Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problem prilikom azuriranja access baze

[es] :: .NET :: problem prilikom azuriranja access baze

[ Pregleda: 3117 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cojaa
pedja paunovic
novi sad

Član broj: 103974
Poruke: 96
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon problem prilikom azuriranja access baze02.08.2007. u 08:03 - pre 203 meseci
Koristim access bazu i vs 2005. Nemogu uopste da ucitam podatke iz dataseta u bazu podataka. Kod koji sam koristio u vs 2003
Code:
 dataadapter.update(dataset) 
ovde ne radi. Zna li neko u cemu je problem? Hvala unapred na odgovorim.
 
Odgovor na temu

dusty
Predrag Glumac
Zemun, Srbija

Član broj: 15383
Poruke: 549
*.ptt.yu.

Sajt: www.mika.rs


+6 Profil

icon Re: problem prilikom azuriranja access baze02.08.2007. u 08:37 - pre 203 meseci
Ovo mi izgleda kao dan mrmota Neka globalna zavera dataAdaptera
Shalu na stranu, koju ti gresku izbacuje, sta sve drzis u dataSetu i kako si napravio update/insert/delete komande.
America national sport is called baseballs. It very similar to our sport, shurik, where we take dogs, shoot them in a field and then have a party.
 
Odgovor na temu

cojaa
pedja paunovic
novi sad

Član broj: 103974
Poruke: 96
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: problem prilikom azuriranja access baze02.08.2007. u 09:06 - pre 203 meseci
U datasource napravim putanju do access baze,proverim i radi. Onda na obrazac prevucem tabelu i on mi postavi sledece komponente dataadapter,binding source i dataset. i kada pokusam da ubacim podatke iz dataseta u bazu ne izbaci mi nikakvu gresku ali i ne ubaci podatke :) . Gde da napisem kod za insert? U vs 2003 je to bilo malo drugacije...
 
Odgovor na temu

cojaa
pedja paunovic
novi sad

Član broj: 103974
Poruke: 96
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: problem prilikom azuriranja access baze02.08.2007. u 09:09 - pre 203 meseci
U datasource napravim putanju do access baze,proverim i radi. Onda na obrazac prevucem tabelu i on mi postavi sledece komponente dataadapter,binding source i dataset. i kada pokusam da ubacim podatke iz dataseta u bazu ne izbaci mi nikakvu gresku ali i ne ubaci podatke :) . Gde da napisem kod za insert? U vs 2003 je to bilo malo drugacije...
 
Odgovor na temu

dusty
Predrag Glumac
Zemun, Srbija

Član broj: 15383
Poruke: 549
*.ptt.yu.

Sajt: www.mika.rs


+6 Profil

icon Re: problem prilikom azuriranja access baze02.08.2007. u 09:29 - pre 203 meseci
Hmpf, slabo ti se ja razumem u te shmizarde i strong typed i cudesa
Ubaci jedno dugme na formu i neka ti ispise u MessageBox-u kako izgleda insert komanda (tvojDataAdapter.InsertCommand.CommandText). VS bi trebao da je generisao insert komandu.
America national sport is called baseballs. It very similar to our sport, shurik, where we take dogs, shoot them in a field and then have a party.
 
Odgovor na temu

cojaa
pedja paunovic
novi sad

Član broj: 103974
Poruke: 96
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: problem prilikom azuriranja access baze02.08.2007. u 09:58 - pre 203 meseci
Ne moze se tom komandom dobiti tekst za insert...
Nema veze,da te ne mucim...ako neko zna sigurno javice se.
Hvala u svakom slucaju.
 
Odgovor na temu

fpedja
Beograd

Član broj: 145092
Poruke: 76
*.xdsl.beograd.com.



Profil

icon Re: problem prilikom azuriranja access baze02.08.2007. u 12:16 - pre 203 meseci
Npr:

Code:

Sub isprazniTabelu()
        
        Dim ds1 As New System.Data.DataSet()
        Dim cn As System.Data.OleDb.OleDbConnection = New System.Data.OleDb.OleDbConnection(stringKonAcc)
        Dim cmd As System.Data.OleDb.OleDbDataAdapter = New System.Data.OleDb.OleDbDataAdapter("SELECT * FROM tblIzvestaj", cn)

        Dim cb As New OleDb.OleDbCommandBuilder(cmd)
        cmd.Fill(ds1, "tblIzvestaj")
        cn.Open()
        Dim i As Integer = 0
        Dim max As Integer = ds1.Tables(0).Rows.Count
        If max <> 0 Then
            While i <> max
                ds1.Tables("tblIzvestaj").Rows(i).Delete()
                cmd.Update(ds1, "tblIzvestaj")
                max = max - 1

            End While
        End If
        cn.Close()
    End Sub


Poz
 
Odgovor na temu

cojaa
pedja paunovic
novi sad

Član broj: 103974
Poruke: 96
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: problem prilikom azuriranja access baze03.08.2007. u 06:22 - pre 203 meseci
Ljudi,hvala na trudu ali vidite u cemu je problem...
Code
Code:
dataadapter.update(dataset)
ne radi tokom dizajniranja aplikacije (u visual studiu 2005) ali kada se aplikacija build-uje radi bez problema. Neznam u cemu je fora ali bitno je da radi.
 
Odgovor na temu

dusty
Predrag Glumac
Zemun, Srbija

Član broj: 15383
Poruke: 549
*.ptt.yu.

Sajt: www.mika.rs


+6 Profil

icon Re: problem prilikom azuriranja access baze03.08.2007. u 11:01 - pre 203 meseci
Daj der objasni sta mislis pod ne radi tokom dizajniranja aplikacije ?!?
America national sport is called baseballs. It very similar to our sport, shurik, where we take dogs, shoot them in a field and then have a party.
 
Odgovor na temu

cojaa
pedja paunovic
novi sad

Član broj: 103974
Poruke: 96
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: problem prilikom azuriranja access baze03.08.2007. u 14:10 - pre 203 meseci
Mislim da sam vec objasnio u prvom postu u ovoj temi...
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: problem prilikom azuriranja access baze

[ Pregleda: 3117 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.