Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7841459 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

suhimilek
Avdelingleder
Noway

Član broj: 300718
Poruke: 59
*.bb.online.no.



+49 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?26.10.2012. u 19:46 - pre 139 meseci
Citat:
moukoko:
Citat:
suhimilek:
Citat:
sttefan:
Citat:
Mirjana Savicic:
Kada dobijes personnummer,dobices i skattekort postom zajedno ili odvojeno (kako gde).Dakle,to ti je porez za ovu godinu,koja je skoro vec na isteku,ali to je to.Izmedju 15.og i 30.decembra stize ti nova skattekort za sledecu godinu,s tim sto se stara kartica koristi jos u januaru za obracun plata.Nema to lokalni skatt,republicki i slicno...to je jedan skatt i jedini koji placas.Dovoljno je,veruj mi.
Dalje,ides u banku da otvoris racun.Kada ti stigne kartica,predas je poslodavcu (ako vec nije automatski stigla tamo),da ti ne obracunavaju 50% skatt vec po tabeli,i ides da otvoris racun u banci.To je to,otprilike.
Pozz...


Suhimilek, a onda i sa personnummerom kao čovek preko neta naručiš minID...i sa njim posle (kada ti stigne za par dana pisamce) odabereš online i svog fastlege-a. Ako požuriš sa tim što pre imaćeš svog lekara od prvog dana u narednom mesecu.





Ea sta jew miniID...gde to narucujem...Kako se bira fastlege i sta je sad to..haha


Evo linka sa odgovorom na ovo pitanje..



hvala puno
 
Odgovor na temu

celavy
Becskerek-Norway

Član broj: 299756
Poruke: 52
*.60-169-95.eidsiva.net.



+5 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?27.10.2012. u 10:56 - pre 139 meseci
Vidim lepo ste se uklopili u sredinu...Vikend nigde nikog...
 
Odgovor na temu

Lokita

Član broj: 308148
Poruke: 2
*.telrad.net.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?27.10.2012. u 12:04 - pre 139 meseci
Kakva je potražnja za vaspitačima u vrtićima? Završavam upravo tu višu.
Engleskim se veoma dobro služim a norveški sam počela samostalno da učim pa ću uskoro videti da se organizujem za neke online časove jer u mom gradu nema nijedan profesor norveškog...
 
Odgovor na temu

sinisa3007
sinisa preradovic
trgovac
beograd

Član broj: 303853
Poruke: 53

Sajt: google


+9 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?27.10.2012. u 13:23 - pre 139 meseci
da li je neko bio u skijaskim centrima,kakve su cene,da li se oprema moze iznajmiti i tako to
 
Odgovor na temu

Micika77
Pošta Srbije
Beograd, Srbija

Član broj: 307171
Poruke: 25
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?27.10.2012. u 19:00 - pre 139 meseci
Pitanje za one sa školskom decom:
"Children between the ages of six and nine may attend a before and after-school programme (SFO). This is voluntary service and parents must pay a share of the costs."
Koliko se plaća SFO?
 
Odgovor na temu

sttefan
Mekanisk ingeniør
Norge, Hordaland, Bergen

Član broj: 10193
Poruke: 372



+50 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?27.10.2012. u 19:23 - pre 139 meseci
Evo cena npr. u Bergenu:

OVDE
Jeg har rett til å si min mening selv om du ikke er enig.
 
Odgovor na temu

suhimilek
Avdelingleder
Noway

Član broj: 300718
Poruke: 59
*.bb.online.no.



+49 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?27.10.2012. u 22:36 - pre 139 meseci
jel se pomera ovde sat u nazad?Zimsko racunanje vremena?
 
Odgovor na temu

milos_no
Milos Milosavljevic
strukovni inzinjer elektrotehnike za
racunarsku tehniku

Član broj: 237282
Poruke: 67
*.bb.online.no.



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?27.10.2012. u 22:43 - pre 139 meseci
Citat:
celavy:
Danas sam bio do policije u Hamaru i usput pitao koliko vazi (u pitanju je nova cipovana) VD u No.Nije tacno znao da mi odgovori pa je otisao do pretpostavljenog i po povratku mi saopstio da kao turista mogu da vozim tri meseca,a uz posao t.j. radnu dozvolu do godinu dana.E sad na forumu je bilo reci o tri meseca pa me interesuje jel ima jos neko neki info u vezi toga.


Cao, prosle nedelje sam bio u statens vegvesen i raspitao se za VD. Radnica je u trenutku kad je videla moju vozacku dozvolu (cipovanu) rekla da trebam da plarim 295kr za izdavanje norveske dozvole i ja ko iz topa moze ali onda skontam da se zeznula. Ona je mislila zbog formata VD (cipa) da smo clanica evropske unije. Mislio sam da precutim i da mi izda tu norvesku privremenu dok provere moju ali sam se uplasio da ne napravim sebi problem jer ce i sami videti da nismo u EU. Zato sam joj reko da mi nismo u EU i onda je radnica izvadila neki registar i tu procitala koji su uslovi i rekla mi je da moram da polazem ispocetka sve. Iako vozim vec 11 godina. Ne moram prvi nivo ali zato ima jos 2, 3 i 4 plus teorija i prakticna voznja. Oni koji imaju radnu dozvolu i norveskoj mogu da voze sa svojom dozvolom 3 meseca od dobijanja dozvole, a posle toga mora se prijavi i da polaze za norvesku. A turisti mogu da voze sa svojom dozvolom dok su ovde.
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
76.252.106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+304 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?27.10.2012. u 22:48 - pre 139 meseci
Da li imaneke prednostiakoimate pasos Madjarske,ovo pitam jer smopronasli da supruga kao i deca mogu dobiti mMadjarsko drzavljastvo a time i Madjarsi pasos.
Normalno njimace vervatno nesto pomoci biti lakse,jer ja iako sam suprug po ovom zakonu osnovu koji ce supruga dobii madjarski pasos ja ga ne mogu dobiti i kada ga ona dobije.
Ali ajde da gledam u buducnost deca beba i cerka od 10 godina ce verovatno imati neke vajde.
A ja pocinjem sa norveskim pa gde stignem,sve bi bilo lakse da ga ja mogu dobiti,ali sta je tu je.
Koliko sam razumeona ovom forumu,ona kada dobije madjarski pasos,moze da se prijavi u Madjarskoj i nakon 6 meseci njenu vozacku moze da prevede u mMadjarsku onda ne mora da polaze u Norveskoj.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
76.252.106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+304 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?27.10.2012. u 22:49 - pre 139 meseci
Izvinjavam se na pisanju greskama,nesto metatstatura bojkotuje.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

milos_no
Milos Milosavljevic
strukovni inzinjer elektrotehnike za
racunarsku tehniku

Član broj: 237282
Poruke: 67
*.bb.online.no.



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?27.10.2012. u 22:53 - pre 139 meseci
Citat:
jedy023:
Da li imaneke prednostiakoimate pasos Madjarske,ovo pitam jer smopronasli da supruga kao i deca mogu dobiti mMadjarsko drzavljastvo a time i Madjarsi pasos.
Normalno njimace vervatno nesto pomoci biti lakse,jer ja iako sam suprug po ovom zakonu osnovu koji ce supruga dobii madjarski pasos ja ga ne mogu dobiti i kada ga ona dobije.
Ali ajde da gledam u buducnost deca beba i cerka od 10 godina ce verovatno imati neke vajde.
A ja pocinjem sa norveskim pa gde stignem,sve bi bilo lakse da ga ja mogu dobiti,ali sta je tu je.
Koliko sam razumeona ovom forumu,ona kada dobije madjarski pasos,moze da se prijavi u Madjarskoj i nakon 6 meseci njenu vozacku moze da prevede u mMadjarsku onda ne mora da polaze u Norveskoj.


Cao, posto je Madjarska u EU,onda je vozacka dozvola priznata od strane Norveske. Tako da bi ona morala da preda svoju dozvolu i dobija privremenu norvesku i onda ceka proveru svoje. Kad se to zavrsi (provera) i ako je sve ok ona dobija norvesku dozvolu, a njena se vraca u policiju Madjarske tj u grad odakel ste i gde je izdata,sa napomenom da je uzela Norvesku dozvolu.
 
Odgovor na temu

suhimilek
Avdelingleder
Noway

Član broj: 300718
Poruke: 59
*.bb.online.no.



+49 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?27.10.2012. u 22:57 - pre 139 meseci
jel se pomera ovde sat u nazad?Zimsko racunanje vremena?
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
76.252.106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+304 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?27.10.2012. u 23:04 - pre 139 meseci
Super,bar bi tu ustedeli 3000 hiljade eura(ako sam dobro shvatio tliko kosta ponovno polaganje u Norveskoj),koje jos prednosti moze da joj donese ovaj pasos.
Koliko sam ja suprugu razumeo ona bi za3-6 meseci trebalada dobije drzavljanstvo a pasos se dobija u roku od mesec dana,taman bi nam to i odgovaralo jer tek sledece godine negde na jesen planiramo da palimo u Norvesku.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

milos_no
Milos Milosavljevic
strukovni inzinjer elektrotehnike za
racunarsku tehniku

Član broj: 237282
Poruke: 67
*.bb.online.no.



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?27.10.2012. u 23:35 - pre 139 meseci
Pa da, polaganje je negde izmedju 18000 i 25000kr u zavisnosti u kojoj skoli hoces da polazes (zavisno od grada) i od nivoa znanja koji posedujete i koje instruktor proceni.



[Ovu poruku je menjao milos_no dana 28.10.2012. u 10:25 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dakipro
Dalibor Jovic
Web Developer
Bergen, Norway

Član broj: 31848
Poruke: 1792
*.80-202-253.nextgentel.com.

Sajt: norway.dakipro.com


+190 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?28.10.2012. u 11:14 - pre 139 meseci
Da li bracni drug koji dobije boravisno/radnu dozvolu na osnovu pripajanja porodice ima pravo da otvori svoj biznis/firmu u Norveskoj?
Dakle, ja radim i imam radno boravisnu na konto mog posla, i ako sam dobro razumeo moju dozvolu pise da mogu da radim samo na jednom radnom mestu i da ne mogu da otvorim svoju firmu vec moram da sam zaposlen kod nekog. Moja draga dodje ovde, aplicira za pripajanje porodice i dobije radnu dozvolu da moze da radi sta hoce prakticno, da li moze ona da otvori svoju firmu i da petlja nesto samostalno ili i moze da radi koji god posao ali samo da je neko drugi zaposli?

 
Odgovor na temu

moukoko

Član broj: 168931
Poruke: 171
74.115.209.*



+55 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?28.10.2012. u 12:47 - pre 139 meseci
Citat:
aca.81:
Citat:
Mirjana Savicic:
Ja razumem to "pukne film",nezadovoljan si,nesto bi menjao ali rizik je,a imas i porodicu,pa ti sve na kocki...sve ti se smuci...ali nije resenje izaci na forum i onda udaris po napadu na ove na forumu koji su otisli,pa to i kafa zasmeta koju popiju.
Ja sam skajp iz tog razloga proredila jer moji najblizi misle:"Blago se tebi",ili "Tebi je lako,ti imas pare",ili "Neznas ti kako je ovde".
I ovde ti pukne film...ali ako je tebi lose,ne znaci da treba napasti onog drugog koji je vec otisao.Nezadovoljstvo je veliko i razumljivo ali resenje nije u napadu drugih.
Zasto komentarisemo placanje od 2 kr na svaku upotrebu kartice?Pa,zasto da damo pare ako ne moramo?

Sustina se svodi da ne treba napadati ovaj i ovakav nacin razmisljanja,vec pokusati ga razumeti.Kada se preselis,ne mozes da preselis samo noge i kazes zadrzacu glavu u Srbiji.
Tesko je to.Teska ti je svakodnevica ako funkcionises na taj nacin.

Primera radi,moja dobra prijateljica iz Srbije i ja razgovaramo(potpuno nerazumevanje,iako pricamo na maternjem jeziku).
Ima platu 350 eura.Kupila baletanke od 10.000 dinara i kaze kostaju ali su ekstra,morala.I nastavi da mi kuka,tesko je,nemoguce,nezadovoljna...
Ja joj kazem,ovde ljudi imaju daleko vece plate,pa se ne ponasaju bahato i ako je prosek plate 25 000 NOK ne dajes za cipele 8-9000 NOK.Mozes da das,ali je prosto jako mnogo i cena neodgovara proizvodu,previsoko je.
Naravno da je usledilo...e sad se ti pravis pametna,mozes misliti imas neke pare pa meni solis pamet,kako se svi vi brzo pokondirite kada odete itd...
To se zove nerazumevanje.I umesto da pokusas da razumes i drugaciji nacin razumevanja,odlucis se za napad.Realno,najlakse je.
To je i za tu pricu od 2 krune.Nije to pitanje ko dolazi iz Beograda a ko iz Albanije...vec nacin razmisljanja.Moras da se prilagodis zemlji u kojoj zivis inace ce ti biti tri puta teze da zivis.Bilo gde.
I nije ovo nikakvo pametovanje...vec pojasnjavanje,jer imamo mnogo nerazumevanja,koji dovode do bespotrebnih konflikta.



...meni je prosto cast. sto se zvezda foruma M.,,,vec treci put osvrce na moj komentar...koji uopste nije bio zlonameran,vec jedno normalno razmisljanje nekoga ko bi otisao a pritom na forumu prati vasu pricu...i ne kapiram vas...kao ni vi ovog momka...momak je u pravu..pricate o uredjenosti sistema a sa druge strane sluzbenici na salterima ne znaju da rade svoj posao, pa onda saveti kako zaobici istog...
elem....daleko od toga je da uzimam od mame za kafu na vencu....radim dva posla u srbiji i imam prihode 5x vece od proseka,gajbu,porodicu i siroki krug prijatelja....
naravno da hocu jos ako se moze,i tu nema nista lose....zato bih dosao u N jer je dobra kinta, ALI JA BIH DOSAO DA ZIVIM A NE DA RADIM DA BI TAMO ZIVEO...valjda ces skapirati poentu price...


Pa sad, ja nisam bas "zvezda foruma" - ali malo, malo pa dodje neko da pita "dal' se bas toliko isplati otici iz Srbije", ili da izjavi "kako nismo dzabe ovde rodjeni i da se nisu nasi dedovi za badava borili za nas i nasu slobodu, a mi sad odosmo".. Dragi moji, moram ovde iskopirati post davno otislog forumasa Dekija:

Definitivni odlazak iz Srbije. Zašto?

Jedna od najtežih odluka u mom životu, da napustim podneblje gde sam odrastao, ljude sa kojima sam odrastao, družio se, da napustim zemlju gde bih prirodno trebao najbolje da se osećam i da odem u tuđi svet.
Po mom shvatanju i ubeđenju kvalitetan život pojedinca u nekom društvu počiva na nekoliko stubova.
Kao prvo odnosi u porodici, sa prijateljima, ljudima koji su ti dragi. Čovek u principu ne može da bira roditelje nego kako ti je zapalo ali može da bira prijatelje, supružnika. Sloga u porodici, dobri odnosi sa voljenim i poštovanim ljudima oko sebe je po meni najjosnovnije i najvažnije za emotivno ispunjenje,
Kao drugo čovek treba da živi u dobro organizovanom sistemu sa što manje korupcije, kriminala, birokratije, haosa, ratova, nemaštine i da što više pravila važi za sve a da je što manje privilegovanih. To veoma prosto znači kad mi treba da se lečim onda ne moram da podmitim nekoga ili da imam svog čoveka za lekara, kad mi treba da izvadim ličnu kartu, pasoš ne moram da presedim ceo dan u policiji da bi dobio iste, da se osećam sigurno i zaštićeno jer policija radi svoj posao. Da ne moram da budem član partije da bih bio bitan i važan i mogao da napredujem u svom život. Da ne moram da imam uticajne roditelje, rođake, drugare iz klupe, komšije kako bih mogao da budem uspešan. Da imam slobodu mišljenja i govora i da zbog različitosti u istim ne trpim posledice sistema i okruženja u kome živim i radim...
Kao treće ambijent tržišta rada treba da je takav da kvalitetni ljudi mogu da napreduju, da se maksimalno realizuju i ostvare svoje želje i snove iz detinjstva. To znači da imam mogućnost da se lako zaposlim na osnovu svog kvaliteta, znanja, iskustva. Da mogu da radim i napredujem i da sam za to adekvatno plaćen. Da imam dobre i zdrave međuljudske odnose u kompaniji u kojoj radim da nema korupcije, laktanja, poltronisanja, ulizništva, partijske pripadnosti ili pripadnosti ovom ili onom klanu kao osnova za meru uspešnosti i poziciju u kompaniji.
Na kraju sam shvatio da dva od tri stuba nikako ne funkcionišu u Srbiji a moj uticaj je ništavan da to promenim jer su oni pod kontrolom mnogo bitnijih i moćnijih ljudi i onda jedino što preostaje kad čovek nemože da promeni sistem u kome živi onda je nabolje da ode u neki drugi sistem koji je mnogo približniji njegovom smislu života.
Jer Srbiji netrebaju ljudi kao ja. Srbiji trebaju dve vrste ljudi, mnogo onih koji su spremni da trpe, veruju i nadaju se i mnogo manje kabadahija i hoštaplera koji će bez ikakog srama, osećaja, duše i morala one prve da drže u agoniji na ivici života i smrti neprestano i svakodnevno. Ovi drugi na svim nivoima od kancelarijskog i šalterskog štakora do vrha političke i ekonomske moći (čitaj političara i tajkuna) nemaju nameru da prestanu sa iskorišćavanjem i maltretiranjem običnog čoveka. Pitanje je samo dokle ko može da trpi i zašto. Ja nisam više mogao i neću. Dosta je bilo!


Za sve one koji od cele ideje odlaska u inostranstvo jedinu motivaciju nalaze u tome da zarade ne znam koje pare - bojim se da ih ceka tesko razocaranje i mnogo gorcine na tom putu.. Bilo u Norveskoj, ili nekoj drugoj drzavi.. Uz po neki izuzetak ne znam kakvih strucnjaka i specijalista koji zaista mogu zaraditi za kratko vreme veliki novac, i to ne samo u Norveskoj.

Dok svi oni koji kao mnogi mi koji visimo ovde na forumu i iz najbolje namere zelimo da pomognemo i drugima da promene zivotne okolnosti i zele da sam zivot izmeste u neku drugu realnost jer im je preko glave sistema (ako se to moze tako uopste i nazvati) u Srbiji - imaju lepu sansu u Norveskoj.. To je ta sloboda za koju su se generacije pre nas borile - sloboda da sami krojimo svoju sudbinu i sloboda da sami pravimo izbore. Sasvim dovoljno

ps. moje zivotno iskustvo mi govori da u srbiji se ne ceni znanje nego na zalost podobnost. Za mojih 35 godina u ovoj zemlji je uvek bila kriza samo sto su je drugacije pravdali. 10 godina sam radio i u malim i u velikim sistemima i mogu da konstatujem da nikad nije bilo manje posla i para, cak i u odnosu na devedesete i bombardovanje. Na zalost ko je mlad i hoce da radi nema sta da ceka. U Srbiji ce na kraju ostati stari i nesposobni. Greh je imati sposobnost i znanje i tavoriti u sredini u kojoj jedino dobro zive manipulatori i neobrazovani. Jedan je zivot i vrlo brzo prodje. A meni je bilo dosta zivota u sredini gde svaki razgovor pocinje i zavrsava se o politici, kriminalu, nemastini... Ipak, sve je to pitanje perspektive Ko svoj zivot u Srbiji ne vidi ovako nekako, vec mu je sve manje-vise potaman samo mu fali vise novca - bolje nek i ne pokusava sa Norveskom.. Ili bilo kojim drugim inostranstvom..

[Ovu poruku je menjao moukoko dana 28.10.2012. u 14:06 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao moukoko dana 28.10.2012. u 18:35 GMT+1]
 
Odgovor na temu

srdjanm3

Član broj: 68298
Poruke: 491
*.dynamic.sbb.rs.



+60 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?28.10.2012. u 15:26 - pre 139 meseci
Izvinjavam se sada ako cu uleteti sa necim sto je mozda bilo reci, ne pratim forum jer se bakcem sa klincima..

Pitanje je oko slanja novaca za SR i to za one koji salju u Banka Intesu. Na koji nacin saljete? Odete u banku otvorite devizni tekuci racun... Da li potpisujete tamo neku izjavu, ili dajete neke dokumente iz inostranstva...

Evo zasto pitam. Ja sam pisao da saljem preko RF banke, medjutim RF banka uzima 0.4% proviziju, sto je poprilicna svota novca. Posto ja imam racun i u credit agricole, odlucim se da odem tamo i da vidim kakva je tamo situacija...kad tamo 0.25%...sto je znatno manje..

E sada u cemu je caka. Kad sam prvi put slao novce u RF banku, tamo su trazili fotokopiju moje norveske radne dozvole, i kopiju pasosa... Medjutim, u Credit Agricole banci, nisu trazili to vec su mi dali da potpisem izjavu neku..

U toj izjavi se pozivaju na neke pravilnike i zakone, nije ni bitno, medjutim jedna recenica mi unosi sumnju...kaze ovako

"odnosi se na bla bla bla...kao i na drzavljane republike srbije koji NE BORAVE duze od godinu dana u inostranstvu..."...znaci fakticki ako ja boravim duze od godinu dana preko ja krsim to.. Jel zna neko nesto vise o ovome, i da li nesto slicno postoji u banka intesi...jer necu da potpisujem ovo njesra...

Sto se tice provizije u intesi, pisala vikibjorg da je 3e, jel ovo sigurno da ne zavisi od iznosa...posto je u obe ove banke koje spominjem provizija 0.4 i 0.25%, medjutim min. 300din (sto je oko 3e).. Ako je u intesi uvek 3e to je onda ubedljivo najbolja varijanta..

Hvala unapred,

pozz
 
Odgovor na temu

l.boban
Slobodan Leobtijevic
Beograd

Član broj: 134133
Poruke: 30
*.adsl.eunet.rs.



+26 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?29.10.2012. u 08:48 - pre 139 meseci
Mogao bi lik da objasni sta je to ponos, posto mi to neznamo ? Da li je ponos to sto je danas 29.10. , a ja ponosno cuvam svojih 100 din. u novcaniku do plate koju cu ponosno dobiti, a mozda i necu za dva tri dana !!!??? Mozda je ponos sto mi je majka ponosno zakazala pregled kod lekara za cetiri ( 4 ) meseca , a niko joj nije trazio novac za to !!!??? Mozda je ponos to sto je meso od juna do septembra poskupelo 80 % , ulje i secer koji su napravljeni od proslogodisnjeg roda poskupeli 40 %, zbog ovogodisnje suse, a ja ponosan sto ga uopste ima u rafovima, i ponosno slusam kako ce inflacija ove godine biti 11 % !!!??? Mozda je ponos to, sto sam ponosno oduvao sina kada mi je ponosno doneo iz skole ponudu za ekskurziju u Parizu, a ja ponosno nemam da mu dam 450 e za to !!!??? Mozda je ponos kada prodjem ulicama ponosnog Beograda, i ponosno gledam kako se gospoda Miskovici, Karici, Bekovici, Lazarevici, Hamovici, Djunici, Radulovici, Zecevici, ...... ponosno voze u svojim limuzinama , i ponosno prolazim pored njihovih palata , ponosno zaradjenih novcem od ponosnih gradjana Srbije !!!??? Mozda je ponos to sto u Beogradu u zadnjih dvadeset godina ima preko milion novih stanovnika koji ponosno rade za ponosni minimalac , jer su ponosno morali da napuste svoja ognjista i sada nam ponosno sela i varosice po Srbiji zarastaju u korov !!!??? Mozda je ponos to sto "necu" da idem na odmor sa porodicom jer "ne zelim" da napustam ponosnu Srbiju !!!??? Mozda je ponos to sto sa decom ne smem da idem na fudbalsku utakmicu i ponosno gledam derbi kola Zvezda - BSK Borca , pred ponosnih 3000 gledalaca , na ponosnoj Marakani, koja je nekada ponosno mogla da primi 100.000 ponosnih gledalaca, jer ponosna policija nije u stanju da nam obezbedi ponosnu slobodu kretanja !!!??? Mozda je ponos sto meni posalju iz uprave prihoda opomenu za 1000 din. duga koji su napravili, ponosno, preko veze zaposleni sluzbenici, jer nisu proknjizili uplatnicu, pa ja moram ponosno, zbog njihove greske, da uzimam slobodan dan sa posla da resim problem, jer oni ponosno u 15:00 begaju kuci !!!??? Mene ponosno opominju zbog 1000 din. dok ugledne ponosne licnosti poput Cece, Zvezdana Terzica, .... ponosno nose narukvice zbog ponosno ukradenih MILIONA, i ponosno se dogovaraju sa ponosnim sudijama, za ponosne uslovne kazne !!!??? Mozda je ponos to sto mi drzava duguje oko 8500 e za neisplacene, ponosno zaradjene plate, a ja ponosno mogu samo da se slikam !!!??? Mozda je ponos to sto se na nas istresa ko stigne sa ove planete, a mi to ponosno trpimo, odolevamo i prezivljavamo, kao pravi nebeski ponosni Srbi !!!??? ...............................................................
Je li bre zemljace, ko je ovde lud ??? Hajde molim te, ako sam ja mozda negde prezupcio, objasni mi sta je to ponos ? Ili mozda ti mama, tata, deda .... ili neka politicka partija stavljaju ponos u novcanik, pa ti se cini da zbog toga imas PONOS ???
L.Boban
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.adsl.net.t-com.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?29.10.2012. u 09:12 - pre 139 meseci
Da da , treba ostati i boriti se da bi se tatini džuniori mogli vozikati u mercedesima, jer naravno ako oni koji rmbače odu van, tko će im raditi?? Joj, takvu bandu i ovdje gledam svaki dan i svi su jako ponosni što su 'rvati....bljak..
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
95.70.10.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?29.10.2012. u 09:21 - pre 139 meseci
ponos je sto mi je konacno uleteo skype intervju, posle 10-tak dana trazenja posla, slanja CV u jednom danu dobijem 2 poziva za intervju

medjutim morace preko skajpija uz ustajanje u 3 ujutro

jel ima neko neki dobar savet za ovaj tip intervjua ?

pozdrav
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7841459 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.