Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vasa iskustva sa akupunkturom

[es] :: Nauka :: Vasa iskustva sa akupunkturom

[ Pregleda: 2826 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zsasa
IC Belgrade
Beograd

Član broj: 27348
Poruke: 11
*.beogrid.net.



Profil

icon Vasa iskustva sa akupunkturom23.09.2007. u 19:08 - pre 201 meseci
Zanima me da li neko ima iskustva sa akupunkturom. Vidim da ne postoji tema u vezi ovog vida alternative.
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Vasa iskustva sa akupunkturom24.09.2007. u 08:38 - pre 201 meseci
Jedan nas prijatelj je bio dosao u USA sa hronicnim hemoroidima. Zbog okolnosti oko vize nije imao zdravstveno osiguranje
niti sansu da ga skoro stekne u trenutku kada je poceo da bas intenzivno krvari, i to danima. U roku od par nedelja zbog
svakodnevnog krvarenja je bio ispijen, u licu crn kao komad uglja.

U naporu da nekako resi taj problem, uzme lepo Yellow Pages San Franciska, i krene da trazi akupunkturiste. Posle par poziva
nabasa na jednog koji mu se ucini najboljim, i zakaze tretman.

Imao je srecu da je tip jedan neverovatan Kinez, rodom iz Shanghai-a, doktor medicine i doktor akupunkture, poreklom iz porodice
lekara u kojoj su mu oboje deda bili nacelnici carskih bolnica. Prilicno je cenjena figura u medjunarodnim krugovima akupunkturista.

Uhvati njega cika Kinez lepo u kompleksan tretman:
- bockanje iglicama na odredjenim mestima
- kacenje elektroda na iglice i davanje elektricnih impulsa prilicno blage snage
- cupping (cup = zdela, vazduh ispod staklene zdelice se jonizuje kratkotrajnim unosenjem zapaljenog stapica, i zatim se stavi na odredjena
mesta na telu gde se uhvati kao na vakuum da stoji neko vreme, pri cemu iz tih mesta na telu izlazi energija. Posle desetak minuta, mesta
na kojima je izaslo dosta toga su intenzivno crvena, lice na presecenu kranjsku kobasicu, i dosta su topla).
- cajevi na recept (kuvaju se kod kuce, prilicno su smrdljivi i neprijatnog i oporog ukusa, bar za boljku mog prijatelja, ali rade posao).

Uglavnom, posle 2-3 nedelje svakodnevnih tretmana od po sat vremena, covek se povratio, a posle 3 meseca svi simptomi su potpuno nestali.

Cika Kinez je postao prilicno popularan u nasem krugu prijatelja, i prilicno senzacionalno, posle samo par tretmana je lecio odredjene
boljke (ukocena ledja, teske prehlade, neuroze/stres...). Kako se kasnije ispostavilo (malo duza prica, ali je tacno), gotovo celokupno
profesionalno medicinsko osoblje San Franciska ga odlicno poznaje, jako ceni, i cesto odlazi sa svojim prirucnim setom opreme u bolnice
da pruzi tretman, gde bez problema dobija odobrenje i propusnicu.

Generalno, posle svakog tretmana, primetno se bolje osecas, i to se primecuje. Jednom sam otisao na tretman ujutro pre posla, a sa
ekipom sam se sastao uvece u jednom restoranu. Jos dok sam bio na vratima su svi, ne znajuci gde sam tog jutra bio, primetili da izgledam
izuzetno sveze, 'provetreno', kao decak, sto su glasno i prokomentarisali.

Kinezi u Kaliforniji imaju veliku naseobinu, i prilicnu zastupljenost svega vezanog za svoju tradicionalnu svakodnevicu, ukljucujuci i tradicionalnu
medicinu (cajeve, preparate, kreme,...). U principu, sve je prilicno dostupno u pogledu cene, tako da je prilicno popularna alternativa oficijelnoj
medicini u odredjenim okvirima. Kada se radi o tezim stvarima, medicina zapada nema alternative. Medjutim, kineska medicina radi na tome da
zdravlje drzi u solidnim okvirima, i kao takva je vrlo vredna.


[Ovu poruku je menjao milanche dana 24.09.2007. u 09:59 GMT+1]
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Vasa iskustva sa akupunkturom24.09.2007. u 13:12 - pre 201 meseci
moj otac je takodje imao problema sa hemoroidima i hteo je da ode do doktora zbog toga, a ja sam mu rekao da kombinuje lezanje i setanje (bez sedenja) i problemi su nestali sami od sebe posle nedelju dana... vidis da je moja besplatna terapija brza i jeftinija od akupunkture :)
akupunktura je donekle priznata u medicinskim krugovima, ali ja sam i dalje malo skeptican po tom pitanju...
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Vasa iskustva sa akupunkturom24.09.2007. u 16:16 - pre 201 meseci
Citat:
superbaka: ...a ja sam mu rekao da kombinuje lezanje i setanje (bez sedenja) i problemi su nestali sami od sebe posle nedelju dana...


Ta opcija postoji, ali u slucaju mog prijatelja nikako nije dolazila u obzir, jer je morao da ide na posao (koji nije u ofisu).
Kako je izgledao, mislim da mu ne bi bas proslo samo od sebe, od mirovanja.
 
Odgovor na temu

[es] :: Nauka :: Vasa iskustva sa akupunkturom

[ Pregleda: 2826 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.