Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7890645 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
85.112.155.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.07.2013. u 09:34 - pre 131 meseci
Citat:
tijanam: Ne znam jeste li gledali vesti ovih dana. Skoro je bila reportaza o Norvezankama koje placaju mlade Afrikance za sex. U pitanju je Gambija, mesto Ganjul (ili Banjul). A tamo mi jedan poznanik otisao skoro. Emigrirao u Afriku. Uglavnom, one tamo idu na ferije, a ovi jadnici su mladi, oko 20-25 (a one 50+) i naslikaju se na plazu ispred gospodja. Vezbaju, istezu se i sl da bi ih ove primetile. Onda krece akcija, one im placaju stanove, odecu, hranu, a oni zauzvrat izigravaju zaljubljene momke, do kraja ferija. Ima i ostalih Evropljanki ali Norvezanke prednjace! Mozda ih momci optuze sa silovanje, ako su pametni.


gambija ima 5x vise registrovanih Aids slucajeva od norge a 4x je manja zemlja. ne bi ja to tamo dirao

kaze meni jedan norvezanin on bi najradije sve norvezanke izvezao iz norveske a uvezao ukrajinke

imam prijatelja koji se ozenio sa poljakinjom i pricamo o zenama kaze mi najgluplja stvar na svetu je ozeniti norvezanku
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

gogi77
Masinski inzenjer
Norge / Bergen

Član broj: 276232
Poruke: 433

Sajt: www.onorveskoj.com


+152 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.07.2013. u 09:37 - pre 131 meseci
Citat:
delija_sever031:
Svasta dokle ova tema ode... :-D sledece ima da bude "odlazak u Norvesku putem sponzora" :-D


Gledaj to u opste nije naivno posto postoji ta neka "verenicka viza" u trajanju 6 meseci - "Fiance permit get married or enter intopartnership".

http://www.udi.no/Norwegian-Di...ied-or-enter-into-partnership/

Znaci dobija se viza od se meseci sa kojim moze da se radi bilo koji posao ukoliko planirate brak sa norveskim drzavljaninom ili osobom koja ima stalnu boravisnu dozvolu.
Mozda neko ko ima vise iskustva sa tim moze da kaze detaljnije...

Milism ja sam na tu informaciju naleteo pre mesec -dva kada sam cuo od jednog naseg koji je tako nasao norvezanku i dosao na osnovu te verenicke vize... a isto tako na norveskom kursu na koji trenutno idem jedna devojka je isto tako dosla na osnovu te verenicke vize i i ono sto me je najvise iznenadilo da imaju pravo da rade.



[Ovu poruku je menjao gogi77 dana 23.07.2013. u 11:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

gogi77
Masinski inzenjer
Norge / Bergen

Član broj: 276232
Poruke: 433

Sajt: www.onorveskoj.com


+152 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.07.2013. u 09:42 - pre 131 meseci
Citat:
zokiruma:

gambija ima 5x vise registrovanih Aids slucajeva od norge a 4x je manja zemlja. ne bi ja to tamo dirao :D

kaze meni jedan norvezanin on bi najradije sve norvezanke izvezao iz norveske a uvezao ukrajinke :D

imam prijatelja koji se ozenio sa poljakinjom i pricamo o zenama kaze mi najgluplja stvar na svetu je ozeniti norvezanku :)


Heh... ovi moji iz firme praktikuju odlazak u Brazil :P Znaci ono ...kad je ovde u novembru najveca kisa i njesra... odu malo da posete brazilke :P

 
Odgovor na temu

Mikki73
Vojvodina

Član broj: 316399
Poruke: 30
*.eunet.rs.



+46 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.07.2013. u 10:21 - pre 131 meseci
Stvarno smo otišli van teme
 
Odgovor na temu

stefanko23

Član broj: 304953
Poruke: 504
*.39.eidsiva.net.



+119 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.07.2013. u 10:34 - pre 131 meseci
Citat:
Mikki73:
Navikne se čovek na sve. Ne može biti sve kao na Balkanu. Njima je verovatno naše "nenormalno".


nemoj balkan u skandinaviji pu,pu :p
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.opera-mini.net.



+595 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.07.2013. u 10:52 - pre 131 meseci
Citat:
gogi77:
Citat:
delija_sever031:
Svasta dokle ova tema ode... :-D sledece ima da bude "odlazak u Norvesku putem sponzora" :-D


Gledaj to u opste nije naivno posto postoji ta neka "verenicka viza" u trajanju 6 meseci - "Fiance permit get married or enter intopartnership".

http://www.udi.no/Norwegian-Di...ied-or-enter-into-partnership/

Znaci dobija se viza od se meseci sa kojim moze da se radi bilo koji posao ukoliko planirate brak sa norveskim drzavljaninom ili osobom koja ima stalnu boravisnu dozvolu.
Mozda neko ko ima vise iskustva sa tim moze da kaze detaljnije...

Milism ja sam na tu informaciju naleteo pre mesec -dva kada sam cuo od jednog naseg koji je tako nasao norvezanku i dosao na osnovu te verenicke vize... a isto tako na norveskom kursu na koji trenutno idem jedna devojka je isto tako dosla na osnovu te verenicke vize i i ono sto me je najvise iznenadilo da imaju pravo da rade.



[Ovu poruku je menjao gogi77 dana 23.07.2013. u 11:13 GMT+1]



Daklem kakva licenca i autorizacija i priznavanje obrazovanja,bacanje na pisanje licnog opisa i kratka prezentacija pa potraga za mladom od vrata do vrata,posao moze biti tezak al gle moze biti i zadovoljstva,smestaj uracunat u cenu a plata kako se snadjete i pokazete:-D
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
85.112.155.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.07.2013. u 11:11 - pre 131 meseci
vracam se sa pauze i vidim 2 pisma na mom stolu. otvorim prvo i vidim konacno karticu sa sugavom slikom, sreci nigde kraja, zaboravim da otvorim drugo pismo i posle pola sata se konacno setim. ladno od nokuta sa priznanjem mog mastera

znaci sada bi se tako razvalio od alkohola, konacno.

poslao sam dokumentaciju oko 10.4 ali nisam poslao i diplomu iz srednje pa su i to trazili, to sam kompletirao oko 21.5 i oni su zavrsili sve 18.7 i dobio na ruke danas 23.7

u mom slucaju ultra brzo, realno za 2 meseca i to u vreme godisnjih odmora.


poooz
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

gogi77
Masinski inzenjer
Norge / Bergen

Član broj: 276232
Poruke: 433

Sajt: www.onorveskoj.com


+152 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.07.2013. u 11:20 - pre 131 meseci
Citat:
delija_sever031:
Daklem kakva licenca i autorizacija i priznavanje obrazovanja,bacanje na pisanje licnog opisa i kratka prezentacija pa potraga za mladom od vrata do vrata,posao moze biti tezak al gle moze biti i zadovoljstva,smestaj uracunat u cenu a plata kako se snadjete i pokazete:-D


Pa jest ono "radis u rudniku i zivot ti nije lak" al na kraju se valjda isplati

Evo "Top 5 Most Popular Dating Websites" pa navalite .. ne moras da ides od vrata do vrata... :P

http://www.insidefacebook.com/...0-facebook-dating-apps-by-mau/
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.opera-mini.net.



+595 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.07.2013. u 11:47 - pre 131 meseci
Molim te kako ne moras,pa sanse su ti vece ako obilazis licno po kucama,kao za posao kad ides licno,sredis se malo pa udri,i nije to tako strasno,gledaj koje su muke oko stanova,racuna u banci i ostalog,ti fino dobijes smestaj,isplata u kesu,racun ti ne treba ,koji brojevi kakvi bakraci,administraciju obidjes i divota,stalni prihod ovo ono,nema fiksno radno vreme,ja divote i cari norveskog stila zivota a?:-D
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.opera-mini.net.



+595 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.07.2013. u 11:50 - pre 131 meseci
A smejasmo se mi mladjanom norgeultra al eto ti ga,vremena se menjaju,samo pazite on ima razradjene bicepse,tricepse i to,dakle konkurencija je i na tom polju,trziste EU je otvoreno,ljudi cirkulisu,nije to ko nekad sto je bilo,nema bato,proredila ti kosa i oklembesili misici,to moglo nekad proci,sad se podizu standardi pa nije ni tu lako vise,samo pravi cv i profesionalan daje prolaz:-D
 
Odgovor na temu

gogi77
Masinski inzenjer
Norge / Bergen

Član broj: 276232
Poruke: 433

Sajt: www.onorveskoj.com


+152 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.07.2013. u 11:57 - pre 131 meseci
Citat:
delija_sever031:
Molim te kako ne moras,pa sanse su ti vece ako obilazis licno po kucama,kao za posao kad ides licno,sredis se malo pa udri,i nije to tako strasno,gledaj koje su muke oko stanova,racuna u banci i ostalog,ti fino dobijes smestaj,isplata u kesu,racun ti ne treba ,koji brojevi kakvi bakraci,administraciju obidjes i divota,stalni prihod ovo ono,nema fiksno radno vreme,ja divote i cari norveskog stila zivota a?:-D


Pa sada ne znam bas za to.. jbg.... moras da otvoris u racun u banci itd.. jer ti legalno imas pravo da radis bilo koji posao bilo koji procent valjda.
Plus sto mora ono da radis i nocnu smenu... tovaris ugalj :D
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.opera-mini.net.



+595 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.07.2013. u 11:59 - pre 131 meseci
Ma kakav procenat i banka,radis samo za mladu a nece te valjda ona preko banke isplacivati,ja sto ti je to uznapredovalo Bog te video :-D

Plus kakva ti je produktivnost uopste kad iz trece krenes u prvu,da se ne lazemo:-)
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
85.112.155.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.07.2013. u 13:39 - pre 131 meseci
kako nas Nokut vidi na danasnji dan

CountrySerbia (from 2006) (Serbia, Kosovo, Vojvodina)
Language requirementYes 1)
EducationDiploma o polozenom maturskom ispitu OR Diploma o polozenom zavrsnom ispitu OR Diploma a stepenu strucne spreme OR Diplome mbi shkallen e pergatitjes profesionale OR Diploma o stepenu stucne spreme OR Diploma o stecanom pozivnousmerenom obrazivanju i vaspitanju srednjeg stupnja

SERBIA (FROM 2006) (SERBIA, KOSOVO, VOJVODINA) English test required? Yes 1)
Diploma o polozenom maturskom ispitu OR Diploma o polozenom zavrsnom ispitu OR Diploma a stepenu strucne spreme OR Diplome mbi shkallen e pergatitjes
profesionale OR Diploma o stepenu stucne spreme OR Diploma o stecanom pozivnousmerenom obrazivanju i vaspitanju srednjeg stupnja

objasnjenje Nokut

Applicants from countries which are members of the EU/EEA and/or the Council of
Europe/UNESCO-Cepes, and who studied English as their first foreign language over a period of
minimum 7 years at compulsory/upper secondary school, are exempted from the English language test.
The applicants must document this or provide proof of having taken a recognised examination/test. In
exceptional cases, applicants may provide proof of English proficiency in other ways.

Da li je ovo i pre bilo ?

[Ovu poruku je menjao zokiruma dana 23.07.2013. u 15:00 GMT+1]

i ovo su promenili

3) PREVIOUS EDUCATION
VIII. Certified copy of certificate of completed upper secondary education in the language in which it was originally issued tj overena kopija diplome srednje se salje ne prevedena

[Ovu poruku je menjao zokiruma dana 23.07.2013. u 15:06 GMT+1]
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

profesor988
Zorica Radivojevic
Beograd, PK Srbije
Beograd

Član broj: 307209
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.07.2013. u 15:11 - pre 131 meseci
Hei!
Ja sam profesor norveskog jezika. Drzim casove norveskog veoma povoljno! Mail adresa: [email protected] (pisati za sve informacije)
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
*.ftth.trollnet.no.



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.07.2013. u 15:25 - pre 131 meseci
Citat:
delija_sever031:
Citat:
gogi77:
Citat:
delija_sever031:
Svasta dokle ova tema ode... :-D sledece ima da bude "odlazak u Norvesku putem sponzora" :-D


Gledaj to u opste nije naivno posto postoji ta neka "verenicka viza" u trajanju 6 meseci - "Fiance permit get married or enter intopartnership".

http://www.udi.no/Norwegian-Di...ied-or-enter-into-partnership/

Znaci dobija se viza od se meseci sa kojim moze da se radi bilo koji posao ukoliko planirate brak sa norveskim drzavljaninom ili osobom koja ima stalnu boravisnu dozvolu.
Mozda neko ko ima vise iskustva sa tim moze da kaze detaljnije...

Milism ja sam na tu informaciju naleteo pre mesec -dva kada sam cuo od jednog naseg koji je tako nasao norvezanku i dosao na osnovu te verenicke vize... a isto tako na norveskom kursu na koji trenutno idem jedna devojka je isto tako dosla na osnovu te verenicke vize i i ono sto me je najvise iznenadilo da imaju pravo da rade.



[Ovu poruku je menjao gogi77 dana 23.07.2013. u 11:13 GMT+1]



Daklem kakva licenca i autorizacija i priznavanje obrazovanja,bacanje na pisanje licnog opisa i kratka prezentacija pa potraga za mladom od vrata do vrata,posao moze biti tezak al gle moze biti i zadovoljstva,smestaj uracunat u cenu a plata kako se snadjete i pokazete:-D

ima i to na finn.no lepo je srce nacrtano za one koji norveški ne umeju samo treba slike gledati. Zato se i divim ovim silnim mladoženjama koji se pojavljuju sporadično na forumu da su baš toliko lenji.
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

Mikki73
Vojvodina

Član broj: 316399
Poruke: 30
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+46 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.07.2013. u 15:26 - pre 131 meseci
Citat:
zokiruma:
vracam se sa pauze i vidim 2 pisma na mom stolu. otvorim prvo i vidim konacno karticu sa sugavom slikom, sreci nigde kraja, zaboravim da otvorim drugo pismo i posle pola sata se konacno setim. ladno od nokuta sa priznanjem mog mastera :)

znaci sada bi se tako razvalio od alkohola, konacno.

poslao sam dokumentaciju oko 10.4 ali nisam poslao i diplomu iz srednje pa su i to trazili, to sam kompletirao oko 21.5 i oni su zavrsili sve 18.7 i dobio na ruke danas 23.7

u mom slucaju ultra brzo, realno za 2 meseca i to u vreme godisnjih odmora.


poooz




Super! Svaka čast! Kaži mi da li je neophodno slati i diplomu srednje škole ili samo onoga šta želiš da ti se prizna? Na primer ja bih poslao osnovne i specijalističke studije. Da li to štima ili da još pridodam i diplomu iz srednje škole?

[Ovu poruku je menjao Mikki73 dana 23.07.2013. u 21:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Mikki73
Vojvodina

Član broj: 316399
Poruke: 30
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+46 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.07.2013. u 21:32 - pre 131 meseci
Citat:
profesor988:
Hei!
Ja sam profesor norveskog jezika. Drzim casove norveskog veoma povoljno! Mail adresa: [email protected] (pisati za sve informacije)




Da li možda prevodite diplome na norveški jezik, odnosno da li ste i ovlašteni sudski tumač?
 
Odgovor na temu

aleksandra u zemlji cuda
Aleksandra

Član broj: 299407
Poruke: 64



+18 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.07.2013. u 21:53 - pre 131 meseci
Pozdrav svima!
Bas sam se smejala dok ste pisali o Norvezankama, pratim forum kao neku seriju :)
E sad, da malo promenim temu, imam pitanje u vezi polaganja voznje.Zanima me iskustvo onih koji su vec prosli ovu proceduru po "novom" , tj. otkad je potrebna cela obuka. Koliko dugo ste cekali od dana kada ste predali srpsku dozvolu u Vegvesen do momenta kada ste dobili od njih obavestenje sta treba dalje da radite? Da li ste se odmah prijavili u autoskolu i koliko ste tu cekali da dodjete na red?

 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.07.2013. u 23:41 - pre 131 meseci
Citat:
profesor988: Hei!
Ja sam profesor norveskog jezika. Drzim casove norveskog veoma povoljno! Mail adresa: [email protected] (pisati za sve informacije)


preporuke za ovog clana

poz superZ
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

dzuli
beograd

Član broj: 95802
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?24.07.2013. u 09:35 - pre 131 meseci
Citat:
zokiruma:
vracam se sa pauze i vidim 2 pisma na mom stolu. otvorim prvo i vidim konacno karticu sa sugavom slikom, sreci nigde kraja, zaboravim da otvorim drugo pismo i posle pola sata se konacno setim. ladno od nokuta sa priznanjem mog mastera :)

znaci sada bi se tako razvalio od alkohola, konacno.

poslao sam dokumentaciju oko 10.4 ali nisam poslao i diplomu iz srednje pa su i to trazili, to sam kompletirao oko 21.5 i oni su zavrsili sve 18.7 i dobio na ruke danas 23.7

u mom slucaju ultra brzo, realno za 2 meseca i to u vreme godisnjih odmora.


poooz



Bravo Zoki!!! Cestitam!! Citala sam tvoje postove ranije. Ja sam jos uvek u Srbiji, po struci sam inzenjer telekomunikacija, priznao mi je Nokut, isto master :D A sto se jezika tice zavrsila sam På vei, sad ucim stein på stein... Ako imas savet za mene, kako najbrze do posla bila bih veoma zahvala!!!

Pozzzdrav za sve!! I samo napred :D
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7890645 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.