Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7838393 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milangunshot
slobodni umetnik

Član broj: 310367
Poruke: 8
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.01.2013. u 09:15 - pre 137 meseci
Pozdrav ljudi

HRISTOS SE RODI

Zanima me kakva je situacija sa trazenjem posla u Norveskoj sa madjarskim pasosem?
Naime,voleo bih da emigriram u Norge,posto sam bio prosle godine u Oslu na mesec dana i ne da sam se zaljubio u ceo taj njihov nacin zivota nego uopste u sve.
Hvala unapred na odgovorima
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.01.2013. u 10:37 - pre 137 meseci
Evo na današnji dan Wondershare časti besplatnom verzijom PDF KONVERTERA sve pravoslavce i ostale :)
Samo se registrujete ovde i skinete ga ovde i imate legalnu verziju.
Sa ovim programčetom možete konvertovati (uglavnom) sve pdf fajlove u vord, eksel... formate.
Obzirom da je Dž, nije loše imati ga legalno, nikad ne znate kada će Vam zatrebati.
I jedna preporuka za učenje, ko do sada nije imao prilike, za početak je super 50 Languages i između ostalih jezika ima i Norveškog, pa je 30 lekcija besplatno, a za 300 dinara, odnosno 2,9$ svih 100 lekcija. Kurs je interaktivan i preveden na Srpski, a postoji i verzija za android platformu i po mom nestručnom mišljenju, fenomenalna je.
Ovde imate audio fajlove iz tog kursa, ali mislim da je to pola posla, jer interaktivni deo je fenomenalan i šteta je nemati ga zbog 300 dinara. Na kraju krajeva, autori programa su ih zaslužili.
Mir Božiji, Hristos se rodi!!

PS
Kao što ovde vidite, ovo je ponuda samo za danas, pa Vi požurite!
Povremeno možete i da svratite na ovaj sajt, jer stalno ima nekih promocija, pa mogu da se "ubodu" interesantne stvari za nula dinara.

 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.01.2013. u 10:57 - pre 137 meseci
Mir Božiji, Hristos se Rodi! Srećan Božić.
 
Odgovor na temu

batinić

Član broj: 308222
Poruke: 88
*.adsl.net.t-com.hr.



+15 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.01.2013. u 11:03 - pre 137 meseci
Mir Božji,Hristos se Rodi
 
Odgovor na temu

moukoko

Član broj: 168931
Poruke: 171
*.80-203-136.nextgentel.com.



+55 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.01.2013. u 13:46 - pre 137 meseci
Citat:
nb-campari:
Citat:
moukoko:
Citat:
A ta diploma hemije moze samo da doprinese proceni priznanja u okviru bioingeniør i reseprfarmasøyt.Isto tako ne zaboravite da su tu u pitanju dve ustanove.SAK za bioingeniør i reseptfarmasøyt a NOKUT za hemiju.Ako uspete da dobijete licencu za reseptfarmasøyt na konju je,isto je dobro i sa bioingeniør.Trazeno je

Ovde bih se ipak na momenat i ja ubacio - nema ni teoretske šanse da neko sa hemijskim fakultetom dobije licencu/autorizaciju za reseptarfarmasoyt. Ok je reći da se može dobiti procena šta je to što manjka od ispita - to možda ima neke šanse da se dobije, mada tanko i to stoji. Reč je o potpuno dva različita fakulteta i razlika je pa možda veća i od 50% u strukturi ispita. Naravno, nije zabranjeno pokušati - iznosim svoje viđenje. Mislim, po analogiji bi sad ljudi sa srednjom hemijskom školom sad mogli da šalju papire za autorizaciju za helsefagarbeider-a (ili već tome slično).. Nema tu neke realne priče.

Ono što je ovde realno je da se pošalju papiri u NOKUT, oni će svakako priznati Bachelor i nešto malo preko (jer nije 5-godišnji nastavni program pa ne verujem da će priznati kao master) i sa tim priznanjem krenuti na slanje CV na oglase koji se mogu naći za hemičare u okviru laboratorija ili industrije - a pretragom po www.finn.no će već naći stalno po par oglasa na tu temu. Ne kažem da je to toliko deficitarno kao zdravstvo (jer i nije) - ali to je realno neki put.


znam, licencu za reseptfarmasy bi smo trazili sa farmaceutskim fakultetom, no i to je rizicno zbog smera. diploma glasi master farmacije-medicinski biohemicar.
svakako cemo aplicirat i za farmaciju i za bioinzinjer, a sa hemijom sa pmf-a, i smo vidjeli neku ulaznicu u norvesku, s toga sam pitao ima li u toj bransi posla.
hvala svakako


baš pre neki dan sam i ja bio u kontaktu sa koleginicom koja je završila biohemijski smer na farmaciji i iznosim njen slučaj, a to je više pravilo nego neki specifičan slučaj. Na sajtu SAK-a stoji lista potrebnih dokumenata (na engleskom) ili (na norveškom) i poslednja stavka je Attach a «Certificate of Current Professional Status» confirming your certified authorisation in the
respective country. This declaration cannot be older than 3 months.
. Što će reći - da je potrebno priložiti Licencu iz Srbije za farmaceuta, a to jedan diplomirani farmaceut - medicinski biohemičar nema niti može da dobije u svojoj matičnoj zemlji. Oni imaju svoju posebnu licencu za medicinske biohemičare, i tu su šanse skoro pa nikakve da se dobije norveška licenca za reseptarfarmasoyt-a. Da ne pominjem dodatno da se traži i kopija radne knjižice sa detaljnim opisom poslova (videti isti link).
Naravno, ko zna kome mogu papiri zapasti u SAK-u, pa ko zna - možda je i moguće - ali ovo je vrlo, vrlo, vrlo tanko..
 
Odgovor na temu

Marta 76

Član broj: 299292
Poruke: 82
*.tel.net.ba.



+23 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.01.2013. u 15:10 - pre 137 meseci
God Jul!!!
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
83.249.106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+304 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.01.2013. u 15:48 - pre 137 meseci
Ajde i ja malo da pomognem.
Svi koji koriste amdroid mobilne i imaju pristuop netu mogu da skinu besplatan program za besplatno telefoniranje zove se VIBER,dovoljno je da osoba druga sa kojom zelite da razgovarate takodje ima istaliran program, i besplatbi pozivi su tu.
Bez obzira u kojoj se zemlji drzavi nalazite.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.01.2013. u 16:05 - pre 137 meseci
SRECAN SVIMA NAJVECI HRISCANSKI PRAZNIK - BOZIC !!!
Mir Bozji Hristos se rodi.



MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.01.2013. u 16:14 - pre 137 meseci
Citat:
milangunshot:
Pozdrav ljudi

HRISTOS SE RODI

Zanima me kakva je situacija sa trazenjem posla u Norveskoj sa madjarskim pasosem?
Naime,voleo bih da emigriram u Norge,posto sam bio prosle godine u Oslu na mesec dana i ne da sam se zaljubio u ceo taj njihov nacin zivota nego uopste u sve.
Hvala unapred na odgovorima


Madjarski pasos ti ostavlja mogucnost da radis bilo koji posao,dakle ne moras da spajas diplomu sa poslom koji radis sto mi van EU moramo.
Ipak,biti konkurentan na norveskom trzistu za sve poslove osim inzenjerskih znaci istovremeno i podrazumeva znanje jezika.
Jedna od mogucnosti svakako jeste da radis i kao vozac jer sa madjarskim pasosem,ako imas i vozacku njihovu dozvolu,treba videti malo i takve oglase.
Uglavnom treba uloziti u jezik pa pregledati oglase koje imas na jobbnorge.no ili na finn.no i na mnogim drugim sajtovima za oglasavanje o slobodnim radnim mestima.
Svakako HU pasos je ogromna olaksavajuca okolnost ali moras i pored toga biti konkurentan na trzistu tako sto neces biti mutav i sto ces to za sta konkurises znati da radis.
Svi ti poslovi koji traze nize kvalifikacije,zahtevaju i jezik.U to ne treba sumnjati uopste...
Zanatske poslove svakako treba obratiti paznju...
Posla svakako ima i predlog je maknuti se iz Osla jer tu je zestoka natrpanost radnom snagom.
U ovu zaljubljenost u sav taj njihov nacin zivota ne ulazim,ta ljubav je kao pojam vrlo komplikovana,sa aspekta radnika ljubav je onako vise bracna (sto ce reci,ne padamo u nesvest kada se ugledamo,imamo druge prioritete),ali sa aspekta turiste te u potpunosti razumem.
Sve u svemu,treba se i valja potruditi pogotovo kada imas HU pasos i priliku da iskoristis tu prednost.
Ulozi u jezik,ulozi u neki zanat i pogledaj oglase.
Svako dobro.


MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.01.2013. u 16:14 - pre 137 meseci
SRECAN SVIMA NAJVECI HRISCANSKI PRAZNIK - BOZIC !!!
Mir Bozji Hristos se rodi.

Vaistinu se rodi!

Citat:
jedy023:
Ajde i ja malo da pomognem.
Svi koji koriste amdroid mobilne i imaju pristuop netu mogu da skinu besplatan program za besplatno telefoniranje zove se VIBER,dovoljno je da osoba druga sa kojom zelite da razgovarate takodje ima istaliran program, i besplatbi pozivi su tu.
Bez obzira u kojoj se zemlji drzavi nalazite.


Zanimljivo. Pretpostavljam da radi kao Skajp, tj. na slicnom principu. U sustini nije 100% besplatno koliko kontam jer moras da budes nakacen na net preko telefona, GPRS ipak kosta. jedina varijanta da je 100% besplatno je preko WI-FI ako imas pristup. To se moze naci u kaficima, nekim parkovima itd. Verovatno u NO ima vise Hot Spot mesta za besplatan WIFI. U svakom slucaju hvala za info!
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.01.2013. u 16:20 - pre 137 meseci
Moukoko,druze...

Vidim da pripovedas o nasim kanalima i televiziji...hm,ne mogu sada da dajem odgovor(u onom mom stilu) na to jer sam obuzeta sa trazenjem krova nad glavom pod kisovitim berganskim nebom...
Sve je ovo meni zato sto sam stalno pripovedala o toj kisi u Bergenu...i vidis onaj gore inzenjer sve uredio da ja na kraju cvrkucem kao pticica i trazim krov u Bergenu...
Nekako kontam da mi je to dupla sansa za nasjonalfag posto u Oslu imam mesto svakako...a bosansku glavu imam i meni za taj njihov zakon u zdravstvu i polaganje treba vise sansi
E,lako bi ja da sam malo pametnija...ovako,kisobran moram da nadjem...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

gogi77
Masinski inzenjer
Norge / Bergen

Član broj: 276232
Poruke: 433

Sajt: www.onorveskoj.com


+152 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.01.2013. u 17:18 - pre 137 meseci
Svi putevi vode u Bergen... vec sam ja to reko jednom
A ni kisa nije tako strasna... eto danas nije ni padala tako puno.. mozda je cak i stala na 5 minuta....
Kisobran okaci macku o rep... kisa pada iz suprotnog smera to jest od dole prema gore...
 
Odgovor na temu

milangunshot
slobodni umetnik

Član broj: 310367
Poruke: 8
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.01.2013. u 17:52 - pre 137 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Citat:
milangunshot:
Pozdrav ljudi

HRISTOS SE RODI

Zanima me kakva je situacija sa trazenjem posla u Norveskoj sa madjarskim pasosem?
Naime,voleo bih da emigriram u Norge,posto sam bio prosle godine u Oslu na mesec dana i ne da sam se zaljubio u ceo taj njihov nacin zivota nego uopste u sve.
Hvala unapred na odgovorima


Madjarski pasos ti ostavlja mogucnost da radis bilo koji posao,dakle ne moras da spajas diplomu sa poslom koji radis sto mi van EU moramo.
Ipak,biti konkurentan na norveskom trzistu za sve poslove osim inzenjerskih znaci istovremeno i podrazumeva znanje jezika.
Jedna od mogucnosti svakako jeste da radis i kao vozac jer sa madjarskim pasosem,ako imas i vozacku njihovu dozvolu,treba videti malo i takve oglase.
Uglavnom treba uloziti u jezik pa pregledati oglase koje imas na jobbnorge.no ili na finn.no i na mnogim drugim sajtovima za oglasavanje o slobodnim radnim mestima.
Svakako HU pasos je ogromna olaksavajuca okolnost ali moras i pored toga biti konkurentan na trzistu tako sto neces biti mutav i sto ces to za sta konkurises znati da radis.
Svi ti poslovi koji traze nize kvalifikacije,zahtevaju i jezik.U to ne treba sumnjati uopste...
Zanatske poslove svakako treba obratiti paznju...
Posla svakako ima i predlog je maknuti se iz Osla jer tu je zestoka natrpanost radnom snagom.
U ovu zaljubljenost u sav taj njihov nacin zivota ne ulazim,ta ljubav je kao pojam vrlo komplikovana,sa aspekta radnika ljubav je onako vise bracna (sto ce reci,ne padamo u nesvest kada se ugledamo,imamo druge prioritete),ali sa aspekta turiste te u potpunosti razumem.
Sve u svemu,treba se i valja potruditi pogotovo kada imas HU pasos i priliku da iskoristis tu prednost.
Ulozi u jezik,ulozi u neki zanat i pogledaj oglase.
Svako dobro.


Hvala Miro
 
Odgovor na temu

kreza26

Član broj: 303690
Poruke: 57
109.72.50.*



+6 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.01.2013. u 17:53 - pre 137 meseci
Ne znam da li je za hvalu, ali na danasnji dan, dobili smo odgovor od DSB-a, da su prihvacena dokumenta od supruga i da ce u roku od 4 meseca dobiti odgovor... Znam da je to jako mali pomak, ali srecna sam sto su bar odgovorili... Nego, jel se javljao nekome Norvezanin, jer je on to isto ucinio samo pre mozda 2 meseca... Ne znam da li je dobio neki odgovor... Uh... Kako se za Bozic ipak dese neke lepe stvari, to cu pozeleti i svima Vama, ali stvarno od srca!!!!
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.01.2013. u 18:16 - pre 137 meseci
Citat:
kreza26: Ne znam da li je za hvalu, ali na danasnji dan, dobili smo odgovor od DSB-a, da su prihvacena dokumenta od supruga i da ce u roku od 4 meseca dobiti odgovor... Znam da je to jako mali pomak, ali srecna sam sto su bar odgovorili... Nego, jel se javljao nekome Norvezanin, jer je on to isto ucinio samo pre mozda 2 meseca... Ne znam da li je dobio neki odgovor... Uh... Kako se za Bozic ipak dese neke lepe stvari, to cu pozeleti i svima Vama, ali stvarno od srca!!!!

Nisam nigde pronašao da si pitala na ovu temu, možda sam promašio, ako bi bila ljubazna da pojasniš jer i mene zanima, koja dokumenta i koju školu ima suprug i gde ste i šta slali, odnosno šta ste pokušali da autorizujete/nostrifikujete?


 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
83.249.106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+304 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.01.2013. u 18:57 - pre 137 meseci
Citat:
mihaleks:
SRECAN SVIMA NAJVECI HRISCANSKI PRAZNIK - BOZIC !!!
Mir Bozji Hristos se rodi.

Vaistinu se rodi!

Citat:
jedy023:
Ajde i ja malo da pomognem.
Svi koji koriste amdroid mobilne i imaju pristuop netu mogu da skinu besplatan program za besplatno telefoniranje zove se VIBER,dovoljno je da osoba druga sa kojom zelite da razgovarate takodje ima istaliran program, i besplatbi pozivi su tu.
Bez obzira u kojoj se zemlji drzavi nalazite.


Zanimljivo. Pretpostavljam da radi kao Skajp, tj. na slicnom principu. U sustini nije 100% besplatno koliko kontam jer moras da budes nakacen na net preko telefona, GPRS ipak kosta. jedina varijanta da je 100% besplatno je preko WI-FI ako imas pristup. To se moze naci u kaficima, nekim parkovima itd. Verovatno u NO ima vise Hot Spot mesta za besplatan WIFI. U svakom slucaju hvala za info!

Pa normalno je da se kacis na WI-FI ,jer kontam da ke to u Norveskoj mnogo vise pokrivenije nego kod nas,a i kod kuce ko ima WI-FI moye ga koristiti,ovo sam naveo kao varijantu koja je sigurna i radi,jer se ja tako cujem sa svojim prijateljima kada nisam kuci,da tacno je i da onaj koji prima poyiv mora da bude na WI-FI u tom trenutku.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

moukoko

Član broj: 168931
Poruke: 171
*.80-203-136.nextgentel.com.



+55 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.01.2013. u 19:53 - pre 137 meseci
Ajd malko da se ubacim i oko ove tematike na temu mobilnih:

1. Skype - pozivi funkcionisu skoro pa sjajno, zajedno sa opcijom video poziva. Nema narocito dobru (samo slanje teksta) opciju slanja poruka, mada postoji.
2. Viber - pozivi bez videa, opcija slanja poruka je odlicno odradjena (mogu se slati i tekst, slike, video, audio, svakakvi smajliji).
3. WhatsApp - samo za slanje poruka, ali sjajno funkcionise (sve kao kod Vibera, samo sa jos vise opcija).
4. Tango - pozivi sa videom, slanje poruka (nisam ga nesto dugo koristio pa i ne znam bas detaljnije).

Svi ovi programi postoje (skoro) za sve vrste mobilnih (Android, iOS, Symbian, Symbian s40, Bada, WindowsPhone) - i naravno podrazumevaju da oba telefona imaju instaliranu identicnu aplikaciju. Sve su besplatne, i jedini trosak je trosak internet konekcije. Ukoliko je telefon povezan na Wi-Fi mrezu opet je besplatno, ukoliko je na 3G internetu mobilnog operatera onda se obracunavaju (i naplacuju ukoliko nisu ukljuceni u pretplatu) potroseni megabajti. Svakako da se izuzetno isplati imati paket sa internet dodatkom, te onda nema brige. Ovde u Norveskoj je 3G pokrivenost jako dobra, tako da bez ikakvih problema rade cak i video pozivi.

Citat:
Moukoko,druze...

Vidim da pripovedas o nasim kanalima i televiziji...hm,ne mogu sada da dajem odgovor(u onom mom stilu) na to jer sam obuzeta sa trazenjem krova nad glavom pod kisovitim berganskim nebom...


Miro srecno sa smestajem i Nasjonale fagom, a ja sam vec polako naucio da budem strpljiv, pa kad stignes - ti opleti po odgovoru
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
83.249.106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+304 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.01.2013. u 21:10 - pre 137 meseci
moukoko

sam napisao,to je to....
Ja skype nisam hteo ni da pomenem jer je to ipaj kucna verzija,
Viber sam napisao jer licno smatram da ima najvise opcija pa zato ostale nisam hteo da spomionjem da se ljudi ne bi bunili.
Pozdrav
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

moukoko

Član broj: 168931
Poruke: 171
*.80-203-136.nextgentel.com.



+55 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.01.2013. u 21:20 - pre 137 meseci
jedy,

ne znam da li sam te razumeo - ali svi ovi programi funkcionisu na mobilnom, pa i nisu bas "kucna verzija".. a skype i tango su jedini koji imaju opciju video poziva, a to moze da bude jako bitno..
Meni licno Viber znatno losije radi od Skype za obicne pozive (cesto secka i kasni, ume i da pukne iz cista mira), retko kada ga koristim za to, ugl samo za poruke.. Skype na mob mi radi skroz dobro, pa ga koristim bez izuzetka za pozive (bilo obicne bilo video pozive)..
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
83.249.106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+304 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.01.2013. u 21:27 - pre 137 meseci
Razumelio smo se,
Mislim da za skype znaju svi, a ostale programcice verovatno manji broj ljudi zna iz tog sam razloga napisao kucna verzija.
ja licno skzpe samo sa svog racunara,a ostalo sa mob.
U svakom slucaju smo ljudima ponudili vise opcija pa neka biraju.
Poz........
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7838393 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.