Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Excel] Nalazenje vrednosti u izvedenoj tabeli

[es] :: Office :: Excel :: [Excel] Nalazenje vrednosti u izvedenoj tabeli

[ Pregleda: 2174 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mirko1949
Miroslav Magdić
Kragujevac

Član broj: 87134
Poruke: 216
*.zastava-automobili.com.



+2 Profil

icon [Excel] Nalazenje vrednosti u izvedenoj tabeli22.10.2007. u 12:15 - pre 201 meseci
Na jednom radnom listu imam bazu podataka od koje na drugom pravim izvedenu tabelu. U bazu se mogu dodavati nove stavke (redovi) pa kad ayuriram izvedenu tabelu (Refresh) moze doci do njene promene u smislu i broja redova i broja kolona koja ona (izvedena tabela) sadrzi. Sad bih hteo da u cilju daljeg rada pronadjem odgovarajuci podatak iz izvedene tabele na osnovu naziva reda i naziva kolone. Kako to da uradim. Evo i primera.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2268
212.200.27.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: [Excel] Nalazenje vrednosti u izvedenoj tabeli24.10.2007. u 09:00 - pre 201 meseci
Za izvlačenje podataka iz izvedne (pivot) table koristi se funkcija GETPIVOTDATA
Ako jednostavno započneš formulu sa = i klikneš na ćeliju pivot tabele videćeš da će ti Excel sam ponuditi ovu funkciju
U Helpu ćeš naći primere korišćenja ove funkcije. Za tvoj slučaj da izvučeš total za zadatu kolonu
Code:

=GETPIVOTDATA("Cena";$A$3;"Grupa";"C3")

gde je C3 naziv kolone za koju se traži iznos. Umesto toga možeš u funkciji navesti adresu pomoćne ćelije u koju upisuješ naziv kolone. Sa dodatnim parom parametara funkcija može da traži određeni red umesto totala.
Code:

=GETPIVOTDATA("Cena";$A$3;"Deo";"R3";"Grupa";"B4")

Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

mirko1949
Miroslav Magdić
Kragujevac

Član broj: 87134
Poruke: 216
*.zastava-automobili.com.



+2 Profil

icon Re: [Excel] Nalazenje vrednosti u izvedenoj tabeli24.10.2007. u 09:14 - pre 201 meseci
Hvala, to mi je trebalo. Posebno se zahvaljujem na drugom delu odgovora, jer ce mi i to biti potrebno.
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: [Excel] Nalazenje vrednosti u izvedenoj tabeli

[ Pregleda: 2174 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.