Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 1048 1049 1050 1051 1052 1053

[ Pregleda: 4967377 | Odgovora: 21041 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

001
Gardermoen

Član broj: 44983
*.90-149-125.nextgentel.com.

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.07.2017. u 22:59 - pre 12 dana i 8h
Znaci moze 5-6 meseci ranije.

Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046

Sajt: www.eatliver.com/i.php?n=..

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?17.07.2017. u 19:40 - pre 8 dana i 11h
Citat:
DRUGA STRANA RAJA, Bekim Sejranoviċ: Norvežani nisu najsrećniji ljudi na svetu

...

Kad smo kod Norveške, mnogi ljudi odavde maštaju o njoj, međutim boraveći tamo više puta shvatio sam da po našim merilima i pomalo raspojasanom poimanju države, javnih sloboda... Norveška je zapravo za nas policijska država. Šta misliš ti o tome?

- Jeste. Slažem se s tobom...

...

Negde sam čini mi se pročitao da si rekao da nije čudo što se Norveškoj desio Brejvik?

- Ne, ja sam samo rekao da to što se desio Brejvik jedan od dokaza da je, što bi rekli, „nešto trulo u državi Danskoj“. Imam tri parametra za takvu tvrdnju. Prvo, Oslo kao glavni grad je mali grad. Ima 500.000 ljudi i ima daleko najveći broj smrtnih slučajeva od predoziranja heroinom. Znači, oko 300 ljudi godišnje. Sad, zamislite to, svakog dana u Oslu umre jedan čovek od heroina.

...

Drugi parametar?

- Najveći broj samoubistava. Jedna od najvećih stopa samoubistava na svetu zapravo. Svaki dan u norveškim medijima ti jedno deset puta čuješ da je Norveška najsrećnija i najbogatija zemlja za život. Ali, ja kad uđem u osam sati ujutru u metro i kad pogledam face tih ljudi, meni te face ne izgledaju kao face najsrećnijih ljudi na svetu. Postoji taj nesrazmer onoga što se ljude dribla i onoga kako ljudi žive. I treća stvar je Brejvik. Najveće masovno ubistvo van ratnih zona ikada u istoriji čovečanstva desi se baš u najmirnijoj, najsređenijoj zemlji Norveškoj. Mislim da ni to nije slučajno.

...

http://www.blic.rs/kultura/ves...recniji-ljudi-na-svetu/6f61ms5
Distance doesn't make you any smaller, but it does make you part of a larger picture.

Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 1048 1049 1050 1051 1052 1053

[ Pregleda: 4967377 | Odgovora: 21041 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.