Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3500520 | Odgovora: 15726 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vorkosign
Vorko Vorkosign
furniture job
Valjevo,Serbia

Član broj: 229287
Poruke: 25
212.200.65.*

Sajt: sites.google.com/site/vor..


Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo17.06.2017. u 15:59 - pre 83 meseci
vraćeni da plate još neke takse i globe jer će u međuvremenu promeniti uredbom zakon.....
i dok oni budu dopunjavali tobož nedostajuća dokumenta poslanici u parlamentu očas posla donesu novu uredbu i sve iz početka......

to se na selu kaže **juri kuja zeca a lisica pevca**.....
 
Odgovor na temu

vorkosign
Vorko Vorkosign
furniture job
Valjevo,Serbia

Član broj: 229287
Poruke: 25
212.200.65.*

Sajt: sites.google.com/site/vor..


Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo17.06.2017. u 16:06 - pre 83 meseci
kad uredbama menjaš zakone to je najgrublje kršenje ustava ali ko u Srbiji mari za ustav.....
daj odrpaj klijentelu dok još imaš koga jer vide da je narod gomila ošišani ovčica pa se iživljavaju na svakome koga uspeju da prinude na ponizan stav......
 
Odgovor na temu

vorkosign
Vorko Vorkosign
furniture job
Valjevo,Serbia

Član broj: 229287
Poruke: 25
*.mts.telekom.rs.

Sajt: sites.google.com/site/vor..


Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo17.06.2017. u 16:24 - pre 83 meseci
i o kakvom posredniku govorite.....
nema posrednika između mene i onoga na šta imam pravo.....
ko vam je rekao da preko posrednika ostvarujete svoja prava?????
pa niste vi na sudu da vam treba advokat..
ili imate pravo na to državljanstvo ili nemate nema treće,nema posrednik,nema pop da vas ispoveda jeste li srbin ili niste.....
podnesite zahtev i izvod iz matične knjige rođenih i ako vam ne daju momentalno se žalite međunarodnim instancama.....
međunarodnom sudu pravde u Hagu ili nekoj od instanci u Ženevi..

 
Odgovor na temu

vojkanche

Član broj: 335134
Poruke: 458
212.200.247.*



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo17.06.2017. u 16:46 - pre 83 meseci
Posrednik ne glumi advokata i nije on onaj ko ti daje pravo na drzavljanstvo,posrednik te vodi kroz tu papirologiju koju vidim da ovde velika vecina ljudi ne poznaje,pa da nebi imali problema sa vracanjem dokumenata i ostalih stvari uzmete posrednika i uzivate
 
Odgovor na temu

vorkosign
Vorko Vorkosign
furniture job
Valjevo,Serbia

Član broj: 229287
Poruke: 25
*.mts.telekom.rs.

Sajt: sites.google.com/site/vor..


Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo17.06.2017. u 17:15 - pre 83 meseci
ma nemoj posrednik poznaje a narod je gomila gusaka pa ne zna šta da napiše u zahtevu??????
to je povreda privatnosti građanina,kršenje ustava i osnovni prava čoveka......
ponižavanje ljudskog dostojanstva i ko zna još koliko stvari koja garantuje svaki zakon u svetu sem taj glupavi srpski posrednički......

šta vi mislite da su svi u srbislavili guske da nasedaju na te vaše trikove??????
čim 10 ljudi odavde podnese tužbu u Bruxeless međunarodnom sudu ima da zabrane tim važim posrednicima da se kreću oko MUPa....
ne smeju više kuckati zahteve za državljanstvo ni rođenoj majci a tek nekom drugom da zaviruju u novčanik.....
dali vi tupavi idioti znate da ta posrednička praksa samo u srbiji važi kao običaj?????
svugde u svetu osoba koja traži državljanstvo sama sebi pribavlja i podnosi dokumenta?????
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta




Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo17.06.2017. u 17:53 - pre 83 meseci
Izvini, upao si na forum i počeo svima da soliš pamet. Ovo je forum vezan za dobijanje bugarskog državljanstva, politiku mrsi na blicu, ako imaš neki info podeli, ako ćeš da ga tupiš, toponica ti je na 10km od Niša pa cepaj tamo do mile volje, a pusti ovaj jadan napaćeni narod koji pokušava da nadje izlaz iz ove vukojebine.
 
Odgovor na temu

vorkosign
Vorko Vorkosign
furniture job
Valjevo,Serbia

Član broj: 229287
Poruke: 25
*.mts.telekom.rs.

Sajt: sites.google.com/site/vor..


Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo17.06.2017. u 18:05 - pre 83 meseci
nisam ja upao na forum izvrnuta pameću,ja sam se uredno registrovao.....
pokušavam objasniti sasvim očigledne stvari tim bugarima.....
nema tu neke velike filosofije.....
dođeš na šalter MUP-a ili obaveštenja i pitaš šta mi treba od dokumenta da podnesem da bi dobio pasoš pošto sam Bugarske nacionalnosti a rođen sam u Srbiji.....
onda ti službenik kaže donesi to,to i to kraj priče.....
ako podneseš dobićeš ako ne podneseš aufiderzen,arivederči,sajaonara.
čim je čovek rođen ovde onda mora i dobiti pasoš da je kinez a ne bugarin ako ima zakona a ne ti vaši posrani posrednika što glume neko mudo od zakona..
 
Odgovor na temu

vojkanche

Član broj: 335134
Poruke: 458
212.200.247.*



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo17.06.2017. u 18:19 - pre 83 meseci
Vorkosign idi sa ovog foruma tamo gde treba da ides i ne lupaj gluposti da ti se narod smeje,izvrnuta torta ti je lepo reko o cemu se ovde radi i zato nisi zanimljiv sa glupim izjavama
 
Odgovor na temu

smeker90
Nikola Stanojev
Nezaposlen
Dimitrovgrad,Srbija

Član broj: 332809
Poruke: 71
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo17.06.2017. u 18:19 - pre 83 meseci
Citat:
Loulo:
@vojkanche hvala na brzom odgovoru. Veoma me zbunjuje cela situacija i pokusavam da pronadjem neku logiku. Pretpostavljam da je tvoj posrednik predao original dokumenta pored proishoda jer koliko sam ukapirala i @shmeker90 je predao originalna dokumenta dok npr @mucko nije pa je vracen je na dopunu. Ispada da je ukaz odobren samo onoma koji su predali i original dokiment pored proishoda(govorim o ljidima koji su intervju imali 2016.godine) neka me neko ispravi ako gresim. Pozdrav a ja cu javiti kad kod mene i moje porodice bude promene. Sve najbolje!



Bas tako predao sam sve originale s koim sam dobio proishod i proishod
I da obavezno predavati sve originale u ministarsto ja proceduru od pocetka sam sredjujem bez posrednika mada izaslo mi je mozda i skuplje nego da sam iso preko posrednika al bar sam siguran da nisam nista izostavio i sve predao ima dosta prevara.

Stvarno mi nije jasno zasto su vam vracali originali pa sad ljudima i duze procedura traje svarno nema smisla.

Inace na intervju sam bio 22.03.2016 a cekam ukaz od viceprezidenta od 26.04.2017 pozz .
Baja
 
Odgovor na temu

bubi34
trgovac
privatna
Beograd

Član broj: 335697
Poruke: 250
77.243.19.*



+8 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo17.06.2017. u 19:02 - pre 83 meseci
Cekaj te ljudi... i sta na kraju treba da bude jel si
Predaje original dokument ili ne. Ja sam original samo na uvid dala u Dabc oni su ga fotokopirali i vratili mi. Ambasada u Beogradu mi nije nista trazila od originala samo proishod gde pise kako i preko koga sam dobila uz ostalu dokumentaciju, da nesto nije bilo ok trazili bi mi dodatne papire. Totalno ste me zbunili sada. Ja sam upucena kada dobijes proishod to je to tu sve pise. Ja sam intervju imala 2017
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta




Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo17.06.2017. u 19:16 - pre 83 meseci
Pa trebalo bi da je tako bubi, ali ko će ga znati, ako im je cilj da maju ljude, vraćaće nas sve na dopunu. Ja mislim da će stvari uskoro da se oprave, znači ko može može, ko ne može kažu mu odma ne može, a ne kao sad da zavlače ljude godinama.

@vorkosign
Jel si ti ćorav, mi tražimo bugarsko, srpsko imamo, da obrišemo dupe s njim.
 
Odgovor na temu

jotev74
Nis

Član broj: 326369
Poruke: 151
*.exe-net.net.



+35 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo17.06.2017. u 19:25 - pre 83 meseci
Nemojte se previse zamarati time da li treba original dokumenta da predate ili ne.
Da moraju da se predaju originali,na osnovu kojih ste dobili Proishod,onda bi vam to trazili u Ministarstvu pravde i bez toga ne bi ste mogli dalje. Ljudi iz straha da ne budu vraceni na "dopolnitelnu" predaju i ta dokumenta a da li ih neko gleda ili ne to niko ne zna. Kada vrate nekoga na dopunsku proveru ko nije predao originale,on odmah pomisli da je to razlog i eto panike.
Ja sam predao u DABC caletovu vojnu knjizicu i onoga dana kada sam dobio poreklo, uredno su mi vratili i knjizicu i prevode. U Ministarstvu sam aplicirao samo na osnovu potvrde o poreklu i dobio sam pasos.
Sada ja mogu da razvijem teoriju da oni koji su predali originale a odbijeni su da to ima veze sa tim.
Na dopunsku proveru idu svi oni kod kojih uoce neku nepravilnost,oni koji zapadnu kod sluzbenika koji se boje greske (mnogi su otpusteni zbog propusta 2013-2014. god) ili iz nekog treceg ,samo njima znanog razloga.
Na makedonskom forumu "Kajgana" sam procitao post da su vratili coveka na dopunsku proveru i kada je isao da pita sta treba da preda jos od dokumenata,receno mu je da mu je izostavljeno slovo u prevodu pa im je takav dokumenat "nerazumljiv".
Nekima zaista traze dopunska dokumenta jer je nekada bila dovoljna potvrda iz Opstine ,overena u istoj o bugarskom poreklu a sada su kriterijumi malo poostreni.
Naoruzajte se strpljenjem jer je evidentan zastoj i zelim vam svima srecu !!!

Pozzzz :)
 
Odgovor na temu

vorkosign
Vorko Vorkosign
furniture job
Valjevo,Serbia

Član broj: 229287
Poruke: 25
*.mts.telekom.rs.

Sajt: sites.google.com/site/vor..


Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo17.06.2017. u 19:38 - pre 83 meseci
bez obzira.....
niko ne sme da vas mota od šaltera do šaltera pa ambasadi i da traži od vas ono što po zakonu ne sme....
u tome je poenta moje priče.....
birokratija mora da se saseca u korenu bez obzira iza kojeg šaltera pomoli svoju pacovsku njušku.
 
Odgovor na temu

shommy_kg
Srbija, Kragujevac

Član broj: 330253
Poruke: 175
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo18.06.2017. u 11:51 - pre 83 meseci
Ljudi, stvarno...prelistajte forum i na 20 strana pise ono sto vam je Jotev (i mnogi drugi pa i ja) pisao - ne pravite dramu oko dokumenata. Okrecete jedno isto u krug i pravite zabunu gde ne bi trebalo da je bude. Sve sto treba - predali ste. Pa drug clan serb.ch je pasos cekao preko 3 godine i eto - docekao. Pa i ako vas posalju na dopunu...to ce dodati jos par meseci i? Eto ja pravo na pasos imam od rodjenja a tek 2015 usao u proceduru...i sad treba da strepim hocu li pasos dobiti u 2017 ili 2018? Kako bude - bice. Proceduru sam ispostovao maksimalno i sva dokumenta predavao sam jer jedino tako sam siguran da je sve ok. Ako se oduzi, taj "produzetak" iskoristicu da savladam jezik zemlje u koju planiram da odem jer kukanjem kako se oduzilo nista da promenim ne mpgu
 
Odgovor na temu

vojkanche

Član broj: 335134
Poruke: 458
212.200.247.*



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo18.06.2017. u 12:38 - pre 83 meseci
Od ponedljka se potpisuju ukazi
 
Odgovor na temu

Jasminh
jasmin HAJ
BEOGRAD

Član broj: 336640
Poruke: 34
109.122.122.*



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo18.06.2017. u 17:52 - pre 83 meseci
https://www.bnt.bg/bg/a/andon-donchev
 
Odgovor na temu

vojkanche

Član broj: 335134
Poruke: 458
5.57.75.*



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo18.06.2017. u 18:09 - pre 83 meseci
Upravo informacija od posrednika,za potpisivanje ukaza je zajebana situacija,ne znaju čak ni u ministarstvu šta će da se dešava
 
Odgovor na temu

vojkanche

Član broj: 335134
Poruke: 458
5.57.75.*



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo18.06.2017. u 18:16 - pre 83 meseci


O čemu se ovde radi?
 
Odgovor na temu

majestymilic
milic vlada
Srbija

Član broj: 216364
Poruke: 71
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo18.06.2017. u 19:39 - pre 83 meseci
Citat:
izvrnuta torta:
Citat:
jovanaaa90:
Od danas su nova pitanja na intervjuu, bar u ambasadi. Pokusacu da se setim vecine.

-Datum i mesto rodjenja
-Stalna adresa
-Zanimanje
-Drzavljanstvo
-Nacionalnost
-Da li prvi put apliciras za BG drzavljanstvo
-Sa kojim zemljama se granici BG
-Drustveno uredjenje
-Navedi neke istorijske cinjenice i istorijske dogadjaje
-Po cemu je BG poznata u svetu
-Navedi par pisaca i njihova dela
-Da li znas koje su tvoje obaveze ukoliko postanes drzavljanin R. BG
-Da li paniras da zivis u BG
-Na koji nacin planiras da doprinosis drzavi
-Drzavni praznici
-Da li postoji odredjeni grad u kom bi zivela
-Koliko puta si do sada bila u BG i na koliko dana
-Da li imas nepokretnu imovinu u BG
-Ko je jos iz porodice aplicirao za drzavljanstvo


Jovana aj ako se secas napisi sta si odgovorila na ova boldovana pitanja.

Proishodi su potpisani zakljucno sa 11.11.2016. Info od danas.


@jovana
ako ti nije problem posalji i meni pm sta si odgovorila na ta pitanja.

Neki ovde stvarno unose nemir u diskusiju. Ajde da se malo stabilizuje i da se iznose samo proverene informacije i da se ne opterećuje tema nepotrebnim stvarima.

Neko je izbacio sliku i pitao za dokazivanje porekla preko uverenja iz Dimitrovgrada. Ja sam na osnovu tog uverenja dobio Proishod iz Pirota. Malo pre sam kopao po papirima i shvatio da mi nije ni jedan dokument iz DABC-a vraćen tj. originali. Ni prevedeni ni iz Srbije. Samo su mi dali Proishod koji sam predao u Ministarstvo.
 
Odgovor na temu

dobrivoje85
Kragujevac

Član broj: 331099
Poruke: 178
*.dynamic.sbb.rs.



+14 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo18.06.2017. u 21:29 - pre 83 meseci
vojkance sta kaze posrednik?Zbog cega, sta, kako?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3500520 | Odgovora: 15726 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.