Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3516448 | Odgovora: 15758 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cveledejan
Cvele Dejić
nema
nema
Zaječar

Član broj: 332754
Poruke: 79
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo19.09.2016. u 23:55 - pre 92 meseci
Meni nije jasna ova polemika oko originala i kopija. Valjda je jasno da legalno overena kopija ima pravnu snagu originalnog dokumenta. Ja sam ovlascenim prevodiocima slao ISKLJUCIVO overene kopije originalnih dokumenata, koje su oni prevodili i te prevode prilagao kao dokumentaciju na osnovu koje sam dobio Proishod. Nikada i niko mi nije trazio originalni dokument. Na Proishodu je, s obzirom da se radi o 2015-oj godini naznaceno na osnovu kojih dokumenata je izdat i to je to. Nema neke velike filozofije.
 
Odgovor na temu

ID007
Analiticar
Bosilegrad

Član broj: 225991
Poruke: 48
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.09.2016. u 02:48 - pre 92 meseci
Citat:
Meni nije jasna ova polemika oko originala i kopija. Valjda je jasno da legalno overena kopija ima pravnu snagu originalnog dokumenta. Ja sam ovlascenim prevodiocima slao ISKLJUCIVO overene kopije originalnih dokumenata, koje su oni prevodili i te prevode prilagao kao dokumentaciju na osnovu koje sam dobio Proishod. Nikada i niko mi nije trazio originalni dokument. Na Proishodu je, s obzirom da se radi o 2015-oj godini naznaceno na osnovu kojih dokumenata je izdat i to je to. Nema neke velike filozofije.


Overena kopija nije isto sto i original. Negde sam u zakonu procitao da se drzavljanstvo daje samo na osnovu originalnih dokumenata. Sada me mrzi da trazim i postavljam citat. Umesto toga stavljam pismo koje sam dobio od Ministarstva pravde Bg.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ID007
Analiticar
Bosilegrad

Član broj: 225991
Poruke: 48
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.09.2016. u 03:01 - pre 92 meseci
Da lakse razumete dopis od MP, evo objasnjenja dva najbitnija pojma:

Zavereno kopie - znaci overena kopija. Overio sam kopiju u ambasadi u Beogradu jer je originalni dokument na bugarskom jeziku. Tada sam mislio i ja da je overena kopija isto sto i original.
Original - znaci ORIGINALNI DOKUMENT.

Nadam se da je sada svima jasno!
 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
212.200.65.*



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.09.2016. u 11:05 - pre 92 meseci
Ne, opet nije jasno.. Celog zivota znam da su overene kopije isto sto i original,tako sam sa overenim kopijama diploma iz srednje skole nekada upisao fakultet, gde su mi isto rekli da je sve to isto i jos sto sta stvari,nikad nisam davao originale,jer koliko su marljivi u nasim institucijama mogu da ih vise nikada ne vidim.. Meni i da traze original,ja njega ne mogu da dobijem ni pod tackom razno,i meni to zato nije jasno,ako oni meni budu trazili original tog izvoda na uvid,samo zbog te gluposti propada cela stvar,meni iz arhiva nece niko da da original tog dokumenta koji oni cuvaju vec 100god. Ne razumem sustinu toga sa originalom,a i u ambasadi nikad nisu to spomenuli da mora original,pa ni u Sofiji, jer sam ja predao u Beogradu, a ujak u Sofiji..
 
Odgovor na temu

ID007
Analiticar
Bosilegrad

Član broj: 225991
Poruke: 48
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.09.2016. u 11:23 - pre 92 meseci
Jednostavno, prihvati stvar onakva kakva jeste. Traze originale.
Posto ti imas dokaz da u arhivu postoji dokument, onda trazis prepis tog dokument iz arhive.
Taj papir iz arhive je dokaz tvog porekla ne dokument u arhivi i taj prepis iz arhive, da u arhivi postoji takav i takav dokument saljes U ORIGINALU u Ministarstvo pravde. Verovatno ce neko proveriti po sl. duznosti u arhivi da li je taj i taj dokument tamo ali ti o tome ne treba da vodis racuna. Ako ne posaljes original, ides na dopunsku proveru a to ti samo prolongira ukaz o drzavljanstvu.

Tako ja vidim ovu situaciju. Mislim da je malo verovatno da gresim. Savetujem ti da se sa ovim pitanjem obratis i na forumu kajgana i proveris jos necije misljenje.

U svakom slucaju pogledaj dopis od MP koji sam prikacio uz prethodni post.
 
Odgovor na temu

Serb.ch
Dogodine u Cirihu

Član broj: 327329
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.09.2016. u 11:55 - pre 92 meseci
Lepo ti kaze ID007, i ja sam u DABC predao overenu kopiju, iskopirana strana maticne knjige i overena u opstini. Ali posle sam trazio prepis (UVERENJE), koje je naravno original, i u kome su napisali sta sve stoji na toj strani i gde pise narodnost bugarska.
serb.ch
 
Odgovor na temu

cveledejan
Cvele Dejić
nema
nema
Zaječar

Član broj: 332754
Poruke: 79
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.09.2016. u 12:15 - pre 92 meseci
IDOO7 Bugarske institucije ne zanimaju dokumenta na srpskom, hrvatskom ili nekom desetom jeziku. Njih zanimaju dokumenti prevedeni na bugarski jezik i to iskljucivo od strane lica ovlascenih za to. Takav preveden tekst je dokaz da original postoji. Posto je dokumentacija na koju sam se ja pozivao bila na srpskom a jedan dokument cak i na hrvatskom, morao sam sve to lepo da dam na prevodjenje, cak sam ovaj hrvatski dokument morao najpre da prevedem na srpski. Ponavljam da niko od ovlascenih prevodilaca a imao sam ih troje, nije insistirao na originalnom dokumentu, vec sam im uvek davao overene kopije. Podrazumeva se da sam te kopije overavao na osnovu originala. Napominjem da sam isao preko ambasade ali sam 117% ubedjen da je identicna situacija i u bugarskoj na licu mesta. E sad, kako stvari funkcionisu prilikom eventualnih naknadnih provera - to ne znam.
 
Odgovor na temu

ID007
Analiticar
Bosilegrad

Član broj: 225991
Poruke: 48
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.09.2016. u 12:22 - pre 92 meseci
Prevodilac ce ti prevesti ono sto mu das, i prevod dokumenta NIJE ISTO STO I ORIGINAL.
Uz prevode na bugarski, salji ORIGINALE, to ti je moj savet.

Tvoj slucaj nije usamljen, sigurno je jos neko imao slicniju situaciju tvojoj nego ja.
Ja sam ti napisao kako sam ja prosao i dao pristup dokumentu koji sam ja dobio od MP.

U svakom slucaju, ti si odgovoran za svoj predmet pa radi sta ti je volja, ja sigurno nemam uticaj na rad Ministarstva pravde, ja sam te samo uputi na to kakava je praksa.

Ako hoces prihvati sta sam ti napisao, ako neces, sacekaj dopunsku proveru pa ces onda morati da posaljes originale.

 
Odgovor na temu

cveledejan
Cvele Dejić
nema
nema
Zaječar

Član broj: 332754
Poruke: 79
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.09.2016. u 12:58 - pre 92 meseci
IDOO7 Razlika izmedju prevodioca i ovlascenog sudskog prevodioca je upravo u verodostojnosti prevedenih podataka. Ovlasceni sudski prevodilac garantuje za verodostojnost prevedenih podataka a prevodilac prevodi ono sto mu das. Originalni dokumenti se nikad nikome ne predaju tek onako, jer su to licni dokumenti, bas kao sto nikada nikome neces dati svoju licnu kartu. Postoji eventualno mogucnost davanja originalnog dokumenta na uvid, kao sto ces morati policajcu da pokazes lk ako ti je trazi, ali ti on istu odmah vraca. Na kraju krajeva, kada overeni dokumenti ne bi imali snagu originala zasto bi uopste postojale sluzbe za overu?! Naravno, bas kao sto si rekao, svako odgovara za svoj slucaj i radi onako kako smatra da treba.
 
Odgovor na temu

ID007
Analiticar
Bosilegrad

Član broj: 225991
Poruke: 48
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.09.2016. u 14:36 - pre 92 meseci
Citat:
Postoji eventualno mogucnost davanja originalnog dokumenta na uvid, kao sto ces morati policajcu da pokazes lk ako ti je trazi, ali ti on istu odmah vraca


Praksa je takva da se ORIGINALNI DOKUMENT salje na ekspertizu. Nema davanja originala na uvid pa da ti odmah vrate original. Iz tog razloga overena kopija nije isto sto i original, jer se ekspertiza moze napraviti samo na osnovu originala.

To potvrdjuje i status dokumenta
Citat:
Po prepiskata Vi predstoi da bъde izvъršen finalen eksperten pregled predi da bъde razgledana ot Sъveta po graždanstvo.


Vise nemam sta da dodam. Ako ti je i dalje nejasno, vreme ce ti razjasniti.
 
Odgovor na temu

cveledejan
Cvele Dejić
nema
nema
Zaječar

Član broj: 332754
Poruke: 79
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.09.2016. u 17:42 - pre 92 meseci
Vrtimo se bzvz oko jedne te iste stvari i nije mi jasno da li se ne razumemo ili jednostavno zastupamo razlicite stavove. Uverenja, potvrde, lekarski pregledi i slicni dokumenti se naravno predaju u originalu uz prevod, jer se vade namenski i nema nikakvog smisla davati nekakve kopije tih dokumenata. S druge strane, stari originalni dokumenti (npr. izvodi iz maticnih knjiga rodjenja ili vencanih, crkveni izvodi i sl.) koji su krucijelni dokazi nase povezanosti sa bugarskim pretkom se ne predaju, vec njihove overene kopije, takodje uz prevod. Naravno, potrebno je imati uz sebe i sve originale prilikom predaje za slucaj da dodje do nekih nejasnoca ili eventualno radi uporedjivanja. Ni jedan od tih originalnih dokumenata mi niko u ambasadi nije zadrzao a uredno sam dobio Proishod. Naknadno, prilikom predaje zahteva za sticanje bugarskog drzavljanstva (takodje u ambasadi), niko mi nije trazio neku dodatnu dokumentaciju o dokazivanju porekla. Ne tvrdim da se to mozda nece desiti ali mislim da nema razloga za to, jer se radi o 2015. god a ne 2013. i 2014. kada je bilo muljanja na pretek i kada su se Proishodi delili kao lizalice. O ovoj temi (original - kopija) vise necu pisati jer smatram da vise nema razloga za to.
 
Odgovor na temu

Serb.ch
Dogodine u Cirihu

Član broj: 327329
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.09.2016. u 19:08 - pre 92 meseci
Cvele, lepo ti sve to obrazlazes, ali jedno budi siguran. U Ministarstvo Pravde u Sofiji sve koje posalju na dopunu, traze original i samo original, znaci i te stare izvode, stare bugarske vojne knjizice, krstenice ili ova uverenja, koja su naravno original i niz drugih dokumenata. Znam to 100%. Ako pratis makedonski forum Kajgana, koji je dosta veci od ovog naseg, videces da svi predaju upravo te originale, koje im posle vracaju kad idu da podignu Ukaz.
serb.ch
 
Odgovor na temu

ID007
Analiticar
Bosilegrad

Član broj: 225991
Poruke: 48
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.09.2016. u 19:56 - pre 92 meseci
Ima li kod nekoga promena statusa?
Deo aktivnih forumaša nam se ućutao, da li zna neko od vas, nešto novo oko promena statusa?
 
Odgovor na temu

cveledejan
Cvele Dejić
nema
nema
Zaječar

Član broj: 332754
Poruke: 79
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.09.2016. u 20:12 - pre 92 meseci
Serb Za dopunu mozda, to ne znam i tu sam se vec ogradio da ne znam. Ali opet naglasavam, sumnjam da ce neko od 2015. na ovamo ici na dopunu.
 
Odgovor na temu

ID007
Analiticar
Bosilegrad

Član broj: 225991
Poruke: 48
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.09.2016. u 20:23 - pre 92 meseci
Ne mogu da verujem šta sam pronašao:

Citat:
Zaharieva sъobщi, če v Direkciя „Bъlgarsko graždanstvo“ rabotяt 19 duši – četiri dni v sedmicata po tri časa. Do skoro čuždestrannite graždani sa bili obslužvani samo na edno giše, no sled izvivaщite se ežednevno opaški i razgovor s načalnika na direkciяta te sa bili uveličeni na dve.


Šta radi tih 19 ljudi, 4 dana u nedelji po 5 sati i svaki peti dan svih 8 sati?
 
Odgovor na temu

Serb.ch
Dogodine u Cirihu

Član broj: 327329
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.09.2016. u 20:46 - pre 92 meseci
Promena statusa nema vec vise od mesec dana, zadnja je bila 16. avgusta.
serb.ch
 
Odgovor na temu

ID007
Analiticar
Bosilegrad

Član broj: 225991
Poruke: 48
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.09.2016. u 20:47 - pre 92 meseci
Moja promena je bila 31.08.
 
Odgovor na temu

kamerman

Član broj: 47513
Poruke: 534
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.09.2016. u 21:04 - pre 92 meseci
Citat:
cveledejan: Serb Za dopunu mozda, to ne znam i tu sam se vec ogradio da ne znam. Ali opet naglasavam, sumnjam da ce neko od 2015. na ovamo ici na dopunu.

Nisam siguran da je bas tako a za original ili kopije ti je odgovor u zakacenoj slici.U svakom slucaju sam za original.



 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.09.2016. u 23:11 - pre 92 meseci
Ne znaju vise koju ce glupost da izmisle,samo da bi sto vise ljudi odustalo. Celog zivota predajem svuda overene kopije za koje su mi SVI rekli da je to ISTO STO I ORIGINAL,sada su oni nasli da izmisljaju toplu vodu.. Jel za taj prepis moram da idem opet u Vidinu,da mi oni izdaju ? I kad da saljem,sada je finalni status jos od 15.jula,ako ode na dopunu moracu to da nadjem ili je tad kasno ?
 
Odgovor na temu

General Lukov
Bugarska

Član broj: 334871
Poruke: 6



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.09.2016. u 18:18 - pre 92 meseci
22.09 i 23.09 - neradni dni u Bugarskoj za sve institucije !
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3516448 | Odgovora: 15758 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.