Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Podesavanje monowall-a - blokiranje IP-opsega

[es] :: Security :: Podesavanje monowall-a - blokiranje IP-opsega

[ Pregleda: 1869 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SpelingMistakes
Balkanska Kazablanka

Član broj: 14395
Poruke: 1084
*.eunet.yu.



Profil

icon Podesavanje monowall-a - blokiranje IP-opsega29.07.2007. u 23:38 - pre 203 meseci
1. posle malo problema naterao sam monowall da radi - i to u smislu da pusta net ka unutra - radi vec dve nedelje - okvirno - i jos ga testiram - da vidim kako ce da radi.

2. Sad zelim da ga bolje podesim - tj hocu da kao sto u naslovu kazem - dodam pravila za blokiranje odredjenih opsega nekih mreza sa tajvana i koreje odakle sam iskusio odredjene vrste napada

3. http://forum.m0n0.ch/index.php?topic=812.0 - Apsolutno mi nista ne znaci ovo sto je cova napisao - prosto nisam strucnjak a sa druges trane - pogledajte sta sve ima na toj stranici - jednostavno mi treba malo vise pomoci - ocekivao sam je na njihovom forumu, ali .....

Evo slike kako da strana za monowall izgleda



4. Opseg koji se blokira bi trebalo da bude npr ovaj - 59.104.0.0 - 59.105.255.255 - inace shvatio sam da umesto tzv maske moram da stavim onaj broj / - npr 59.104.0.0/nesto - i da time odredjujem opseg - Ja to svakako ne umem - kapiram da je to za racunanje ali to ne umem da sracunam :(


Ako bi neko bio ljubazan pa napisao u odnosu na sliku sta gde treba da se podesi - tj upise i zasto - bio bih mu zahvalan (ovo zasto je da bih naucio za ubuduce)

Spel
 
Odgovor na temu

[es] :: Security :: Podesavanje monowall-a - blokiranje IP-opsega

[ Pregleda: 1869 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.