Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako odrediti koliko niz ima broj clanova???

[es] :: C/C++ programiranje :: C/C++ za početnike :: kako odrediti koliko niz ima broj clanova???

[ Pregleda: 2273 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

osmania
Panet

Član broj: 26316
Poruke: 773
*.20.11.vie.surfer.at.



+7 Profil

icon kako odrediti koliko niz ima broj clanova???25.10.2007. u 20:19 - pre 200 meseci
treba mi funkcija da mi odredi niz koliko ima clanova
ja cu u njega trpati neke clanove ne znam koliko idem ilegalnim pute stavim c[0] i ide ali ne kontam kako da sada znam koliko sam stavio clanova...

nasao sam nesto ovako:

for(int i=0; i< (sizeof(a)/sizeof(*a) ); ++i)
cout<<a

eh ovo sto je plavim moze li mi ko objasniti ako je to ta prava funkcija,,,,
ili ne mogu da nadjem da li je funkcija lenght() tako nekako googlo sam nista nisam nasao sto bi mogao da skontam zato molim za pomoc hvala puno!!!!
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
217.169.209.*

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: kako odrediti koliko niz ima broj clanova???25.10.2007. u 20:30 - pre 200 meseci
Mozda da razmislis o koriscenju kontejnerskih klasa?
 
Odgovor na temu

osmania
Panet

Član broj: 26316
Poruke: 773
*.20.11.vie.surfer.at.



+7 Profil

icon Re: kako odrediti koliko niz ima broj clanova???25.10.2007. u 20:40 - pre 200 meseci
toliko daleko sada ne mogu da mislim treba mi funkcija jer nemam vremena da puno mislim
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: kako odrediti koliko niz ima broj clanova???25.10.2007. u 20:41 - pre 200 meseci
Ovako možeš videti koliko ima članova niza:
Code:

int a[9];
int elemenata = sizeof(a) / sizeof(int);
cout << elemenata;


Citat:

ja cu u njega trpati neke clanove

Ako unapred ne znaš koliko ćeš imati elemenata, ili nemaš neki određeni limit, koriste se klasične liste ili gotove biblioteke STL-a, recimo.
Citat:

ne znam koliko idem ilegalnim pute stavim c[0] i ide ali ne kontam kako da sada znam koliko sam stavio clanova...

To NULA ne znači ništa, zaboravi na to. Umesto NULE se stavi broj elemenata niza (koliko očekuješ da će maksimalno biti). Nedostatak toga je loše iskorišćenje mem prostora, jer se prostor odmah rezerviše, čak i ako nećeš koristiti taj niz. Drugi nedostatak je u nemogućnosti lakog realociranja prostora.

STL ti nudi sve u vezi toga, da ne razmišljaš.
 
Odgovor na temu

osmania
Panet

Član broj: 26316
Poruke: 773
*.20.11.vie.surfer.at.



+7 Profil

icon Re: kako odrediti koliko niz ima broj clanova???25.10.2007. u 20:56 - pre 200 meseci
eh gledaj sada problem je sto sam ja onaj pravi pocetnik sada ucim koliko mogu da stignem i sedmicno imamo po 15 program ada odradimo, kako mozemo i umijemo eh sada fora sa tim std trebam da pogledam i te liste ako imate kakav link bilo bi super...
druga stvar pitanje u vezi koda sto ti xfile napisa
Code:

int a[9];
int elemenata = sizeof(a) / sizeof(int);
cout << elemenata;


mogu li ja staviti niz ima a[100] rezervisanih mjesta za brojeve eh sada ja cu ukucati 4 broja i zelim da izlistam taj niz od 4 broja da ne izlista mi one sve nule nazad ili koje vec vrijednosta ima u memoriji
hvala puno!
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: kako odrediti koliko niz ima broj clanova???25.10.2007. u 21:11 - pre 200 meseci
Citat:

mogu li ja staviti niz ima a[100] rezervisanih mjesta za brojeve eh sada ja cu ukucati 4 broja i zelim da izlistam taj niz od 4 broja

Ne postoji neki automatizam za to u nizovima, to imaju liste jer prate broj unetih elemenata. Ti mozes da to improvizujes: u petlji gde unosis redom te elemente niza, uvedi brojac i to je to:

int brojac=0;

petlja
{
OVDE UNESI TEKUCI ELEMENT;
++ brojac; // <-- pratis broj unetih elemenata
}

zatim:
for ( int i=0; i<brojac; i++ )
{
}

 
Odgovor na temu

osmania
Panet

Član broj: 26316
Poruke: 773
*.20.11.vie.surfer.at.



+7 Profil

icon Re: kako odrediti koliko niz ima broj clanova???25.10.2007. u 21:52 - pre 200 meseci
svaka cast stari Xfile mislim stvarno ubijas ovaj c++
brojac mi ni na kraj pameti nije
hvala ti punoo kralj si !!!
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: kako odrediti koliko niz ima broj clanova???25.10.2007. u 22:24 - pre 200 meseci
Citat:

[...] mislim stvarno ubijas ovaj c++

To su sve proste stvari, naucices.
Citat:

brojac mi ni na kraj pameti nije

Kako sad to? Pre neki dan si za prost zadatak upotrebio barem 5 suvisnih promenljivih, a sad kad ti trebaju ne mozes da se setis ;)
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: C/C++ za početnike :: kako odrediti koliko niz ima broj clanova???

[ Pregleda: 2273 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.