Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Freelance Tutorial

[es] :: Vodič za posao :: Freelance Tutorial

Strane: << < .. 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 614651 | Odgovora: 1665 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

brux002
Goran Blazin
Web Developer
Svuda po malo

Član broj: 280339
Poruke: 251
178-222-142-232.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: goranblazin.com


+98 Profil

icon Re: Freelance Tutorial27.11.2012. u 15:02 - pre 137 meseci
Danak neiskustvu :)

Ako imate jos nekih saveta za freelancera pocetnika (ono na cemu ste se i vi opekli) nemojte se stideti da ih podelite :)

Mi pocetnici bismo vam bili vrlo zahvalni!
Violence is the last refuge of the incompetent.
 
Odgovor na temu

virtualVoid

Član broj: 161084
Poruke: 698
Via: [es] mailing liste



+28 Profil

icon Re: Freelance Tutorial27.11.2012. u 15:21 - pre 137 meseci
>
Ja onda ovdje ispadam budala, jer ja radim X broj vizualnih korekcija
:D. Morat cu i ja osmisliti taj ogranicen broj korekcija.

Samo jedno pitanje: ovaj ogranicen broj vazi samo ako ti klijent dadne
detaljne specifikacije, zar ne? ako nemas low-level specifikacije, onda
kako ugovorite broj korekcija? duplo? troduplo?
...
 
Odgovor na temu

brux002
Goran Blazin
Web Developer
Svuda po malo

Član broj: 280339
Poruke: 251
178-222-142-232.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: goranblazin.com


+98 Profil

icon Re: Freelance Tutorial27.11.2012. u 15:28 - pre 137 meseci
Drago mi je da nisam jedini ispao neiskusan :)

Definitivno treba da se organizujemo u neku komoru (slicno medicini, advokatima,...) gde ce da stariji uce mladje (o poslovanju, za tehnicke stvari tu je stack overflow) i gde mladji nece obarati cenu starijima...

Zajedno smo lepsi, zajedno smo jaci :)
Violence is the last refuge of the incompetent.
 
Odgovor na temu

miloshzorica

Član broj: 230048
Poruke: 408
*.com
Via: [es] mailing liste



+109 Profil

icon Re: Freelance Tutorial27.11.2012. u 17:02 - pre 137 meseci
nedostatak regulative, sindikata, komora i ostalih birokratskih
gluposti je nesto najlepse u ovom biznisu

a tebi niko ne obara cenu. postoji trziste za apsolutno svaku cenu


--
Milosh Zorica

http://www.miloshzorica.com/

phone: +1 310 928 1715 & +1 206 350 9734 & +44 20 8144 5294
e-mail: [email protected]
skype: milosh.zorica
 
Odgovor na temu

brux002
Goran Blazin
Web Developer
Svuda po malo

Član broj: 280339
Poruke: 251
178-222-142-232.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: goranblazin.com


+98 Profil

icon Re: Freelance Tutorial28.11.2012. u 15:45 - pre 137 meseci
Pa dobro mozda je komora bila malo prestroga rec ali neko udruzenje (pa makar i samo sajt-forum) koje bi davalo savete pocetnicima oko poslovanja, trzista, odnosa sa klijentima, procene obima i cene posla i sl.

Ups upravo sam opisao ES

Evo NPR koliko biste vi naplatili jedan prosecan web-shop sa sl. karakteristikama:

- unikatan dizajn 7-10 stranica (znaci prvo PSD pa HTML/CSS)
- ne-CMS resenje (ja licno koristim FuelPHP)
- kategorije, artikli, komentari i ocenjivanje artikla, korpa i prodaja ili narucivanje
- izmena skoro svega u bazi iz administracije + neka bazicna statistika prodaje (mozda i par grafikona)
- on site SEO optimizacija
Violence is the last refuge of the incompetent.
 
Odgovor na temu

mimabl

Član broj: 308270
Poruke: 26
*.teol.net.



+10 Profil

icon Re: Freelance Tutorial28.11.2012. u 16:55 - pre 137 meseci
Citat:

Evo NPR koliko biste vi naplatili jedan prosecan web-shop sa sl. karakteristikama:

- unikatan dizajn 7-10 stranica (znaci prvo PSD pa HTML/CSS)
- ne-CMS resenje (ja licno koristim FuelPHP)
- kategorije, artikli, komentari i ocenjivanje artikla, korpa i prodaja ili narucivanje
- izmena skoro svega u bazi iz administracije + neka bazicna statistika prodaje (mozda i par grafikona)
- on site SEO optimizacija


Pominjes "ne-CMS resenje (ja licno koristim FuelPHP)" dali to znaci da pravis ecommerce platformu od nule?

Mnogi smatraju ecommerce trivialnim jer danas postoji nebrojeno mnogo gotovih platformi, neke su free neke kostaju ali svejedno ecommerce podrazumjeva strasno puno detalja da izrada platforme od nule uveliko zasjenjuje izradu shop-a na vec spremnu platformu uz odredjene izmjene i dodatke.

Takodje "prosjecan shop" je vrlo diskutabilan termin.
Sta sve treba da sadrzi prosjecan ecommerce je samo 10% od onog sto si naveo.

Tako da ti ne mogu dati konkretan odgovor.

Ono sto mugu je moje licno iskustvo: - eto da probijem led jer kad je $$ u pitanju primjecujem da slabo ko je voljan da prica :)
- Ne radim u PHP vec u .Net ali svejedno
- Koristim svoju platformu na koju sam u startu potrosio dobra 4 mjeseca te kasnije nebrojeno puta nadogradjivao kroz 3-4 godine radom na odredjenim projektima i tako dan danas.
- Razlog zasto ne koristim nesto sto je vec bilo gotovo lezi u cinjenici da vecina projekata na kojim radim su specificni po potrebama te customizacija necega sto je neko drugi uradio podrazumjeva neuporedivo vise vremena. Da se izrazim slikovito: prodaja satova se strasno razlikuje od prodaje personalizovanih poklona te zajedno se razlikuju od prodaje kontaktnih sociva, itd itd.
- Tako da ja ciljam na tu skupinu klijenata, koji imaju specificne zahtjeve - kad malo razmislim svi su takvi :)

- E sad malo koji klijent je spreman da plati razvoj ecommerce platforme tako da to moras imati spremno a ono sto mozes da naplatis jeste da konkretan shop napakujes na postojecu platformu.

I na kraju cijena.
Ovo nemoj da uzimas zdravo za gotovo jer uvjek zavisi od slucaja do slucaja i kako je @miloshzorica rekao "postoji trziste za apsolutno svaku cenu"
I ovo se odnosi samo na programerski dio.
- Ako je recimo shop na kojem se prodaju satovi pa imamo: regularnu kategorizaciju proizvoda, brands te za proizvode: Naziv, slike, opcije, opis i cijena onda je to negdje $1000 - $1500
- Ako je slucaj neceg zaista specificnog kao npr kontaktna sociva ili cvike sa dioptriom e to moze da bude i duplo komplikovanije pa samim tim i cijena da bude duplo.

Naravno u oba slucaja klijent dobija i vec pomenutu platformu sa administraciom sa sve dijelove, te ordering proccess, payment gateway API's, shiipping API's, orders management, inventory, memebership management, reports, catalog management, itd itd.

PS: izvinjenje za koristenje tudjica ali za neke termine prosto ne mogu da nadjem adekvatne srpske rijeci.
 
Odgovor na temu

dare023
Bečkerek

Član broj: 60701
Poruke: 363
*.dialup.sezampro.rs.



+2 Profil

icon Re: Freelance Tutorial28.11.2012. u 17:17 - pre 137 meseci
Ako nije problem da se vratimo na PP i Payoneer sa US računom.
Videh na temi Payoneer-PayPal-kombinacija da ako se tako otvori PP pare budu blokirane na 6 meseci?
Koliko je to tačno i kakva su vaša iskustva?
dare023
 
Odgovor na temu

brux002
Goran Blazin
Web Developer
Svuda po malo

Član broj: 280339
Poruke: 251
178-222-142-232.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: goranblazin.com


+98 Profil

icon Re: Freelance Tutorial28.11.2012. u 17:30 - pre 137 meseci
@ mimabl

Hvala najlepse na odgovoru. Magento i ostale ecommerce ne koristim bas iz razloga sto bih kao i Vi zeleo da imam neko svoje resenje (a usput pisajuci kod cu nauciti mnogo vise nego ako uzmem samo da koristim gotova univerzalna resenja). Iz istog razloga mi je na todo listi da napisem svoj MVC framework (cim budem imao vremena...).

U pravu si da ovo sto sam ja napisao nikako nije prosecno, pre bi se reklo da je bazicno, samo sto ja jos ne znam sta sve ulazi u prosecno, ali kapiram da cu vremenom nauciti... Nadam se da ce i ostali iskusni clanovi ovog foruma hteti da odvoje vreme i podele svoja iskustva sa nama pocetnicima.

@ dare023

Ja se izvinjavam, ali zar nije logicnije da se o Payoneer-u prica na temi koja u sebi ima rec "Payoneer" a ovde o freelance poslovanju? (bez uvrede, samo pitam jer sam nov na forumu i ne znam koliko su striktna pravila oko off-topica, a realno na ovoj temi se u poslednjih 10-ak stranica samo i prica o nacinu placanja sto je mozda 20% od ukupnog freelance must-know asortimana)
Violence is the last refuge of the incompetent.
 
Odgovor na temu

dare023
Bečkerek

Član broj: 60701
Poruke: 363
*.dialup.sezampro.rs.



+2 Profil

icon Re: Freelance Tutorial28.11.2012. u 17:43 - pre 137 meseci
Nemaš razloga meni da se izvinjavaš.ja sam samo nastavio gde se stalo.Ne da me ne zanima ovo što si ti pisao,već mi je ovo stvarno bitno,možda i ne toliko zbog freelancinga koliko zbog jednog drugog posla.
Mada mislim da je bitno razrešiti nedoumice oko ovih stvari,nije stvar samo dobro uraditi,treba i doći do svojih para što bezbolnije.
Što se mene tiče može da se razdvoje teme.
dare023
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Freelance Tutorial28.11.2012. u 17:43 - pre 137 meseci
Citat:
dare023:
Ako nije problem da se vratimo na PP i Payoneer sa US računom.
Videh na temi Payoneer-PayPal-kombinacija da ako se tako otvori PP pare budu blokirane na 6 meseci?
Koliko je to tačno i kakva su vaša iskustva?

Steta sto prekidas ovako zanimljivu pricu sa pitanjem o PayPal.

Sto se tice PP, prelistaj forum, ima brdo tema (sto je preporuka i u toj temi koju si linkovao).
Takodje poslusaj ono sto ti kaze milstanyu, covek je pokusao (skoro) sve i prilicno je nemoguce da imas legalan PP u Srbiji (imas u starijim temama njegove putesestvije sa PP)... jos ako 'oces da poslujes preko firme sa PP to je potpuno nemoguce.

Sto se tice:
Citat:
PP pare budu blokirane na 6 meseci

Nece ti blokirati nalog ako ga otvoris, vec ako prekrsis uslove. A ako ga otvoris iz Srbije, prekrsices ih.
- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

dare023
Bečkerek

Član broj: 60701
Poruke: 363
*.dialup.sezampro.rs.



+2 Profil

icon Re: Freelance Tutorial28.11.2012. u 18:19 - pre 137 meseci
Ok,onda se ja izvinjavam :)
Znači,Payoneer bez PP i to je to, radiće,imam i 2CO pa ću kombinovati,šta da se radi.
dare023
 
Odgovor na temu

Exodusbgd
Founder
Sourcing Wizards
Beograd

Član broj: 44862
Poruke: 167
*.adsl-a-1.sezampro.rs.

Sajt: www.sourcing-wizards.com


+98 Profil

icon Re: Freelance Tutorial05.12.2012. u 14:58 - pre 137 meseci
Kul, upravo mi je stigla poštom payoneer kartica :) Prežalio sam $25 i poslušao savet ostalih
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Freelance Tutorial05.12.2012. u 17:29 - pre 137 meseci
Da si zaista poslusao savet ostalih, izvadio bi je preko Elance i prezalio $5 umesto $25. :D
Ne znam posto je kad se otvara direktno preko Payoneer, mozda i dz.
A da si otvorio preko necijeg ref. linka, dobio bi $25 od Payoneera posle zaradjenih $100...



- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

Exodusbgd
Founder
Sourcing Wizards
Beograd

Član broj: 44862
Poruke: 167
*.adsl-a-7.sezampro.rs.

Sajt: www.sourcing-wizards.com


+98 Profil

icon Re: Freelance Tutorial05.12.2012. u 17:54 - pre 137 meseci
Pa direktno preko Payoneer-a sam i otvorio.
 
Odgovor na temu

davorstanojevic

Član broj: 303858
Poruke: 20
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Freelance Tutorial07.12.2012. u 21:19 - pre 137 meseci
Citat:
mr. ako:
Da si zaista poslusao savet ostalih, izvadio bi je preko Elance i prezalio $5 umesto $25. :D
Ne znam posto je kad se otvara direktno preko Payoneer, mozda i dz.
A da si otvorio preko necijeg ref. linka, dobio bi $25 od Payoneera posle zaradjenih $100...






Ček, ček...zar elance, freelancer, odesk itd ne uzimaju i 3+1$ za mesečno održavanje kartice???
Monthly card account maintenance $1.00
Monthly card account maintenance $3.00

onda mu to dodje 4$* 12meseci = 48$ + 5$ sve skupa 53$ za godinu dana

a direktno preko Payoneer "Annual card account maintenance $29.95 Per Card From available card balance each year"
29.95$ za celu godinu...ili gresim???
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Freelance Tutorial08.12.2012. u 02:52 - pre 137 meseci
Za Elance je odrzavanje $3 ako ima manje od 2 transakcije mesecno, a ako ih ima vise onda je $1 mesecno odrzavanje. Ne secam se tacno, ali za oDesk je slicno, a mozda i isto. Ali jos jednom ponavljam, da uslovi nisu isti kod svih partnera (u ovom slucaju freelance sajtova koje si naveo). Znaci kad otvoris Payoneer karticu preko oDesk, platis aktivaciju kartice $25 i vazi jedan cenovnik ostalih fees i troskova, a kad otvoris preko Elance, aktivaciju kartice platis $5 i vazi drugi cenovnik i fees itd.
http://www.elitesecurity.org/p3169837
http://www.elitesecurity.org/p3195014

Kad otvoris direktno preko Payoneer, ne znam koliko se naplacuje odrzavanje, moguce je da je u tih $25 za aktivaciju.


- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

reiser

Član broj: 7895
Poruke: 2314



+102 Profil

icon Re: Freelance Tutorial10.12.2012. u 18:48 - pre 137 meseci
Da li neko ima problema sa RSS feedovima na Freelancer.com? Vec mesecima mi RSS feedovi povremeno rade, povremeno ne - koristim Thunderbird za citanje. Recimo, pokusam da dodam http://www.freelancer.com/rss/job_Delphi.xml u Thunderbird, i kaze mi "Invalid RSS feed".
 
Odgovor na temu

virtualVoid

Član broj: 161084
Poruke: 698
Via: [es] mailing liste



+28 Profil

icon Re: Freelance Tutorial11.12.2012. u 12:05 - pre 137 meseci
>
desavalo mi se na drugim sajtovima. prodje za par dana. ne znam jel to
do thunderbirda (imam isti alat) ili do feeda.
...
 
Odgovor na temu

reiser

Član broj: 7895
Poruke: 2314



+102 Profil

icon Re: Freelance Tutorial11.12.2012. u 16:20 - pre 137 meseci
Ok, hvala.

Aj' jos jedno pitanje, tema je prevelika, i iako sam procitao vecinu, nisam mogao da nadjem ovaj podatak:

Imam Skrill business account koji trenutno koristim za withdraw novca sa freelance sajtova i gde placam 3.9% fee svakog puta kada prebacim novac. Dakle, na 1000$ prebacenih, 39$ skine Skrill. Posle toga nema nikakvih skidanja vise, jer odatle novac ide direktno na racun moje firme.

Da li mi se vise isplati da ovo radim preko Payoneer kartice? Ako sam dobro procitao i sakupio informacije, za podizanje novca sa ATM-a se placa 3$, dok kada kupujem stvari u prodavnicama ne placam nista. Pa posto bih karticu uglavnom koristio za kupovinu, ako ne placam nikakav dodatni fee, vise mi se isplati da loadujem novac na Payoneer nego na Skrill, placam godisnje odrzavanje od 30$ i to je to. Takodje, koliko zakidaju na kursu dolara? Imam standardnu Payoneer karticu uzetu direktno od njih, ne od partnera.
 
Odgovor na temu

reiser

Član broj: 7895
Poruke: 2314



+102 Profil

icon Re: Freelance Tutorial11.12.2012. u 21:07 - pre 137 meseci
Takodje, vidim da Freelancer nudi i opciju "Wire Transfer", preko koje novac izgleda moze da se povuce direktno na racun u banci, sa fiksnim fee od 25$. Da li je ovo neko probao? Posto bi ovo bila definitivno najisplatljivija opcija za podizanje novca.

 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Freelance Tutorial

Strane: << < .. 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 614651 | Odgovora: 1665 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.