Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3504133 | Odgovora: 15726 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dr.sima

Član broj: 6237
Poruke: 478



+119 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo15.11.2016. u 13:04 - pre 90 meseci
Pozdrav,
4 meseca kasnije status je promenjen, jel ima neko informaciju sta ide dalje?

Molbata vi e razgledana ot Sъveta po graždanstvo s položitelno stanoviщe
Predstoi izdavaneto na ukaz na Viceprezidenta na R Bъlgariя
 
Odgovor na temu

Joe S
PPP
Beograd

Član broj: 334147
Poruke: 44
*.amres.ac.rs.



+4 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo15.11.2016. u 13:34 - pre 90 meseci
Pa ako ti je danas promenjen, znaci da ipak nesto rade, uprkos ove frke sa izborima tamo,sto je dobro! Meni taj status stoji od 7.10, i nadam se da ce uskoro sledeci, tj da je ukaz potpisan.
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta
Nis

Član broj: 193721
Poruke: 550
*.exe-net.net.



+48 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo15.11.2016. u 14:36 - pre 90 meseci
Pozdrav drugari, ja sam juce bio da predam za proizhod. Ovde sam dosta citao po forumu i ocekivao sam da cu dugo da cekam, medjutim sve smo zavrsili za 10-ak minuta.

Tamo sam stigao oko 8.30 i nije bilo nikog, oni rade od 9.30. Kad sam se vratio kasnije bilo je desetak makedonaca ispred mene, ali je njih onaj cikica ostavio da cekaju napolju, dok je nasu grupu pustio. Meni je problem bio to sto mi vojna knjizica nije bila zavrsena, vec na nekoj proveri u ministarstvu, pa je stigla tek oko 14h. Ali ovi u DABC su primili dokumenta i bez nje, pa sam kasnije odneo i nju. Sve u svemu ovo je bilo brzo. Sad kako ce biti dalje, kada ce zakazati intervju to nemam pojma. Neki ovde pricaju da se preda preko ambasade, ja sam danas bio do konzulata u Nisu, da se raspitam kako to ide. Oni mi ne preporucuju da se ide preko ambasade, jer se nikad ne zna koliko ce da potraje, moze da bude par meseci a moze i godinu dana. Jel ima neko sa novim iskustvima preko ambasade?
Ja sam inace isao sa posrednikom, i za sad sam zadovoljan sa njim.
 
Odgovor na temu

dpenev

Član broj: 333774
Poruke: 59
212.50.23.*



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo15.11.2016. u 20:35 - pre 90 meseci
Citat:
Zapro:
Da li ce promena vlasti u Bugarskoj imati nekog uticaja na dobijanje drzavljanstva,posto je izglasan drugi predsednik?


Majstore, samo mi reci kakav odgovor od nas očekuješ? Napisaćemo, nije problem, samo mi apsolutno nije jasno ovo pitanje.
Pa šta misliš, otkud nama takva informacija?

Btw, evo me trenutno službeno u Sofiji, sve je potpuno normalno, ljudi su i više nego opušteni i mislim da nema razloga za brigu.
 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo15.11.2016. u 22:35 - pre 90 meseci
Ocekujem jednostavan odgovor, da ili ne. Ne znam sta ti nije jasno,pitanje je jednostavno.To sto ti mozda nemas tu informaciju,mozda neko drugi ima. Ne razumem u cemu je problem,posto mislim da bi vecini znacio odgovor na to pitanje,jer su se na prethodnim stranicama neki vec raspitivali,ali nisu dobili odgovor. Ne znam zasto si se ti pronasao u tom pitanju,ali ok.
 
Odgovor na temu

Timok
Zajecar

Član broj: 330553
Poruke: 150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo16.11.2016. u 07:58 - pre 90 meseci
Teoretski ce biti malo teze,ali to ne mora nista da znaci.Vidim na makedonskom forumu da se plase da ce njima da poostre kriterijume prilikom dobijanja drzavljanstva.Do sad su imali privilegije da idu preko srebrne linije - ujka,stric,teca...a sada pisu da se plase da ce biti samo preko zlatne linije-otac i majka,baba,deda...Do sada su prolazili bez starih papira a sada se plase da vise nece moci.Ovo su samo nagadjanja.Mozda se nista i ne promeni.Mozda se promeni i na bolje.Videcemo.
 
Odgovor na temu

vefi
Beograd

Član broj: 335188
Poruke: 72
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo16.11.2016. u 10:36 - pre 90 meseci
Elem,da odgovorim sama sebi :) Bila sam juce ponovo do ambasade,odnela papire da vide da li treba jos nesto.Sto se tice one potvrde iz Velesa,zena kaze da je to ok.Ja sam pitala da li treba da napisemo izjavu da je promena prezimena bila mnogo pre 1980.god.Kaze da ne treba ,jer je to samo dokaz da je promenjeno prezime.Na mom izvodu iz maticne knjige je pogresno prezime roditelja(dodato slovo J) i nema maticnog broja i ostalih podataka o roditeljima sem imena i prezimena.Sluzbenica je rekla da to ispravim,jer su neke vracali zbog nepopunjenih izvoda.Danas sam bila u opstini i predala zahtev za izmenu i dopunu i bice gotovo za 15 dana.Ovde se to ne naplacuje.Eto toliko za sada.
 
Odgovor na temu

Skipper77

Član broj: 331993
Poruke: 184
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo16.11.2016. u 12:38 - pre 90 meseci
Citat:
maki1005:
Čitao sam na makedonskom forumu da hoće da te odbiju za državljanstvo ako imaš srpsko ime i prezime. Jel možda neko zna nešto o tome ili je to laž?


To nije tacno. Bitno je da imas bugarsko poreklo, tj. da ti se, npr. baba, deda, prababa...izjasnili kao narodnost bugarska. Mogu da budu prezimena na IĆ ili na OV, ili da su nekada bili OV pa sada na IĆ, to nije presudno za dobijanje drzavljanstva, bitno je da je evidentirana promena kroz papire.
 
Odgovor na temu

Skipper77

Član broj: 331993
Poruke: 184
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo16.11.2016. u 12:44 - pre 90 meseci
Citat:
Zapro:
Da li ce promena vlasti u Bugarskoj imati nekog uticaja na dobijanje drzavljanstva,posto je izglasan drugi predsednik?


Zapro, ja ne znam da ti odgovorim, ali bi i mene zanimalo. Mislim da je pitanje na svom mestu. Da unesem malo sale na ovu temu, evo skinuo sam jedan komentar na isto pitanje sa foruma Kajgana "Mene baba mi reče deka na početokot malku ќe zakoči, pa posle ќe ubrzaat, pa na krajot pak normalno ќe izdavaat državjanstva."
 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo16.11.2016. u 13:02 - pre 90 meseci
Hahaha :D pitanje je skroz na svom mestu i u mnogome bi svima znacio odgovor,ne znam zasto se neki pronalaze i onako odgovaraju,ali dobro. Hvala na podrsci :D nadajmo se da ce da bude kao i do sada ili cak bolje.
 
Odgovor na temu

vojkanche

Član broj: 335134
Poruke: 458
185.127.216.*



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo16.11.2016. u 19:29 - pre 90 meseci
ma uzivajte ljudi
Moze samo da bude bolje jer im se mnogo predmete nagomilalo
a dali ce da bude bolje ili gore,brze ili sporije to niko od nas ne moze da zna
 
Odgovor na temu

Timok
Zajecar

Član broj: 330553
Poruke: 150
*.netx.bg.



+6 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo17.11.2016. u 09:20 - pre 90 meseci
Sveza informacija iz Sofije iz prve ruke.Ko ceka intervju - sve ide po starom.Naucite pitanja sa onog spiska,praznike.Ukljucite dobro mozak.Ako ne razumete dobro pitanje,trazite da ponovi,da budete sigurni sta vas pita.Postavljaju neka podpitanja na koje svi znaju odgovor,samo dobro slusajte sta vas pitaju.Ko ima stara dokumenta neka ponese.Meni su uzeli,rekao mi je onaj decko da imam jake papire i pitao me da li hocu njima da ostavim pa kad se zavrsi sve oni vracaju.Naravno da sam ostavio - a i gde bi smeo da kazem necu.Ono sto je najbitnije - za sada sto se tice intervjua nema nikakvih promena.Sve ide brzo.Dodjite pola sata ranije.Prozivaju 10-15min ranije pre nego sto imate zakazano.
 
Odgovor na temu

maki1005
Beograd

Član broj: 333662
Poruke: 56
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: maki1005


+5 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo17.11.2016. u 13:31 - pre 90 meseci
Jel mozda neko zna ako se ide na intervju preko ambasade sta se sve placa i za koliko se otprilike dobije pin posle intervjua? Hvala
 
Odgovor na temu

Milos9111
Milos Stojkovic
Tehnicar
tigar tayres
Pirot Srbijs

Član broj: 335068
Poruke: 33
*.static.isp.telekom.rs.

ICQ: 11112
Sajt: Www.elitrsecutity.org


+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo17.11.2016. u 15:44 - pre 90 meseci
Bio sam na intervju i kad proverim na sajt izadje mi obrazuvana prepiska i N:10XXX I datum kad sam bio na intervju..zna li neko da mi pojasni sta znaci taj bt N:10XXX ???? Hvala svima :)
Mstojkovic
 
Odgovor na temu

dobrivoje85
Kragujevac

Član broj: 331099
Poruke: 178
212.200.65.*



+14 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo17.11.2016. u 15:59 - pre 90 meseci
Citat:
maki1005:
Jel mozda neko zna ako se ide na intervju preko ambasade sta se sve placa i za koliko se otprilike dobije pin posle intervjua? Hvala

Placaju se dve takse, jedna od 50e i druga 16e.Posle intervjua ceka se oko 3 meseca na broj i pin.
 
Odgovor na temu

Tratoc
Niš

Član broj: 333582
Poruke: 56
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo17.11.2016. u 16:20 - pre 90 meseci
Citat:
Milos9111:
Bio sam na intervju i kad proverim na sajt izadje mi obrazuvana prepiska i N:10XXX I datum kad sam bio na intervju..zna li neko da mi pojasni sta znaci taj bt N:10XXX ???? Hvala svima :)

To je tvoj redni broj kroz godinu u kojoj predaješ, toliko ljudi je predalo zahtev u toj godini.
 
Odgovor na temu

Milos9111
Milos Stojkovic
Tehnicar
tigar tayres
Pirot Srbijs

Član broj: 335068
Poruke: 33
*.static.isp.telekom.rs.

ICQ: 11112
Sajt: Www.elitrsecutity.org


+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo17.11.2016. u 20:18 - pre 90 meseci
A kako da proverim jos kolikoje ostalo do pitpisa ukaza, ako postoji ta mogucnost :D

Mstojkovic
 
Odgovor na temu

Timok
Zajecar

Član broj: 330553
Poruke: 150
*.netx.bg.



+6 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo17.11.2016. u 23:18 - pre 90 meseci
Pozovi Milana tarota:) Na zalost,ne postoji ta mogucnost.
 
Odgovor na temu

Skipper77

Član broj: 331993
Poruke: 184
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo18.11.2016. u 10:35 - pre 90 meseci
Da li moze neko od clanova koji su radili zakazivanje za podizanje Ukaza online da mi kaze koliko strana pasosa treba da se upload-uje?
 
Odgovor na temu

Skipper77

Član broj: 331993
Poruke: 184
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo18.11.2016. u 11:09 - pre 90 meseci
Jedno hipoteticko pitanje, ali bice uskoro, nadam se realnost. Imam Ukaz o bugarskom drzavljanstvu, bug. pasos i licnu kartu na Lege 6. Planiram da izvadim pasos za dete uzrasta 4 godine.Dakle, jedan roditelj, tj. otac je bugarski drzavljanin, majka srpkinja, a dete se rodilo pre nego sto je otac postao drzavljanin bugarske. Nema puno informacija na forumu, ali evo jedan post koji sam pronasao:
"...Ako imate decu koja su rođena pre nego što ste dobili državljanstvo, onda popunjavate molbu, deklaraciju, kopije pasoša, prevedeni izvodi i zakazuje se intervju. Prisutna oba roditelja. Naravno, pošto su moja deca mnogo mala (2 i po godine i 1 godina), intervju se vodi sa vama uz prisustvo dece. Takođe, za decu treba da se dostavi biografija. :) Napiše se nešto tipa "Zovem se tako i tako, tata mi je taj i taj, mama ta i ta... bla bla"

Da li neko ko je prosao ovu proceduru moze nesto vise da napise o samoj proceduri, npr. sta je potrebno od dokumenata, koliko traje procedura, koliko kosta, itd.

Negde sam procitao da je korisno ili je pod morati da se prilikom prijavljivanja na adresu, tj. zavrsavanja EGN-a i/ili prilikom slikanja za pasos, uneti podatke (imena, datume rodjenja) da ste vencani i da imate decu. To je dobro zbog kasnijeg zavrsavanja pasosa za decu. Da li ima nekog smisla, tj. da li je info tacna?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3504133 | Odgovora: 15726 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.