Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Uvoz robe iz inostranstva-kako

[es] :: Vodič za posao :: Uvoz robe iz inostranstva-kako

[ Pregleda: 32950 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dusevan_covek

Član broj: 45695
Poruke: 53
*.vozd.net.

Sajt: www.metronidazolefordogs...


+18 Profil

icon Uvoz robe iz inostranstva-kako19.08.2007. u 00:10 - pre 201 meseci
Hocu da kupim 500kg Epsomove soli(so koja se koristi za pravljenje mirisljavih kupki itd.) od jedne Hemijske kompanije u Engleskoj. Vrednost same robe je oko 300 eura+ troskovi transporta koji mi jos nisu poznati. Danas sam bio na carini i sluzbenik mi je rekao da bih "verovatno" mogao da uvezem tu robu kao fizicko lice, ali bi problem bio da objasnim da je necu koristiti u komercijalne svrhe + neki porezi i jos gomila nekih stvari,da bi mi na kraju rekao da bi bilo najbolje da angazujem neku firmu koja se bavi uvozom. Ja njega pitam da li treba da bude neka firma koja je ovlascena za uvoz "hemikalija" posto ne znam kako se tretira navedeni proizvod, a on mi odgovara da moze bilo koja firma koja bilo sta uvozi.Imam Drugara koji uvozi neke preparate iz Amerike, pa bi se dogovorio sa njim da on uveze ovo za mene,ali me zanima koliko je ovo tacno, tj. da li moze on da uveze ili mora firma cija je osnovna delatnost uvoz hemikalija.


Koliko sa shvatio citajuci prethodne teme:
Vrednost robe 300eura+Slanje robe recimo 500 eura. Na to cu kao fizicko lice da platim carinu 5% na ukupnu vrednost(proizvod+slanje)= 800eura+0.5carinska evidencija + na sve to 18%pdv+jos za taksu, obradu i obrasce?

Kao pravno lice, na 800eura carina je 1%-25% zavisno od vrste robe+18%pdv+takse i td.Stim sto bi konkretan prozvod isao na analizu koju bih+ platio stim sto bih cekao duzi period da odobre i ako odobre za prodaju?Sad ne znam da li konkretan proizvod ide na analizu ili to vazi samo za prehrambene proizvode?

Po ovoj racunici bolje je kao fizicko lice da kupim navedeni proizvod. E sad me zanima da li ja mogu da kupim Neorganski hemijski proizvod/e kao fizicko lice, a da ne bude "verovatno" mogu?

[Ovu poruku je menjao dusevan_covek dana 19.08.2007. u 02:43 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao dusevan_covek dana 19.08.2007. u 02:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pipsi

Član broj: 109012
Poruke: 213
*.kovnet.co.yu.

ICQ: 390566111


+1 Profil

icon Re: Uvoz robe iz inostranstva-kako19.08.2007. u 09:51 - pre 201 meseci
Kao fizičko lice, nemaš šansu da uvezeš neorganski proizvod.
Knjigovođstvo "KMV"
 
Odgovor na temu

dusevan_covek

Član broj: 45695
Poruke: 53
*.vozd.net.

Sajt: www.metronidazolefordogs...


+18 Profil

icon Re: Uvoz robe iz inostranstva-kako19.08.2007. u 12:35 - pre 201 meseci
Hvala na odgovoru.
Ali ja sam vec taj proizvod kupovao, ali mnogo manju kolicinu oko 500gr. I stiglo mi je sve normalno.Znaci necu da preprodajem vec cu koristiti u licne svrhe, a to sam objasnio i tipu na carini zasta cu da koristi.
Ali ako vec ne moze kao fizicko lice da li moze bilo koja firma koja se bavi uvozom ili mora biti firma koja se bavi uvozom hemikalija?


 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
194.106.187.*



+6455 Profil

icon Re: Uvoz robe iz inostranstva-kako19.08.2007. u 13:38 - pre 201 meseci
Kao fizičko lice sigurno nećeš moći da uvezeš toliku količinu robe jer ne možeš da dokažeš da nije u komercijalne svrhe. Ako ti roba stigne na tvoje lično ime, nakon okončanja postupka roba će se ili vratiti pošiljaocu (ako platiš za dodatni transport) ili će se zapleniti i aukcijski prodati.

Ako misliš da ipak možeš da to možeš da provučeš na fizičko lice, onda otiđi u upravu carine na novom beogradu, traži sektor za fizička lica i tamo će ti dati informacije kako podneti molbu za mišljenje, koja košta oko 700 dinara i traje negde oko nedelju dana da se dobije. Sa tim mišljenjem ukoliko je pozitivno robu cariniš na bilo koj ispostavi i pod uslovima koji pišu na mišljenju. Pošto sam prilično siguran da će mišljenje biti negativno, moraćeš to da uvezeš kao pravno lice.

E sad, da će neka firma hteti uslužno da obavi kupovinu i uvoz umesto tebe, to čisto sumnjam...Prvo što je vrednst robe mnogo mala, i čak i da ti uzme neko 100% provizije na vrednost robe opet se ne isplati zbog silne papirologije i troškova... A druga bitna stavka je što kad neko uveze robu, ista ne može naprosto da mu nestane iz magacina, nego se mora kroz fakture/fiskalne račune propratiti njen izlazak iz magacina... Pošto većina firmi koje se bave uvozom nisu osposobljene za maloprodaju (fiskalne kase), cenim da je nemoguće legalno izneti iz magacina tu robu.

Po meni jedino rešenje je da osnuješ svoje preduzeće, da ubaciš u šifrarnik delatnosti i šifre koje se odnose na uvoz/izvoz kućne hemije i sl. i da tako uvezeš robu.. Drugačije je verovatno nećeš moći uvesti...


 
Odgovor na temu

dusevan_covek

Član broj: 45695
Poruke: 53
*.vozd.net.

Sajt: www.metronidazolefordogs...


+18 Profil

icon Re: Uvoz robe iz inostranstva-kako19.08.2007. u 20:39 - pre 201 meseci
Ok,
Ventura hvala na objasnjenju.Pokusacu prvo da podnesem molbu za misljenje, mislim da mogu da objasnim zasta mi treba, ako ne onda ova druga opcija.
 
Odgovor na temu

dusevan_covek

Član broj: 45695
Poruke: 53
*.vozd.net.

Sajt: www.metronidazolefordogs...


+18 Profil

icon Re: Uvoz robe iz inostranstva-kako30.08.2007. u 18:28 - pre 201 meseci
Bio sam u upravi carine na Novom Beogradu i dobio sam informaciju da apsolutno nema sanse da uvezem toliku kolicinu robe, mogu killogram ili dva max. za licnu upotrebu ali 500 kg ne mogu,jel postoji neko pravilo po kojem on moze da odredi koliko je meni potrebno za licnu uoptrebu? I pitam lepo jel mogu da objasnim, da napisem molbu zasta mi je potrebna tolika kolicina, da cu logicki i ako je potrebno materijalnim dokazima potrvditi da je za licnu upotrebu, ne vredi mi cak ni da pisem molbu koja uzgred sada kosta 900 din, mogu samo da angazujem firmu koja se bavi uvozom a koja uzgred kao sto Ventura rece nece da se petlja oko toga zbog troskova,papirologije i td... . E sad meni nije jasna jedna stvar. Ja hocu da kupim neki proizvod preko neta, konkretno jednu spravicu ciji je sastavni deo 500 kg Epsomove soli. Cena te sprave je oko 5000$. I sta sad, sprava kosta 4700$ nju mogu da kupim a 500 kg soli 300$ koja je sastavni deo toga, nemogu, vec moram da angazujem firmu cija je osnovna delatnost uvoz te robe?Zasto jednostavno nemogu da kupim to kao sto bih kupio npr. elektricnu gitaru sa pojacalom, procesorom, pedalom koja kosta 10000$, platim carinu, porez i ostale troskove?
 
Odgovor na temu

~Vojvoda

Član broj: 33831
Poruke: 578
*.dial.b92.net.

Sajt: tuningpower.web1000.com


+2 Profil

icon Re: Uvoz robe iz inostranstva-kako30.08.2007. u 21:48 - pre 201 meseci
A koliko bi izaslo da se radi uvoz kao pravno lice?
Da ne racunamo 500E jer je to inicijalni kapital koji mora da se polozi pre otvaranja, uostalom sa tim mozes da platis robu.
Nego mene interesuje kakva je procedura uvoza hemijskih proizvoda(netoksicni,nezapaljivi) u nasu drzavu?
Predpostavljam da ce mi ipak trebati neki sertifikat?
Carinjenje?
Da li je neko imao iskustva sa tim?
Ako ne znate ili vas mrzi da kucate mozete li me bar uputiti na pravu adresu?
Pozdrav i unapred hvala !
Speed costs money. How fast do you want to go?
http://tuningpower.web1000.com/
 
Odgovor na temu

dusevan_covek

Član broj: 45695
Poruke: 53
*.vozd.net.

Sajt: www.metronidazolefordogs...


+18 Profil

icon Re: Uvoz robe iz inostranstva-kako30.08.2007. u 22:58 - pre 201 meseci
Ha ha, ne mogu da verujem da moram da otvorim firmu za uvoz i da robu prodam samom sebi.
 
Odgovor na temu

~Vojvoda

Član broj: 33831
Poruke: 578
*.dial.b92.net.

Sajt: tuningpower.web1000.com


+2 Profil

icon Re: Uvoz robe iz inostranstva-kako30.08.2007. u 23:12 - pre 201 meseci
Pa dobro, napravis racun, i prodas je sebi za 1din+PDV, odnosno 1,18din.
Speed costs money. How fast do you want to go?
http://tuningpower.web1000.com/
 
Odgovor na temu

pipsi

Član broj: 109012
Poruke: 213
*.kovnet.co.yu.

ICQ: 390566111


+1 Profil

icon Re: Uvoz robe iz inostranstva-kako30.08.2007. u 23:38 - pre 201 meseci
Nema šanse da uvezeš kao fizičko lice i tačka.

Knjigovođstvo "KMV"
 
Odgovor na temu

Vojin Jovanovic

Član broj: 80940
Poruke: 129
*.teol.net.



+5 Profil

icon Re: Uvoz robe iz inostranstva-kako12.09.2007. u 16:08 - pre 201 meseci
Evo mog predloga.

Iziskiva malo vise posla ali je izvodljivo.

Kupis tu robu. Nadjes nekog svog prijatelja da ti je prebaci (poveze sa autom-kamionom) do Njemacke. Tu si vec na mom terenu. Okrenem par brojeva i neko ce vec kad podje ovamo da ti je poveze do Zvornika u Republici Srpskoj. Tu cemo je prebaciti za DZ u Srbiju.
Platit ces samo troskove tog covjeka koji je doveze do mene. Imam prijatelje koji kupuju auta, kamione... tamo i ovamo ih preprodaju. Usput dobro bi im doslo da im neko pokrije putne troskove.
Ovo provjereno radi. Dovoze sve i svasta pa zasto ne bi i so.

Ako imas gdje da je kupis u Njemackoj ili Austriji to ti je jos jeftinije.

Mada ne mogu da verujem da ti treba 500 Kg za licnu potrosnju, ali hajde nek je tako.

Pozdrav!

Vojin

PS

Ako ne nadjes laksi nacin javi se da ti pomognemo.
 
Odgovor na temu

dusevan_covek

Član broj: 45695
Poruke: 53
*.vozd.net.

Sajt: www.metronidazolefordogs...


+18 Profil

icon Re: Uvoz robe iz inostranstva-kako15.09.2007. u 22:33 - pre 200 meseci
Vojine,
Hvala na predlogu, ali nasao sam tu robu ovde u Srbiji, sledece nedelje treba da mi stigne.
 
Odgovor na temu

Makojdis
Stefanovic Milos
Kragujevac

Član broj: 78
Poruke: 302
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Uvoz robe iz inostranstva-kako25.09.2007. u 18:33 - pre 200 meseci
DA li neko ima iskustva sa uvozom kao PRAVNO LICE?

Konkretno interesuje me uvoz alkoholnih pica. Gde mogu da nadjem info o tome. Da li se placa i akciza i porez i carina.....
 
Odgovor na temu

dusevan_covek

Član broj: 45695
Poruke: 53
*.vozd.net.

Sajt: www.metronidazolefordogs...


+18 Profil

icon Re: Uvoz robe iz inostranstva-kako09.08.2008. u 05:59 - pre 190 meseci
Citat:
Makojdis: DA li neko ima iskustva sa uvozom kao PRAVNO LICE?

Konkretno interesuje me uvoz alkoholnih pica. Gde mogu da nadjem info o tome. Da li se placa i akciza i porez i carina.....


Pogledaj ovu temu http://www.elitesecurity.org/t274011-Uvoz-distribucija-vina
 
Odgovor na temu

Ana05
Ana Jovanovic
Beograd

Član broj: 215816
Poruke: 5
79.101.92.*



Profil

icon Re: Uvoz robe iz inostranstva-kako26.11.2009. u 08:49 - pre 174 meseci
Nadam se da neću čekati na odgovor godinu dana. Elem, interesuje me da li neko zna kolika je carinska stopa na uvoz iz Rusije cepanog kolja (pripada grupi 4404 20 00 00). Imala sam prilike da sa neta skinem dokument vezan za carinske tarife ali mi je potpuno nejasna (da li je 1% ili 0%). Hvala na brzom odgovoru...
 
Odgovor na temu

Nenad.d

Član broj: 82705
Poruke: 19
188.124.193.*



Profil

icon Re: Uvoz robe iz inostranstva-kako07.12.2009. u 02:42 - pre 173 meseci
Ipak ces se nacekati... :(

Ja zaista ne znam odgovor, ali mene interesuje da li je isplativ uvoz cepanog kolja iz rusije...
Ako jeste svaka cast za ideju :)
 
Odgovor na temu

Loves
dizajner
Beograd,Srbija

Član broj: 272534
Poruke: 37
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Uvoz robe iz inostranstva-kako25.12.2010. u 13:22 - pre 161 meseci
Da li ja kao SZR - pausalac imam pravo uvoza ne nesto velike kolicine uvoza robe iz Kine ili ne....hocu da narucim 2000-3000 perlica.Ili da idem na varijantu kao fizicko lice.
Potreban savet sto pre.
 
Odgovor na temu

Ogi89
Referent nabavke
VF Beograd

Član broj: 334256
Poruke: 1
*.dynamic.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: Uvoz robe iz inostranstva-kako28.07.2016. u 14:18 - pre 93 meseci
Od skoro sam se zaposlio kao referent nabavke u jednoj maloj privatnoj firmi koja se bavi duistribuvijom etarskih ulja. Do sada smo ulja nabavljali od većih domaćih distributera, dakle već uvežena, koja smo mi dalje preprodavali ali bismo hteli da počnemo da ih direktno uvozimo, radi naravno mnogo povoljnije cene. E sad, moj zadatak bi bio da se time pozabavim, nadjem dobavljačei organizujem sve. Ja sam našao dobavljača, znam i koliko bi iznosili transportni troškovi ali pošto nikada do sad to nisam radio ne zanam koje još dodatne troškove bih mao - porez, carina itd...uopšte ne znam odakle bih krenuo, koja mi dokumentacija treba i sl za uvoz te robe, kako teče postupak uvoza...konkretnije 25 kg etar.ulja iz Kine želim da uvezem.
Da li neko može da me posavetuje? Koji su koraci sve koje bih trebao da preduzmem?
 
Odgovor na temu

jesus alejandro
jesus alejandro

Član broj: 11084
Poruke: 310



+9 Profil

icon Re: Uvoz robe iz inostranstva-kako28.07.2016. u 20:46 - pre 93 meseci
Odeš lepo do špeditera preko koga ćeš da radiš uvoz i on ti da odgovor na sva pitanja koja te interesuju. Verovatno se prilikom uvoza radi uzorkovanje robe (labaratorijsko ispitivanje). To može da bude i 100 do 150e po bar kodu odnosno, ako je špediter dobar može da provuče da se na 5-6 artikala uradi uzorkovanje samo jednog. Raspitaj se koji je dobar špediter u Beogradu i pravac kod njega (dobri kontakti u ovom delu posla puno znače).
Prvo hopni pa reci skoč.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Uvoz robe iz inostranstva-kako

[ Pregleda: 32950 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.