Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vojna akademija - pilot

[es] :: Vodič za učenje :: Obrazovne institucije :: Vojna akademija - pilot

[ Pregleda: 12976 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

roshu
Uros Markovic

Član broj: 152864
Poruke: 8
77.46.202.*



Profil

icon Vojna akademija - pilot22.08.2007. u 21:14 - pre 202 meseci
Interesuje me da li ovde ima ljudi koji su pokusali da upisu vojnu akademiju za pilote , ili koji su upisali ?
Zanimaju me kriterijumi po pitanju zdravlja , imam nekoliko plombi 2-3 , zdrav sam , treniram vaterpolo
vec 8 godina , a da imam povisen bilirubin ali kazu da to nema veze sa ovim , pa me interesuje da li neko zna
"kakav" treba da budes ??
 
Odgovor na temu

_Dia_

Član broj: 148868
Poruke: 3



Profil

icon Re: Vojna akademija - pilot23.08.2007. u 19:47 - pre 202 meseci
mene takoDje zanima ako neko moze da podeli iskustvo vezano kako za upis,tako za sam program nastave?

 
Odgovor na temu

draganbg82
Dragan Tomic
Beograd

Član broj: 9415
Poruke: 294
*.artcommunication.co.yu.



Profil

icon Re: Vojna akademija - pilot23.08.2007. u 20:12 - pre 202 meseci
Citat:
Konkurs

U školskoj 2005/2006. godini Vojna akademija primiće studente na smerove pešadije, ARJ PVO, avijacije, tehničke službe KoV, veza i EI i PED. Potrebno je da kandidati budu muškog pola, državljani SCG, da su zdravstveno sposobni za školovanje, da se protiv njih ne vodi krivični postupak i da nisu oženjeni. Svi kandidati moraju biti rođeni 1984. godine ili kasnije, da su završili četvorogodišnju srednju školu, da u svim razredima iz vladanja imali najmanju ocenu 4 i da su tokom srednje škole postigli najmanje vrlo dobar uspeh. Svi kandidati za Vojnu akademiju polažu kvalifikacioni ispit iz matematike, imaju psihološka ispitivanja i provere fizičke sposobnosti. Prijava se podnosi komandi vojnog odseka na teritoriji stalnog mesta boravka. Konkurs je otvoren do 7. avgusta, a kandidati će do 20. septembra dobiti obaveštenje o rezultatima konkursa.


Razlika je da su ove godine primili i zene. Kandidati znaci rodjeni 1985.
Sve sto radis, radi sa silom.
 
Odgovor na temu

draganbg82
Dragan Tomic
Beograd

Član broj: 9415
Poruke: 294
*.artcommunication.co.yu.



Profil

icon Re: Vojna akademija - pilot23.08.2007. u 20:17 - pre 202 meseci
A iz prve ruke...

Citat:
Elem... konkurs je zavrsen... na selekciju ide 5 devojaka i 13 decaka... selekcija startuje 01. jula na Vojnoj akademiji... 02. jula se ide za Nish, na prezivljavanje u prirodi i padobransku obuku... a onda 30. jula pocinje glavana stvar... selektivno letenje na aerodromu Batajnica... gde vas opet ceka starsni gorepomenuti komandir ... provescemo 11 sati u vazduhu i mnogo puta vise sa knjigom u sakama... kako bi na kraju balade stavili crtu i odlucili ko je podoban, a ko ne za poziv vojnog pilota... Nacelno... primicemo 15 studenata u 132. klasu Vojne akademije - Smer avijacija... ako ispune uslove selekcije... mada sumnjam da ce ih biti toliko... u svakom slucaju i ako ostane 5 na kraju, napravicemo klasu...

Sto se tice kvaliteta... drago mi je sto mogu da kazem da su svi kandidati koji su se javili na konkurs ove godine jako kvalitetni... odziv je za razliku od prethodnih par godina bio dobar... deca su pocela da veruju u bolje sutra u Vojsci... voleo bih da im se pridruzim...

Prijemni ispit za sve smerove je odrzan najprofesionalnije do sada... pod siframa... koje je znao samo Dekan... zadaci su dati ispitivacima 10 minuta pre prijemnog... tako da nije bilo mogucnosti za manipulaciju brojem bodova... Pored matematike, polagan je i test opste kulture, sto smatram dobrim korakom... tako da su i rezultati bili prosecno dobri...

Jedno je sigurno... po prvi put ove godine nismo lomili preko kolena i primali SHKART... odabrani su stvarno najbolji i dargo mi je da je sistem profunkcionisao... jer poucen iskustvom shkart kandidati su shkart studenti, a posle i shkart oficiri... sa kojima ne znamo sta cemo posle... zbog toga se i slazem sa NIKOLICOM da je bilo dosta toga, ali ga i uveravam da vise ne bi trebalo da bude... malo smo se uozbiljili

Sto se tice studenata koji su na skolovanju bili od 2000. do 2005. godine... ne znam koliko je poznata cinjenica da je 125. klasa, Smera avijacija, zavrsila skolovanje kao najbolja klasa u istoriji Vojne akademije... pri cemu u obzir nije uzet samo prosek vec i misljanje ljudi koji skoluju studente na VA poslednjih 20ak godina... Tako da, ne treba generalizovati.... jer je stvar individualne prirode... a sistem treba da se potrudi da odvoji zito od kukolja...

Sto se tice devojaka koje su konkurisale ove godine... ne samo da nisu muskarace... nego su i prelepe... veoma pametne i sarmantne... Iskreno... nisam se tome nadao... tako da prica o oficirkama sirovinama otpada


Preneto sa nekog drugog foruma.
Sve sto radis, radi sa silom.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
194.106.187.*



+6455 Profil

icon Re: Vojna akademija - pilot23.08.2007. u 20:42 - pre 202 meseci
U čemu je poenta biti vojni pilot u Srbiji? Čemu toliki trud, koji je na kraju nizašta?

Želeti postati vojni pilot, i toliko se truditi oko toga, u državi gde amater sa tek završenom PPL školom ima više sati naleta od nekog vojnog pilota sa 20-to godišnjim iskustvom je tužno, žalosno i smešno...

Ako je nekome već toliko stalo do letenja, i ako letenje predstavlja toliku strast, onda je nešto najgluplje što može da uradi je da postane vojni pilot u Srbiji.

 
Odgovor na temu

draganbg82
Dragan Tomic
Beograd

Član broj: 9415
Poruke: 294
*.artcommunication.co.yu.



Profil

icon Re: Vojna akademija - pilot23.08.2007. u 21:09 - pre 202 meseci
Danas to zaista nikom ne bih preporucio. Skolovaces se kako tako i za 4-5 godina ces biti pilot. Aha... Na cemu ces da letis ? Gledam kako su jadni mornari morali da se prekvalifikuju i postanu artiljerci , minobacaclije. Danas ni neprijatelju ne bih pozeleo da bude vojni pilot u Srbiji, a pogotovo nekome da preporucim da se skoluje za to, bar ne ovde u Srbiji i u vojsci kakva je sada, jadna , bedna .... ma sve znate.
Sve sto radis, radi sa silom.
 
Odgovor na temu

roshu
Uros Markovic

Član broj: 152864
Poruke: 8
91.150.120.*



Profil

icon Re: Vojna akademija - pilot23.08.2007. u 21:18 - pre 202 meseci
Ma sve je to ok , i ja shvatam kakvi su uslovi danas kod nas
(svaki pilot ima u proseku 10 sati leta godisnje :) )
ali kao sto sam reko mene zanima kakvi su zahtevi vezani za zdravlje
prilikom prijave , da li neko to zna sta moze da predstavlja problem a sta ne ?

Mislim sta znaci to "zdravstveno sposoban" ?
 
Odgovor na temu

draganbg82
Dragan Tomic
Beograd

Član broj: 9415
Poruke: 294
*.artcommunication.co.yu.



Profil

icon Re: Vojna akademija - pilot23.08.2007. u 21:32 - pre 202 meseci
To utvrdjuje Vojno lekarska komisija. Razni testovi se vrse, na VMA.
Sve sto radis, radi sa silom.
 
Odgovor na temu

Goran Aničić
Goran Aničić
Novi Sad

Član broj: 7404
Poruke: 414
*.color.co.yu.

Sajt: www.personalmag.rs/blog/o..


Profil

icon Re: Vojna akademija - pilot24.08.2007. u 08:16 - pre 202 meseci
Da odgovorim direktno na pitanje pošto sam prošao sve te preglede za nadzvučnu avijaciju, bez pokušaja uveravanja da odustanete od ove "uzaludne misije" ;)

Pregledi traju 5 radnih dana, tj. čitavu sedmicu, svaki dan od 7 do 14h na VMI u Batajnici. I tu ima svakakvih pregleda, od početnih provera snage i izdržljivosti, preko mnoštva psiho-testova, centrifuge, do barokomore. Ono što je bitno naglasiti je da se ne traže super-ljudi, već sasim normalni-prosečni samo bez ikakvih zdravstvenih problema. Neko je pomenuo famozne "zube", tu nema problema - možete imati i plombe, pa da budete i bez zuba ;)

Takođe da napomenem, da čim ne ispunite normu bilo kog testa, odmah se udaljavate sa daljeg testiranja, jer jednostavno nema razloga da se nastavi dalje.
ICT magazin
IT, Mobile, Gaming online magazin
------------------------------
Blog
Svakodnevnica Blog Auto blog
------------------------------

Kompjuterski e-zine
Personal magazine
 
Odgovor na temu

roshu
Uros Markovic

Član broj: 152864
Poruke: 8
91.150.120.*



Profil

icon Re: Vojna akademija - pilot24.08.2007. u 20:58 - pre 202 meseci
A da li mozda znate da li ce povisen bilirubin uticati na testiranje
mislim da li ce predstavljati problem ?
 
Odgovor na temu

Goran Aničić
Goran Aničić
Novi Sad

Član broj: 7404
Poruke: 414
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.personalmag.rs/blog/o..


Profil

icon Re: Vojna akademija - pilot24.08.2007. u 22:27 - pre 202 meseci
Akutna stanja nisu problem, već samo hronične boljke.
ICT magazin
IT, Mobile, Gaming online magazin
------------------------------
Blog
Svakodnevnica Blog Auto blog
------------------------------

Kompjuterski e-zine
Personal magazine
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Obrazovne institucije :: Vojna akademija - pilot

[ Pregleda: 12976 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.