Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3505328 | Odgovora: 15726 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Beli87
Kraljevo

Član broj: 338455
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.02.2019. u 09:30 - pre 63 meseci
Hvala @dpenev na pomoci,
Dobio sam odgovor na mail posle 3 dana, odlicno :)
Jos mi nisu stigli papiri iz Ambasade u Beogradu.

Da li iko zna koliko treba vremenski da ti predmeti stignu.
Poslednje papire sam predao 6.11.2018.

 
Odgovor na temu

gagulakure
dragan vucicevic
pekara
pekara
beograd

Član broj: 339772
Poruke: 35
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.02.2019. u 10:31 - pre 63 meseci
11 avgusta 2017 bio interviju a pre toga sam cekao poreklo 6 meseci iz dabc
 
Odgovor na temu

gagulakure
dragan vucicevic
pekara
pekara
beograd

Član broj: 339772
Poruke: 35
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.02.2019. u 10:33 - pre 63 meseci
Citat:
Mikipavlovic995:
Koliko vremena je proslo od interviju da bi ti to pisalo??

11 avgusta 2017 sam imao interviju a pre toga sam cekao 6 meseci poreklo iz dabc
 
Odgovor na temu

gagulakure
dragan vucicevic
pekara
pekara
beograd

Član broj: 339772
Poruke: 35
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.02.2019. u 11:17 - pre 63 meseci
dali je neko isao preko Cv konsult firme to jest posrednika https://www.facebook.com/cvconsultbg/.ja licno sam iso preko ambasade u beogradu pa me zanima kada dobijem ukaz dali ce mi oni nesto pomoci kako bi sto pre dosao do pasosa
 
Odgovor na temu

Misha667
Kältemechatroniker
Nemačka

Član broj: 331257
Poruke: 85
*.fco.mts.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.02.2019. u 11:24 - pre 63 meseci
Citat:
gagulakure: dali je neko isao preko Cv konsult firme to jest posrednika https://www.facebook.com/cvconsultbg/.ja licno sam iso preko ambasade u beogradu pa me zanima kada dobijem ukaz dali ce mi oni nesto pomoci kako bi sto pre dosao do pasosa

Ja koristim njihove usluge i preporucujem za saradnju,ali procedura traje toliko koliko traje i niko ne moze da utice da se bilo sta ubrza. Da moze ja bih prvi tu mogucnost iskoristio. Jedino sto oni mogu je da vam pomognu oko cele procedure oko dokumentacije,intervjua i sve sto ide uz to,a ja licno bez njihove pomoci ne bih mogao tako lako da se snadjem. Odlicni su.
 
Odgovor na temu

tecaizbeca

Član broj: 324243
Poruke: 759



+169 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.02.2019. u 12:17 - pre 63 meseci
Citat:
gagulakure:
dali je neko isao preko Cv konsult firme to jest posrednika https://www.facebook.com/cvconsultbg/.ja licno sam iso preko ambasade u beogradu pa me zanima kada dobijem ukaz dali ce mi oni nesto pomoci kako bi sto pre dosao do pasosa



Ja koliko znam oni mogu da ti srede da dobijes pasos za jedan dan od kad se slikas to jest predas u sup zahtev naravno uz nadoknadu koja nije mnogo velika obzirom da prespavas jednu noc tamo i vracas se kuci sa pasosem.
 
Odgovor na temu

gagulakure
dragan vucicevic
pekara
pekara
beograd

Član broj: 339772
Poruke: 35
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.02.2019. u 12:24 - pre 63 meseci
koji je tacan dalji postupak kada se dobije ukaz nadam se uskoro pa da budem spreman na vreme ako znate da mi kazete
 
Odgovor na temu

gagulakure
dragan vucicevic
pekara
pekara
beograd

Član broj: 339772
Poruke: 35
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.02.2019. u 12:24 - pre 63 meseci
Citat:
tecaizbeca:
Citat:
gagulakure:
dali je neko isao preko Cv konsult firme to jest posrednika https://www.facebook.com/cvconsultbg/.ja licno sam iso preko ambasade u beogradu pa me zanima kada dobijem ukaz dali ce mi oni nesto pomoci kako bi sto pre dosao do pasosa



Ja koliko znam oni mogu da ti srede da dobijes pasos za jedan dan od kad se slikas to jest predas u sup zahtev naravno uz nadoknadu koja nije mnogo velika obzirom da prespavas jednu noc tamo i vracas se kuci sa pasosem.

koji je tacan dalji postupak kada se dobije ukaz nadam se uskoro pa da budem spreman na vreme ako znate da mi kazete
 
Odgovor na temu

Stefan27

Član broj: 339016
Poruke: 509
*.static.panet.rs.



+37 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.02.2019. u 12:43 - pre 63 meseci
Polako, imas jos dosta vremena do ukaza. I kad ti stigne ukaz ne mozes odmah sutra da ga podignes ,vec minimum 10 ak dana treba za prvi slobodan termin za zakazivanje podizanja ukaza.Od trenutka kad zakazes podizanje ukaza do odlaska u Sofiju imas dovoljno vremena da naucis kako i sta....
 
Odgovor na temu

gagulakure
dragan vucicevic
pekara
pekara
beograd

Član broj: 339772
Poruke: 35
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.02.2019. u 13:00 - pre 63 meseci
cekam od oktombra status mi je i dalje Molbata vi e razgledana ot Sъveta po graždanstvo s položitelno stanoviщe
Predstoi izdavaneto na ukaz na Viceprezidenta na Republika Bъlgariя.trebalo bi uskoro u pmm
 
Odgovor na temu

Stefan27

Član broj: 339016
Poruke: 509
*.static.panet.rs.



+37 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.02.2019. u 13:11 - pre 63 meseci
Ljudi cekaju po 8 meseci ukaz, zato i kazem da imas vremena... a kad dodje vreme da podignes ukaz veruj mi sve to mozes sam da odradis bez posrednika, jer je procedura jednostavna. Koliko para toliko muzike, ako budes zeleo pasos u rukama za 15 dana od ukaza, onda to kosta vise, a po standardnoj proceduri oko 2 meseca treba od ukaza do podizanja pasosa i to ne kosta puno, otprilke 200 eura za sve, put, adresu, maticni broj, pasos. S tim da ces morati da ides 2 puta najmanje u Sofiju.
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta
Nis

Član broj: 193721
Poruke: 550
*.exe-net.net.



+48 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.02.2019. u 13:20 - pre 63 meseci
Gagula brate, lako ces kad ti potpisu, problem je sto ne potpisuju vec neko vreme, stopirano je sve, a dokle ce da traje to niko ne zna. A i kad krene, niko nam ne garantuje da nece jedan deo da sutnu u neku fioku i da tamo cami 5 godina, kao sto came ovi iz 2014-2015.
 
Odgovor na temu

tecaizbeca

Član broj: 324243
Poruke: 759



+169 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.02.2019. u 15:57 - pre 63 meseci
Torto odakle tebi da je stopirano potpisivanje kad je neko skoro napisao da joj za decu potpisano pre neki dan?
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta
Nis

Član broj: 193721
Poruke: 550
*.exe-net.net.



+48 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.02.2019. u 17:30 - pre 63 meseci
Kamo kome je to potpisano pre neki dan? Ko zna kad je to potpisano. Dok ne vidim broj ukaza ne mogu da verujem. Za potpis je bilo uobicajeno da se ceka 1-2 meseca. Sada ljudi cekaju jos od avgusta, a ostali statusi se normalno menjaju. Svakodnevno se javljaju ljudi kojima se menjaju svi ostali statusi, samo se polozitelno ne menja nikome. Meni je to znak da je potpisivanje stopirano.
 
Odgovor na temu

tecaizbeca

Član broj: 324243
Poruke: 759



+169 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.02.2019. u 18:16 - pre 63 meseci
Gledao sam tvoje poruke ali mnogo ih ima, kada si imao intervju?
 
Odgovor na temu

Stefan_13
Medicinski tehnicar

Član broj: 338688
Poruke: 558
*.mediaworksit.net.



+30 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.02.2019. u 18:39 - pre 63 meseci
Ima logike to sto torta piše....
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta
Nis

Član broj: 193721
Poruke: 550
*.exe-net.net.



+48 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.02.2019. u 19:07 - pre 63 meseci
Ja sam intervju odradio jula 2017 u Nisu. A od oktobra cekam potpis. Sve koje znam nisu cekali potpis duze od 2 meseca. Poceli su sa potpisima da koce negde od avgusta, a od novembra su skroz stali. Potpisano je onima koji su imali intervju negde do sredine maja 2017. Posle toga nikome. Otprilike pola 2017.godine je zaglavljeno, ceka se neciji mig, a da li ce ga biti ili cemo svi u fijoku, pa krenu da potpisuju 2018 to se nikad ne zna. Mogu da odluce kako hoce, njihovo je pravo da daju ili odbiju drzavljanstvo, pa makar ti i roditelji imali drzavljanstvo, ako rese da ne daju mogu da te odbiju.
 
Odgovor na temu

jotev74
Nis

Član broj: 326369
Poruke: 151
*.exe-net.net.



+35 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.02.2019. u 19:53 - pre 63 meseci
Pozdrav svima,

Ja sam juce bio u Sofiji i zavrsio dokumenta svom sinu.
Ali da probam da opisem nekim redom i na taj nacin pokusam da dam odgovore na vasa pitanja
Juce sam ujutro isao do opstine Sredec da podignem potvrdu o prijavljenoj adresi i EGN (maticni broj). U redu do mene je stajala neka makedonska posrednica sa hrpom zahteva za EGN i strpljivo popunjavala obrasce za prijavu adrese. Kroz salu sam krenuo u razgovor sa njom i pitao je ima li potpisa Ukaza za makedonce jer mojoj cerki jos uvek nije potpisan dok sinu jeste .
Rekla mi je da nema potpisa od sredine januara tj. od kada je poceo da radi DABC sa novom upravom na celu. Jos uvek se ispituje rad prethodne korumpirane uprave pa je G-dja Jotova (Viceprezident) dala preporuku Savetu za grazdanstvo da ne odobravaju nove Ukaze osim po direktnom poreklu (roditelj). Moja cerka jeste po direktnom poreklu jer ja imam bugarsko grazdanstvo ali je ocigledno njen predmet zrtva takve odluke. Medjutim,takodje mi je rekla da su na sastanku u sredu razgovarali o tome da ubrzaju sve one predmete koji su "cisti" kao i one koji su vec prosli dopunsku proveru.
Mom sinu su potpisali 13.1.2019. a vec 19.1.2019. G-dja Jotov je gostujuci u emisiji "Sedmicata po Darik" da je ona za ukidanje dokazivanja porekla preko DABC vec da se detaljnijom analizom o tome ko zasluzuje da dobije drzavljanstvo pozabavi Ministarstvo pravde ,kao i da se boji da bi nove mere u savetu za drzavljanstvo dovele do veoma malog broja prolaznosti kandidata.
Takodje je instirala na tome da svaki kandidat ubuduce bi trebao znati jezik i himnu Bugarske. Evo i sa njenog profila :
Iliяna Йotova
January 19 at 2:17 PM ·
·

Problemite s bъlgarskoto graždanstvo mogat da se izbegnat, ako ne se iziskvat dokumenti za proizhod, zaщoto tova, vsъщnost e kutiяta na Pandora. Bъlgarskoto zakonodatelstvo e izklюčitelno liberalno, ne poznavam drugo zakonodatelstvo, pone ne i v Evropa, koeto da sъzdava tolkova mnogo vъzmožnosti i da lipsa na kakъvto i da bilo kontrol ot strana na Bъlgariя. Proslovutata agenciя na bъlgarite v čužbina, ne sъщestvuva v zakona za bъlgarite v čužbina.

Strahuvam se samo da ne sъzdadem edna nova administraciя, koяto da bъde s mnogo malъk koeficient na poleznost. Za men po-važno e da nakarame predstaviteli na našite obщnosti navъn, da učastvat v realnata politika v Bъlgariя.

Nяma niщo lošo i viceprezidentъt da se sreщne s tozi, koйto iska da ima bъlgarsko graždanstvo, zaщoto pri men vsičko idva samo dokumentalno i az nяmam vъzmožnost dori za kontrol na tezi dokumenti. Vsičko, koeto idva ot Sъveta po pravosъdie, trяbva da se vzima edno kъm edno. Za men e osobeno važno horata, koito iskat da polučat bъlgarsko graždanstvo, da imat normi na usednalost, da znaяt ezika i himna na Bъlgariя.

Sto se tice firme "CV-Consult" tj. moje prijateljice Cvetiliane ,ona moze dosta toga da pomogne oko ubrzanja procesa do intervjua jer zena poznaje ljude i dugo se bavi tim poslom. Takodje,mnogima je pomogla koji su zaglavili oko prijave adrese ili prevoda dokumenata. Naravno,ima i onih nezadovoljnih i onih zadovoljnih ali ne bih da ulazim u to cijom krivicom.

Nakon sto vam je Ukaz potpisan,sve se zavrsava veoma lako tj. zakazujete datum vreme podizanja Ukaza,idete odmah da prijavite adresu i EGN.
Nakon 7 dana EGN je gotov ,podizete ga i idete u policiju za dokumenta.
Tu nema ko sta da vam ubrzava vec zavisi od vas koliko zelite da platite i koliko vam se zuri.
Ja sam juce predao u 13h za dokumente a u 16.30h sam ih podigao . Naravno,platio sam taksu za hitnu izradu .

Nadam se da sam nekome pomogao
Pozdrav !!!
 
Odgovor na temu

Mikipavlovic995
Miroslav Pavlović
Aleksinac
Aleksinac ,Srbija

Član broj: 339762
Poruke: 23
*.gprswap.mts.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.02.2019. u 20:13 - pre 63 meseci
Ja sam dobio udostoverenije preko Dabc i bio na interviju 9 januara sad je vec drugi status ...Sta li ce biti ne znam....
 
Odgovor na temu

ana114
Novi Sad, Srbija

Član broj: 339700
Poruke: 23
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.02.2019. u 20:29 - pre 63 meseci
Mikipavlovic995, kad ste predali za Proisod. kog mesec .
Rekli su mi iz Ambasade da izdaju za Juli 2017 ako sam ih dobro razumela. Ja sam predala u oktobru 2017 i cekam da stigne u Ambasadu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3505328 | Odgovora: 15726 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.