Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dinamicko kreiranje forme

[es] :: PHP :: Dinamicko kreiranje forme

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6287 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladimirn
Vladimir Nikolic
Novi Sad

Član broj: 38585
Poruke: 81
*.static.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Dinamicko kreiranje forme12.09.2007. u 14:20 - pre 202 meseci
Pa sve pohvale!
Razmisljam kako se to lepo moze tako kako si kreirao, upisati u polje u tabeli i zatim na odredjenoj stranici prikazati kao forma, bez potrebe da ga snimas kao contact.html, nego ga ukombinovati sa smartijem, a php send mail, takodje vezivati za odredjenu formu i u zavisnosti od ID-ja forme, uvlaciti php send mail file.

BTW, ucio ih ucio od srede do petka....
ja se nisam pomakao skoro nista od pocetka, uradio sam neke varijante, daleko od konacne, gde dodajem polja i labele i sl, ali mi se tvoje resenje vise dopada.
Moje je ukombinovano sa svim ostalim delovima CMSa, smartijem i sl, takod a nema smisla da ga postujem.

Pozdrav,
V
 
Odgovor na temu

Okram_marko
Travnik

Član broj: 15736
Poruke: 445
77.221.6.*



Profil

icon Re: Dinamicko kreiranje forme01.10.2007. u 23:12 - pre 202 meseci
Citat:
kelja: Evo da malko ozivim temu.
Odavno sam imao nameru da napravim nesto slicno onome sto je i @vladimirn hteo.
S tim sto nisam formu zamisljao u okviru nekog admin panela(CMS-a), nego sam hteo da napravim skripticu idealnu za one koji imaju osnovno HTML predznanje, a nece da se bakcu sa php-om. :)
Nesto kao "Kreirajte kontakt formu ONLINE sa(samo) dva klika!".
Kasnije sam video da takve stvari(vec) postoje na netu, mada nisu preterano zastupljene...
Ali, posto ja volim da izmisljam toplu vodu,
zbrzao sam neko megajednostavno, uprosceno resenje:

http://sinisa.milicevici.com/contact_former/

Podrzani tipovi polja su(za sada!) text field(email polje) i text area, znaci ono sto je potrebno za najsiroviju mogucu kontakt formu.
Naravno, ako bude zivaca i vremena, usledice ozbiljna prosirivanja(bice ukljucene sve vrste input fieldova: check boxovi, drop-down boxovi, radio dugmad, postavljanje mail headera, mnogo ozbiljnija, custom validacija(npr da korisnik bira kako srediti string), pa onda bi moglo i neko 'stilovanje' forme,pa zasto ne i captcha, itd itd...)

Voleo bih da cujem vase komentare.
P.S. Moguce da ima nekih bagova, validacija je prilicno neprijatna, bice poboljsana(vracanje na stranu sa formom), ali ovo je tek 'kostur' skriptice...


Ovo je extra! Da li se ovo moze dobiti? Nebih da se sajt ugasi pa da ostanemo bez ovako fine stvarcice. Stvarno je odlicno. Ideja je u mnogim stvarima glavna stvar.
..::Photography::..
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Dinamicko kreiranje forme

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6287 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.