Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3504405 | Odgovora: 15726 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ikac2000
ikac2000
Nis

Član broj: 27534
Poruke: 519



+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo15.01.2019. u 08:46 - pre 64 meseci
Neko je pisao da mu je Cvetilijana rekla da gleda na 20 min status, da kada se promeni da moze da de rezervise vreme, odmah klikne i rezervise, inace ode u ambasadu.

Preoo ambasade verovatno jos 6 meseci max, dok stigne ukaz, pa dok ode adresa u Sofiju za EGN.
 
Odgovor na temu

andriola
velickovic andrijana
beograd

Član broj: 337379
Poruke: 151
*.ptt.rs.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo15.01.2019. u 08:56 - pre 64 meseci
@jotev
Ja znam da ima datum i vreme,a je l to automatski znaci da ce predmet ostati za preuzimanje u sofiji? Tacnije,ne postoji mogucnost drugacije naznake za mesto preuzimanja?
ne
 
Odgovor na temu

Sladjan111
Kragujevac

Član broj: 339669
Poruke: 13
*.dynamic.vipmobile.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo15.01.2019. u 11:03 - pre 64 meseci
Citat:
ikac2000:
Neko je pisao da mu je Cvetilijana rekla da gleda na 20 min status, da kada se promeni da moze da de rezervise vreme, odmah klikne i rezervise, inace ode u ambasadu.

Preoo ambasade verovatno jos 6 meseci max, dok stigne ukaz, pa dok ode adresa u Sofiju za EGN.


Hvala Ikac.
Pa ja gledam jednom dnevno, ovo na 20 min je mnogo ekstremno :D Ako mi promakne, onda eventualno moze da se uzme ukaz u BG, pa da idem posle do kraja u Sofiji, sve u svemu proces koji mnoogo traje.

 
Odgovor na temu

jotev74
Nis

Član broj: 326369
Poruke: 151
*.exe-net.net.



+35 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo15.01.2019. u 12:43 - pre 64 meseci
Citat:
andriola:
@jotev
Ja znam da ima datum i vreme,a je l to automatski znaci da ce predmet ostati za preuzimanje u sofiji? Tacnije,ne postoji mogucnost drugacije naznake za mesto preuzimanja?

@andriola
Prilikom predaje dokumenata u Ambasadi,na obrazcu Molba upisujete gde zelite da podignete Ukaz :
Želaя da poluča udostoverenieto za promяna na graždanstvoto v: ………………………………………………
…………………………………………………………………………………………………………………………...
(posočva se Ministerstvoto na pravosъdieto ili konkretno diplomatičesko ili
konsulsko predstavitelstvo na Republika Bъlgariя v čužbina)

Ja sam naveo Ministarstvo da bih izbegao dodatno vreme dok stigne Ukaz u Konzulat a i svejedno brze mi je u Sofiji i za EGN,adresu i kasnije dokumenta.
 
Odgovor na temu

jotev74
Nis

Član broj: 326369
Poruke: 151
*.exe-net.net.



+35 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo15.01.2019. u 12:59 - pre 64 meseci
Citat:
Sladjan111:
Pozdrav svima,

Ja takodje cekam preko 3 meseca na potpisivanje ukaza. Intervju u Beogradu krajem jula 2017, broj 10xxx/2017.

@jotev74
Gde da nadjem ovaj broj za donju proveru na sajtu (kod tebe 7001/2017)?

Da li mogu da podignem ukaz u Sofiji iako sam isao preko ambasade? Kapiram da bih u tom slucaju za mesec dana imao pasos u rukama. A ako bih kompletno do kraja isao preko ambasade, koliko bi to sve trajalo? Iskusta, predlozi...

Hvala unapred na odgovoru.

@Sladjan111 ,
Sto se tice donjeg broja,nalazi se na istoj stranici "Blgarsko grazdanstvo" ispod onog gde se unose broj prepiske i PIN (Tъrsene na prepiski podadeni po konsulski pъt)
Ja sam predao preko Konzulata ali je uvek brzi i ispravniji status u gornjoj koloni sa PIN-om.
Cekajuci potpisivanje Ukaza ,ovaj donji mi je sluzio da otprilike vidim kako idu predmeti tj. da li sam blizu...Ukucam proizvoljno neki broj i proverim dokle se stiglo. U donjoj koloni ne treba PIN pa je to moguce. Odatle mi i informacija da je 7001/2017 pred potpisom ako vec nije i potpisan jer kao sto rekoh,kasne malo.
Sto se tice podizanja Ukaza,napisao sam vec da to zavisi sta ste uneli prilikom Molbe (u mom slucaju Ministarstvo u Sofiji).
Koliko bi trajalo da se ide preko Ambasade u stvari najvise zavisi od toga kada cete moci da podignete Ukaz . Ja licno mislim da ukoliko postoji dobra volja,mozete podici i odmah jer je Ukaz elektronski dokumenat tj. ni ja nemam original vec su to sve same kopije dok se elektronski prosledjuje u sve ustanove gde je to potrebno.
Po logici stvari i u Ambasadi ili Konzulatu bi trebalo da imaju istog trena mogucnost da Vam odstampaju isti.
Licno sam hteo da izbegnem eventualne neprijatnosti pa sam zato u Molbi zahtevao da to bude u Sofiji i na dva odlaska u 10 dana dobijem dokumenta za decu...Tako sam i ja
 
Odgovor na temu

mikav
Miroslav
beograd

Član broj: 118087
Poruke: 31
87.116.182.*



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo15.01.2019. u 13:28 - pre 64 meseci
Citat:
darkokkg:
zna li neko dokle se stiglo sa dopunama . Ja sam na dopuni od kraja decembra 2017 i predao sam dopunu pocetkom januara 2018 rok je bio april mesec. jos uvek nema nikakve promene statusa. Inace sam u proceduri od 2015. Oduzi se vala bas dugacko


Mi smo , mozda nekih 15 dana, pre 5 dana sam proveravio i video , pa ajde da je 15 dana od promene , nisam redovno proveravao,
dakle nije vise status da trebaju da se predaju dopunska dokumenta do odredjenog roka vec

Po prepiskata Vi predstoi da bъde izvъršen finalen eksperten pregled predi da bъde razgledana ot Sъveta po graždanstvo

dopunu smo predali u Februaru 2018. a rok za predaju dopune je bio pocetak Marta 2018

eto da imas orijentaciju odnosno ako ti je rok bio april a nama mart samo sto ti se nije promenio status, barenm bi tako trebalo

e sad ja imam pitanje kako su se stvari kretale vama koji ste vraceni u procedru sa dopunae negde u leto prosle godine, dokle ste stigli

izgleda da se krece i jos jednom strpljivo i srecno svima
 
Odgovor na temu

andriola
velickovic andrijana
beograd

Član broj: 337379
Poruke: 151
*.ptt.rs.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo15.01.2019. u 15:40 - pre 64 meseci
Citat:
jotev74:
Citat:
andriola:
@jotev
Ja znam da ima datum i vreme,a je l to automatski znaci da ce predmet ostati za preuzimanje u sofiji? Tacnije,ne postoji mogucnost drugacije naznake za mesto preuzimanja?

@andriola
Prilikom predaje dokumenata u Ambasadi,na obrazcu Molba upisujete gde zelite da podignete Ukaz :
Želaя da poluča udostoverenieto za promяna na graždanstvoto v: ………………………………………………
…………………………………………………………………………………………………………………………...
(posočva se Ministerstvoto na pravosъdieto ili konkretno diplomatičesko ili
konsulsko predstavitelstvo na Republika Bъlgariя v čužbina)

Ja sam naveo Ministarstvo da bih izbegao dodatno vreme dok stigne Ukaz u Konzulat a i svejedno brze mi je u Sofiji i za EGN,adresu i kasnije dokumenta.

Aha,vi ste ipak naveli da cete tamo podici, a ja sam razumela da ste naveli konzulat,pa ste promenili. Jer ja sam navela ambasadu,ali hocu u ministarstvu jer ce mi biti brze.
ne
 
Odgovor na temu

andriola
velickovic andrijana
beograd

Član broj: 337379
Poruke: 151
*.ptt.rs.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo15.01.2019. u 16:24 - pre 64 meseci
Citat:
jotev74:
Citat:
Sladjan111:
Pozdrav svima,

Ja takodje cekam preko 3 meseca na potpisivanje ukaza. Intervju u Beogradu krajem jula 2017, broj 10xxx/2017.

@jotev74
Gde da nadjem ovaj broj za donju proveru na sajtu (kod tebe 7001/2017)?

Da li mogu da podignem ukaz u Sofiji iako sam isao preko ambasade? Kapiram da bih u tom slucaju za mesec dana imao pasos u rukama. A ako bih kompletno do kraja isao preko ambasade, koliko bi to sve trajalo? Iskusta, predlozi...

Hvala unapred na odgovoru.

@Sladjan111 ,
Sto se tice donjeg broja,nalazi se na istoj stranici "Blgarsko grazdanstvo" ispod onog gde se unose broj prepiske i PIN (Tъrsene na prepiski podadeni po konsulski pъt)
Ja sam predao preko Konzulata ali je uvek brzi i ispravniji status u gornjoj koloni sa PIN-om.
Cekajuci potpisivanje Ukaza ,ovaj donji mi je sluzio da otprilike vidim kako idu predmeti tj. da li sam blizu...Ukucam proizvoljno neki broj i proverim dokle se stiglo. U donjoj koloni ne treba PIN pa je to moguce. Odatle mi i informacija da je 7001/2017 pred potpisom ako vec nije i potpisan jer kao sto rekoh,kasne malo.
Sto se tice podizanja Ukaza,napisao sam vec da to zavisi sta ste uneli prilikom Molbe (u mom slucaju Ministarstvo u Sofiji).
Koliko bi trajalo da se ide preko Ambasade u stvari najvise zavisi od toga kada cete moci da podignete Ukaz . Ja licno mislim da ukoliko postoji dobra volja,mozete podici i odmah jer je Ukaz elektronski dokumenat tj. ni ja nemam original vec su to sve same kopije dok se elektronski prosledjuje u sve ustanove gde je to potrebno.
Po logici stvari i u Ambasadi ili Konzulatu bi trebalo da imaju istog trena mogucnost da Vam odstampaju isti.
Licno sam hteo da izbegnem eventualne neprijatnosti pa sam zato u Molbi zahtevao da to bude u Sofiji i na dva odlaska u 10 dana dobijem dokumenta za decu...Tako sam i ja :)

Je l ste vi imali isskustva,tj neko vas sa time ili samo tako mislite? -“Ja licno mislim da ukoliko postoji dobra volja,mozete podici i odmah jer je Ukaz elektronski dokumenat tj. ni ja nemam original vec su to sve same kopije dok se elektronski prosledjuje u sve ustanove gde je to potrebno.
Po logici stvari i u Ambasadi ili Konzulatu bi trebalo da imaju istog trena mogucnost da Vam odstampaju isti. ”
ne
 
Odgovor na temu

darkokkg
Darko Pavlovic

Član broj: 338655
Poruke: 16
...cgnat.res.cust.swisscom.ch.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo15.01.2019. u 18:31 - pre 64 meseci
Citat:
mikav:
Citat:
darkokkg:
zna li neko dokle se stiglo sa dopunama . Ja sam na dopuni od kraja decembra 2017 i predao sam dopunu pocetkom januara 2018 rok je bio april mesec. jos uvek nema nikakve promene statusa. Inace sam u proceduri od 2015. Oduzi se vala bas dugacko


Mi smo , mozda nekih 15 dana, pre 5 dana sam proveravio i video , pa ajde da je 15 dana od promene , nisam redovno proveravao,
dakle nije vise status da trebaju da se predaju dopunska dokumenta do odredjenog roka vec

Po prepiskata Vi predstoi da bъde izvъršen finalen eksperten pregled predi da bъde razgledana ot Sъveta po graždanstvo

dopunu smo predali u Februaru 2018. a rok za predaju dopune je bio pocetak Marta 2018

eto da imas orijentaciju odnosno ako ti je rok bio april a nama mart samo sto ti se nije promenio status, barenm bi tako trebalo

e sad ja imam pitanje kako su se stvari kretale vama koji ste vraceni u procedru sa dopunae negde u leto prosle godine, dokle ste stigli

izgleda da se krece i jos jednom strpljivo i srecno svima

hvala na obavestenju...pozzzz
 
Odgovor na temu

jotev74
Nis

Član broj: 326369
Poruke: 151
*.exe-net.net.



+35 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo15.01.2019. u 19:17 - pre 64 meseci
@andriola

Ja sam siguran da ne postoji original Ukaza jer sam i sam pitao za isti i dobio odgovor da je to elektronski dokumenat. Siguran sam i zato sto moja rodjaka nije ponela Ukaz kod prijave za EGN i adresu ali joj je brat samo poslao telefonom broj pod kojim je taj Ukaz zaveden i oni su ga u opstini Sredec odmah nasli i odstampali.
A evo pronasao sam i jedan post sa ovog foruma clanice @Jasmina2D :
Mora u ambasadi, ja sam lepo zakazala preuzimanje ukaza na sajtu za 8.12. i nikako da mi dodje povratni mail. Kad sutradan me zovu iz ambasade da mi je dosao ukaz i da mogu da ga preuzme. Ja proverim na sajtu ministarstva i tamo pise poslat ukaz u konzulat. I jbg aj da ga podignem u ambasadi... Odem a ono daju ti uputstvo za uplatu 50 leva - ne moze kod njih nego preko banke. A u bankama neznaju ( djubrad jedna) bugarski pa pet dana zezanja i naravno platim provizija banke na uplatu od 26 evra 2200,00 dinara. Naknadno ako zelis potvrdu o placanju ( svif valjda) placas 250,00 dinara. Sa tom potvrdom u ambasadu, a tamo treba PECAT i POTPIS bankarskog sluzbenika na toj potvrdi., pa nazad u banku gde me svi belo pogledase i pecatirase potvrdu, pa trci nazad u ambasadu. Stigla sam u 10 min do 12h i predala pasos, potvrdu iz banke - pecatiranu, dve slike i molbu za prijavu boravka u Sredec opstini. I tako ja dobih ukaz, a za EGN su mi rekli da odem za jedno 2 meseca jer oni iz ambasae to salju oko Bozica... E a taman sam se nameracila na akcije po Sofiji i da zavrsim sve do nove godine al nemoz! Jedino da probam kao Kamerman da kazem sad sam podigla, sticice vam iz ministarstva...
 
Odgovor na temu

andriola
velickovic andrijana
beograd

Član broj: 337379
Poruke: 151
*.ptt.rs.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo15.01.2019. u 20:56 - pre 64 meseci
@Jotev
Hvala Vam veliko,lepo ste mi obrazlozili.Ja sam sigurna da ima istine u svemu tome. Samo mi nije jasno zasto onda neki kazu da cekas da to iz sofije dodje u ambasadu? Ja po tome mislim da je to ipak neki papir koji ce doputovati poston. Hajde ako je neko skoro podigao ukaz u ambasadi u beogradu,da se oglasi,da znam koliko je cekao?I kako je uopste izgledao njegov status i kako je islo podizanje?
ne
 
Odgovor na temu

Usernaame
Nikolic Vojkan
Abe to nemam
Niš be

Član broj: 338329
Poruke: 102
*.exe-net.net.



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo15.01.2019. u 21:10 - pre 64 meseci
Danas su mi deca imala intervju.....kako se bese prati status sada?
 
Odgovor na temu

andriola
velickovic andrijana
beograd

Član broj: 337379
Poruke: 151
*.ptt.rs.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo15.01.2019. u 21:44 - pre 64 meseci
Citat:
Usernaame: Danas su mi deca imala intervju.....kako se bese prati status sada?

Ja sam posle intervjua nekih mesec dana dobila broj i pin. Udje
se na sajt ministarstva i ukucaju se ta dva broja u dve kolone i izadje status.
ne
 
Odgovor na temu

Usernaame
Nikolic Vojkan
Abe to nemam
Niš be

Član broj: 338329
Poruke: 102
*.exe-net.net.



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo16.01.2019. u 07:25 - pre 64 meseci
A taj pin jesu ti poslali negde......kako si dobila pin?
 
Odgovor na temu

Usernaame
Nikolic Vojkan
Abe to nemam
Niš be

Član broj: 338329
Poruke: 102
*.exe-net.net.



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo16.01.2019. u 07:26 - pre 64 meseci
Citat:
andriola:
Citat:
Usernaame: Danas su mi deca imala intervju.....kako se bese prati status sada?

Ja sam posle intervjua nekih mesec dana dobila broj i pin. Udje
se na sajt ministarstva i ukucaju se ta dva broja u dve kolone i izadje status.

A taj pin jesu ti poslali negde......kako si dobila pin?
 
Odgovor na temu

andriola
velickovic andrijana
beograd

Član broj: 337379
Poruke: 151
*.ptt.rs.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo16.01.2019. u 07:28 - pre 64 meseci
Da,zvali su me iz ambasade da podignem taj papir na kome pise.
ne
 
Odgovor na temu

Sladjan111
Kragujevac

Član broj: 339669
Poruke: 13
*.dynamic.vipmobile.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo16.01.2019. u 09:50 - pre 64 meseci
Citat:
jotev74:
Citat:
andriola:
@jotev
Ja znam da ima datum i vreme,a je l to automatski znaci da ce predmet ostati za preuzimanje u sofiji? Tacnije,ne postoji mogucnost drugacije naznake za mesto preuzimanja?

@andriola
Prilikom predaje dokumenata u Ambasadi,na obrazcu Molba upisujete gde zelite da podignete Ukaz :
Želaя da poluča udostoverenieto za promяna na graždanstvoto v: ………………………………………………
…………………………………………………………………………………………………………………………...
(posočva se Ministerstvoto na pravosъdieto ili konkretno diplomatičesko ili
konsulsko predstavitelstvo na Republika Bъlgariя v čužbina)

Ja sam naveo Ministarstvo da bih izbegao dodatno vreme dok stigne Ukaz u Konzulat a i svejedno brze mi je u Sofiji i za EGN,adresu i kasnije dokumenta.


Sad sam video da sam i ja naveo da hocu da preuzmem ukaz u Sofiji, sto je super :D

Jel zna neko koja je prica sa bugarskom vozackom dozvolom? Kakva je procedura za dobijanje na konto srpske vozacke? Pretpostavljam da je korisnija od srpske u EU.
 
Odgovor na temu

andriola
velickovic andrijana
beograd

Član broj: 337379
Poruke: 151
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo16.01.2019. u 10:19 - pre 64 meseci
Citat:
Sladjan111: Sad sam video da sam i ja naveo da hocu da preuzmem ukaz u Sofiji, sto je super :D

Jel zna neko koja je prica sa bugarskom vozackom dozvolom? Kakva je procedura za dobijanje na konto srpske vozacke? Pretpostavljam da je korisnija od srpske u EU.

Gde ste to videli?
ne
 
Odgovor na temu

Sladjan111
Kragujevac

Član broj: 339669
Poruke: 13
*.dynamic.vipmobile.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo16.01.2019. u 10:54 - pre 64 meseci
Kada mi je prevodilac pisao molbu koju sam predavao u konzulatu, tamo se ja mislim navodi gde hoces da podignes ukaz. Meni pise ministarstvo pravde. Ja sam to jos tad igrom slucaja slikao i juce cackajuci po telefonu vidim to.
 
Odgovor na temu

jotev74
Nis

Član broj: 326369
Poruke: 151
*.exe-net.net.



+35 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo16.01.2019. u 14:17 - pre 64 meseci
Citat:
Sladjan111:




Jel zna neko koja je prica sa bugarskom vozackom dozvolom? Kakva je procedura za dobijanje na konto srpske vozacke? Pretpostavljam da je korisnija od srpske u EU.


Dozvola se jednostavno zameni za bugarsku i to je to.
Potrebna je nasa dozvola,lekarsko uverenje iz Bugarske i diploma o zavrsenoj strucnoj spremi. Taksa je 25 leva + ima nesto sitno za taksene markice.
Jedino sto morate da imate na umu je to da ostajete bez srpske dozvole i ona se moze zameniti samo jednom. Ako je zamenite za bugarsku vise je ne mozete zameniti za drugu.
Bugarska je korisnija svakako jer sa njom mozete voziti bez ogranicenja na teritoriji EU.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3504405 | Odgovora: 15726 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.