Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prebacivanje snimaka preko A/V i Fire Wire

[es] :: Digitalne kamere :: Prebacivanje snimaka preko A/V i Fire Wire

[ Pregleda: 2801 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Radanko
Radanko Jerinic
Beograd

Član broj: 49174
Poruke: 541
91.150.84.*



+1 Profil

icon Prebacivanje snimaka preko A/V i Fire Wire09.09.2007. u 21:13 - pre 201 meseci
Da li mi neko moze reci koja je razlika i kvalitetu snimka koji se dobija prebacivanjem sa minidv na kompjuter preko ova dva kabla!
Pozdrav!!!
 
Odgovor na temu

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.adsl.verat.net.



+4 Profil

icon Re: Prebacivanje snimaka preko A/V i Fire Wire09.09.2007. u 21:50 - pre 201 meseci
Znam za fire wire i to ti je 1h 16gb.Stvar bryine prebacivanja a ne kvaliteta.I to bi bilo pozeljno
da se prebacuje u adobe premieru.

•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
Odgovor na temu

Radanko
Radanko Jerinic
Beograd

Član broj: 49174
Poruke: 541
*.internet.krstarica.net.



+1 Profil

icon Re: Prebacivanje snimaka preko A/V i Fire Wire09.09.2007. u 22:34 - pre 201 meseci
Mozda se nismo razumeli, mene zanima kvalitet snimka a ne velicina (koja zavisi od kompresije i formata)!
Znaci povezem kameru sa racunarom prvo sa jednim kablom,pa posle isto to sa drugim kablom, recima da radim preko Vegasa i naprimer mpeg2, dobicu dva snimka ali me zanima koliko je i da li je ovaj preko fire wire mnogo bolji.
 
Odgovor na temu

lord x
Podgorica

Član broj: 70329
Poruke: 269
*.crnagora.net.



+1 Profil

icon Re: Prebacivanje snimaka preko A/V i Fire Wire09.09.2007. u 23:15 - pre 201 meseci

Firewire omogućava ubacivanje materijala bez ikakvog narušavanja kvaliteta, dakle tačno onakvog kakav je snimljen. Preporuka: kompresuj ga u MPEG2 tek nakon montaže u Vegasu. Inače kroz AV ide analogni signal i samim tim nekvalitetniji. Bez posebne kartice za video editing i NE MOŽEŠ ubaciti materijal u komp preko AV kabla.
 
Odgovor na temu

Radanko
Radanko Jerinic
Beograd

Član broj: 49174
Poruke: 541
*.internet.krstarica.net.



+1 Profil

icon Re: Prebacivanje snimaka preko A/V i Fire Wire10.09.2007. u 12:23 - pre 201 meseci
e ovo je malo bolje objasnjeno!
Imam u racunaru Tv karticu i preko AV kabla sam prebacivao sa Hi-8 kamere, sada imam i digitalnu pa me zanimalo ovo sto sam pitao!
 
Odgovor na temu

vladicaj
Vladica Jovcic
Nis

Član broj: 46117
Poruke: 8
*.smin.itsisp.net.



Profil

icon Re: Prebacivanje snimaka preko A/V i Fire Wire13.09.2007. u 01:21 - pre 201 meseci
Nabolje je preko Fire Wire, jer se materijal prenosi na komp bas onakav kakav je na kasetici... Ja ga preko programa DVD Movie Factory pretvorim u AVI i onda rezem na dvd. To se pokazalo kao najbolja kombinacija...
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalne kamere :: Prebacivanje snimaka preko A/V i Fire Wire

[ Pregleda: 2801 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.