Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7839748 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
37.19.108.*



+595 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.03.2013. u 21:55 - pre 135 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Citat:
delija_sever031:
Citat:
Mirjana Savicic:
Delija,preskocio si ranije postove sa ranijih strana.To je vec definisano.Dobija se totalni avslag/odbijenica i ides sve tri godine ispocetka.Dakle sve je to odluceno.Kada se prilaze srednja med.skola na procenu.Sto se Visoke med.skole tice 3 godine,opsti smer ne znam jos uvek to nije razjasnjeno.A sto se srednje med.tice SVE ISPOCETKA 3 GODINE.



Pa nisam preskocio citao sam ali sam skapirao da nam se bar nesto priznaje bar je tako u ostalim zemljama,odradjujes samo ono sto ti fali, a oni ce staviti celu skolu????O_O

Znaci sa srednjom bolnicar a sa visom radioloski mozemo da se ubrisemo jer i tu ce verovatno biti samo opsti da se racuna, i od tih sedam godina skole mozemo samo da budemo bolnicari plus skolovanje nanovo za sve ostalo? auuuuu sine.....lose.....


Uzmes stalnu dozvolu i onda stanes na loptu i smislis sta ces dalje.Studije su po semestru 500 kruna,imas opcije za studirati i generalno mozes i izaci iz zdravstva...nakon toga mozes svasta nesto.
Videcemo...kuda plove ladje a kuda cemo mi...:) Dobro,podvlacim ja na to tako gledam jer imam 29 godina.Naravno da opcije studija za porodicne ljude manje odgovaraju...ali ici ponovo u njihovu skolu za sykepleiera je glupo.Krajnje.Tako da pustimo da se kolo kotrlja...



Sve je to ok ali mi nemamo vise 18 pa da studiramo pola zivota,do sad smo mogli i medicinski fax zavrsiti onda. Ja samo kazem da mi je notorna glupost da sa Visom medicinskom skolom ja sad idem 3god ponovo i to za srednju.....jos kad se setim moje srednje i sta smo sve prosli i da mi je pola predmeta na visoj bilo smesno u poredjenju sa onim sta smo u srednjoj radili,setim se one nege od 400str oko koje su se gimnazijalci pola godine mucili da je spreme a ja 4 dana samo procitao pred ispit da ne bude da bas nista nisam radio i to je bilo to,i gde sada da slusam sve to ponovo 3god to je mozdana tortura :D Prilicno bezveze su to odradili i mislim da je u redu ako su procenili da nam se programi razlikuju ali mi je neverovatno da u Austriji treba da polozis 5 ispita da bi ti bila priznata cela srednja skola iz Srbije a da ce Norveska od priznavanja skole preci na to da je ne priznaje uopste kad se radi o sestrama/tehnicarima,krajnost teska,pa valjda su trebali staviti opet neki spisak prakse i predmeta i gotovo,bar bi lakse svima nama to zvucalo i izgledalo,ovako stvarno ne znam ko ce imati zivaca da studira ponovo za nesto sto je vec prezvakao.....ja cu nadam se predati za madjarski pasos pred leto a i uzeti tu autorizaciju za helsefaga pa nek stoji ako nista drugo,dok nam i to ne oduzmu ,a onda kasnije videti sta je pametno ciniti......
 
Odgovor na temu

valeriamitic

Član broj: 312450
Poruke: 54



+5 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.03.2013. u 22:27 - pre 135 meseci
Slazem se sa delijom.. Ja imam srednju med.i medicinski faks, ali sam razmisljala kako cu jednog dana u No biti makar med.sestra kada prodje nekoliko godina..a ovako..jos i u skolu ya to treba da idemo. :-) Mozda treba da pozurim sa slanjem dokumenata za autorizaciju za bolnicara.. mada, kaze Mirjana da se tu nista ne menja.
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.03.2013. u 22:37 - pre 135 meseci
E Delija...

Vidi zato se ti pripremas tolike godine za dolazak jer tebe svaka negativna vest dovodi do negativnih produbljenih zakljucaka.Vidi,ja se slazem sa tobom ali to je prosto tako.Zivot se ne zaustavlja zato sto SAK nece da prizna nesto i salje te na skolovanje ponovo.Udjes u borbu,pa ako izgubis ides da studiras.Ne stajes zbog jedne prepreke kakva god ona bila.I veruj mi da je nista u poredjenju sa nekim drugim problemima koji se nalaze coveku na putu prvih godina.Zivot ti je to,malo gore malo dole...Ako ce ti biti lakse,nisu odbili samo nas,vec je devojka sa master gradom u nursing iz USA dobila totalni avslag kao mi.Dakle,kaci sve van EU.I jasno je da je to politicka odluka,protiv koje se mozda mozemo boriti a mozda i ne mozemo.Probacemo pa sta bude.
Ovo sto pises za godine ces ovde promeniti kada dodjes.Kod nas pravila koja vaze ne vaze sigurno nigde vise.
Naime,mi nakon srednje skole odmah upisujemo Visoku/Fax da ne bi slucajno izgubili korak sa svojom generacijom.Ovde to nije uopste tako.Nakon srednje skole,uzimaju pauzu od nekoliko godina malo rade sommerjobb ili neki vakt na poziv,putuju i razmisljaju sta da studiraju i onda od 25-55 se upisuju na studije.Dakle,totalno opusteno po pitanju toga.Sa 30 si mlad student i ostalo ti je jos 30 godina rada do penzije...covece to je ceo zivot.Ovo je zemlja mogucnosti kakva god ona bila i sta god mi na momente mislili o njoj...ovo jeste zemlja mogucnosti a narocito imas mogucnosti da studiras a da pritom ne placas nikakve skolarine kao kod nas.Vazno je uzeti permanent dozvolu nakon 3 godine i biti slobodan covek.
Shvatices ovo sto ti pisem kada dodjes.Pa ja stojim covece u epicentru desavanja sa SAK-om i njihovim novim odlukama ali imas neke druge pozitivne stvari za koje se uhvatis i ides dalje.Najvaznije je ne gubiti vreme razmisljajuci zasto je nesto tako.Probaj da ga promenis,moja faza sada,a ako ne ide prihvati i prilagodi se tome na najbolji moguci nacin.To je definicija,druze moj X-ray.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.03.2013. u 22:50 - pre 135 meseci
Citat:
Biljana 82:
Hei!


Imam jedno pitanje ako ima nekog voljnog da mi odgovori mnogo bi mi znacilo.
Ucila sam Norveski par meseci i presla knjigu NY i Norge ali nisam zadovoljna svojim znanjem pa bih volela jos malo da naucim i zanima me da li je kasno doci u Norvesku nakon odmora negde u septembru i potraziti posao? Ja sam bila spremna sad da krenem ali nisam sigurna koliko je to pametno.
Inace imam autorizaciju za helsefagarbeidera.

Unapred hvala na odgovoru.


Vise smo puta diskutovali na forumu da nema pravila kada doci i kada je najbolje.Jedino je poznato za sommerjobb se valja doci u aprilu jer to je dvomesecni posao od 10.juna do 15.avg.E sada vidi ja kada sam dolazila bio je 18.septembar...i pocela da radim 4.novembra.Dakle,nema pravila kada je najbolje doci ali vazno je doci sa dobrom jezickom podlogom.Svakako sada je momenat ako hoces da radis sommerjobb jer sada je to najvise u ponudi.Medjutim za nesto vise i neki trajniji ugovor,nema pravila kada je najbolje doci...to sama proceni ali eto ja sam ti napisala moj primer septembarski...od pre 2,5 godine...

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.03.2013. u 22:51 - pre 135 meseci
Citat:
valeriamitic:
Slazem se sa delijom.. Ja imam srednju med.i medicinski faks, ali sam razmisljala kako cu jednog dana u No biti makar med.sestra kada prodje nekoliko godina..a ovako..jos i u skolu ya to treba da idemo. :-) Mozda treba da pozurim sa slanjem dokumenata za autorizaciju za bolnicara.. mada, kaze Mirjana da se tu nista ne menja.


Salji za bolnicara dokumenta,vreme obrade im je kornjacin hod,znas i sama to...

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
37.19.108.*



+595 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.03.2013. u 23:01 - pre 135 meseci
Ja se za odlazak pripremam iz nekih drugih razloga dugo a ponajvise finansijskih,sad su ti razlozi malo olabavili pa se nesto i da uraditi. U mojoj glavi je i previse informacija ne samo o Norveskoj nego i o drugim zemljama, a to mi cesto i nije neka prednost,nekad je bolje ne znati, ali prilike i novci se nisu medjusobno poklapali. Ne padam ja u neku depru ili slicno,naprotiv,ja sam vrlo realan,to je sve politika i to se menja po politickoj liniji ili po liniji potrebe na trzistu rada,pa ja kad sam pre 2god pitao za nase diplome u Nemackoj ovo sto su sada norvezani stavili je bilo nesto slicno onome sto bi i nemci odgovorili,a gle sad odjednom nam priznata srednja i eno ih raspisali konkurs,pa kako to sad? zato sto im trenutno tako odgovara,dakle dzabe nama tumacenje koliko teorije i prakse,pa kako,pa mi smo bolji od njihovih studenata itd. nasa skola je bolja i slicno to je pokusaj da se istera neka pravda koje nema,oni su u poziciji da se igraju i da sta god hoce jer su u takvoj poziciji da mogu.I budimo realni samo je pitanje od zemlje do zemlje kada ce takve stvari uraditi,i menjati ih na pozitivno ili negativno u zavisnosti od potrebe.I tu nema finoce nego borba,zato sam i rekao odmah,budete li fini popicete samar,budete li bezobrazni pa ih tuzite dobicete sigurno a to sta ce ko da kaze ili misli zabole vas....

Ja sam vec jednom rekao,bolje helsefag ceo zivot u Norveskoj nego visi rtg u Srbiji i iza toga stojim,jer nije sve ni u diplomi i parama,ovde su sve druge stvari problem i to mnogo veci. I naravno da svako stanoviste moze biti ok,pa i to da svi vi zavrsite te 3god,i to da promenite zemlju jer zelite da napredujete brze,i da studirate nesto potpuno drugo ili da ostanete to sto jeste. Svaki izbor je ok,i oni kojima je ovde u Srbiji dobro i nece iz nje,i to treba postovati.

Sad se samo pitam kakve li su promene i ima li ih vezano za nasu radiologiju ili ostaje ona 2 ispita i godina predavanja ili ce i to istumbati,po toj logici onda bolje to juriti nego sykepleira,mada je losije placeno i teze je do posla,ko ce ga znati...

Svi oni koji su jos ovde u Srbiji i dalje im se ne menja nista jer im prvi posao i struka ostaju isti,to sta je promenjeno na stepenicima vise je za sve nas jos uvek daleko i ko zna sta ce se jos izmenjati dok dodjemo na red,tako da brige prepustamo onima koji su sada na udaru:)
 
Odgovor na temu

mrcaduca
Beograd

Član broj: 285390
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?24.03.2013. u 00:47 - pre 135 meseci
Bio sam pre nedelju dana u poseti ovoj zemlji i mogu reci da sam se prijatno iznenadio. Ljudi u neverovatni. Totalno drugachije no nas mentalitet ali sta je tu je.....navikao bih se i na tu njihovu hladnocu i medjuljudskim odnosima....no primetio sam da dosta medicinskih radnika govori o odlasku tamo koliko sam mogao da primetim na preskos ovde na ovoj temi.....elem... po povratku iz Norveske sedeo sam pokraj jedne zene sa detetom koja mi je rekla da je sada mnogo teze za medicinske radnike da se zaposle tamo nego ranije....ne znam zasto konkretno ali je teze nego ranije....toliko od mene u ovom broju....naravno ne zelim nikog da obeshrabrim ili da na neki nachin uvredim nekoga ...prenosim samo kako je meni jedna zena iz aviona rekla koja je sedela pored mene sa malim detetom....ali opet sve je bolje nego sedeti i ostati ovde u ovoj zemlji bez buducnosti.... pozdrav
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.03.2013. u 12:47 - pre 134 meseci
Malo samo o mentalitetu ljudi i onome šta mi očekujemo.
Lično poznajem nekoliko Norvežana i u nekoj opuštenoj konverzaciji to su ljudi kao i mi. Željni druženja u meri koja ne opterećuje nikoga možda ne toliko prisni kao mi ali nisu ni zlonamerni. S druge strane gomila stranaca koja im je okupirala državu je svakako nešto o čemu oni svesno ili podsvesno razmišljaju, ako stavimo prst na čelo i pomislimo kako bi se mi osećali kad bi 30% naše populacije činilo stanovništvo koje nije sa ovih područja, verovatno bi vrlo brzo otkrili kako je njima.
Druga stvar je što mi tamo idemo sa priličnim godinama i očekujemo staro društvo iz kraja i svu zezanciju da preslikamo na novo mesto stanovanja. Ako recimo zamenimo roštiljanje sa šetnjom u prirodi ili nađeš tamo neke sportske klubove koji se okupljaju po principu da se družimo mislim da će se tvoj opšti utisak prilično promenuti. I dalje neće biti 3 poluvreme u kafani, to jednostavno nije njihov stil ali ćeš imati razonodu, nećeš sedeti u stanu i razmišljati o tome šta bi sad radio da si kući. Na žalost oni neguju priličan broj sportova koji kod nas nije zastupljen ali se nađe nešto i za nas.
I na kraju u potpunosti se slažem da je trenutno u Srbiji beznađe, zemlja bez perspektive sa zombijima umesto ljudi. Ljudi opterećeni ne znanjem hoće li sutra dobiti platu, da li će moći da kupe deci voće i mleko, bez čega se sve može kako bi bilo za ono bez čega se ne može. Katastrofa - jednom rečju opisano trenutno stanje.
Ljudi treba pokušati bilo šta, pokušati spasiti sebe i decu ovog beznađa, cena verovatno vrlo visoka ali računajte da će vam deca biti Norvežani, da se neće patiti u državi koja ima jednom u 10 godina pozitivne pikove življenja a sve ostalo je sporo i sigurno propadanje.
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
85.112.155.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.03.2013. u 13:27 - pre 134 meseci
Citat:
boban 13: Malo samo o mentalitetu ljudi i onome šta mi očekujemo.
Lično poznajem nekoliko Norvežana i u nekoj opuštenoj konverzaciji to su ljudi kao i mi. Željni druženja u meri koja ne opterećuje nikoga možda ne toliko prisni kao mi ali nisu ni zlonamerni. S druge strane gomila stranaca koja im je okupirala državu je svakako nešto o čemu oni svesno ili podsvesno razmišljaju, ako stavimo prst na čelo i pomislimo kako bi se mi osećali kad bi 30% naše populacije činilo stanovništvo koje nije sa ovih područja, verovatno bi vrlo brzo otkrili kako je njima.
Druga stvar je što mi tamo idemo sa priličnim godinama i očekujemo staro društvo iz kraja i svu zezanciju da preslikamo na novo mesto stanovanja. Ako recimo zamenimo roštiljanje sa šetnjom u prirodi ili nađeš tamo neke sportske klubove koji se okupljaju po principu da se družimo mislim da će se tvoj opšti utisak prilično promenuti. I dalje neće biti 3 poluvreme u kafani, to jednostavno nije njihov stil ali ćeš imati razonodu, nećeš sedeti u stanu i razmišljati o tome šta bi sad radio da si kući. Na žalost oni neguju priličan broj sportova koji kod nas nije zastupljen ali se nađe nešto i za nas.
I na kraju u potpunosti se slažem da je trenutno u Srbiji beznađe, zemlja bez perspektive sa zombijima umesto ljudi. Ljudi opterećeni ne znanjem hoće li sutra dobiti platu, da li će moći da kupe deci voće i mleko, bez čega se sve može kako bi bilo za ono bez čega se ne može. Katastrofa - jednom rečju opisano trenutno stanje.
Ljudi treba pokušati bilo šta, pokušati spasiti sebe i decu ovog beznađa, cena verovatno vrlo visoka ali računajte da će vam deca biti Norvežani, da se neće patiti u državi koja ima jednom u 10 godina pozitivne pikove življenja a sve ostalo je sporo i sigurno propadanje.


meni licno odgovara vece provoditi sa svojom porodicom,ionako ni u srbiji nisam nesto puno isao u kafane, jednom ili dvaput nedeljno dolazak nekog kucnog prijatelja u posetu je za mene sasvim dovoljno, mozda i ja za vikend da odem sa porodicom kod nekog pa sat, mozda dva. licno mislim da ce ovako biti i u norge. mozda nece biti na srpskom konverzacija ali meni odgovara i engleski ili jos bolje norveski. opet svaka varosica u norge ima makar jedan bazen pa jednom nedeljno odlazak do bazena, a dva puta nedeljno odlazak u teretanu je nesto sto bi zeleo da imam u norge. tako da se ovo svede na 6 veceri nedeljno necega zanimljivo, onaj jedan dan cu iskoriti za igranje xboxa sa klincem. mada moram ubaciti i zenu negde ovde. cisto sumljam da cu se dosadjivati uvece a preko dana siguran sam da necu. ali da ce mi dete (a dace Bog i deca) imati lepsu buducnost nego da sam ostao u Srbiji savrseno sam siguran i ubedjen.

Elem, danas sam predao papire u policiju. Bilo mi malo smesno, jer sam zahvaljujuci svim vasim savetima sve spremio, i fotokopije pasosa, svih strana pa do tax atesta i hms tako da sam joj sam izbacivao. mada devojka se malo zbunila i krenula da kopira samo stranu pasosa sa slikom,pa kada sam joj ja dao sve fotokopirane strane kaze mi to je za one van eu, pa ja sam van eu kazem joj i ona se zbuni , pa kazem za early start a ona moras doneti papire od poslodavca i ja je pitam jel ovekaye bas te tako da hvala jos jednom svima. videcemo da li cu sutra dobiti broj ili cu morati da cekam sledecu nedelju (påske). e koji bi bio sledeci korak, znam da mi treba skatkørt ili nesto slicno pa ako moze neko da napise sta treba ya to i gde se to vadi. a posle toga idem u banku da otvorim ziro racun. mislim da su skorosvi napisali da je bolje DNB.Hvala jos jednom.
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

Danijel Zdravkovic
Danijel Zdravkovic
opsta bolnica Djordje Joanovic

Član broj: 313418
Poruke: 2
*.3gnet.mts.telekom.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.03.2013. u 15:27 - pre 134 meseci
CAO MIRJANA,ja sam ovde novi clan, isto sam kao i ti radiolog, trebaju mi neke veoma bitne informacije u vezi norveske, jel mogu da dobijem tvoj fb, ili email? hvala
 
Odgovor na temu

tamtam
Oslo

Član broj: 313421
Poruke: 15
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.03.2013. u 17:29 - pre 134 meseci
Molim za malu pomoc.
Zanima me da li ste u CV stavljali nesto o sebi, osobine, interesovanja i hobije, i ako jeste koliko ste opsirno pisali?
Ja sam vec napisala CV, ali su mi u Sagi izbacili sve gore navedeno i ostavili samo obrazovanje, radno iskustvo, reference i slicne stvari, rekavsi mi da ostalo treba da stoji u søknadu.
Pri tom sam procitala mnogo stranica, foruma i saveta o tome kako treba pisati CV i svuda preporucuju da to treba da stoji, da bi poslodavac stekao utisak o tome kakva ste osoba.
Molim vas za pomoc i eventualno neki savet, sta u CV, a sta u søknad.
Unapred hvala :)
 
Odgovor na temu

mada77
Marko Dimitrijevic
Torlak
Beograd

Član broj: 298710
Poruke: 180
95.180.125.*



+64 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.03.2013. u 18:43 - pre 134 meseci
Citat:
tamtam: Molim za malu pomoc.
Zanima me da li ste u CV stavljali nesto o sebi, osobine, interesovanja i hobije, i ako jeste koliko ste opsirno pisali?
Ja sam vec napisala CV, ali su mi u Sagi izbacili sve gore navedeno i ostavili samo obrazovanje, radno iskustvo, reference i slicne stvari, rekavsi mi da ostalo treba da stoji u søknadu.
Pri tom sam procitala mnogo stranica, foruma i saveta o tome kako treba pisati CV i svuda preporucuju da to treba da stoji, da bi poslodavac stekao utisak o tome kakva ste osoba.
Molim vas za pomoc i eventualno neki savet, sta u CV, a sta u søknad.
Unapred hvala :)



Imas na nekoj 30-oj strani neki primer cv i molbe!Od 25-35 valjda pogledaj mislim da je Mirjana to pisala pa pogledaj!Ja sam stavljao sve to u cv,a i u molbu,podeljeno!
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.03.2013. u 19:24 - pre 134 meseci
Citat:
tamtam: Molim za malu pomoc.
Zanima me da li ste u CV stavljali nesto o sebi, osobine, interesovanja i hobije, i ako jeste koliko ste opsirno pisali?
Ja sam vec napisala CV, ali su mi u Sagi izbacili sve gore navedeno i ostavili samo obrazovanje, radno iskustvo, reference i slicne stvari, rekavsi mi da ostalo treba da stoji u søknadu.
Pri tom sam procitala mnogo stranica, foruma i saveta o tome kako treba pisati CV i svuda preporucuju da to treba da stoji, da bi poslodavac stekao utisak o tome kakva ste osoba.
Molim vas za pomoc i eventualno neki savet, sta u CV, a sta u søknad.
Unapred hvala :)


moja prijateljica je skrenula paznju i pozvana na intervju zbog umetnickog klizanja, radi se o Microsoft-u u norveskoj, ima takvih primera jos. Licno mislim da je bitno, u par reci napisati. Ja bi licno izbacio reference, i to slao posebno, sto sam i radio.
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

milos golubovic

Član broj: 313425
Poruke: 7
*.kbcnet.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.03.2013. u 19:25 - pre 134 meseci
pozdrav svim forumasima!

ja sam rtg tehnicar vec 10 god u domu zdravlja cukarica, beograd. zavrsio sam kurs norveskog u fosdalenu u beogradu jos pre dve god ali nisam otisao preko njih.

sada sam dosao do autorizacije za helsefagarbeider-a i odlucio da se okusam samostalno u potrazi za poslom.

dosta informacija sam nasao na sajtu i zahvaljujem svima na tome (posebno koleginici Mirjani), ali sledecu informaciju ne mogu da nadjem nikako na forumu:

dali ponti papire na engleskom ili prevesti sve na norveski?

kako eaguju na razgovoru za posao kad im se pokazu dokumenta na engleskom i kako reaguju u drzavnim institucijama kad se predaje za boravisnu i ostale dozvole, tj dali uopste priznaju engleski?

ja imam duplikate papira na engleskom prevedene od sudskog tumaca koji su predavani safh-u za autorizaciju i interesuje me da li je to dovoljno?

 
Odgovor na temu

milos golubovic

Član broj: 313425
Poruke: 7
*.kbcnet.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.03.2013. u 19:35 - pre 134 meseci
zaboravih da dodam da sam nasao sobu u stavangeru i kupio kartu za 10. april i to tekuce godine, tj idem za 15 dana...

:-)
 
Odgovor na temu

zosy
sykepleier
Beograd, Srbija

Član broj: 306924
Poruke: 30
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.03.2013. u 20:05 - pre 134 meseci
Miro da li mozes ponovo da napises sta je potrebno od dokumenata za tidligarbeidstart ,trazim tu stranicu na kojoj si napisala i nikako da nadjem taj post,takodje sta je sve potrebno od poslodavca osim ponude za posao.Hvala napred!
 
Odgovor na temu

zosy
sykepleier
Beograd, Srbija

Član broj: 306924
Poruke: 30
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.03.2013. u 20:05 - pre 134 meseci
Miro da li mozes ponovo da napises sta je potrebno od dokumenata za tidligarbeidstart ,trazim tu stranicu na kojoj si napisala i nikako da nadjem taj post,takodje sta je sve potrebno od poslodavca osim ponude za posao.Hvala napred!
 
Odgovor na temu

Danijel Zdravkovic
Danijel Zdravkovic
opsta bolnica Djordje Joanovic

Član broj: 313418
Poruke: 2
*.3gnet.mts.telekom.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.03.2013. u 20:07 - pre 134 meseci
Citat:
milos golubovic:
pozdrav svim forumasima!

ja sam rtg tehnicar vec 10 god u domu zdravlja cukarica, beograd. zavrsio sam kurs norveskog u fosdalenu u beogradu jos pre dve god ali nisam otisao preko njih.

sada sam dosao do autorizacije za helsefagarbeider-a i odlucio da se okusam samostalno u potrazi za poslom.

dosta informacija sam nasao na sajtu i zahvaljujem svima na tome (posebno koleginici Mirjani), ali sledecu informaciju ne mogu da nadjem nikako na forumu:

dali ponti papire na engleskom ili prevesti sve na norveski?

kako eaguju na razgovoru za posao kad im se pokazu dokumenta na engleskom i kako reaguju u drzavnim institucijama kad se predaje za boravisnu i ostale dozvole, tj dali uopste priznaju engleski?

ja imam duplikate papira na engleskom prevedene od sudskog tumaca koji su predavani safh-u za autorizaciju i interesuje me da li je to dovoljno?


ee caooo, jel ces traziti posao kao rengen tehnicar ili sa srednjom medicinskom?
 
Odgovor na temu

tamtam
Oslo

Član broj: 313421
Poruke: 15
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.03.2013. u 20:19 - pre 134 meseci
nasla sam na 35. strani Mirjanin CV i søknad.
Hvala vam na odgovorima.
Ako neko ima jos saveta, kucajte, i najmanja sitnica ce mi znaciti.
 
Odgovor na temu

vesmil75
Dom Zdravlja

Član broj: 306876
Poruke: 41
*.minlos.no.



+11 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.03.2013. u 20:38 - pre 134 meseci
Citat:
milos golubovic:
pozdrav svim forumasima!

ja sam rtg tehnicar vec 10 god u domu zdravlja cukarica, beograd. zavrsio sam kurs norveskog u fosdalenu u beogradu jos pre dve god ali nisam otisao preko njih.

sada sam dosao do autorizacije za helsefagarbeider-a i odlucio da se okusam samostalno u potrazi za poslom.

dosta informacija sam nasao na sajtu i zahvaljujem svima na tome (posebno koleginici Mirjani), ali sledecu informaciju ne mogu da nadjem nikako na forumu:

dali ponti papire na engleskom ili prevesti sve na norveski?

kako eaguju na razgovoru za posao kad im se pokazu dokumenta na engleskom i kako reaguju u drzavnim institucijama kad se predaje za boravisnu i ostale dozvole, tj dali uopste priznaju engleski?

ja imam duplikate papira na engleskom prevedene od sudskog tumaca koji su predavani safh-u za autorizaciju i interesuje me da li je to dovoljno?


Slobodno ponesi na engleskom, to je ok! Za koliko para si nasao sobu u Stavangeru?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7839748 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.