Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ima li neko iskustva u pravljenju kviza u VB?

[es] :: Visual Basic 6 :: Ima li neko iskustva u pravljenju kviza u VB?

[ Pregleda: 3798 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rgdrajko
Beograd

Član broj: 117734
Poruke: 710
80.93.249.*



+3 Profil

icon Ima li neko iskustva u pravljenju kviza u VB?27.07.2007. u 07:27 - pre 203 meseci
Ima li neko iskustva u pravljenju kviza u VB?
rgdrajko
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Ima li neko iskustva u pravljenju kviza u VB?27.07.2007. u 09:12 - pre 203 meseci
Imas nesto o tome na ovoj temi - http://www.elitesecurity.org/t90973
Koliko se secam asocijacije sam uradio, tj. "endzine" sa osnovnom grafikom pa ostavio ostalima da crtaju, ne znam sada koje igre imaju, ali za vecinu znam kako bih uradio. Mislim da smo Krcko i ja na chat-u razradili tada algoritme za sve igre, pa su neki radili druge a ja asocijacije. Uostalom, procitaj temu, es baza pamti bolje od mene :)

Sta konkretnije u vezi kviza te interesuje?
 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.dialup.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: Ima li neko iskustva u pravljenju kviza u VB?27.07.2007. u 15:33 - pre 202 meseci
Evo, ja sam svojevremeno (pre 5 godina) napravio za firmu u kojoj sam tada radio program za kreiranje, azuriranje i emitovanje korisnicki definisanog kviza, koji se koristio u TV "Sveti Sava" iz Kaca - konkretno, kod njih se kviz emitovao pod imenom "Mislilac" par godina (ko je gledao zna o cemu pricam). Ideja je bila da se napravi program, u kom bi mogli da se slobodno definisu razliciti kvizovi, naravno u ipak ogranicenom skupu osobina koje su moguce. Kviz bi bio podrzan od strane programa i preko evidencije pitanja, a za svaku vrstu kviza se za par sekundi moze pripremiti emisija sa novim setom pitanja i prati se evidencija o svim emitovanim kvizovima, iskoristenim i pogodjenim pitanjima, pri formiranju nove emisije program moze po slucajnom izboru da pripremi pitanja koja urednik kasnije moze da koriguje ...

U principu, ima puno opcija, program i inicijalnu grafiku sam osmislio i napravio ja licno i jedino za 2 radne nedelje, vec sam i zaboravio sta sve moze, ali evo neki ekrancici koji ce slikovito prikazati o cemu se radi, preko primera za "Zlatnu zicu", onaj sa Pinka kom sam zaboravio ime i samog Mislioca:

1. Glavni ekran, sa svim vrstama kvizova i za svakog od njih listom emisija, sa opcijama izmene, dodavanja ili brisanja vrste ili emisije

2. Prvi karton ekrana za podesavanje vrste kviza, podesavanje matrice pitanja, bodova koje nose, vremena za odgovor kao i trajanje uvodne reklame, podesavanje stila kviza; skrivena slika iza pitanja, prikaz pitanja preko celog ekrana, bodovanje ili vezani odgovori, maksimalan broj vezanih odgovora.

3. Drugi karton ekrana za podesavanje vrste kviza, gde se definise grafika za sve predefinisane elemente ekrana.

4. Lista i evidencija pitanja, sa primerom unosa pitanja.

5. Ekran za kreiranje nove emisije kviza

6. Primer emisije kviza tipa "Zlatna zica"

7. Primer emisije kviza tipa one sa Pinka kojo sam zaboravio ime

8. Primer emisije kviza "Mislilac"


Dakle, "all in one for short time and money" ;)

Dakle, Rajko, a sto pitas?

[Ovu poruku je menjao goranvuc dana 27.07.2007. u 16:46 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.dialup.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: Ima li neko iskustva u pravljenju kviza u VB?27.07.2007. u 15:43 - pre 202 meseci
I osma slicica zbog ogranicenog uploada:
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

rgdrajko
Beograd

Član broj: 117734
Poruke: 710
*.vdial.verat.net.



+3 Profil

icon Re: Ima li neko iskustva u pravljenju kviza u VB?27.07.2007. u 17:11 - pre 202 meseci
Spremam se da pravim novi kviz i svaki savet ce mi dobro doci.

Hvala vam svima na ovome do sada, super ste.
rgdrajko
 
Odgovor na temu

*trut*

Član broj: 15045
Poruke: 123
82.208.193.*



+14 Profil

icon Re: Ima li neko iskustva u pravljenju kviza u VB?29.07.2007. u 01:56 - pre 202 meseci
Malo je off ali sam radio u TV Sveti Sava oko godinu dana jedno vreme i u režiji tako da se sećam ovog programa poz za gorana...
 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.DIALUP-SMIN.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: Ima li neko iskustva u pravljenju kviza u VB?29.07.2007. u 07:26 - pre 202 meseci
@*trut*, pozdrav i za tebe, eto kako je svet mali

Hajde i ja malo da odem u privatni OFF, nikad nisam dobio odgovor od ljudi koji su koristili taj program na pitanje "koliko sam dobro pogodio resenje" jer sam imao samo 2 intervencije za svo to vreme i to zbog reinstalacije sistema, a koliko se secam dosta ljudi se promenilo u tehnici i reziji za svo to vreme, pa ako se secas necega oko programa daj mi neke iskrene komentare - nece me pogoditi, sad bi isti kviz napravio jos 5 puta bolje (kad bi imao vremena da ga radim).
 
Odgovor na temu

*trut*

Član broj: 15045
Poruke: 123
82.208.193.*



+14 Profil

icon Re: Ima li neko iskustva u pravljenju kviza u VB?29.07.2007. u 10:30 - pre 202 meseci
Prošlo je prilično vremena koliko se sećam program je bio "solid like rock" što je bilo i najvažnije, u režiji sam bio par meseci ostatak sam proveo u montaži. Znam da je bilo nekih stvari koje bi menjao u programu ali je prošlo suviše vremena da setim
 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.DIALUP-SMIN.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: Ima li neko iskustva u pravljenju kviza u VB?29.07.2007. u 10:37 - pre 202 meseci
Hvala ti na odgovoru. Pozdrav!
 
Odgovor na temu

zzzzeljko
ucenik

Član broj: 201755
Poruke: 20
*.42.eunet.yu.



Profil

icon Re: Ima li neko iskustva u pravljenju kviza u VB?18.11.2008. u 14:34 - pre 186 meseci
Da li neko zna da mi pokaze kako da napravim bazu u koju bih smestio pitanja za kviz?
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: Ima li neko iskustva u pravljenju kviza u VB?18.11.2008. u 15:11 - pre 186 meseci
http://www.elitesecurity.org/tema/35187
 
Odgovor na temu

zzzzeljko
ucenik

Član broj: 201755
Poruke: 20
*.200.eunet.yu.



Profil

icon Re: Ima li neko iskustva u pravljenju kviza u VB?18.11.2008. u 19:47 - pre 186 meseci
Hvala.
 
Odgovor na temu

[es] :: Visual Basic 6 :: Ima li neko iskustva u pravljenju kviza u VB?

[ Pregleda: 3798 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.