Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

vase misljenje o konfiguraciji 2

[es] :: PC Konfiguracije :: vase misljenje o konfiguraciji 2

[ Pregleda: 2396 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Danijel P.
Danijel Plecas
Subotica

Član broj: 104096
Poruke: 25
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon vase misljenje o konfiguraciji 221.10.2007. u 20:14 - pre 200 meseci
imam u planu da kupim :
Ploca: Asus P5B
Procesor: Intel Core 2 Duo E6550
Graficka:Asus EN8600GT SILENT HDT 256 MB
Memorija: TRANSCEND 1GB 800MHz DDR2
Hard disk: Western Digital Caviar WD3200AAKS 320GB 7200 16MB SATA II
Rezac: DVDRW NEC 7170 18X SATA
Neznam koje kuciste da kupim i kakvo je vase misljenje o postojecem izboru i kakvu bi vi konfiguraciju sastavili do 550 eura monitor nije potreban niti zvucnici niti tastatura i mis
 
Odgovor na temu

Iledan

Član broj: 134424
Poruke: 29
*.teol.net.



Profil

icon Re: vase misljenje o konfiguraciji 222.10.2007. u 14:59 - pre 200 meseci
Za šta će ti služiti komp? Ako je za igranje, moje mišljenje je da bi trebao uzeti neki slabiji procesor, npr. C2D 4300, a razliku uložiti u još 1GB rama i ovu grafičku zamjeniti sa Palit 8600GT ili sa Gainward 8600GT GLH.
 
Odgovor na temu

PCS
Zeljko Jelisavac
User Support Coordinator / Site Admin
Beograd

Član broj: 136100
Poruke: 559
*.cpe.vektor.net.

Sajt: www.garaza.rs


+2 Profil

icon Re: vase misljenje o konfiguraciji 222.10.2007. u 15:53 - pre 200 meseci
Ne bi se slozio sa Iledanom. Objasnicu zasto.
Prvo, nikad se ne isplati ustedeti na procesoru i ploci. To je osnova (srce) racunara i bolje je uzeti sto bolji model u startu. Imajuci to u vidu preporucio bi plocu sa P35 chipsetom umesto 965. Memorija, grafika i ostalo se menja i dodaje po potrebi. Ostaje pitanje cemu ce komp sluziti? Ako mu je namena za igrice onda definitvno treba uzeti 8600GTS umesto GT i to preporucujem Gainward, a takodje je bolje da nije silent varijanta. Silent samo ako je bitno da racunar radi tiho, inace je bolje da graficka ima aktivno hladjenje. Ako nije igracka konfiguracija i slabija graficka moze da posluzi. Ostalo je uglavnom ok mada bi preporucio da umesto Transcenda potrazis Geil memoriju koja je prilicno jeftina, a kvalitetna.
Sto se tice kucista uzmi neko jeftinije za 30tak €, bitno da ti se dopadne, ali bez napajanja. Preporucujem Frontier modele. Napajanje uzmi posebno, neko kvalitetnije od 50-60€ i minimum 450W.
Pozdrav
Feeling je skociti sa 2000 metara! Probajte!! :)
 
Odgovor na temu

Danijel P.
Danijel Plecas
Subotica

Član broj: 104096
Poruke: 25
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: vase misljenje o konfiguraciji 223.10.2007. u 09:29 - pre 200 meseci
racunar cu najvise koristiti za autocad i malo igranja najvise Pro evolution soccer i football manager
 
Odgovor na temu

Iledan

Član broj: 134424
Poruke: 29
*.teol.net.



Profil

icon Re: vase misljenje o konfiguraciji 225.10.2007. u 12:09 - pre 200 meseci
@Danijel P.Ok, onda ti treba taj E6550. Slažem se sa PCS-om za memoriju, napajanje i kućište (možeš pogledati i Codegen Brizu ~40 evra).
@PCS: Slažem se da ne treba štediti na ploči(mada je mala razlika između 965 i P35), ali procesor je druga stvar posebno ako je komp za igranje. Trenutne igre daleko više koriste GPU nego CPU nego prije, vrlo malo im znači 2MB L2 keša više, dok 1GB RAM-a polako postaje minimum. Naravno, autocad je sasvim drugi slučaj.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-3.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: vase misljenje o konfiguraciji 225.10.2007. u 22:50 - pre 200 meseci
1. Nemoj se zezati sa memorijom. Uzmi nesto dobro kao vec pomenuti Geil ili Kingston koji je na Asus-ovoj listi potpisanih.

2. Hard bi mogao da promenis i da stavis Seagate Barracuda ekvivalent tom WD-u. Intel propisuje Seagate za svoje konfiguracije.

3. Rezac neka bude Lite-On iz istog razloga kao sto sam preporucio Seagate. Intel propisuje Lite-ON rezace za svoje konfiguracije.

4. Kuciste treba da bude dobro izvedeno da se masina ne bi puno grejala a napajanje kvalitetno. Dobro izvedena jeftinija kucista iz mog iskustva su Spire ako budes mogao da nadjes. Ako ne tu su KME, Blueberry, Frontier...

5. Napajanje mora biti kvalitetno od minimum 450W kao sto rece PCS. Preporuka je CoolerMaster.

P.S. Jos jedna preporuka je da malo dignes budzet tako da posle ne zazalis... barem za 50-ak eura.
 
Odgovor na temu

Danijel P.
Danijel Plecas
Subotica

Član broj: 104096
Poruke: 25
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: vase misljenje o konfiguraciji 226.10.2007. u 09:53 - pre 200 meseci
razmisljo sam za pocetak da kupim codegen briza 6099-ca kuciste da kupim a da mu za jedno dva tri meseca dodam Cooler Master Real Power 620M napajanje memoriju bi zamenio kingston-om a plocu P5B sa P5K sa DVDRW se dvoumim jer sam pre imao Lite-On combo i imao sam jako puno problema sa njim sa Seagate hadovima nisam imao toliko iskustva pa ne znam kakvi su u radu ne znam kakvo je vase misljenje o DVDRW DVR -212D SATA Pioneer
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: vase misljenje o konfiguraciji 226.10.2007. u 16:32 - pre 200 meseci
Ja licno sa Pioneer-om nisam imao toliko problema, ali to zavisi. Mnogo ljudi se zalilo na to kako su Pioneer DWR 112D DVD RW uredjaji funkcionisali. Sa Lite-On DVD RW-ima imam jako pozitivno iskustvo. To sve zavisi od serije do serije. Evo sad kazu da NEC SATA DVD RW-i nisu uopste losi dok je IDE PATA serija pre njih bila ocajna, barem po broju reklamacija. Ja opet licno nisam imao toliko problema sa NEC-ovima. U to da su NEC SATA DVD rezaci dobri tek treba da se uverim, posto nisam jos sklopio niti bio u prilici da radim na masini sa NEC SATA DVD rezacima.

Seagate hardovi su izuzetni. Moje skromno misljenje je da su trenutno najbolji. Pre sam bio za WD kao opciju ali to se misljenje promenilo. I Hitachi trenutno proizvodi odlicne hardove.
 
Odgovor na temu

[es] :: PC Konfiguracije :: vase misljenje o konfiguraciji 2

[ Pregleda: 2396 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.