Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Forumi - pljuvaonice, kakav to svet luta sajbernetom ?

elitemadzone.org :: MadZone :: Forumi - pljuvaonice, kakav to svet luta sajbernetom ?
(Zaključana tema (lock), by Tyler Durden)
Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 16563 | Odgovora: 79 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Forumi - pljuvaonice, kakav to svet luta sajbernetom ?22.10.2007. u 10:51 - pre 201 meseci
Hitler je bio nacional-socijalista. Ta dva pojma se veoma lako mogu pretvoriti u strasne stvari ako im se to dozvoli. Kada je dolazio na vlast on nije drzao noz u zubima jer da jeste gradjani ga nikada ne bi izabrali. Zbog toga treba biti veoma oprezan da se istorija ne bi ponovila. U vezi pravljenja paralele izmedju fasistickih sajtova i foruma b92. To bi bilo isto kao kada bi se pravila paralela izmedju Nemacke vojske u doba Hitlera i Saveznicke vojske u to vreme. Besmisleno jer da nije bilo saveznicke vojske mi sada ne bi smo razgovarali jer bi kao Srbi bili istrebljeni.
 
0

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
77.46.244.*



+43 Profil

icon Re: Forumi - pljuvaonice, kakav to svet luta sajbernetom ?22.10.2007. u 11:10 - pre 201 meseci
Citat:
stil: Besmisleno jer da nije bilo saveznicke vojske mi sada ne bi smo razgovarali jer bi kao Srbi bili istrebljeni.


To bas i nije tacno, da ne gledamo u pasulj pitanje je sta bi bilo ali da nije bilo saveznicke vojske mogu odgovorno da tvrdim da bi Srbija bila oslobodjena ratovanja, znao je Hitler kakav je poraz Austrija pretrpela u prvom svetskom ratu i nije hteo da ima problema na Balkanu jer bi imao vise stete nego koristi, zato smo i imali pakt koji su posle "saveznici" pretvorili u "bolje rat nego pakt", postoje dokazi da su Englezi finansirali taj proces i to ne samo kod nas vec i u Nemackim arhivama, lepo je to sto su Nemci sve zapisivali pa tako postoje arhive svega sto se dogadjalo.

Da ne produbljujemo temu nepotrebnim stvarima mislim da ovde treba zastati sa istorijom. Samo da porucim gospodi da ne postoji crno-belo tj. dobri i losi momci svi su onakvi kakav im je interes, Srbija je bila vise bombardovana od strane "saveznika" nego od strane okupatora a ima i dan-danas zivih ljudi da to potvrde iz prve ruke. Zato i postoji ona izreka cuvaj me od prijatelja od neprijatelja cu se sam cuvati.
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Forumi - pljuvaonice, kakav to svet luta sajbernetom ?22.10.2007. u 11:12 - pre 201 meseci
Pomenuti forum b92 je od skoro potpuno promenjen, jedan od razloga su verujem i brojne žalbe na neprimerenu moderaciju. Što se tiče same teme, forumi nisu nekakva "demokratska mesta" ili nešto slično - neko je napravio taj forum i neko određuje 'politiku' tog foruma, koja ne mora imati ni najmanje veze s poštovanjem/uvažavanjem ovoga ili onoga. To ima za rezultat određenu reakciju korisnika, koji će dolaziti tu ili neće, odnosno postoji neka cilja grupa istomišljenika kojoj će takva atmosfera potpuno odgovarati.
Tako da očekivati demokratiju na forumu mi je potpuno besmisleno. U ovoj zemlji demokratija ne postoji ni tamo gde bi morala, a kamoli tamo gde je niko ne očekuje.
 
0

vlada01us

Član broj: 2291
Poruke: 393
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Forumi - pljuvaonice, kakav to svet luta sajbernetom ?22.10.2007. u 11:44 - pre 201 meseci
Da pojasnim, ono moje pitanje upuceno @Pneos-u o D.Lj. (btw. odgovor sam dobio putem pp), je bilo samo u svrhu mog teoretisanja da ukoliko zelimo da diskutujemo o nekoj temi, trebalo bi da imamo neka saznanja o samoj temi. Nisam zeleo da diskusiju preusmerim na politiku. Forumi i sluze da bi se razmenjivala-sukobljavala misljenja, cinjenice, argumenti. Ali bar neko osnovno poznavanje materije o zadatoj temi bi trebalo imati. Najlakse je ispljuvati nesto ili nekoga. A to je kod nasih foruma najveci problem. Ono sto ne smemo da kazemo javno iznosimo po raznim forumima, usput pokusavajuci da budemo sto "duhovitiji" i na kraju se i postavlja pitanje - "Forumi - pljuvaonice, kakav to svet luta sajbernetom ?"
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Forumi - pljuvaonice, kakav to svet luta sajbernetom ?22.10.2007. u 11:57 - pre 201 meseci
@ staticInt Dakle tvoje stanoviste je da je bolje da je Hitler pobedio ? Interesantna stvar je da se rat vodio da bi superiorna arijevska rasa zavladala svetom , a da sam Hitler nije bio arijevac ( arijevci su plavi a H. je bio crn ) . I ti smatras da bi Srbi bili postedjeni iako ih je mnogo zavrsilo u konc logorima i u ropstvu. Nemam obicaj da to kazem bilo kome , ali to su obicne gluposti. U WWII se tacno zna koja je strana bila losa. Nemoj da relativizujes zlocine koje su nacisti cinili.
 
0

vlada01us

Član broj: 2291
Poruke: 393
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Forumi - pljuvaonice, kakav to svet luta sajbernetom ?22.10.2007. u 12:22 - pre 201 meseci
Da dodam, i izvrtanje tudjih reci nije korektno. Primer iznad.
Citat:
Dakle tvoje stanoviste je da je bolje da je Hitler pobedio ?

Citat:
Nemoj da relativizujes zlocine koje su nacisti cinili.

Ja pazljivo procitah postove od @staticInt i nisam nigde mogao da vidim ovakve stavove.
 
0

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
77.46.244.*



+43 Profil

icon Re: Forumi - pljuvaonice, kakav to svet luta sajbernetom ?22.10.2007. u 12:33 - pre 201 meseci
Citat:
stil: @ staticInt Dakle tvoje stanoviste je da je bolje da je Hitler pobedio ? Interesantna stvar je da se rat vodio da bi superiorna arijevska rasa zavladala svetom , a da sam Hitler nije bio arijevac ( arijevci su plavi a H. je bio crn ) . I ti smatras da bi Srbi bili postedjeni iako ih je mnogo zavrsilo u konc logorima i u ropstvu. Nemam obicaj da to kazem bilo kome , ali to su obicne gluposti. U WWII se tacno zna koja je strana bila losa. Nemoj da relativizujes zlocine koje su nacisti cinili.


Evo Vlada je primetio da ja nigde nisam izneo to sto meni etiketiras, mozda sam nesto pogresno napisao ali bih te molio da mi ukazes gde sam ja to tacno rekao to sto ti tvrdis da sam rekao?!
Ja sam samo rekao da je pitanje kako bi prosla nasa drzava da je ostala neutralna, moje misljenje je da bi bolje prosli sad i to je pitanje, "sta bi bilo kad bi bilo", da ne ulazimo nadalje u tu tematiku jer nema potrebe.
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Forumi - pljuvaonice, kakav to svet luta sajbernetom ?22.10.2007. u 12:47 - pre 201 meseci
Citat:
staticInt: To bas i nije tacno, da ne gledamo u pasulj pitanje je sta bi bilo ali da nije bilo saveznicke vojske mogu odgovorno da tvrdim da bi Srbija bila oslobodjena ratovanja,
Kad bas moram da te citiram ajde. Ti iz nekog tvog razloga tvrdis da ... Sta ? Iako su bila streljanja , odvodjenje u ropstvo i konc logore .

Citat:
Samo da porucim gospodi da ne postoji crno-belo tj. dobri i losi momci ...
Sta si hteo da kazes , da su nacisti dobri momci !?
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Forumi - pljuvaonice, kakav to svet luta sajbernetom ?22.10.2007. u 12:50 - pre 201 meseci
Koliko sam ja shvatio, da Saveznici nisu cvećke, kao što i nisu.
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Forumi - pljuvaonice, kakav to svet luta sajbernetom ?22.10.2007. u 13:04 - pre 201 meseci
6 aprila 1941 je bombardovan Beograd , posle su streljali (i djake u Kragujevcu na jucerasnji dan cini mi se) , odvodili u logore a staticImt kaze da bi Srbija bila oslobodjena ratovanja. Obicne gluposti. Saveznici nisu cvecke , pa nisu ni rusi koji su silovali na sta su naisli kada su oslobadjali Beograd.
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Forumi - pljuvaonice, kakav to svet luta sajbernetom ?22.10.2007. u 13:11 - pre 201 meseci
Naravno da nisu, a Beograd je bio i (saveznički) bombardovan još jednom '44 ako se dobro sećam. U principu ne vredi sad šta bi bilo kad bi bilo. Mislim da ima neka izreka "When two elephants fight, it is the grass that suffers."
 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
77.46.214.*



+35 Profil

icon Re: Forumi - pljuvaonice, kakav to svet luta sajbernetom ?22.10.2007. u 13:14 - pre 201 meseci
Rekao bih da je ovaj put @staticInt u pravu(pretpostavljam da je istoricar), ali nisu tu samo saveznici krivi.
Imali su oni plodno tlo za "Bolje rat nego pakt" navlakusu.

P.S. Ova tema ima dobar potencijal da se razvije u temu za hard lock (by markom). :-)
 
0

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Forumi - pljuvaonice, kakav to svet luta sajbernetom ?22.10.2007. u 13:49 - pre 201 meseci
na forum koji se bavi politikom dolaze ljudi koji nisu tu da bi CULI tudje misljenje...
 
0

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
77.46.244.*



+43 Profil

icon Re: Forumi - pljuvaonice, kakav to svet luta sajbernetom ?22.10.2007. u 14:02 - pre 201 meseci
Citat:
stil: Sta si hteo da kazes , da su nacisti dobri momci !?


Naravno da ne, necu da ulazim uopste u raspravu da li je neko dobar ili los jer nema poente, ne postoji dobra nacija niti "dobra" drzava svako radi u sopstvenom interesu, kroz istoriju imas milione primera, ni Rim za neke nije bio dobar ali to je imperija koja je covecanstvo znacajno unapredila mozes je i porediti sa Amerikom veoma lako jer Rim-Amerika paralela koju mnogi znameniti istoricari poput profesora sa Harvarda isticu kao znacajnu kada studentima objasnjavaju filozofiju imperije.

Sofisti su govorili posten covek nece vlast, dok bude bilo ljudi bice borbe za vlast, vlast = novac-moc-kapital, imate jednu veoma dobru sentencu jednog poznatog istoricara koja glasi "mora nekome da se smrkne, da bi nekome svanulo", ovo je slobodan prevod ali shvaticete sta zelim time da kazem.

To sto je radila Nemacka danas rade neke zemlje samo na pametniji nacin uvijen u oblandu demokratije i mira, ali princip je isti. Ne ulazeci uopste u debatu ko je dobar a ko los nisam uopste mislio na to sto ti aludiras niti sam ikada zagovarao takve stavove, ja jednostavno koncipiram objektivno.
 
0

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.adsl.beotel.net.



+8 Profil

icon Re: Forumi - pljuvaonice, kakav to svet luta sajbernetom ?22.10.2007. u 14:22 - pre 201 meseci
Citat:

vlada01us:

Pitanje za tebe, sta ti, a i taj sto se pozivao na D.LJ. znate o tom coveku? Koliko si njegovih knjiga procitao? Znas li kakav je bio politicki program Zbora? Itd, itd.
Nemoj da odgovaras, ukoliko zelis posalji PM, da ne idemo u Off.
Znaci mislimo da smo najpametniji, i najlakse je pljuvati po nekome-necemu, trudeci se da maksimalno budemo neobjektivni i pristrasni, jer zaboga, "pa net i sluzi za takve stvari".
Nemamo kulturu ophodjenja.


tako je.

prvo treba procitati knjige, pa onda kulturno i sa duznim postovanjem raspravljati o duboko skrivenom, ali velikom delu jednog patrijote, rodoljuba i nacionaliste kao sto je dimitrije ljotic.

ne mogu neobrazovani da donesu vrednosni sud o tako velicanstvenom trenutku po ovu zemlju, kao kad je sa ponosom poslata depesa u berlin, da je srbija "oslobodjena" od jevreja i to, bogte, medju prvima - vec 1942. godine.

ne mogu neprosveceni da shvate taj nacionalisticki ponos sto je to, k'o sto staticInt rece - sa samo nemcima svojstvenom pedantnoscu, ljoticeva srbija to uradila na "najsistematicniji" nacin medju tadasnjim zemljama porobljene evrope.

eto, na primer i beogradjani bi trebali da budu ponosni na cinjenicu da je beograd JEDINI grad u tadasnjoj evropi koji je imao cak 4 konc-logora (od kojih je jedan bio ljoticev) za jevreje, rome, komuniste i ostale nenacionaliste-izrode.

..... mudri su ovi sto citaju knjige, da ...

 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7177 Profil

icon Re: Forumi - pljuvaonice, kakav to svet luta sajbernetom ?22.10.2007. u 14:23 - pre 201 meseci
Citat:
staticInt
imate jednu veoma dobru sentencu jednog poznatog istoricara koja glasi "mora nekome da se smrkne, da bi nekome svanulo", ovo je slobodan prevod ali shvaticete sta zelim time da kazem.


Ovo je velika zamka, u koju upadaju mnogi ljudi.

Da se posluzim matematikom, tj. teorijom igara koja je i nastala radi boljeg naucnog modeliranja sveta u kome zivimo: tvrdnja da "mora nekome da se smrkne, da bi nekome svanulo" se desava samo u sistemima koji su "zero sum" tj. gde se neciji uspeh mora kompenzovati tudjim gubitkom.

Medjutim, zasto ovo nije potpuno aplikabilno na danasnji svet i medjusobne odnose u mnogim slucajevima - zato sto ekonomija nije "zero sum" igra i za sta postoji sijaset konkretnih dokaza u koje ne bi sad da ulazim (koga zanima, moze da nadje sve na google-tu). To znaci da u ekonomiji i odnosima baziranim na ekonomiji moze biti vise dobitnika bez gubitnika i da svaki "potez" gde neko dobija uopste ne mora biti pracen obaveznim potezom gde neko drugi gubi.

Kako je vecina danasnje politike direktno inspirisana ekonomijom i ekonomskim odnosima, postoji dosta slucajeva gde jednostavno ono gore citirano pravilo ne vazi.

Ali zablude nikad ne umiru, pa tako ce i ova zabluda vezana za danasnji svet ziveti jos jako dugo.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Forumi - pljuvaonice, kakav to svet luta sajbernetom ?22.10.2007. u 14:30 - pre 201 meseci
@ staticInt Rimsko carstvo je unistavalo napredne civilizacije. Primer je spaljivanje biblioteke u Aleksandriji , najveca koncentracija znanja na jednom mestu u to vreme. Oni su bili porobljivaci . Takodje su i nacisti spaljivali knjige ako se secas. Ti si pokusao da ponistis jaz koji postoji izmedju fasizma i ostatka sveta , tako sto si rekao da ne postoje dobri i losi momci. Ja sam ti to napomenuo , ispravio si se i drago mi je da se slazemo. Sto se tice Amerike . Znam samo da vecina tehnoloskih dostignuca potice sa tog kontinenta , pa i taj XP koji ti je instaliran na racunaru. Daleko od toga da je Amerika idealna zemlja ali poredjenje sa Rimom ne stoji. Ja nista nisam aludirao , samo sam analizirao tvoje recenice . To je na forumu lako jer je pisana rec u pitanju i za razliku od govora ne moze da proleti pa da se kaze da nesto nije receno.
 
0

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Forumi - pljuvaonice, kakav to svet luta sajbernetom ?22.10.2007. u 14:36 - pre 201 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Ovo je velika zamka, u koju upadaju mnogi ljudi.

Čekaj malo. Ne možeš reći da je potencijal koje su imale npr. evropske kolonije neograničen. Kao što ni nalazišta nafte, plodne površine, izvori čiste vode, rudnici itd. danas nisu neiscrpni. Ljudska ekonomija je zasnovana na eksploataciji resursa koji niti po defaultu bilo kome pripadaju, niti su neograničeni.
 
0

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
77.46.244.*



+43 Profil

icon Re: Forumi - pljuvaonice, kakav to svet luta sajbernetom ?22.10.2007. u 14:40 - pre 201 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Ovo je velika zamka, u koju upadaju mnogi ljudi.

Da se posluzim matematikom, tj. teorijom igara koja je i nastala radi boljeg naucnog modeliranja sveta u kome zivimo: tvrdnja da "mora nekome da se smrkne, da bi nekome svanulo" se desava samo u sistemima koji su "zero sum" tj. gde se neciji uspeh mora kompenzovati tudjim gubitkom.

Medjutim, zasto ovo nije potpuno aplikabilno na danasnji svet i medjusobne odnose u mnogim slucajevima - zato sto ekonomija nije "zero sum" igra i za sta postoji sijaset konkretnih dokaza u koje ne bi sad da ulazim (koga zanima, moze da nadje sve na google-tu). To znaci da u ekonomiji i odnosima baziranim na ekonomiji moze biti vise dobitnika bez gubitnika i da svaki "potez" gde neko dobija uopste ne mora biti pracen obaveznim potezom gde neko drugi gubi.

Kako je vecina danasnje politike direktno inspirisana ekonomijom i ekonomskim odnosima, postoji dosta slucajeva gde jednostavno ono gore citirano pravilo ne vazi.

Ali zablude nikad ne umiru, pa tako ce i ova zabluda vezana za danasnji svet ziveti jos jako dugo.


Ne moze se bas reci da je zabluda, kao sto su Krstaski ratovi bili injekcija za zapadnu Evropu tako mozes danas videti druge Krstaske ratove sa fiktivnim ciljevima, dok si tada imao na zapadu bedu, kugu i jad, na istoku si imao blagostanje, Krstaski ratovi su imali za cilj da se otimacinom podigne zapad, naravno tada pada istok, to sve ide pod fiktivnim ciljem.

Ako polazimo od permise da se istorija ponavlja onda mozemo zakljuciti da se ni danas nista nije promenilo, ti govoris o ovoj sentenci u odredjenom sistemu, ali ova sentenca se ne odnosi na sisteme vec se odnosi na medjudrzavne odnose. Ratovi su upravo zasnovani na toj sentenci, da ta sentenca nije tacna ratova vise ne bi ni bilo. Ekonomija kaze da je traznja beskonacna dok je kolicina traznje ona traznja koju ljudi mogu sebi da priuste ili ono za sta su platezno sposobni, ovde se ne radi o miko-ekonomiji.

Zasto je Rim bio imperija, ne zato sto su ljudi bili mnogo sposobniji od drugih vec zato sto su digli drzavu pljackom i otimacinom, zapravo sve do principata ili do Pax Romana, Rim je pljackao i prikupljao nove prilive tudjeg novca i robova, naravno pred kraj principata Rimska moc pocinje da opada jer ratova vise nije bilo, drzava se urusava jer nema vise priliv robova, robovi iz klasicnog perioda su prestali da postoje sada se na vidiku vidi feudalni sistem, na istoku je ta faza vec prebrodjena od istocnjackih despotija, zato je istocno rimsko carstvo ili Vizantija opstalo a zapadno se urusilo.

Citat:
jablan: Čekaj malo. Ne možeš reći da je potencijal koje su imale npr. evropske kolonije neograničen. Kao što ni nalazišta nafte, plodne površine, izvori čiste vode, rudnici itd. danas nisu neiscrpni. Ljudska ekonomija je zasnovana na eksploataciji resursa koji niti po defaultu bilo kome pripadaju, niti su neograničeni.


Pa da ekonomija se bazira na oskudnosti resursa, da nemamo oskudnost resursa ekonomija ne bi ni postojala, svaka imperija je imperija jer kupi najveci broj resursa i ima najveci broj resursa sa kojima raspolaze u tome se ogleda imperija sa ekonomske strane, Rim je isto tada eksploatisao razne resurse po kolonijama, to su onda radile i mnoge Evropske zemlje za vreme kolonizacija, onima sto su eksploatisani se smrklo a onima koji su bili eksploatatori je svanulo, veoma jasno i precizno, tako da se ta sentenca ne moze bas nazvati zabludom.
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Forumi - pljuvaonice, kakav to svet luta sajbernetom ?22.10.2007. u 14:54 - pre 201 meseci
@ staticInt Cekaj malo , ti malo pre rece da je Rimsko carstvo unapredilo svet , a sad da je pljackao. Menjas misljenje kao carape. Rimsko carstvo je palo zato sto nije moglo da se odupre invaziji Huna i kasnije Vizigota.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Forumi - pljuvaonice, kakav to svet luta sajbernetom ?
(Zaključana tema (lock), by Tyler Durden)
Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 16563 | Odgovora: 79 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.