces vec. Oko 2,6GB knjiga, vidi sta ti treba. Ako nemas fles memoriju, dogovoricemo se onda da ti narezem na cd knjige.
"Kroz dvadeset godina, bićete više razočarani zbog stvari koje
niste uradili, nego zbog
onih koje jeste. Zato podignite sidro. Odjedrite iz mirne luke...
Istražujte. Sanjajte.
Otkrivajte."

Mark Tven
 
Odgovor na temu

cvijic_ltd
Marko Cvijic
Aetius Media

Član broj: 26080
Poruke: 171
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Masinstvo24.12.2005. u 15:30 - pre 223 meseci
Citat:
MiljanRadunovic: videste li ono dzebe klizanje+plivanje za masince? ima na www.susmf.co.sr pa bacite pogled... :-)


Bacio si se u propagandu maksimalno... :) Vidim da hoces da svrgnes vlast ssmfa :)
"Kroz dvadeset godina, bićete više razočarani zbog stvari koje
niste uradili, nego zbog
onih koje jeste. Zato podignite sidro. Odjedrite iz mirne luke...
Istražujte. Sanjajte.
Otkrivajte."

Mark Tven
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Obrazovne institucije :: Masinstvo

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 126739 | Odgovora: 486 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.