Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3505828 | Odgovora: 15726 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tecaizbeca

Član broj: 324243
Poruke: 759



+169 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo10.07.2017. u 18:57 - pre 82 meseci
Citat:
mario35000:
Slazem se sa tobom u potpunosti
Ovde ima vise prigovora i sto bi neki voleli da bude nego sto je istinito...... dajte nam te nove zakone da vidimo
svaki zakon ako je donesen mora da izadje .. kod nas se zove sluzbeni glasnik u Srbiji ... isto tako postoji i za Bugarsku
Dve strane ili tri strane koliko sam citao ljudi pitaju ..sta je to novina! ,osim par pitanja novih koja se vrte nista drugo nema
Ako je neko bugarin on je bugarin. Ako majka rodi sina i cerku jedan se izjasni da je bugarin drugi ne jel za to nije bilo potrebe majka je bugarka ,sin je bugarin izjasnio se ,sta je cerka? jel cerka bugarka ili nije bugarka? znaci rodjeni brat upisan da je bugarin a na svim dokumentima se vidi ista majka.Nase vlasti su izdale potvrdu uverenje Republike srbije,, na ime,, sticanja dvojnog drzavljanstva Decko je predao dokumente ..JEDINO TECAIZBECA SMATRA DA TU NEMA POREKLA BUGARSKOG


Inteligencijo, to sto si naveo je nesto sto se zove srebrna linija jer za majku pise da je bugarka. Ja pricam u situacijama na primer sledecim...

1. Imas ujaka koji je postao Bugarin na osnovu deklarisanja ili prezimena na ov dok je to tako moglo, znaci ne postoji papir od njegovih roditelja pa i baba i deda gde pise da su bugari. Ti kao sestric svog ujaka (a pritom majka ti nema drzavljanstvo jer nije na vreme kao njen brat podnela zahtev i dobila na isti nacin drzavljanstvo). Na osnovu kog dokumenta ces da trazis proishod, da neces mozda od ujaka jer ima bugarsko drzavljanstvo a koji te nije rodio nego njegova sestra koja pritom nema bugarsko drzavljanstvo? MORAS DA IMAS DIREKTNOG PRETKA DA PISE DA JE BUGARIN.

2. Imas polu brata i ocevi su vam razliciti, brat dobije drzavljanstvo jer je majka od njegovog oca bila Bugarka (da ti pojasnim da ta baba tebi nije nista jer su vam ocevi razliciti). Na osnovu kog dokumenta ces ti da apliciras, da neces mozda jer ti je brat bugarin? I PONOVO PONAVLJAM, MORAS DA IMAS DIREKTNOG PRETKA (razgranici u glavi sta je to direktan predak).

Da li ti je jasno sta sam hteo da kazem? Nemoj leba ti da me teras da crtam porodicno stablo sa navedenim primerima.
 
Odgovor na temu

Skipper77

Član broj: 331993
Poruke: 184
212.200.247.*



+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo10.07.2017. u 19:19 - pre 82 meseci
Treba da cenimo kada neko ulozi napor da ostavi post koji ima upotrebu.
Takodje, bilo bi lepo kada postavljate pitanja prvo prelistate temu pa tek onda postavite konkretno pitanje, ako ne nadjete odgovor.

Sve ovo govorim da bi lakse nasli odgovor koji ima svrhu.

 
Odgovor na temu

smeker90
Nikola Stanojev
Nezaposlen
Dimitrovgrad,Srbija

Član broj: 332809
Poruke: 71
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo10.07.2017. u 19:46 - pre 82 meseci
ja sam iso sve sam bez posrednika zakazao sam daa podignem ukas 20.07.2017
sto se tice ovo za posrednike u neku ruku je bolje da idete preko njih al samo ako su provereni jeftinije izadje jer oni sakupe nekoliko predmeta pa idu za sofiju govorim iz licnog iskustva meni je sofija na oko 70 km benzin pa platis vinetku pa parking svasta nesta i se nasakupi mislim da je besmisleno da se spominje ovo u temi jer ovde mozda ima novih clanova koi bi hteli da sakupe neke informacije a pocelo da se puni sa nepotrebnim postovima zelim svima da bude u skorije vreme ukaz pozdrav ...


Baja
 
Odgovor na temu

shommy_kg
Srbija, Kragujevac

Član broj: 330253
Poruke: 175
147.91.202.*



+32 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo10.07.2017. u 22:12 - pre 82 meseci
Cvele i Kreuz...ja sam se iznenadio da nema granice kad sam video...zato sam i pitao za komentar jer je "finalni status" dosao bas brzo (pu pu da ne ureknem). Inace, majka mi je Bugarka (rodom iz Klisure). Imam ujaka kpji zivi u Sofiji (deda mi je imao 7 sestara i sve su zivele i bile Bugarski drzavljani). Sve je to zavedeno pa se mislim da je to imalo velikog uticaja...mozdaw
 
Odgovor na temu

cira17
Teamsport
Teamsport
Nis, Srbija

Član broj: 336973
Poruke: 10
*.exe-net.net.



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo11.07.2017. u 07:49 - pre 82 meseci
Skolski dnevnik iz 41-44 god. iz osnovne skole u Sukovu, zna li neko gde se nalazi ? To mi je jedina sansa. U Pirot sam bio u arhivi kazu spalili ili odneli Bugari. Moj deda je zavrsio skolu bas za vreme rata, ali ne mogu da nadjem nigde taj dnevnik.
 
Odgovor na temu

tecaizbeca

Član broj: 324243
Poruke: 759



+169 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo11.07.2017. u 07:54 - pre 82 meseci
Jesi li gledao za dedine roditelje da li ima izvoda rodjenih?
 
Odgovor na temu

cira17
Teamsport
Teamsport
Nis, Srbija

Član broj: 336973
Poruke: 10
*.exe-net.net.



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo11.07.2017. u 08:04 - pre 82 meseci
Jesam. Svi su kao i moje prezime na -ic. Do cukundede.On se zvao Mana. E sad. U onoj knjizi, maticna knjiga rodjenih, ne pise za narodnost ili nacionalnost. Onaj iz arhive kaze oni se tad nisu izjasnjavali. 1900 godine.I taj iz arhive i jedan covek iz Dimitrovrgada mi je rekao, da su u Sukovo i Gradiste (tamo odakle su mi dede) uvek bili Srbi. OD oslobodjenja od Turaka. Jedino, kaze mi onaj iz Dimitrovrgrada, on je neki profesor, kaze ako se neko rodio za vreme rata, od 1914-1918 ili 1941-1944,
ili da se vencao tada ili da je zavrsio skolu. Jer je tada bio taj deo pod Bugarskom.Niko se nije zenio ili udao ili rodio. Ali deda je 1929 i osmi razred je zavrsio po racunici 1943. Zato pitam za dnevnik. Jer tad je moralo da pise u svedocanstvu. Bugarska narodnost, a onaj covek iz Dimitr. mi je rekao da je tamo ako ga ima upisan i pod bugarskim imenom, slicno nasem.
 
Odgovor na temu

mario35000
mario mario

Član broj: 318211
Poruke: 42
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo11.07.2017. u 09:45 - pre 82 meseci
Citat:
tecaizbeca:
Citat:
mario35000:
Slazem se sa tobom u potpunosti
Ovde ima vise prigovora i sto bi neki voleli da bude nego sto je istinito...... dajte nam te nove zakone da vidimo
svaki zakon ako je donesen mora da izadje .. kod nas se zove sluzbeni glasnik u Srbiji ... isto tako postoji i za Bugarsku
Dve strane ili tri strane koliko sam citao ljudi pitaju ..sta je to novina! ,osim par pitanja novih koja se vrte nista drugo nema
Ako je neko bugarin on je bugarin. Ako majka rodi sina i cerku jedan se izjasni da je bugarin drugi ne jel za to nije bilo potrebe majka je bugarka ,sin je bugarin izjasnio se ,sta je cerka? jel cerka bugarka ili nije bugarka? znaci rodjeni brat upisan da je bugarin a na svim dokumentima se vidi ista majka.Nase vlasti su izdale potvrdu uverenje Republike srbije,, na ime,, sticanja dvojnog drzavljanstva Decko je predao dokumente ..JEDINO TECAIZBECA SMATRA DA TU NEMA POREKLA BUGARSKOG


Inteligencijo, to sto si naveo je nesto sto se zove srebrna linija jer za majku pise da je bugarka. Ja pricam u situacijama na primer sledecim...

1. Imas ujaka koji je postao Bugarin na osnovu deklarisanja ili prezimena na ov dok je to tako moglo, znaci ne postoji papir od njegovih roditelja pa i baba i deda gde pise da su bugari. Ti kao sestric svog ujaka (a pritom majka ti nema drzavljanstvo jer nije na vreme kao njen brat podnela zahtev i dobila na isti nacin drzavljanstvo). Na osnovu kog dokumenta ces da trazis proishod, da neces mozda od ujaka jer ima bugarsko drzavljanstvo a koji te nije rodio nego njegova sestra koja pritom nema bugarsko drzavljanstvo? MORAS DA IMAS DIREKTNOG PRETKA DA PISE DA JE BUGARIN.

2. Imas polu brata i ocevi su vam razliciti, brat dobije drzavljanstvo jer je majka od njegovog oca bila Bugarka (da ti pojasnim da ta baba tebi nije nista jer su vam ocevi razliciti). Na osnovu kog dokumenta ces ti da apliciras, da neces mozda jer ti je brat bugarin? I PONOVO PONAVLJAM, MORAS DA IMAS DIREKTNOG PRETKA (razgranici u glavi sta je to direktan predak).

Da li ti je jasno sta sam hteo da kazem? Nemoj leba ti da me teras da crtam porodicno stablo sa navedenim primerima.

Pa brate bugarine tako kazi uneo si mesporazum meni ..... nezelim da imam kulturu ama opste nezelim vise kulturu po majcinoj liniji sam bugarin najvise su mi bugari pomogli ako dobijempasos ok ako ne dobijem opet okej imam bracu i ujke bugari ba me briga inace m spreman da izdvojim 20 hiljade evra da kupim brak ako mi nedaju drzavlajnstvo ...oovo sam napiso zbog drugih ljudi koji se grcevito bore
 
Odgovor na temu

Djuka1989
Miloš djurdjevic
Sokobanja

Član broj: 336993
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo11.07.2017. u 10:01 - pre 82 meseci
Interesuje me koliko se čeka od intervijua?Ja sam bio 12.2.2016 i dalje se nista ne dešava.
 
Odgovor na temu

dobrivoje85
Kragujevac

Član broj: 331099
Poruke: 178
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo11.07.2017. u 10:42 - pre 82 meseci
@djuka1989 Gde si bio na intervju, koji ti status stoji?
 
Odgovor na temu

vojkanche

Član broj: 335134
Poruke: 458
5.57.75.*



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo11.07.2017. u 10:43 - pre 82 meseci
Djuka ja sam bio 11.02.2016 i potpisan mi je ukaz i podigo sam ukaz,koji ti status stoji?
 
Odgovor na temu

vojkanche

Član broj: 335134
Poruke: 458
5.57.75.*



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo11.07.2017. u 10:50 - pre 82 meseci
Šta znači ovaj status?
prepiskata se namira v sъstoяnie,za koeto ne se predostavя informaciя.
 
Odgovor na temu

AcaBgd123

Član broj: 335505
Poruke: 158



+12 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo11.07.2017. u 10:56 - pre 82 meseci
Citat:
vojkanche: Šta znači ovaj status?
prepiskata se namira v sъstoяnie,za koeto ne se predostavя informaciя.


To znači ovo: Predmet se nalazi u statusu za koji nije pružena informacija.

Otkud tebi sad ovaj status kada si dobio Ukaz? Možda si ga i preuzeo?
 
Odgovor na temu

Djuka1989
Miloš djurdjevic
Sokobanja

Član broj: 336993
Poruke: 16
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo11.07.2017. u 11:32 - pre 82 meseci
Citat:
dobrivoje85:
@djuka1989 Gde si bio na intervju, koji ti status stoji?

Sve sam u sofiju išao i kad se dokumenta skupljala pa sve do intervijua..i posle intervijua su mi dali karton gde stoje brojevi da se provere na njihovom sajtu..
 
Odgovor na temu

Djuka1989
Miloš djurdjevic
Sokobanja

Član broj: 336993
Poruke: 16
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo11.07.2017. u 11:33 - pre 82 meseci
Citat:
dobrivoje85:
@djuka1989 Gde si bio na intervju, koji ti status stoji?

Sve sam u sofiju išao i kad se dokumenta skupljala pa sve do intervijua..i posle intervijua su mi dali karton gde stoje brojevi da se provere na njihovom sajtu..
 
Odgovor na temu

Djuka1989
Miloš djurdjevic
Sokobanja

Član broj: 336993
Poruke: 16
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo11.07.2017. u 11:36 - pre 82 meseci
Izvinjavam se 26 janura 2016 sam bio na interviju..
 
Odgovor na temu

vojkanche

Član broj: 335134
Poruke: 458
5.57.75.*



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo11.07.2017. u 11:46 - pre 82 meseci
Citat:
AcaBgd123:
Citat:
vojkanche: Šta znači ovaj status?
prepiskata se namira v sъstoяnie,za koeto ne se predostavя informaciя.


To znači ovo: Predmet se nalazi u statusu za koji nije pružena informacija.

Otkud tebi sad ovaj status kada si dobio Ukaz? Možda si ga i preuzeo?


Preuzeo sam ga
 
Odgovor na temu

vojkanche

Član broj: 335134
Poruke: 458
5.57.75.*



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo11.07.2017. u 11:47 - pre 82 meseci
Citat:
Djuka1989:
Izvinjavam se 26 janura 2016 sam bio na interviju..

A KOJI TI JE SADA STATUS?
 
Odgovor na temu

Djuka1989
Miloš djurdjevic
Sokobanja

Član broj: 336993
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo11.07.2017. u 12:50 - pre 82 meseci
Kad proverim stoji mi ovo Lipsvat danni?
 
Odgovor na temu

mikim71

Član broj: 332362
Poruke: 52



+5 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo11.07.2017. u 13:10 - pre 82 meseci
@ vojkanche "Prepiskata se namira v sъstoяnie,za koeto ne se predostavя informaciя" ...To znači da je na predmet stavljen Ad Akta tj. da je predmet završen :-) To je u stvari poslednji zvanični status u prepisci. ;-)

@ Kreuz Da li si predao originalna dokumenta u MP, bilo je reči o tome... Na Kajgani makedonci baš vode oštre debate u vezi sa tim...

@ shommy_kg Ti si išao preko ambasade koliko sam video, na intervju si bio krajem novembra 2016. pa me interesuje kada ti je "Obrazuvana prepiska ", tj. da li je to bilo u prvih 10 dana januara 2017.?

Što se tiče rada službi, bar u MP, izgleda da se radi preko celog leta, ali sigurno ne punim intenzitetom...pogledao sam malo postove na našem forumu i Kajgani, za period od jula i avgusta 2016 godine, i video da su se ljudima smenjivali svi statusi, osim potpisa Viceprezidenta...ali opet kažem, tako je bilo prošle godine, a za ovu cemo videti...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3505828 | Odgovora: 15726 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.