Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Povezivanje nekoliko mikrokontrolera

[es] :: Elektronika :: Mikrokontroleri :: Povezivanje nekoliko mikrokontrolera

[ Pregleda: 2510 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DALIBORSUHANJI
LACARAK

Član broj: 145913
Poruke: 83
212.200.153.*



Profil

icon Povezivanje nekoliko mikrokontrolera13.09.2007. u 06:16 - pre 202 meseci
Pozdrav postovane kolege,
imam jednu nedoumicu. Radim jedan projekat i za njega koristim pic18f4550 preko usb porta na racunaru. Radi se o nekoliko terminala koji imaju istu konstrukcju i sve isto (taststature, lec, RTC) ali svi oni moraju da se prikljuce preko USB porta na racunar. Imam neke ideje pomocu multipleksa( mikrokontrolere koji kontrolisu lcd, tastature... rade odvojeno, ali ih preko usarta povezem na 18f4550 i pomocu posebnog protokola koji smislim svaki radim pojedinacno, stim sto u jedan od bafera smestim podatak o kom se mikrokontroleru u nizu radi). Malo komplikonvano. Imate li vi neku ideju. ja cu ovo ovako uraditi sem ako vi nemate ideje. Da jos malo pojasnim treba povezati odredjeni broj mikrokontrolera sa istim programom i hardverom na jedan usb port.
 
Odgovor na temu

stanojlovic
Novi Sad

Član broj: 109182
Poruke: 8
*.telekom.yu.

Sajt: www.sicomp.co.cc


Profil

icon Re: Povezivanje nekoliko mikrokontrolera08.11.2007. u 14:24 - pre 200 meseci
Resenje za to je da koristis 9bit-ni UART mod. Tako mozes da adresiras vise uredjaja na RS232 magistrali. To jest kada saljes adresu setujes deveti bit, a kada saljes podatke ostavis ga na nuli. Ako ti nije jasno javi.
 
Odgovor na temu

Seme
Miroslav Bozic
Nis
Elektronski fakultet
Nis, Zajecar

Član broj: 43158
Poruke: 390
213.244.208.*

Sajt: www.ebuyelektronika.co.cc


+5 Profil

icon Re: Povezivanje nekoliko mikrokontrolera08.11.2007. u 16:57 - pre 200 meseci
Moj predlog ti je da ne koristis rs232 vec rs485 zbog komunikacije na vecu daljinu i brzeg prenosa podataka. Proguglaj malo ima toga dosta na netu. Mislim da je covek i na ovom forumiu opisao tu vrstu komunikacije. Pozdrav
 
Odgovor na temu

stanojlovic
Novi Sad

Član broj: 109182
Poruke: 8
*.telekom.yu.

Sajt: www.sicomp.co.cc


Profil

icon Re: Povezivanje nekoliko mikrokontrolera09.11.2007. u 13:48 - pre 200 meseci
Mislim da je suludo (a i skuplje) koristiti RS485 ako ce koristiti tu vezu samo za prenos podataka za tastaturu i displej jer je brzina podrzana RS232 sasvim dovoljna za to. Jedini razlog za koji bi se isplatilo koristiti RS 485 u njegovom slucaju je velika udaljenost izmedju uredjaja ili sumovita sredina. Da bi se o tome raspravljalo morao bi malo bolje objasniti konkretnu implementaciju.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Mikrokontroleri :: Povezivanje nekoliko mikrokontrolera

[ Pregleda: 2510 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.