Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema

elitemadzone.org :: AutoZone :: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema

Strane: << < .. 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 587882 | Odgovora: 1761 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Jaric_T_Zivadin

Član broj: 156870
Poruke: 100
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema20.09.2010. u 00:47 - pre 165 meseci
>>>>Pedja<<<< Hajde daj mi broj telefona od tog majstora sa kanarevog. I reci mi gde se tacno nalazi.
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+76 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema21.09.2010. u 01:19 - pre 165 meseci
Uradio sam kod coveka sa Kanarevog <kome sad svi traze broj> osvezenje motora. Prvo neko se ubacio da osvezenje motora znaci osvezenje budjelara majstoru - aj oprosticu ti ovaj put. Osvezenje je sta, karike dihtung, gumice, obrada glave par semeringa....350...Generalka je vec zavirivanje u blok motora zamena klipova i brusenje cilindara i ravnanje...950e pa navise. Naravno uvek postoji jeftinija varijanta ako kupujes neproverene delove. Sto se mog slucaja tice jurio sam dugo dok se nisam odlucio kod koga gde za koje pare itd. Jedno je uvek presudno bez obzira na cenu. Ako majstor nece da se posveti tvom problemu, mozes do sutra da kupujes originalne delove i menjas sve zivo ako ovaj to radi preko qrca da bi ti uzeo pare. Trenutno sam zadovoljan sa radom, jos uvek vozim prvih 1000km i razlika na prethodno stanje nije ogromna (jer nije stavljen V8 sa biturbom) vec dovoljno osetna da imam smesak na licu.


Ako se vec rade gumice, zasto i ne obraditi ventile, jer novo na staro ne ide, ko zna na sta lice ventili, dal lepo nalezu na siceve, koliko se navatala skrama..a kad se rade ventili sto ne pogledati karike...jedno drugo povlaci i eto tebi zarko osvezen motor.....
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema21.09.2010. u 09:02 - pre 165 meseci
Ostaje mi da odem prvo kod mjstora da on pogleda sve to.
Pocevsi od semeringa kod razvodnika i da popricamo o daljem radu na motoru.
Delove cu najverovatnije naruciti iz BG u jednoj od prodavnica cije brojeve telefona imam.
Ali pre toga da se raspitam i ovde kod mene.

"codeNO"
O takvoj soluciji sam i razmisljao ali videcu sta kaze majstor pa da odlucim...........
Cekaj tebi je to izaslo 350 e.Jel to sa tvojim delovima ili ???Koliko je rad?
Koliko si placao gumice i koje si uzeo i gde, isto tako i za karike, i jos jedno pitanje semerig kod razvodnika jesi li menjao i jel isti kao ona dva na radilici i bregastoj
kod zupcastog kaisa.

Ne zurim nije mi frka da to odma odradim.Trazicu delove raspitacu se pa cu se odluciti gde uzeti.....

Javljam kad nabavim delove i kad se sve to sredi.........
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
93.87.244.*



+76 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema21.09.2010. u 09:44 - pre 165 meseci
Ta cifra je sa radom i delovima, on nabavlja iz originalnih kanala delove (video sam i po filteru za ulje ali uvek moze biti ali). Za semeringe se nisam mnogo zanimao jer je menjan samo na uljnoj pumpi. Kroz pricu mi je rekao za gumice 90din/kom, ali uvek mozes da ga pozoves i pitas, ali mislim da je najbolje otici i da ti on sam kaze misljenje, sto tebi moze a i ne mora da se svidi. I znam jeste frka da majstori ne kazu vise nego sto ti zelis da cujes i onoliko sto novcanik ne moze da podnese.....zato opusteno nisam primetio da jedva ceka nekog da zavrne, ima dosta posla i bez tvojih kola.....eto
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema21.09.2010. u 11:01 - pre 165 meseci
Da li si uopste dobio nesto na performansama? Ja sam vozio jednu sa skroz uradjenom generalnom, super tiha, odlicno radi, ne oseca se, ali ni za mrvu nije bolje isla od moje koja ima 230.000km predjenih.
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
93.87.244.*



+76 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema21.09.2010. u 12:02 - pre 165 meseci
Meni je ispalo jos nesto, prvo mi je merio kompresiju, na jednom cilindru nisam imao uopste kompresiju, ali se kroz voznju to nije primecivalo. Sve je sada nastelovano, vracena kompresija i ja licno osecam startnost motora (ne preteranu) kao i kada sa malim gasom pustim brzo kvacilo...pre je bilo klasicno podrhtavanje dok se motor ne zaleti a sad toga nema ili se oseti na sekund. Nije prevelika razlika ali vidi se zivahnost, mozda ce ovo biti izrazenije kada se motor ponovo uhoda posle prvih 1000km.

To sto nisi osetio, ne znam kako si mislio, to je ipak motor sa 55-65 konja posle ovoliko godina, sve sto si nabrojao treba samo to da bude miran i tih rad sa boljim odzivom na gas, jer ti nisi stavio 1.6 motor pa da ima razlike (a vozio sam corollu 1.6). Ja sam ovo radio jer sam morao, jer prethodni vlasnik nije pazio pa je zapalo meni. I to se dogodilo odjednom, jedno jutro je samo zadimio i to je bilo to, ovo sam radio jer sam morao zbog tudje greske a ne zato sto je motor propao zbog predjene kilometraze
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema21.09.2010. u 12:45 - pre 165 meseci
Ne znam kako nisi osetio manjak kompresije, ja kad skinem kabl sa jedne svecice trese se motor. Jednom mi je crkla svecica, auto je isao osetno slabije i maksimalno 120. Nemoguce je da nisi osetio gubitak kompresije. Ili je mozda kod mene OK kompresija na sva 4 pa kad testiram jedan po jedan cilindar (nisam merio nikad vrednosti) on trokira itekako ako mu je jedna svecica iskljucena i ide ko Yugo 45.

Inace, auto ima 75KS i 105Nm sto je isto kao Punto Classic 1.2 (obrtni momenat), samo je 15 konja jaci i to se oseti na visim obrtajima. Skoro sam vozio novog Puntisu i iznenadio sam se koliko je Corollin motor bolji na visokim obrtajima, bas primetno bolji.

Ljudi koji se voze kod mene u autu imaju subjektivan osecaj da je u njemu 1.6 ili 1.8 motor (po sili vuce kad ubrzavam).

Takodje, skoro sam vozio Seata Ibizu iz 2006. od 75KS (1.4) i primetio sam da je i od njega Corolla bolja na visokim obrtajima, dok je ovaj malo bolji na nizim (osmoventilas, pa zato), ali bez problema moze da se nosi s tim autom.

Isto tako vozio sam Hondu Civica 1.4 od 100ks, koji je presao oko 3000km (nov znaci) i veruj mi da na uzbrdici od Tosinog ka B. Kosi nisam nesto primetio da je taj auto bolje ili jace ubrzavao od Corolle, osim sto je tisi, naravno.
 
Odgovor na temu

Philus

Član broj: 249396
Poruke: 206
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema21.09.2010. u 19:51 - pre 165 meseci
Kada se uradi generalna,
po svim pravilima,menja se i set kvacila.
Uradjen motor,bez novog seta kvacila,
nista nije startniji ili brzi od onog koji je presao 300.000km.
Dati soma evra za generalnu,a ne zameniti set od sto evra,promasaj.
Da ne zalazimo dublje,retko ko menja i uljnu pumpu...


Osvezavanje motora,
moze biti ok,ako se uradi na vreme.
I sa setom karika predvidjeno za to.
Kod nas,uglavnom nude set karika,koji je predvidjen za nove cilindre.
Ne znam kako stoje stvari kod auto delova za japance.
Ima velike razlike izmedju setova.
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+76 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema21.09.2010. u 20:01 - pre 165 meseci
VW motori 1.4l generalno nisu ni prineti staroj gardi, zato su i izbacili 1.2 i 1.4 TFSI motore. Utisak je da jedino FIAT uspeo da zadrzi male motore sa dosta konja na nizim obrtajima sa dobrim obrtnim momentom, dok cak neki modeli koji imaju 1.4 100ks nemaju veze sa ovim nasim 1.3. Ne da hvalim nego istina, oni 100ks dobijaju na 5500obr/min i nemaju 12V (doduse neki i 16v )koji se osete vec na 3000obr/min. Kazem ti, utisak posle rada na motoru jeste pozitivan i ne gubi snagu na uzbrdici da moram prebacivati u nizi stepen i lepo ubrzava ali nema tu zustrinu kao corolla 1.6 16V `90god. A jedino sto nasi motori su tih 75ks odavno izgubili.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema21.09.2010. u 20:33 - pre 165 meseci
Ne verujem da su izgubili snagu. Nas cetvoro i stvari, bez problema 160 autoputem (152 po GPS-u). Ne oseca. Ako je konjaza opala, nema teorije da ide tako, isao bi do 130 i to je to. I to ga vozim u petoj. Onaj uspon iza Beske, 140-150 u petoj i jos ubrzava tako opterecen, A Bubanj Potok prolazim cetvrtom, recimo stotka, sa 4 osobe u kolima. Naravno da gubi snage na dugackim usponima (gube i turbo benzinci a ne atmo), ali ih savladava na nacin koji sam opisao. Autoputem kad idem nemam potrebe da vracam iz pete u nizi stepen i kad ima nekih normalnih uspona. Ne znam da li znas za uzbrdicu od Tosinog ka B. Kosi... znaci od starta dole sa semafore do vrha sam u cetvrtoj na 80kmh. S lakocom.
 
Odgovor na temu

Jaric_T_Zivadin

Član broj: 156870
Poruke: 100
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema25.09.2010. u 17:07 - pre 165 meseci
Opet problem! -U toku voznje pustim auto da ide u leru i tada cujem neko sitno skripanje oko prednjeg levog tocka. Ima li neko pojma sta bi to moglo da bude? Trap bi trebalo da se presteluje...
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+76 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema26.09.2010. u 12:31 - pre 165 meseci
Vidi, ima jedan dobar majstor......
 
Odgovor na temu

Jaric_T_Zivadin

Član broj: 156870
Poruke: 100
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema26.09.2010. u 16:39 - pre 165 meseci
Ozbiljno??? Nisam znao... Samo da nije od onih koji ce da mi promeni kompletno vesanje dok provali sta je...
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema26.09.2010. u 17:37 - pre 165 meseci
Zakoci jace par puta uzastopno pa vidi. Mozda su plocice.

A da skripi inace moze svasta. Mozda plocice, mozda nesto negde dodiruje nesto i tako.

A sta imas da prestelujes trap? To se radi samo kad menjas nesto na trapu i amortizere (ja jednom u 6 meseci proverim luftove elemenata trapa). Meni i kad sam menjao nesto na trapu bile su potrebne minimalne korekcije na reglazi trapa. Gotovo nikakve. Pozadi mi trap nije pipnut jer je na reglazi uvek bio idealan.
 
Odgovor na temu

Philus

Član broj: 249396
Poruke: 206
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema26.09.2010. u 21:22 - pre 165 meseci
Tesko da nesto moze da se resi samo na forumu,
ipak mora da se pregleda auto.
Svasta moze da bude.
Ako samo skripi,ili ima zvuk da skripi dok se nesto okrece.
Plocice,disk,kandza,lezaj,homok...itd.
Plocice ne nalegaju dobro ili istrosene,klip u kandzi ne vraca,kriv disk ili je pri kraju,risevi,
homokineticki ima lufta,lezaj isto,zastitni lim naslanja se na disk...
Sve se pregleda,i naci ce se uzrok.
Trap se proverava,a ako treba,steluje. Pre toga,mora sve biti ok,
balans guma,letva,spone,kugle,silen blokovi itd.
 
Odgovor na temu

Jaric_T_Zivadin

Član broj: 156870
Poruke: 100
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema27.09.2010. u 09:27 - pre 165 meseci
<<Cozmo>> Mora trap da se dosteluje. -Pocele su da se cuju gume kada skrecem. I to sam planirao ovih dana da resim... Zato sad hocu da vidim sta mi to skripi, da ne bih dva puta stelovao trap.

<<<Philus>>> Ima zvuk da skripi dok se nesto okrece i to se toliko tiho cuje da ga mozes cutu samo kada u toku voznje auto pustis na ler. Plocice su dobre kao i disk (nema riseva, nije kriv) , homokineticki je menjan pre god dana, lezaj je zdrav.
E sada mi ostaje da skinem tocak...
Nije mi namera da to iskljucivo resavam preko foruma. Ali pitam jer je mozda neko imao slicna iskustva i na kraju krajeva pametni saveti nikad ne skode.
Hvala
 
Odgovor na temu

Philus

Član broj: 249396
Poruke: 206
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema28.09.2010. u 01:18 - pre 165 meseci
Ako radis sam,
a skripanje se cuje na leru,
trebalo bi da se cuje i kad podignes auto,pa vrtis tocak.
Ako se i tad cuje,mozes ici redom,pa sta bude.
Malo pomeras zastitni lim,vidis da li menja zvuk itd.
Cackas plocice,skines,pa ih vratis,
probas da napravis malo lufta izmedju njih i diska itd.
Mozes malo i da osmirglas disk i plocice...
Posle svakog procesa,vrtis tocak.
Stegnes samo sa dva srafa,pa u krug.
Verovatno se plocice naslanjaju na disk...
Ako se naslanjaju malo vise,taj tocak tj. felna,
mora biti toplija od druge.
Mozda kod kandze,tamo gde dodju plocice,malo se navatala prasina,rdja,
pa ne da plocici da se vrati kako treba.
Ako se skida kandza,mora da se pazi na klip,da ne krene napolje.
...

Trap nema veze sa skripanjem,
ne moras dva puta da ga stelujes.
Trap ima veze sa silen blokovima,kuglom itd.

Nisam bas navikao da pisem,lakse mi radionica pa provali...
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema28.09.2010. u 07:17 - pre 165 meseci
To sa gumama nije do trapa.
 
Odgovor na temu

Jaric_T_Zivadin

Član broj: 156870
Poruke: 100
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema28.09.2010. u 20:48 - pre 165 meseci
<<< Philus>>> To sam i planirao da odradim. Najverovatnije cu to sutra ako mi ne izleti opet neka obaveza... Nesto mi pade sad na pamet da je jako moguce da plocica dodiruje disk, jer inace mi piste plocice pri kocenju. (nisu se pojele, dobre su, samo takav je ferit) Hvala ti na savetu i vremenu.

<<Cozmo>> Zasto mislis da to nije do trapa?
 
Odgovor na temu

Philus

Član broj: 249396
Poruke: 206
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema29.09.2010. u 13:48 - pre 165 meseci
Verovatno da su plocice.
Ako jos skripe pri kocenju...

Ne bitno sto su dobre,imaju i "mesa"...
Vremenom,malo se ispeku,malo vise gvozdja u masi...
Sto vise gvozdja,bolje koce,ali i pocnu da prave buku,skripe itd.
Verovatno ce morati zamena...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema

Strane: << < .. 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 587882 | Odgovora: 1761 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.