Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7835533 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Marta 76

Član broj: 299292
Poruke: 82
*.tel.net.ba.



+23 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?20.12.2012. u 18:24 - pre 138 meseci
Jes' vala je krijemo, zato je na forumu hvalimo :) Ja sam pročitala Mihaleksov post i u tom trenutku mogla samo potvrditi njegove riječi, a nečije podatke davati javno bez pitanja ne pada mi na pamet. Ako netko želi informaciju, potrudit će se i da napiše pp. kolegi Mihaleksu i sazna. Jel'te ..
 
Odgovor na temu

Jocaendo
Jovan Stankovic
Avdeling sykepleier

Član broj: 272098
Poruke: 137
*.banetele-cust.com.



+32 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?20.12.2012. u 18:26 - pre 138 meseci
Citat:
cveyoni:
Joco druze,
radno brate,i za NG i za Bozic...Al zdravlje Boze,ako sve bude ok organizovacemo se za neki turnir brate,u malo vecem broju :-),,,a da,jel ocisti sneg?



Ma nema problema...kod mene je turnir svako vece pa izvolte, dobrodosli ste :)

A stize mi i koja litra domace za par dana iz Srbije , stara 25 godina.... :)

A sto se snega tice, ovde brate nista ne pomaze. Gde bas ovamo da zaglavim, u celu norvesku ne pada ovoliko kao kod mene... metri su u pitanju... :( :( :(

 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?20.12.2012. u 18:45 - pre 138 meseci
Znas Marta...nekada je korisno procitati post prvo.Lepo pise ako nisi videla da ti ponovim:"Da pitate zenu za kontakt".Jer to je ono sto se zove biti koristan,s obzirom da dosta ljudi zeli da uci norveski a ona zena/devojka mozda zeli da zaradi i zasto da stalno ide preko posrednika ako moze direktno.To je bila poenta price.I ja sam ime sudskog tumaca stavila javno NAKON sto sam zenu pitala.Niko ovde ne govori o zloupotrebi necijeg imena.Meni sigurno ne treba,ali mnogima treba neki kontakt profesora,kao sto im je trebao neki sudski tumac koji ne dere kozu sa cenama i Aleksandra je prihvatila da njeno ime bude na forumu.Dakle,ko god hoce da prevodi dokumenta,ne treba vise da ide preko posrednika...mada i ona sada ide na bolovanje dugo zbog porodjaja...tako da moramo da trazimo nekog drugog...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?20.12.2012. u 18:49 - pre 138 meseci
Svi profesori/sudski tumaci iz unutrasnjosti rade za jeftinije pare i prevode i drze casove u odnosu na profesore/sudske tumace iz Beograda.To je prosto tako.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Marta 76

Član broj: 299292
Poruke: 82
*.tel.net.ba.



+23 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?20.12.2012. u 19:35 - pre 138 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Znas Marta...nekada je korisno procitati post prvo.Lepo pise ako nisi videla da ti ponovim:"Da pitate zenu za kontakt".Jer to je ono sto se zove biti koristan,s obzirom da dosta ljudi zeli da uci norveski a ona zena/devojka mozda zeli da zaradi i zasto da stalno ide preko posrednika ako moze direktno.To je bila poenta price.I ja sam ime sudskog tumaca stavila javno NAKON sto sam zenu pitala.Niko ovde ne govori o zloupotrebi necijeg imena.Meni sigurno ne treba,ali mnogima treba neki kontakt profesora,kao sto im je trebao neki sudski tumac koji ne dere kozu sa cenama i Aleksandra je prihvatila da njeno ime bude na forumu.Dakle,ko god hoce da prevodi dokumenta,ne treba vise da ide preko posrednika...mada i ona sada ide na bolovanje dugo zbog porodjaja...tako da moramo da trazimo nekog drugog...


Znaš Mirjana... nisi ni ti moj pročitala ... Lijepo sam napisala - " u tom trenutku mogla samo potvrditi njegove riječi". -U tom trenutku, a ubuduće ako se ona bude slagala da joj objavimo kontakt podatke, i ako ima slobodnih termina, zašto ne. Pa sa tom namjerom sam i napisala post. I ja sam do nje došla preko ovog foruma i pp., i htjela sam svim budućim učenicima pomoći svojom preporukom, jer stvarno nije lako doći do dobrog i ne preskupog profesora. E, sad što ste vi odmah htjeli podatke...pa ispalo da mi ko' nešto sakrivamo...
Usput, ove Božićne priče su ti extra :)
 
Odgovor na temu

vesmil75
Dom Zdravlja

Član broj: 306876
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?20.12.2012. u 19:43 - pre 138 meseci
Evo jedne profesorice, meni je drzala casove,super je,dozvolila je da ostavim njen broj telefona. 060 44 30 737 Angela!! Hoce da drzi casove preko skypa!
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?20.12.2012. u 21:28 - pre 138 meseci
Meni nije problem da je pitam da li pristaje da joj objavim podatke ali mislim isto tako da je smesan trud napisati pp meni ili Marti i pitati za isto to. Ja nemam nista ni od jedne varijante i samo pomazem onima kojima je pomoc potrebna jer isto tako sam i ja dosao do nje. Na kraju krajeva ja uopste ne vidim razliku izmedju "posrednika" i bez, bitno je da se dodje do profesora.
 
Odgovor na temu

anon310144
Institut za primenjenu filosofiju

Član broj: 310144
Poruke: 4
*.mbb.telenor.rs.



+4 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.12.2012. u 10:36 - pre 138 meseci
Pozdrav svima, krajem januara se selim u Stavanger. Da li neko od forumasa zna neki koristan link ( a da nije finn.no) ? Ili nekoga ko izdaje manji stan, posto bi u njemu ziveli cimer i ja? Sve do 1000 eu mesecno nam je prihvatljivo, za vise od toga ..... :( Hvala unapred i pozzzzzz :)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.12.2012. u 10:37 - pre 138 meseci
Hm...sinoc sam vec uocila ozbiljnost situacije,ali jutros je sve potvrdjeno.Marta iz Hrvatske i Mihaleks iz Srbije su ostvarili saradnju i uzimaju procenat.To je to.Slucaj je jasan.Ali kako sam ja ovde od medveda naucila da budem pronicljiva,slucaj mi je odmah postao jasan.Vi ste posrednici,radite na procenat,krijete profesora.Sigurno ste se sve dogovorili na nekom granicnom prelazu i profesor je iz Slovenije,garant.I kako je Slovenija u EU,a Marta uskoro prilece istoj,povuci ce i Mihaleksa i svi zajedno ce da teraju voz...Posrednistvo je zanat.
Nisam mogla sinoc da izadjem sa ovim zakljuckom jer su to sinoc bile samo sumnje.Jutros mi medjutim kliknulo i rekoh to je to pa izadjoh hrabro sa zakljuckom!!!
Ostali,ne dajte se...samo hrabro pristupite istrazi.
S obzirom da me Sttefan nije naucio naprednoj lekciji pisanja smajlija na ovom forumu,ozbiljnost je podignuta na najvisi nivo.
Ipak,ne mogu da nastavim sa produbljivanjem ovako ozbiljnog zakljucka jer idem da igram tombolu...uskoro je izvlacenje.
Ipak pozdrav za Hr i Vojvodinu.
Srdacno vasa,Mirka!
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

milancle
Bg

Član broj: 45837
Poruke: 50
*.mbb.telenor.rs.



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.12.2012. u 13:29 - pre 138 meseci
evo jednog linka ko trazi stan
http://www.hybel.no
manja je ponuda nego na finn.no, ali su jeftiniji stanovi
poz
 
Odgovor na temu

Marta 76

Član broj: 299292
Poruke: 82
*.tel.net.ba.



+23 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.12.2012. u 14:20 - pre 138 meseci
Mirjana ti ćuknula koju krunu pa zaboravila kako je ovamo, bona pusti ljude na brdovitom Balkanu da zarade koji dinar, e pa stvarno...
Samo nas je bilo strah da se Mirka tj. Hercule Poirot ne uključi u cijelu priču, žena međunarodne firme raskrinkava - a ne ove sklepane domaće ... al' ne lezi vraže eto ti nje...
Umjesto da ti je drago zbog bratstva i jedinstva, ti nama tako. Al' isto ti je dugo trebalo :)
I sa obzirom da ni mene Sttefan nije naucio naprednoj lekciji pisanja smajlija na ovom forumu, ozbiljnost je podignuta na još visi nivo.
Pa eto pozdravljam i ja sve, i odo praviti mađaricu za Božić.
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.12.2012. u 15:24 - pre 138 meseci
Samo da pitam.
Da li je neko u medjuvremenu pronašao neki malo obimniji rečnik od onog koji smo mahom svi pokupovali, ne sećam se ko ga je izdao, ali znate verovatno na koji mislim?
Tražim neko ozbiljnije izdanje, u papiru, ne elektronsko, pa ako neko zna gde ima neka javi.
Naravno, ne na pp.

 
Odgovor na temu

vera78
VERA PETROVIC

Član broj: 303665
Poruke: 121
*.bb.online.no.



+103 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.12.2012. u 15:42 - pre 138 meseci
Nesh-co kontaktiraj Sagu skolu i vidi sa Zoricom da li jos uvek mogu da se nabave recnici preko njih. Veoma kvalitetni, dva recnika, veoma obimna do najsitnijih crevaca...serbisk-norsk i norsk-serbisk. Mislim da je izvodljivo jos uvek. Ti verovatno imas izdanje Danijele Stepanov..
Pozdrav
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.adsl.net.t-com.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.12.2012. u 15:42 - pre 138 meseci
Nesh, ne znam jel možete iz srbije kupovati preko eBaya, imaš dosta veliki izbor, naravno norveško-engleska verzija
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
212.178.226.47



+304 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.12.2012. u 16:44 - pre 138 meseci
Citat:
Nesh-co:
Samo da pitam.
Da li je neko u medjuvremenu pronašao neki malo obimniji rečnik od onog koji smo mahom svi pokupovali, ne sećam se ko ga je izdao, ali znate verovatno na koji mislim?
Tražim neko ozbiljnije izdanje, u papiru, ne elektronsko, pa ako neko zna gde ima neka javi.
Naravno, ne na pp.

S.Z.R. intcopy


Terazije 35



Tel.:011/32 39 095


mob.:063/7 111 836
E: [email protected]
Kontaktraj ih,Ne znam odakle si,ja sam iz Zrenjanina i oni su mi ta dva recnika poslali postom,a ja sam oba platio preko postneta izasla su me 1700 RSD.
To su recnici koje trazis,
1.Hrvatsko Norveski autor DijanaMazzalin
2.Norvesko bosanski,hrvatski srpski.
Njih Kontaktiras i oni znaju o cemu se radi.
Pozdrav
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

frode
Oslo

Član broj: 310159
Poruke: 1
*.bb.online.no.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.12.2012. u 16:48 - pre 138 meseci
Pozdrav svima

u februaru idemo u Tromsø da lovimo Auroru, da li neko ima iskustva sa lokalnim agencijama za organizovane ture? Ostajemo 3 noci, koji bi ste nacin (brod, autobus itd.) predlozili za tako nesto, ne bih bas vozio sam.

Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.adsl.net.t-com.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.12.2012. u 16:54 - pre 138 meseci
Citat:
jedy023:
Citat:
Nesh-co:
Samo da pitam.
Da li je neko u medjuvremenu pronašao neki malo obimniji rečnik od onog koji smo mahom svi pokupovali, ne sećam se ko ga je izdao, ali znate verovatno na koji mislim?
Tražim neko ozbiljnije izdanje, u papiru, ne elektronsko, pa ako neko zna gde ima neka javi.
Naravno, ne na pp.

S.Z.R. intcopy


Terazije 35



Tel.:011/32 39 095


mob.:063/7 111 836
E: [email protected]
Kontaktraj ih,Ne znam odakle si,ja sam iz Zrenjanina i oni su mi ta dva recnika poslali postom,a ja sam oba platio preko postneta izasla su me 1700 RSD.
To su recnici koje trazis,
1.Hrvatsko Norveski autor DijanaMazzalin
2.Norvesko bosanski,hrvatski srpski.
Njih Kontaktiras i oni znaju o cemu se radi.
Pozdrav



hmm, hrvatsko norveški od Dijane M. u Zg košta 250 k(r)una
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.opera-mini.net.



+595 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.12.2012. u 16:55 - pre 138 meseci
Citat:
Nesh-co:
Samo da pitam.
Da li je neko u medjuvremenu pronašao neki malo obimniji rečnik od onog koji smo mahom svi pokupovali, ne sećam se ko ga je izdao, ali znate verovatno na koji mislim?
Tražim neko ozbiljnije izdanje, u papiru, ne elektronsko, pa ako neko zna gde ima neka javi.
Naravno, ne na pp.



Ja imam onaj mali recnik Danijele Stepanov za prvi i jedan deo drugog nivoa,ima nekih 400-500 strana kostao 1000din na korisnaknjiga.com a koliko sam shvatio jedini onaj pravi recnik je 2000 u Sagi,norsk-serbisk je 2000 i jos 2000 za serbisk-norsk ali bolji od toga nema,ovo u intcopy je taj recnik kopirani valjda i mislim da je oko 600-700din pa birajte ko sta voli
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.12.2012. u 17:07 - pre 138 meseci
Moram da reagujem zbog ovog bosanski. Nemam nista protiv bilo kog jezika ali nisam za to da se potpomaze izmisljanje jezika.
Hrvatsko-Norveski Rjecnik - naslov originala
Diana Mazalin-Bøge
884. str.

Norsk-serbisk/kroatisk ordbok - naslov originala
autori:
Brit Bakker
Ljiljana Komadinic-Nikolic
Diana Mazalain-Bøge
Svein Mønnesland
688. str.

Nikako nije bosanski jer takav jezik niti postoji niti pise na tim recnicima.
Mi smo ih dobili od nase profesorice norveskog, isto ih je porucila iz neke fotokopirnice iz Bg-a ili skriptarnice pri nekom faksu.
Nismo mnogo platili pre dve godine.
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
212.178.226.47



+304 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.12.2012. u 17:35 - pre 138 meseci
mihaleks@
Norsk-serbisk/kroatisk ordbok - naslov originala
Moja je greska i Izvinjavam se,(meni su greskom rekli da ga tako trazim,pa sam copi paste odradio,)
Nisam nikog hteo da uvredim.
Mada mi nije jasno zasto coveku niste odmah pomogli,nego kad sam ja napravio gresku Vi reagujete.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7835533 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.