Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Microsoft mora izbaciti Media Player iz Windowsa

[es] :: Advocacy :: Microsoft mora izbaciti Media Player iz Windowsa

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 12572 | Odgovora: 78 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dialup.blic.net.



+6455 Profil

icon Microsoft mora izbaciti Media Player iz Windowsa17.09.2007. u 21:43 - pre 201 meseci
Potvrđena presuda: Microsoft mora izbaciti Media Player iz Windowsa

Europski sud u Luxembourgu odbacio je žalbu Microsofta koji se žalio na odluku Europske komisije prema kojoj je prisiljena podijeliti informacije o svojem softveru s konkurentskim tvrtkama te ukinuti prodaju svojeg operativnog sustava Windows u paketu s Windows Media Playerom. Sud je i proglasio pravovaljanom odluku EK o kazni u visini 497 milijuna eura, najveću dosadašnju kaznu koju su nametnuli europski regulatori (ovdje kronologija slučaja). Ova odluka predstavlja ključnu pobjedu europskih regulatora tržišne utakmice nad tim američkim softverskim divom. Microsoft je poručio da ne isključuje daljnje žalbe.

Izvor: www.monitor.hr

http://news.zdnet.co.uk/itmanagement/0,1000000308,39289378,00.htm

http://www.ft.com/cms/s/0/997c...f5-11dc-bf89-0000779fd2ac.html

=============

Ovi iz Brisela stvarno nisu normalni... Pošto su ih kaznili zbog media playera, onda mogu da krenu redom pa da ih kažnjavaju zbog Windows Fax&Picture Viewera, jer ugrošava ACDSee, Irfanview i druge, pa onda mogu da tuže zbog kalkulatora jer ugrošava druge, pa zbog Windows Explorera jer ugrožava druge... Kakav bullshit... U redu bi bilo da ih tuže ako Microsoft brani instalaciju drugih playera na windows, to bi bila zloupotreba 'monopolskog' položaja, mada i u tom slučaju kako microsoft može da ima monopol nad operativnim sistemima kad mu je glavni konkurent besplatan... Ali ovo ovako je neverovatno... Prosto me zapanjuje količina gluposti koja dolazi iz Brisela...
 
Odgovor na temu

Stefan Markic

Član broj: 82674
Poruke: 759
*.dynamic.sbb.co.yu.



+73 Profil

icon Re: Microsoft mora izbaciti Media Player iz Windowsa17.09.2007. u 22:26 - pre 201 meseci
Apsolutno se slazem sa tobom. Ovo je ogromna nepravda!

Citat:
"What the court is basically saying is that if you develop a successful product and get too big, the European Commission is going to force you to give away your intellectual property."

When Microsoft wants to put handwriting and speech recognition features or stronger anti-virus and other security software into the Windows operating system, competitors can complain to European authorities


http://www.iht.com/articles/2007/09/17/business/msft.php

Zbog ovakvih gluposti mi dodje da odem u USA i koristim Windows u miru. :)
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Microsoft mora izbaciti Media Player iz Windowsa18.09.2007. u 00:28 - pre 201 meseci
Windows XP N (a valjda i Vista N) je odavno na raspolaganju za one koji hoće Windows bez plejera, tako da.. ništa novo. Kad se pokazalo da niko nije zainteresovan za isti, sad će da izmišljaju dalje.. Hvala bogu tu sam gde jesam, sve što mogu da kažem :)

Značajno će biti ako nateraju (a hoće) MS da otvori protokole uz minimalnu (ili čak nikakvu) nadoknadu.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Microsoft mora izbaciti Media Player iz Windowsa18.09.2007. u 00:32 - pre 201 meseci
Citat:
Ovi iz Brisela stvarno nisu normalni... Pošto su ih kaznili zbog media playera, onda mogu da krenu redom pa da ih kažnjavaju zbog Windows Fax&Picture Viewera, jer ugrošava ACDSee, Irfanview i druge, pa onda mogu da tuže zbog kalkulatora jer ugrošava druge, pa zbog Windows Explorera jer ugrožava druge... Kakav bullshit... U redu bi bilo da ih tuže ako Microsoft brani instalaciju drugih playera na windows, to bi bila zloupotreba 'monopolskog' položaja, mada i u tom slučaju kako microsoft može da ima monopol nad operativnim sistemima kad mu je glavni konkurent besplatan... Ali ovo ovako je neverovatno... Prosto me zapanjuje količina gluposti koja dolazi iz Brisela...


I ne samo programčići nego...

Fontovi? Zašto bi MS ugrađivao vektorske (TTF) fontove u Windows, pošto i tako nekog ugrožavaju. Nekada takvi fontovi nisu bili deo OS-a, pa bi i to moglo da im se zabrani.

NTFS? Hej, pošto NTFS ima koješta dobrog, očigledno bi i to trebalo izbaciti, jer neko ne može da proda svoj fajl sistem za Windows pošto je NTFS već tamo..

Itd. Budaleština, ali može im se :-)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.co.yu.



+370 Profil

icon Re: Microsoft mora izbaciti Media Player iz Windowsa18.09.2007. u 00:54 - pre 201 meseci
Navedeno je u jednom jucerasnjem tv izvestaju (euronews) da su ometali konkurentske firme u instaliranju njihovog softvera.
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
85.222.163.*

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Microsoft mora izbaciti Media Player iz Windowsa18.09.2007. u 03:02 - pre 201 meseci
Citat:
NTFS? Hej, pošto NTFS ima koješta dobrog, očigledno bi i to trebalo izbaciti, jer neko ne može da proda svoj fajl sistem za Windows pošto je NTFS već tamo..


... a likovao si kada je Hans Reiser ubio svoju zenu ... verovatno i reiserfs ima kojesta dobrog, samo je bitno da je frontmen ubio zenu ...
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

Stator
System Administrator
Beograd

Član broj: 14552
Poruke: 257
*.ADSL.neobee.net.



+3 Profil

icon Re: Microsoft mora izbaciti Media Player iz Windowsa18.09.2007. u 09:22 - pre 201 meseci
Ne znam sto vajnujete toliko?? WMP je los komad SW-a cist bloatware IMHO. Foobar 2000 za muziku i MPclassic za filmove. Ja stvarno ne znam da li iko koristi WMP?!
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Microsoft mora izbaciti Media Player iz Windowsa18.09.2007. u 12:15 - pre 201 meseci
Ok je da brane druge proizvodjace softvera, sta ce tek onda biti sa Canonical / Novell / RH, koji ceo office paket (OpenOffice.org) daju korisniku uz Ubuntu / SuSE / Fedora operativne sisteme?

Da brane instalaciju drugog softvera, to bi vec bilo za kaznu, ali ovako mislim da je previse.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.web.vodafone.de.



+7173 Profil

icon Re: Microsoft mora izbaciti Media Player iz Windowsa18.09.2007. u 13:50 - pre 201 meseci
Komunjarama je ocigledno ponestalo para za budzet.

Sta reci o organizaciji koja svakog meseca seli ceo svoj establisment iz Brisela u Strazbur i obrnuto i time razbacuje milione evra, samo da bi se zadovoljili nacionalni ponosi bez obrzira na novac i zdravu logiku.

Al' nista ne moze izmeniti fakat da je MSFT uspesna kompanija koja je nesto stvorila, a EU i dalje nema svoj OS ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
212.62.47.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Microsoft mora izbaciti Media Player iz Windowsa18.09.2007. u 14:51 - pre 201 meseci
Citat:

Ne znam sto vajnujete toliko?? WMP je los komad SW-a cist bloatware IMHO. Foobar 2000 za muziku i MPclassic za filmove. Ja stvarno ne znam da li iko koristi WMP?


A po cemu je to on los komad softvera? Ja ga koristim (pogotovu na Visti) i nisam primetio da mu nesto fali.
Sve sto mi treba za audio & video dozivljaj je tu + mnogo toga vise. Sto se mene tice ti mozes da gledas
filmove i sa aaxine tvoja odluka. Ali porediti neki smesan softvercic tipa Foobar i WMP? Smesan ne mislim
po funkcionalnosti istog vec po tome koji obim posla obavlja za razliku od WMP. O izgledu necu ni da govorim.
SW sa principom "for ordinary, stupid, simple people".
Ne kazem da je foobar2k los player naprotiv samo se ne moze porediti sa necim kao sto je WMP.

Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: Microsoft mora izbaciti Media Player iz Windowsa18.09.2007. u 15:00 - pre 201 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Komunjarama je ocigledno ponestalo para za budzet.

Sta reci o organizaciji koja svakog meseca seli ceo svoj establisment iz Brisela u Strazbur i obrnuto i time razbacuje milione evra, samo da bi se zadovoljili nacionalni ponosi bez obrzira na novac i zdravu logiku.

Nemoj da zezaš, zar stvarno to rade?!
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
195.252.119.*



+2789 Profil

icon Re: Microsoft mora izbaciti Media Player iz Windowsa18.09.2007. u 15:26 - pre 201 meseci
Pa, ako su informacije o protokolima bile nedostupne konkurenciji ili su na drugi na;in onemogu'avali konkurenciju da radi svoj posao, onda ih treba kazniti. Ne verujem da je samo ugradnja plejera u OS u pitanju. No, sad me mryi da ;itam ;lanak.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9497
*.dip0.t-ipconnect.de.



+10254 Profil

icon Re: Microsoft mora izbaciti Media Player iz Windowsa18.09.2007. u 15:31 - pre 201 meseci
Nepravedna kazna i najveća glupost, potpuno se slažem. Tim pre što Win Media Player koristim isključivo za pregled Funny video klipova i ni zašta drugo. Nego, nije mi jasno kome sad Microsoft treba da plati kaznu ?

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Stator
System Administrator
Beograd

Član broj: 14552
Poruke: 257
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon Re: Microsoft mora izbaciti Media Player iz Windowsa18.09.2007. u 15:36 - pre 201 meseci
Citat:
Mitrović Srđan: A po cemu je to on los komad softvera? Ja ga koristim (pogotovu na Visti) i nisam primetio da mu nesto fali.
Sve sto mi treba za audio & video dozivljaj je tu + mnogo toga vise. Sto se mene tice ti mozes da gledas
filmove i sa aaxine tvoja odluka. Ali porediti neki smesan softvercic tipa Foobar i WMP? Smesan ne mislim
po funkcionalnosti istog vec po tome koji obim posla obavlja za razliku od WMP. O izgledu necu ni da govorim.
SW sa principom "for ordinary, stupid, simple people".
Ne kazem da je foobar2k los player naprotiv samo se ne moze porediti sa necim kao sto je WMP.


Evo sada cu i da ti argumentujem i zasto. Ja imam AMD 3200+ I volim da gledam HD filmove. To MOGU da radim sa MPC+ffdshow (720p) a to NE MOGU da radim sa WMP. Isti komp isti OS sve isto. A sada Foobar. Kazes ruzan? Evo shot od jednog mog ortaka http://default.co.yu/~ivan/desk/foobar.jpg O ukusima ne vredi raspravljati ali meni ovo nije ruzno cak mi je mnogo lepse od WMP. A da ne pricamo o prakticnosti. Probaj da ucitas 10.000-50.000 pesama u WMP pa javi kako si prosao na nekoj masini sa 512-ram.

Aj sada da cujemo tvoje argumente na konto tog komada bloatware-a.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
83.240.228.*



+7173 Profil

icon Re: Microsoft mora izbaciti Media Player iz Windowsa18.09.2007. u 15:47 - pre 201 meseci
Citat:
Buum
Nemoj da zezaš, zar stvarno to rade?!


Da, rade - zamisli, gospoda Francuzi ne zele da budu zapusteni, te sednice moraju biti odrzavane u Strazburu i u Briselu - tako da se svakog meseca seli bulumenta poslanika, sekretara, zamenika sekretara, vozaca, prevodilaca, protokolarnih radnika i mozes misliti jos koliko ljudi - dodaj na sve to troskove transporta, hotela, izgubljeno vreme u putu - i doci ces do jako visokog skora na skali besmislenosti - ali i to je EU, moze im se - doduse to kosta, pa moraju da deru ljude koji zaista nesto i rade ;-)

Ogranicavanje jednog proizvodjaca softvera da nudi bogat softver je sasvim u skladu sa politikom Brisela koga inace i ne razume vecina stanovnika EU (treba se setiti njihovog predloga EU Ustava od 400+ strana za koji ti treba PhD da bi ga razumeo) - totalno anti-poslovno, nazadno i protiv svake normalne logike... jednom recju - Brisel. Uostalom, treba se zapitati sta je ikad i stiglo iz "Brisela" - sta su ti ljudi proizveli osim gomile regulativa iz njihovih birokratskih mozgova.

Upravu EU, tj. Brisel, cine ljudi koji nikad u zivotu nikakav biznis nisu radili - najobicniji knjiski moljci koji uzivaju u perverznoj birokratiji od koje su napravili drzavu u drzavi kojoj su potrebne milijarde EUR svake godine da bi sama sebe odrzavala - bez ikakve druge svrhe osim sopstvenog postojanja.

Al' kao sto rekoh - ova odluka nece ni za pedalj promeniti fakat da Microsoft ima najprodavaniji OS - i ovaj put ce da naprave Vistu N, bez WMP-a, koju nece kupovati ama bas niko i svima super.

Inace, cela ova prica nema veze sa tim kakav je player WMP - kakav da je, ja nemam nista protiv da mi dolazi bundlovan uz OS - ja koristim Foobar isto, ali mi je jako bitno da OS instaliran od nule moze da pusta multimediju. Zasto je neki Brisel zabrinut sto Microsoft prodaje kvalitetan OS sa mogucnostima koje se ocekuju da dolaze "iz kutije" tj. pustanje muzike i videa? Ugrozava druge? A koga to tacno ugrozava danas kada se media player smatra za commodity koji se ne moze naplatiti?

Inace, tuzbu za WMP u Windowsu je pre nekoliko godina inicirao RealNetworks - kompanija koja je od jednostavnog i lepog plejera napravila bloatware advertising-centar koji maltretira korisnika pop-upovanjem reklama i uzurpiranjem njegovog racunara i mrezne konekcije - to djubre od softvera ne bih stavio ni da mi neko plati, a verujem ni vecina drugih ljudi - tako da ova odluka nece nista promeniti tu stvar.

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 18.09.2007. u 16:57 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9497
*.dip0.t-ipconnect.de.



+10254 Profil

icon Re: Microsoft mora izbaciti Media Player iz Windowsa18.09.2007. u 15:53 - pre 201 meseci
Citat:
Stator: ... A da ne pricamo o prakticnosti. Probaj da ucitas 10.000-50.000 pesama u WMP pa javi kako si prosao na nekoj masini sa 512-ram.


Praktičnost ? Da učitam 50.000 pesama ? Ako svaka traje bar 5 minuta - eto meni 11 godina muzike, neprestano, ili ako spavam 8 sati, slušaću oko 15 godina !

A jesi li ti probao da učitaš 1.000.000 pesama na mašini sa 256 k rama ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Microsoft mora izbaciti Media Player iz Windowsa18.09.2007. u 16:20 - pre 201 meseci
Citat:
Pa, ako su informacije o protokolima bile nedostupne konkurenciji ili su na drugi na;in onemogu'avali konkurenciju da radi svoj posao, onda ih treba kazniti. Ne verujem da je samo ugradnja plejera u OS u pitanju. No, sad me mryi da ;itam ;lanak.


Da, ovde treba EU da ih pritisne da otvore protokole i to da naplate minimalno ili, kako EU gura, ništa. Nema smisla da neko ko ima tako velik udeo na tržištu servera drži protokole pod ključem.

Ali ono za WMP je besmisleno.

Nego, zna li neko da li se ovo sa WMP znači da će u budućnosti biti samo Windows bez WMP ili je to "potvrda" odluke da postoje 2 verzije: Windows N i "full" verzija. Ako je ovo drugo u pitanju, onda se ništa neće promeniti.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Microsoft mora izbaciti Media Player iz Windowsa18.09.2007. u 16:22 - pre 201 meseci
Citat:
Stator: ... A da ne pricamo o prakticnosti. Probaj da ucitas 10.000-50.000 pesama u WMP pa javi kako si prosao na nekoj masini sa 512-ram.


Pazi kad ja nikad, za sve ove godine, nisam probao da to uradim. Niti imam toliko pesama, niti ću imati, sva je prilika.

Niko ne kaže da je WMP naj, ali za običnog korisnika, eto baš kao što sam ja, radi super.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Stefan Markic

Član broj: 82674
Poruke: 759
*.dynamic.sbb.co.yu.



+73 Profil

icon Re: Microsoft mora izbaciti Media Player iz Windowsa18.09.2007. u 16:50 - pre 201 meseci
Citat:
degojs: da li se ovo sa WMP znači da će u budućnosti biti samo Windows bez WMP ili je to "potvrda" odluke da postoje 2 verzije: Windows N i "full" verzija. Ako je ovo drugo u pitanju, onda se ništa neće promeniti.


Jos od 2004. postoje Windows XP N edicije. Samo su za evropsko trziste, ali ja ih necu kupovati. :)

http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_XP#Windows_XP_Edition_N

[Ovu poruku je menjao BrokeBody dana 18.09.2007. u 20:30 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dialup.blic.net.



+6455 Profil

icon Re: Microsoft mora izbaciti Media Player iz Windowsa18.09.2007. u 17:12 - pre 201 meseci
Citat:
Stator: A da ne pricamo o prakticnosti. Probaj da ucitas 10.000-50.000 pesama


Svaka čast. Uspeo si da spojiš reč praktično, i "50,000 MP3 pesama" u jednoj rečenici.

50,000 MP3 pesama je oko 250gb podataka.
50,000 MP3 pesama se downloaduje sa interneta više od godinu dana sa 256kbit konekcijom i da ti download full teče 24/7
50,000 MP3 pesama se preslušava godinu dana, i to da neprekidno 12 sati dnevno slušaš samo muziku

WTF je praktično u 50,000 MP3 pesama?

Ono kao, najnormalnija stvar je da imaš 50,000 MP3 pesama u kompjuteru... Kako da ne...
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Microsoft mora izbaciti Media Player iz Windowsa

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 12572 | Odgovora: 78 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.