Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jednostavno pitanje

[es] :: Wireless :: Jednostavno pitanje

[ Pregleda: 1765 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bego_26
Pomagac bagera
Bihac-BiH

Član broj: 40780
Poruke: 193
91.191.30.*



Profil

icon Jednostavno pitanje19.10.2007. u 22:15 - pre 201 meseci
Hoce li mi bit manji ping sa
AP nego sa PCI Wireless karticom.

I jos nesto.
Sta bi mogao biti uzrok ovome:


Hvala.
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
87.250.122.*



+122 Profil

icon Re: Jednostavno pitanje22.10.2007. u 13:12 - pre 200 meseci
sta trenutno koristis od opreme,koliko je daleko ap?
moguce da ti je signal na ivici upotrebljivosti pa da zato ima problema u prenosu paketa.
a moguce da je i do provajdera posto pretpostavljam kod koga imas net a i ja sam kod njih imao slicnih problema.

pozdrav
 
Odgovor na temu

bego_26
Pomagac bagera
Bihac-BiH

Član broj: 40780
Poruke: 193
91.191.30.*



Profil

icon Re: Jednostavno pitanje22.10.2007. u 22:15 - pre 200 meseci
Evo sta koristim zato sto sam nemaran.

D-link DWL-G51 PCI kartica 10m 75 OHM kabla (ovo mora biti ovoliko jer pristupnu tacku jedino vidim sa dimnjaka a racunar mi je u prizemlju) i antena je grid ne znam 16 db (ovo sam lupio nisam siguran).

Kontao sam uzeti AP i neki kvalitetniji kabl, ali opet i tog kabla trebam 3 m da bi mi AP bio pod krovom jer je antena jos na nosacu iznad dimnjaka. Ali momak koji radi za provider-a mi je rako da bi sa AP mogao imati i slabiji link jer je udaljenos do pristupne tacke 5 km.

Ja ga pitao dali bi mi PING sa AP bi manji on mi rece da bi mozda bio i veci.
Eh sad nije problem ja kupim AP, kabl, jacu antenu i opet budem imao problema sta da radim sa svom tom opremom, mislim pa nisam ja ISP.

Razmisljao sam i od satelitske sa bikvadom da uradim nesto ako to sve postavim gdje je sad ova grid, vijetar ce iscupati dimnjak iz temelja a ne samo antenu.

Eto sad mi je lakse pa sa spreman i slusam vase savjete.

Pozdrav.

 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
87.250.122.*



+122 Profil

icon Re: Jednostavno pitanje22.10.2007. u 22:52 - pre 200 meseci
pozdrav

pa na 5km sa tim sto imas stvarno je cudo da to uopste radi a ne da imas velik ping!
a ta prica da sa ap-om moze da bude i gore je samo prica da ako bi ti to uzeo a ono bilo isto da lik moze da se ogradi "pa rekao sam ti da ce biti tako..." a mozda i oni imaju nekih problema pa je to razlog zasto ti je to rekao da se ti ne bi bunio kada uzmes ap a ono bude bilo isto ili malo bolje.
u svakom slucaju nema logike nikako u toj prici da sa ap-om moze da bude losije nego sa karticom osim u slucaju da uzmes neki sugav ili polusipravan ap.
po meni ti je bolje da uzmes ap i par metara (sto manje) nekog dobrog kabla mrc-200 ili jos bolje mrc-400 i lepo to stavis jer ako ti sad nekako radi sa tom karticom pitanje je kako ce raditi kada se bude povecao broj korisnika i smetnji a sa ap-om bi to verovatno radilo kako treba i sigurno bolje nego sa karticom.
a inace stavljati 75 omski kabl je pravi rulet i to posebno na tu duzinu.
ja ga recimo isto koristim kod sebe ali nije onaj obicni sa buvljaka i radi mi perfektno vec oko godinu dana (duzina 8-9m) sa 3d corner antenom ali kod mene su ap-ovi na 400-1000m maksimalno i to radi ok ali na 5km se nije zezati.

ps:99% pretpostavljam da je provajder zona a da ti je to rekao neki njihov lokalni saradnik? :)
 
Odgovor na temu

bego_26
Pomagac bagera
Bihac-BiH

Član broj: 40780
Poruke: 193
89.146.171.*



Profil

icon Re: Jednostavno pitanje23.10.2007. u 10:26 - pre 200 meseci
Ok hvala na odgovoru.

To cu sigurno da uradim samo ne znam kad snijeg je pao a antena na krovu ne isplati mi se gubiti glavu zbog toga.
Kad god to da napravim vratit cu se na ovu temu i napraviti poredjenje.

Hvala jos jednom.

Aha sto se tice providera :-) :-) (hehe)

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Jednostavno pitanje

[ Pregleda: 1765 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.