Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7842323 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?20.01.2014. u 21:18 - pre 124 meseci
Citat:
Mirjana Savicic: Isla danas u policiju.Predala dokumenta za stalnu dozvolu.


cestitam i neka je sa srecom.
 
Odgovor na temu

blok63
Beograd

Član broj: 301398
Poruke: 349
*.mbb.telenor.rs.



+90 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?20.01.2014. u 21:19 - pre 124 meseci
E Miro postade ti džomba a mi (ja ) još ni gušteri .)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.92.164.82.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?20.01.2014. u 22:02 - pre 124 meseci
Ma kakva dzomba...glista sam ja jos uvek i ima da gmizem ovuda jos iha ha...
Braksi,tek predala dokumenta...ce me cene i procenjuju tek sada
Ja imala prekid od nekih 5 nedelja na prelasku iz Karasjoka u Tromsø posle prve godine boravka u dozvoli i taj deo mi nije pokriven...i kaze ona,da vidimo...pa gleda i akze dakle treba ti 3 godine i 5 nedelja...preracuna i kaze imas...i uze dokumenta.
Dakle,dani boravka su broj 1 i zakon a na drugom mestu je jezik.
Ugovor o radu i listici od plate skroz na zacelju po vaznosti...tako je meni teklo na salteru...

Ipak...srecu cine neke druge stvari...za vikend idem dva dana u Srbiju i organizovala sam kafanu sa zivom muzikom uz Gocu Stoicevic i dobru hranu sa bivsim kolegama iz bolnice...nas 10-tak...To su ti mali momenti koji zivot cine lepsim...kad zapeva Goca "pusti me da nadjem srcu lek" u subotu...Majko mila... ko ce me sastaviti kad se rastavim...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

MARTIN.CO
nezaposljen
NIS

Član broj: 312876
Poruke: 36
...43.136.tmi.telenormobil.no.



+3 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?20.01.2014. u 22:05 - pre 124 meseci
http://static.elitesecurity.org/smile4.gif Cestitamo i nemoj sada da se penzionises sa foruma.Poz.
 
Odgovor na temu

ninenad
Nenad Stamenković
Mašinski inženjer
Niš

Član broj: 300088
Poruke: 23
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?20.01.2014. u 22:54 - pre 124 meseci
Čak si i pesmu(da ne kažem ploču)promenila!
Nema više:Ko te ima, taj te nema...
Čestitke
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?20.01.2014. u 23:15 - pre 124 meseci
pa nek je sa srecom komsinice

mi polako idemo ka tom datumu :D

masala :)
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

IVAN DIREKTOR
LUDNICA

Član broj: 320191
Poruke: 169
176.67.195.*



+35 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.01.2014. u 01:20 - pre 124 meseci
Čestitam, Miro.

Je li, ljudi, kakvi su Poljaci? Čujem da ih ima dosta u NO i da kod njih postoji potpuno drugačija definicija neverstva nego kod nas. Kod njih ide svako sa svakim, npr. devojka izađe sa momkom pa se isto veče smuva sa drugim i ljubi s njim bukvalno pred momkom, momak nađe drugu, odu u WC, završe posao , posle se vrate jedno drugom ko da ništa nije bilo a svi sve znaju. Jel istina da je kod Poljaka neverstvo normalna i uobičajena pojava?

[Ovu poruku je menjao IVAN DIREKTOR dana 21.01.2014. u 03:26 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao IVAN DIREKTOR dana 21.01.2014. u 03:27 GMT+1]
 
Odgovor na temu

BACALAO
student

Član broj: 298694
Poruke: 105
77.243.22.*



+22 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.01.2014. u 07:45 - pre 124 meseci
Cestitam Mirka , eto ode uslovna :)...ali "kad zapeva Goca "pusti me da nadjem srcu lek" ...opasno..ha ha ...e ajd ti irvasima objasni sta je "dert"...
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.01.2014. u 09:10 - pre 124 meseci
Citat:
ninenad:
Čak si i pesmu(da ne kažem ploču)promenila!
Nema više:Ko te ima, taj te nema...
Čestitke


Pesma je promenjena onako...imam vise favorita ali ljudi,sve je to lepo samo sto ja jos uvek nisam dobila tu stalnu dozvolu,samo sam predala dokumenta.
Slucaj u razmatranju...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.fikas.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.01.2014. u 09:21 - pre 124 meseci
Citat:
Mirjana Savicic: Pesma je promenjena onako...imam vise favorita :) ali ljudi,sve je to lepo samo sto ja jos uvek nisam dobila tu stalnu dozvolu,samo sam predala dokumenta.
Slucaj u razmatranju...


od danas je i Srbija zvanicno slucaj u razmatranju :D


razmatranje

cuj uci do 2020 u EU, mada bi bio presrecan to da vidim necemo mi nazalost uci i do 2030
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.01.2014. u 13:31 - pre 124 meseci
samo racunaj da kad udjemo jos +7 godina dok ne budemo mogli slobodno da radimo po EU, pardon EEA.
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.fikas.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.01.2014. u 13:43 - pre 124 meseci
Citat:
Braksi: samo racunaj da kad udjemo jos +7 godina dok ne budemo mogli slobodno da radimo po EU, pardon EEA.


ma nece +7, evo gledaj recimo hrvate, mogu da rade u nekoliko zemlja, medju njima su danska, svedska, finska iskreno ove prve 2 su skroz na nivou norveske, ma samo da nam recimo danska dozvoli da radimo sasvim nam je dovoljno ili jos bolje svedska
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

IVAN DIREKTOR
LUDNICA

Član broj: 320191
Poruke: 169
176.67.195.*



+35 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.01.2014. u 14:07 - pre 124 meseci
Jes' 'ladno u ŠvedskU al standard, je*i ga.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.01.2014. u 14:27 - pre 124 meseci
zokiruma, ne bih se slozio da su DK i S atraktivne kao Norveska.

Slazem se da je to civilizacija za Norge tradicionalno i istorijski, pogotovo Svedska, ALI zadnjih godina u Norveskoj ima posla i para koliko hoces dok su DK i SVE nesto presusili. Plus, oni su vec i puni stranaca...
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.fikas.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.01.2014. u 14:41 - pre 124 meseci
Citat:
Braksi: zokiruma, ne bih se slozio da su DK i S atraktivne kao Norveska.

Slazem se da je to civilizacija za Norge tradicionalno i istorijski, pogotovo Svedska, ALI zadnjih godina u Norveskoj ima posla i para koliko hoces dok su DK i SVE nesto presusili. Plus, oni su vec i puni stranaca...


istina ako gledas tako, ali i u norge ima dosta stranaca, pogotovo na jugu recimo, plate jesu vece, mozemo reci i osetno ali kupovna moc je slicna, gledaju hranu i ono sto dolazi iz same zemlje, ne racunam eletroniku tipa ajfon i slicno, usluge su pripliznije tj. cena u odnosu na platu je prihvatljivija nego u norveskoj, procenat nezaposlenost je veci u DK ili S ali nije nista manji ni u norveskoj ako one lezilebovice sa NAVa uracunas. vidi meni je sverige tamo vamo, ne privlaci me, mislim slicno norveskoj ali opet bolje je ovde ali me zato danska privlaci mnogo.klima, standard, ...

mada mozda se ne obraca paznja na dansku jer im mozda ne treba toliko medicinskih radnika ali sto se tice inzinjera tipa gradjevine ili masinstva to je sasvim super zemlja
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

markodrenov
Mašinski Inženjer
Majdanpek

Član broj: 320461
Poruke: 98
212-200-65-114.3gnet.mts.telekom.rs.



+27 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.01.2014. u 14:50 - pre 124 meseci
Citat:
zokiruma:
Citat:
Braksi: samo racunaj da kad udjemo jos +7 godina dok ne budemo mogli slobodno da radimo po EU, pardon EEA.


ma nece +7, evo gledaj recimo hrvate, mogu da rade u nekoliko zemlja, medju njima su danska, svedska, finska iskreno ove prve 2 su skroz na nivou norveske, ma samo da nam recimo danska dozvoli da radimo sasvim nam je dovoljno ili jos bolje svedska



Ma Zoki neka razbijaju glavu ako hoce i do 2137 godine, iskreno ja nemam vremena za čekanje. Da ne mesam politiku na ovom forumu ova nasa zemlja Srbija je vec duze vreme " auto sa staklenim točkovima " nit motora nit volana samo što se ne raspadne.
Čuvajte svaki dinar kako bi stavili krunu na glavu.
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.01.2014. u 15:47 - pre 124 meseci
Citat:
markodrenov: Ma Zoki neka razbijaju glavu ako hoce i do 2137 godine, iskreno ja nemam vremena za čekanje. Da ne mesam politiku na ovom forumu ova nasa zemlja Srbija je vec duze vreme " auto sa staklenim točkovima " nit motora nit volana samo što se ne raspadne.


da ali realno gledaj da ce nam onda priznati obrazovanje, vozacku, nema spajanja posla i diplome, nema placanja za spajanje i radne dozvole .... ovo jos dobija na znacaju ako nam podignu uslov za stalnu radnu na 5 godina, medicinarima recimo nije problem za njih ima posla gde hoces, ali sta je sa onim poslovima koji su manje trazeni, uvek morate da se nervirate za otkaz ovo ono, ovako mozete biti moler mesec dva dok se ne snadjete za posao u struci. iskreno ulaskom u EU nece niko juriti madjarski pasos ili rumunski a nece biti neke velike potrebe i da se mi odricemo naseg da bi uzeli norveski pasos.
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

IveD

Član broj: 269402
Poruke: 181
*.212.76.114.getinternet.no.



+54 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.01.2014. u 15:54 - pre 124 meseci
E pa Miro posto si ti predala za stalnu dozvolu ,reci mi ako imam na papir od policije da mogu da ostanem ovdje bezgranicno,a onda pise da posle 5 godina mogu traziti permanentnu zasto bih to radila?Koja je tu razlika ?
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.01.2014. u 17:27 - pre 124 meseci
Citat:
zokiruma:
Citat:
Braksi: zokiruma, ne bih se slozio da su DK i S atraktivne kao Norveska.

Slazem se da je to civilizacija za Norge tradicionalno i istorijski, pogotovo Svedska, ALI zadnjih godina u Norveskoj ima posla i para koliko hoces dok su DK i SVE nesto presusili. Plus, oni su vec i puni stranaca...


istina ako gledas tako, ali i u norge ima dosta stranaca, pogotovo na jugu recimo, plate jesu vece, mozemo reci i osetno ali kupovna moc je slicna, gledaju hranu i ono sto dolazi iz same zemlje, ne racunam eletroniku tipa ajfon i slicno, usluge su pripliznije tj. cena u odnosu na platu je prihvatljivija nego u norveskoj, procenat nezaposlenost je veci u DK ili S ali nije nista manji ni u norveskoj ako one lezilebovice sa NAVa uracunas. vidi meni je sverige tamo vamo, ne privlaci me, mislim slicno norveskoj ali opet bolje je ovde ali me zato danska privlaci mnogo.klima, standard, ...

mada mozda se ne obraca paznja na dansku jer im mozda ne treba toliko medicinskih radnika ali sto se tice inzinjera tipa gradjevine ili masinstva to je sasvim super zemlja :D


zaboravio si jednu jako bitnu stvar u vezi DK i S, a to je da tamo ne mozes otici nikako osim braka. Mislim to cimanje u N sto imate jeste da nije mala stvar, ali postoji mogucnost. Probaj tako da odes u S, DK ili CH. Nema sanse !

Norveska je trenutno Eldorado sto svedoci i ovaj forum.

Znam da svi u N generalno pate i boluju od kompeksa DK i SVE pa to prenose i na vas strance, ali u nasem slucaju to ne vredi.

Sto se tice tvoje price o priznanju dozvola i diploma, to je porpilican futur. Nasi politicari kazu 2020. sto znaci sigrno NE PRE. Ti, a i vecina vas u Norge ce te dotle biti vec drzavljani N, ako ne HU ili HR...
 
Odgovor na temu

mada77
Marko Dimitrijevic
Torlak
Beograd

Član broj: 298710
Poruke: 180
*.bb.online.no.



+64 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.01.2014. u 17:54 - pre 124 meseci
Citat:
Braksi: zaboravio si jednu jako bitnu stvar u vezi DK i S, a to je da tamo ne mozes otici nikako osim braka. Mislim to cimanje u N sto imate jeste da nije mala stvar, ali postoji mogucnost. Probaj tako da odes u S, DK ili CH. Nema sanse !

Norveska je trenutno Eldorado sto svedoci i ovaj forum.

Znam da svi u N generalno pate i boluju od kompeksa DK i SVE pa to prenose i na vas strance, ali u nasem slucaju to ne vredi.

Sto se tice tvoje price o priznanju dozvola i diploma, to je porpilican futur. Nasi politicari kazu 2020. sto znaci sigrno NE PRE. Ti, a i vecina vas u Norge ce te dotle biti vec drzavljani N, ako ne HU ili HR...



Pazi,ako mogu da se umesam u konverzaciju a ne volim da pricam o tome, oni nama ne prenose nikakav kompleks...to je kompleks, ili sta vec, koji postoji kod svih ljudi koje je drzava malo zavrnula...
Postoje i ovde ljudi koji pricaju da No nije dobra i pricaju lose o svojoj zemlji, samo nema ih toliko posto ova zemlja svojim ljudima do sad nije nanela nikakvu stetu tipa gubitak posla ili nemogucnost dobijanja istog...pa oni nemaju na sta da se zale...dok ti koji dolaze sa strane, mi a i ti svedjani i danci i ostali, jesu doziveli to...ja sam upoznao par ljudi iz Svedske koji su dosli ovde posto su tamo izgubili posao...tako da to je moje misljenje o tome!Norvezanima je sve lepo dato i obezbedjeno detinjstvo, skola, posao i dobar zivot na kraju...pa im cak i kad su stari i dementni obezbedjuju sve i svasta najbolje!To mogu da potvrde medicinari!

A to koliko ce ovo trajati i dali ce Norveska imati nafte i para jos uvek to ne znam i ne zanima me...neka potraje jos par godina desetak petnaest pa da ja dobijem njihov pasos ili da nasa Srbija udje u Eu ili vec gde...pa cu se ja sam snaci tad kao i do sad!

Moje misljenje je samo da mi treba da zivimo i radimo i koristimo to sto nam je dato i sto sami zaradjujemo u No...ne da je pljujemo i mrzimo posto trenutno od nje zivimo...normalno da necemo nikad zaboraviti nama najlepsu Srbiju, iako ponekad znamo da je pljujemo i mrzimo!!!
A uvek bilo i ostace kod nas srba "u tudjega tatka pogolema pa_ka", pa tako i sad, dosli smo ovde gde nas niko nije terao da dolazimo, pa nam bolje tudje i drugo!!!Niko nam ne brani da se vratimo nazad ili odemo u to bolje!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7842323 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.