Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

U kanceleriji adsl i isdn, kod kuce isdn, kako na internet od kuce ?

[es] :: SOHO Networking :: U kanceleriji adsl i isdn, kod kuce isdn, kako na internet od kuce ?

[ Pregleda: 3239 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milo

Član broj: 10599
Poruke: 319
*.dial.scnet.yu.



+1 Profil

icon U kanceleriji adsl i isdn, kod kuce isdn, kako na internet od kuce ?22.09.2007. u 17:07 - pre 201 meseci
Dakle, od kuce se bez poblema isdn-om konektujem na isdn router u kancelariji. Sve mi radi, "vidim" kancelarijsku mrezu kao da sam tamo. Ali, ne uspevam da koristim kancelarijski adsl . Inace "vidim" doticni adsl modem (ping, njegov web interface).
U dialup konekciji sam cekirao "use default gateway on the remote network". Adsl je telekomov huawei, a isdn router je zyxel prestige p202. Verujem da me blokira neki firewall u jednom od ova dva uredjaja. Inace kada sa kucnog kompa kazem ping google.com, dobijem od routera odgovor:

Pinging google.com [64.233.167.99] with 32 bytes of data:

Reply from 192.168.0.10: Destination host unreachable.

192.168.0.10 je isdn router.

Sta da podesim ?

 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: U kanceleriji adsl i isdn, kod kuce isdn, kako na internet od kuce ?22.09.2007. u 17:30 - pre 201 meseci
Nije mi baš jasno šta pokušavaš da uradiš? Da koristiš adsl preko isdn-a?
 
Odgovor na temu

milo

Član broj: 10599
Poruke: 319
*.dial.scnet.yu.



+1 Profil

icon Re: U kanceleriji adsl i isdn, kod kuce isdn, kako na internet od kuce ?22.09.2007. u 21:07 - pre 201 meseci
Da. Zelim internet kod kuce, a da ne placam dialup provajderu, i da na placam jos jedan adsl, kad ga vec imam u kancelariji.Osim toga, kad radim nesto od kuce, zelim da budem u mrezi ali i na internetu. A brzina od 128k mi je sasvim dovoljna za kucu.
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6609
*.smin.sezampro.yu.



+536 Profil

icon Re: U kanceleriji adsl i isdn, kod kuce isdn, kako na internet od kuce ?22.09.2007. u 21:16 - pre 201 meseci
Mislim da će ti zvanje firme na oba kanala biti neisplativo (plaćanja impulsa). Za te pare možeš platiti flat rate i zvati 0421xxxxx broj bilo kog provajdera.
 
Odgovor na temu

milo

Član broj: 10599
Poruke: 319
*.dial.scnet.yu.



+1 Profil

icon Re: U kanceleriji adsl i isdn, kod kuce isdn, kako na internet od kuce ?22.09.2007. u 21:30 - pre 201 meseci
To je tacno. Ali sada kad mi treba kancelarija, to je jedna konekcija, pa kad mi treba internet na minut ja diskonektujem pa zovem provajdera, pa se posle opet vratim na kancelariju... Tako da pitanje je dali bi me skuplje kostalo , buduci da sam podesio bandwith on demand na isdn-u . Ipak bih ja to namestio, samo da ne moram da konektujem, diskonektujem... A da uzmem jos jedan adsl da placam, ni to mi se ne svidja..
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: U kanceleriji adsl i isdn, kod kuce isdn, kako na internet od kuce ?

[ Pregleda: 3239 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.