Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Savjet kako da sacuvam Windows stabilnim

[es] :: Windows desktop :: Savjet kako da sacuvam Windows stabilnim

[ Pregleda: 3518 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

absBeg
BiH

Član broj: 97773
Poruke: 201
77.221.4.*



Profil

icon Savjet kako da sacuvam Windows stabilnim08.10.2007. u 17:08 - pre 201 meseci
Radim kao recenzent softvera i mnogo softvera instaliram i deinstaliram. TO mi toliko zatrpa sistem, da skoro svaka 2 mjeseca moram instalirati sistem ponovno. Postoji li neki nacin kako da sto duze sacuvam Windows u upotrebljivom stanju?
Na pamet mi je palo da prije instalacije svaki put kreiram restore point, ali ne znam kako bi to radilo te da li se isplati to uopce raditi.

Ima li iko slicna iskustva?

ps.instalacija preko ghosta mozda ubrza stvari, ali i dalje mi prodje cijelo popodne namjestajuci sistem.
"I don't read books, but I have friends who do."
George W. Bush
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Savjet kako da sacuvam Windows stabilnim08.10.2007. u 18:19 - pre 201 meseci
Citat:
absBeg: Na pamet mi je palo da prije instalacije svaki put kreiram restore point, ali ne znam kako bi to radilo te da li se isplati to uopce raditi. .

nije loša ideja
Citat:
ps.instalacija preko ghosta mozda ubrza stvari, ali i dalje mi prodje cijelo popodne namjestajuci sistem.

napravi svježu instalaciju svog sistema koji je u potpunosti funkcionalan za tvoje potrebe. Napravi GHOST-a i spremi ga na neku logiču particiju. U tom slučaju ne vidim potreba za dodatnim namještanjem sistema.

Nakon raznih instalacija i deinstalacija nakon dva do tri mjeseca, za 20-30 minuta vratiš sistem u stanje kao kada si da instalirao za tvoje potrebe. ( naravno prethodno bekapiraš e-mail poruke, favorites i slično.... )
btw: napravi barem dvije particije na HDD-u
 
Odgovor na temu

Masamunea

Član broj: 91481
Poruke: 515
80.93.238.*

ICQ: 492050547


+4 Profil

icon Re: Savjet kako da sacuvam Windows stabilnim08.10.2007. u 18:20 - pre 201 meseci
Zasto ne probas da pravis ghost svakh par dana ili jednom dnevno... to ti je 5-10 minuta posla? Ovo sa restore point-om batali to ce vise da ti zezne sistem nego sto ce pomoci.
Hell is just a word...reality is much worst!
 
Odgovor na temu

Flash411

Član broj: 53039
Poruke: 1846
*.adsl.net.t-com.hr.

Jabber: flash411@jid.pl
ICQ: 296417234
Sajt: www.etfos.hr/~mgavlik/goo..


+4 Profil

icon Re: Savjet kako da sacuvam Windows stabilnim08.10.2007. u 18:31 - pre 201 meseci
vmware virtual machine-napravis cistu instalaciju,i kopiju iste.
Kad se taj virtualni win pocne blesirati samo ovu obrises i napravis
kopiju kopije bez da diras windowse na kojima radis,milina :)
doslovno par minuta posla,nikada ne lovis u mutnom i windwsi uvijek
rade odlicno
Gone insane,be right back..... | Malo drugacija google pretraga
http://poremecenum.blog.hr/ | http://www.etfos.hr/~mgavlik/googledirectorysearch/
____________________________________________________
Failure is not an option. It comes bundled with Windows.
 
Odgovor na temu

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
PPP-01-58.beobug.com.



+35 Profil

icon Re: Savjet kako da sacuvam Windows stabilnim08.10.2007. u 20:53 - pre 201 meseci
Prvo, ako nije tajna za koji časopis radiš. Neko ko tako nešto radi ne bi trebalo da postavlja ovde takvo pitanje, nego naprotiv, da odgovara na takva pitanja.
Evo i mog rešenja. Instaliraj sistem sa svim potrebnim programima, da ne nabrajam, zna se šta u to spada. Napravi snimak particije. Kao što vidiš, ništa novo ti nisam rekao, jer ionako sve znaš. Meni samo nije jasno šta hoćeš da kažeš sa tim da ti celo popodne treba da namestiš sistem, pa zar ga nisi već namestio pre snimka sa Norton Ghost-om? Sve što ja menjam kada vratim sistem u početno stanje je apdejt antivirusa i dodavanje novih favorita. Kada se nakupi dovoljno novog softvera koji zaslužuje da ostane na sistemu, pravim novi snimak.

Nije valjda da ti praviš snimak odmah posle instalacije Windows-a, bez ostalih podešavanja?
 
Odgovor na temu

absBeg
BiH

Član broj: 97773
Poruke: 201
77.221.4.*



Profil

icon Re: Savjet kako da sacuvam Windows stabilnim08.10.2007. u 21:44 - pre 201 meseci
Disk mi je od samo 80GB vec podijeljen na 3 particije (sistem, backup i posebna mozilla) tako da nemam mjesta da drzim ghost sitema spremnog za rad. jedino mi moze stati win isntalacija, ali kao sto sam rekao, od nje nema puno pomoci.

Citat:
Flash411: vmware virtual machine-napravis cistu instalaciju,i kopiju iste.
Kad se taj virtualni win pocne blesirati samo ovu obrises i napravis
kopiju kopije bez da diras windowse na kojima radis,milina
doslovno par minuta posla,nikada ne lovis u mutnom i windwsi uvijek
rade odlicno


ako sam dobro shvatio: instaliram svjeze windowse koje mi ostaju za normalni rad, preko virtualne masine instaliram DVIJE instalacije windowsa ili instaliram JEDNU pa je KOPIRAM??? pretpostavljam da si mislio na ovo drugo u smislu kreiranja onog image-a, kojeg onda jednostavno kopiram?!
"I don't read books, but I have friends who do."
George W. Bush
 
Odgovor na temu

absBeg
BiH

Član broj: 97773
Poruke: 201
77.221.4.*



Profil

icon Re: Savjet kako da sacuvam Windows stabilnim08.10.2007. u 21:52 - pre 201 meseci
Citat:
zoran_dojkic: ...
Nije valjda da ti praviš snimak odmah posle instalacije Windows-a, bez ostalih podešavanja?


Znaci ako radim recenzije, odmah sam IT mag
Jednostavno mi je nestalo inspiracije pa sam mislio da mi ovdje neko da neki savjet ili mozda natuknicu koja ce uroditi dobrom idejom i konacnim rjesenjem. I da, sam sam sebe pitao kako se nisam sjetio virtualne masine kada sam jos jucer u njoj odradjivao neke stvari u bsd-u. Odgovor je manjak prostora na hard disku. I dalje mi ovo rjesenje u vidu backupa ne odgovara.

ps. sad pitaj kako to da neko ko radi za casopis nema disk od 300 ili 500 GB
pps. razmatrao sam ideju o pracenju instalacije softvera preko treking alata, ali je tu jednostavno previse posla u vidu brisanja zaostalih fajlova ili registri unosa nakon deinstalacije.
"I don't read books, but I have friends who do."
George W. Bush
 
Odgovor na temu

Flash411

Član broj: 53039
Poruke: 1846
*.adsl.net.t-com.hr.

Jabber: flash411@jid.pl
ICQ: 296417234
Sajt: www.etfos.hr/~mgavlik/goo..


+4 Profil

icon Re: Savjet kako da sacuvam Windows stabilnim08.10.2007. u 22:15 - pre 201 meseci
to s virtuelnom masinom bi trebalo biti da napravis samo bekap foldera gdje je vmware
inst. win da se ne zezas,a kopiranje istog traje par minuta.
Postoje i programi koji prate inst. programa i kad ih uninstalira,prvo pokrene regularni uninstall,
pa onda sve fajlove i reg unose koje je zabiljezio tokom inst. obrise.
Gone insane,be right back..... | Malo drugacija google pretraga
http://poremecenum.blog.hr/ | http://www.etfos.hr/~mgavlik/googledirectorysearch/
____________________________________________________
Failure is not an option. It comes bundled with Windows.
 
Odgovor na temu

musicman
Music Man
Belgrade

Član broj: 25384
Poruke: 271
195.252.85.*



+1 Profil

icon Re: Savjet kako da sacuvam Windows stabilnim09.10.2007. u 02:52 - pre 201 meseci
Dobra solucija ti je virtuelna masina, ali ako nemas dovoljno mesta na HDD-u, upotrebi programe tipa
Advanced Uninstaller PRO, Total Uninstall i itd...
Oni imaju mogucnost "live pratnje" svih putanja i promena tokom instalacije nekog programa i potpunog uklanjanja istih kad ti vise ne zatrebaju, a pritom sistem ostane cist.
Ipak, trebao bi imati i backup sistema sa programima kao sto su Ghost ili Acronis True Image.

"Muzika je sva ljubav sveta"
 
Odgovor na temu

petersonic
Beograd

Član broj: 67030
Poruke: 246



+1 Profil

icon Re: Savjet kako da sacuvam Windows stabilnim09.10.2007. u 07:28 - pre 201 meseci
Ako nemas mesta na HDD zasto jednostavno ne napravis backup na neki DVD.
 
Odgovor na temu

absBeg
BiH

Član broj: 97773
Poruke: 201
77.221.4.*



Profil

icon Re: Savjet kako da sacuvam Windows stabilnim09.10.2007. u 08:38 - pre 201 meseci
Citat:
petersonic: Ako nemas mesta na HDD zasto jednostavno ne napravis backup na neki DVD.


Hmmm sistem sa programima ima 10,5GB, ali mislim da ce mi to na kraju biti jedino rjesenje. Naravno prvo cu probati neki prouninstaler program ili slicno.
"I don't read books, but I have friends who do."
George W. Bush
 
Odgovor na temu

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Re: Savjet kako da sacuvam Windows stabilnim09.10.2007. u 09:22 - pre 201 meseci
Nema veze, kod mene je 15 GB pa kad ga ghost spakuje bude ~7 GB, sto znaci da ce kod tebe biti ~5 GB, ako koristis kompresiju.
SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
 
Odgovor na temu

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
PPP-01-51.beobug.com.



+35 Profil

icon Re: Savjet kako da sacuvam Windows stabilnim09.10.2007. u 11:40 - pre 201 meseci
Ako ne može da stane na jedan, staće na dva. Nemoj da praviš snimak sa maksimalnom kompresijom, trebaće ti letnji dan do podne da ga napraviš i isto toliko da ga vratiš. Samo standardna kompresija i sa Nortonom i sa Acronisom: http://www.elitesecurity.org/t182773.
Da, još jedno pitanje, koliko košta novi hard disk?
 
Odgovor na temu

kentaur66
Maria Theresiopolis

Član broj: 107160
Poruke: 72
*.tippnet.co.yu.



Profil

icon Re: Savjet kako da sacuvam Windows stabilnim09.10.2007. u 23:58 - pre 201 meseci
ShadowUser_Pro

..izuzetan program za tu namenu, a sa par klikova vracas Windows u prvobitno stanje..
You say you love flowers but you pick them, You say you love animals but you eat them, I fear the day you'll tell me you love me.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Savjet kako da sacuvam Windows stabilnim

[ Pregleda: 3518 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.