Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Princip je isti , sve ostalo su nijanse

[es] :: Advocacy :: Princip je isti , sve ostalo su nijanse

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 10951 | Odgovora: 74 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.adsl.beotel.net.

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Princip je isti , sve ostalo su nijanse12.09.2007. u 13:45 - pre 202 meseci
Ah da sada cemo mi opet da vrtimo istu staru pricu ali da li sam ja tolika talija ili pak i dalje nije nista novo , naime nov HP-ov laptop sa legalnom vistom nakon mojih sat vremena koristenja samo je izbacio BSOD, moram da priznam da su se stvari dosta promenile, sada 10 sekundi sinhronizuje sve podatke sa hardoom, lepo uredno flushuje sve fajlove, i posle toga resetuje komp i nakon prvogboota izbaci dialog da li da posalje podatke MS-u , a na klik na show more details izbaci sledeci text, nema sta momci za M$ vreme je stalo negde u 95 godini koliko vidim, sve se samo plavi.

Problem signature:

Problem Event Name: BlueScreen

OS Version: 6.0.6000.2.0.0.256.1

Locale ID: 1033



Additional information about the problem:

BCCode: a

BCP1: FFFFFF2B353EFF2A

BCP2: 0000000000000002

BCP3: 0000000000000000

BCP4: FFFFF8000186AA06

OS Version: 6_0_6000

Service Pack: 0_0

Product: 256_1



Files that help describe the problem:

C:\Windows\Minidump\Mini091107-01.dmp

C:\Users\dejan\AppData\Local\Temp\WER-46769-0.sysdata.xml

C:\Users\dejan\AppData\Local\Temp\WERCA6F.tmp.version.txt



Read our privacy statement:

http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=50163&clcid=0x0409

 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Princip je isti , sve ostalo su nijanse12.09.2007. u 14:06 - pre 202 meseci
Trebao si neki screenshot uzeti. Za Dimkovica, on to samo na slikama moze da vidi :)
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl-2.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: Princip je isti , sve ostalo su nijanse12.09.2007. u 14:07 - pre 202 meseci
Imaš li ti neku fotku toga?

Da ne bude kao onaj expert xtraja...
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Princip je isti , sve ostalo su nijanse12.09.2007. u 14:59 - pre 202 meseci
nemam fotku, jer se momak sam resetuje nakon nekih 5-10 sekundi, ali imam sacuvane dump-ove.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.web.vodafone.de.



+7177 Profil

icon Re: Princip je isti , sve ostalo su nijanse12.09.2007. u 16:55 - pre 202 meseci
Pa vrati laptop tamo gde si ga kupio, ocigledno je neispravan. Kazes da je nov, puca svakih 10 min sa Vistom - to po meni definitivno nije ispravna masina.

Ne znam zasto odmah krivis OS za blue-screen, blue-screen je dobar za tebe pre svega, jer OS ne zeli da nastavi da radi u okruzenju gde su podaci u kernel-domenu postali korumpirani tokom rada i gde bi stradali tvoji dokumenti zbog nepredvidljivog rada OS-a. A razlozi za blue screen mogu biti mnogostruki - ali obicno je u vecini slucajeva kriv hardver, ili neispravan/neodgovarajuci drajver.

Inace ne znam zasto mislite da meni trebaju nekakvi snimci - nije li neki UbuntuLider insistirao da mu ja snimim Ubuntu kako se zaglupljuje :)

BugCheck je pojava koja se desava u Windows-u naravno, ali razlozi obicno nemaju veze sa Windowsom uopste osim ako nije neki bag.

Osim pingvinima, naravno ;-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Princip je isti , sve ostalo su nijanse12.09.2007. u 17:14 - pre 202 meseci
Nisam rekao puca svakih 10 minuta :), ali pukao je 3 puta do sada, hmm malo je wicked da ga vracam u USA, posto takav model u srbiji ne prodaju jer nazalost nismo trziste za Hi-End lap topove, pa ih domaca ispostava HP-a nema na lageru. Sa druge strane fedora nije ni jednom pukla do sada i sve hardverske testove je prosla. No mozda su drajveri problem posto koliko vidim puca prilikom koristenja DX10 aplikacija :)

No pusti sada ubuntu ili linux u globalu, ja sam u svom zivotu video kernel panic samo tri puta da se desio (2 puta sa 2.2 verzijom i jednom sa 2.4, na 2.6 jos to nisam video) tema je Blue Screen
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..ubr07.dals.blueyonder.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Princip je isti , sve ostalo su nijanse12.09.2007. u 20:24 - pre 202 meseci
Citat:
Dejan Lozanovic: Nisam rekao puca svakih 10 minuta :), ali pukao je 3 puta do sada, hmm malo je wicked da ga vracam u USA, posto takav model u srbiji ne prodaju jer nazalost nismo trziste za Hi-End lap topove,


Hi-end i ne moze da vozi vistu? al su tebe zajebali :))
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Princip je isti , sve ostalo su nijanse12.09.2007. u 22:38 - pre 202 meseci
Citat:
ali pukao je 3 puta do sada


Pa burazeru, onda je ili mašina neispravna ili drajveri prave probleme.

To se fino uzme i vrati gde si kupio.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

biotech
ChemNinja
www.surrealtalesthegame.com |
www.chemninja.com

Član broj: 18355
Poruke: 1367
*.adsl.beocity.net.

Jabber: mpx220@elitesecurity.org
ICQ: 243403453
Sajt: www.chemninja.com


+5 Profil

icon Re: Princip je isti , sve ostalo su nijanse12.09.2007. u 22:44 - pre 202 meseci
kad nece linux da se instalira onda je to greska u OS-u a kad ti puca windows onda je to los hardware i treba odmah da se zameni jer ne valja.
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..ubr07.dals.blueyonder.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Princip je isti , sve ostalo su nijanse12.09.2007. u 23:08 - pre 202 meseci
to je verovatno zato sto svi proizvodjaci dizajniraju hardver za maksimalnu kompatibilnost pod linuxom i svih 1,34% trzista.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Princip je isti , sve ostalo su nijanse12.09.2007. u 23:38 - pre 202 meseci
Citat:
kad nece linux da se instalira onda je to greska u OS-u a kad ti puca windows onda je to los hardware i treba odmah da se zameni jer ne valja.


Razlika je ogromna, jer Deki nije kupio samo laptop pa išao da stavlja sam na njega OS, već je kupio sve u kompletu od tog proizvođača. Ako ne radi, treba ih pitati šta su mu prodali.. jednostavno.

Isto tako, ako kupiš Linux+hardware, sve prepodešeno i preinstalirano, ima da radi. Ako ne radi, ne treba gubiti vreme.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.adsl.beotel.net.

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Princip je isti , sve ostalo su nijanse13.09.2007. u 01:57 - pre 202 meseci
Citat:
vindic8or: Hi-end i ne moze da vozi vistu? al su tebe zajebali :))


Au, jel ja pricam kineski moza ? Nisam rekako da ne moze, vec da je vista nekoliko puta pukla, do hardvera nije definitivno jer sam pod linuxom pokrenuo raznorazne testove, nad hardverom i sve je proslo bez problema. A i gnjavio sam ga pod linuxom poprilicno i opet nista.

U principu drivers&vista 64 kombinacija je nesto sto je problem e sada ko je tu krivac ne ulazim znam samo da NE RADI kako treba.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Princip je isti , sve ostalo su nijanse13.09.2007. u 05:21 - pre 202 meseci
^Deki, javi mi se na PP, imam ja da ti prodam kompjuter sa preinstaliranim ________ (upiši operativni sistem po izboru). Ako ne bude nešto radilo, kriv je proizvođač tog operativnog sistema.

Pa jesi ti pri sebi?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
195.252.119.*



+2790 Profil

icon Re: Princip je isti , sve ostalo su nijanse13.09.2007. u 10:16 - pre 202 meseci
degojs, jel možeš meni da prodaš taj kompjuter, ali sa multiple boot-om? Želeo bih MacOS X, 32-bit Linux i 64-bit Linux, Vistu, WinXP, WinCE i Solaris. Ne pitam za cenu.

Dejane,

stvarno, mogao bi da vrneš komp tamo gde si ga uzeo, pa ako i drugi ne bude radio, onda si u pravu. Ovako, ako Fedora radi savršeno, a Vista ne radi kako treba, još uvek problem može biti do hardvera, jer Fedora ne koristi pun skup P4 instrukcija. Možda baš procesor zeza na nekim instrukcijama koje Vista koristi, a Fedora ne.

@degojs

Dejan je već kupio kompjuter i ima pravo da mu radi za pare koje je dao. Zašto bi davao pare opet?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
195.252.119.*



+2790 Profil

icon Re: Princip je isti , sve ostalo su nijanse13.09.2007. u 10:17 - pre 202 meseci
Dejane,

Zar HP nema neki servis u Srbiji?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Princip je isti , sve ostalo su nijanse13.09.2007. u 11:27 - pre 202 meseci
Ja i ostali: "A sto ga ne vratis?" Dejan Lozanovic:
Citat:
malo je wicked da ga vracam u USA, posto takav model u srbiji ne prodaju jer nazalost nismo trziste za Hi-End lap topove, pa ih domaca ispostava HP-a nema na lageru.
Dobro bre ljudi, pa lepo kaze covek da ga je kupio TAMO a ovi OVDE nemaju da mu zamene! A na kraju krajeva, sto i da mu ga menjaju kad radi? Doduse na Linuxu, ali bi to po definiciji trebalo da bude jos jaci dokaz da je hardver ispravan nego da radi na visti a da ne radi na Linuxu. Ovo sto kaze degojs - kupis komplet, mora da radi, nije vazno koji OS - je u pravu, ali je mnogo nezgodno kad nemaju bas taj model.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
195.252.119.*



+2790 Profil

icon Re: Princip je isti , sve ostalo su nijanse13.09.2007. u 11:37 - pre 202 meseci
Imaju. Neka naruče iz Amerike. Uostalom, ne treba da bude njegov problem da li oni imaju isti model, jer on ima garanciju koja još uvek važi. Kakva je to firma koja ne stoji iza svoje garancije?

A ako su mu prodali hardver sa vistom (koja je plaćena), njegovo je pravo da mu radi sve što je platio. Dakle, i hardver i softver.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.germanos.biz.



+105 Profil

icon Re: Princip je isti , sve ostalo su nijanse13.09.2007. u 11:47 - pre 202 meseci
I to naravno nema nikakve veze ni sa Vistom ni sa Microsoft-om jer je OEM u ovom slucaju HP tako da...
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Princip je isti , sve ostalo su nijanse13.09.2007. u 12:24 - pre 202 meseci
Lepo je sto ste optimisti. Ali izgleda da se skoro niste opekli na nasu realnost. Ti kategoricki trazis svoja prava po garanciji. Oni zasucu rukave, presaviju tabak i pocne birokratija. "Donesite svoj aparat i predajte ga nama. Dodjite nakon 3 meseca da vidite kako stvar napreduje. Stojimo vam na usluzi za sva dodatna obavestenja." Ali, nece covek obavestenja, nego spravu koja radi, a ovde ima da je ceka pola godine.

Svojevremeno (pre 30-tak godina) moj brat je imao ruski auto. Ovde delovi stizu dva puta godisnje, ulete privatnici u prodavnicu, kupe sve i gotovo. U zvanicnom servisu nemaju delova, pa moras kod privatnika derikoze.

Odemo u Austiriji u Klagenfurtu / Celovcu u servis (i prodavnicu) ruskih automobila. Imaju delove, sve sto hoces, i za ugradnju i za prodaju. "A desi li se da nesto nemate?" "Da, onda porucimo to sto nemamo iz Beca i stigne obicno za 24 sata."

Isti auto, ista garancija, ista prava kupca, ali okolnosti malo drugacije. Tako je i ovde. HP ne verujem da mu negira pravo na zamenu, ali kad uhvate da ga melju nasi carinsko-birokratski mlinovi ima da poludi!

Kaze jednom Stefan Milenkovic, violinista: "Kad me uhvati nostalgija, ja se samo setim zasto sam otisao i odmah mi lakse."
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.germanos.biz.



+105 Profil

icon Re: Princip je isti , sve ostalo su nijanse13.09.2007. u 12:33 - pre 202 meseci
Citat:
Dodjite nakon 3 meseca da vidite kako stvar napreduje. Stojimo vam na usluzi za sva dodatna obavestenja." Ali, nece covek obavestenja, nego spravu koja radi, a ovde ima da je ceka pola godine.


Ugovorom je lepo definisano koliki je rok za resavanje problema ;)


Citat:
Tako je i ovde. HP ne verujem da mu negira pravo na zamenu, ali kad uhvate da ga melju nasi carinsko-birokratski mlinovi ima da poludi!



I sta su tu konkretno krivi MS i Vista? :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Princip je isti , sve ostalo su nijanse

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 10951 | Odgovora: 74 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.