Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Plenidba imovine zbog neplaćanja TV pretplate

[es] :: Udruženje korisnika telekomunikacija :: Plenidba imovine zbog neplaćanja TV pretplate

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 20526 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SindzaBG
SindzaBG
Beograd

Član broj: 68931
Poruke: 677
*.adsl-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Plenidba imovine zbog neplaćanja TV pretplate25.07.2007. u 11:45 - pre 203 meseci
ZBOG POMERANJA TEME OD STRANE MODERATORA...BRISEM MOJ PRVI POST...OVO JE VELIKA SRAMOTA ZA FORUM...!!!
NEMA VISE RAZLOGA DA KOMENTARISEMO OVU TEMU...NEKA JE MODERATORI SAMI KOMENTARISU!!!


SRAMOTA!


[Ovu poruku je menjao SindzaBG dana 26.07.2007. u 13:29 GMT+1]
 
Odgovor na temu

predrag78
SRB

Član broj: 800
Poruke: 1255
89.216.39.*



+2 Profil

icon Re: Plenidba imovine zbog neplaćanja TV pretplate25.07.2007. u 12:12 - pre 203 meseci
A jel negde definisano zakonom recimo neko ko nema zemaljski signal, a koristi TTV i time placa pretplatu?
Jel mora da placa posebno RTS-u TV pretplatu jer koristi struju?
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Plenidba imovine zbog neplaćanja TV pretplate25.07.2007. u 12:47 - pre 203 meseci
Auuu, pa mi bi bili najsredjenija zemlja na svetu kad bi i druge zakone ovako prisilno sprovodili! A sta je sa Topciderom? Ko shvata, razumece, da ne predjem bas direkt u politku.

Mnogi zakoni, prepotrebni, uopste nisu ni doneti, pa ne mogu ni da se sprovode itd.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

homer-
marinkovicmilan
beograd

Član broj: 94906
Poruke: 245
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Plenidba imovine zbog neplaćanja TV pretplate25.07.2007. u 12:52 - pre 203 meseci

Samo nek Tijanic preti tuzbama,nista mu nece pomoci.Najobicnija je laz da 85% domacinstava placa pretplatu.Da je racun za rts odvojen od struje nebi mu placalo ni 5% ljudi.
 
Odgovor na temu

Cerebralac
Punisa Trpkojevic
Zemlja

Član broj: 150602
Poruke: 25
*.ds.nac.net.



Profil

icon Re: Plenidba imovine zbog neplaćanja TV pretplate25.07.2007. u 13:08 - pre 203 meseci
Mi "stariji" znamo da se uvek placala pretplata bez obzira kakav je program bio.Vec je lepo receno da je to zakonska obaveza. S` obzirom da danas u Srbiji ima vise mudraca nego onih sto ce prihvatiti cinjenicno stanje zato se otvaraju ovakve teme i pokrecu pobune protiv svega.Zamislite da kazete naprimer zasto placam grejanje leti?Svako zasto ima zato prema tome manje se pravite mudraci i postujte zakon!Ako vam se ne dopada program kupite i obezbedite sebi sto je potrebno pa uzivajte!!!
Mile vole disko:)
 
Odgovor na temu

Sava

Član broj: 6587
Poruke: 1483
Via: [es] mailing liste



+326 Profil

icon Re: Plenidba imovine zbog neplaćanja TV pretplate25.07.2007. u 14:31 - pre 203 meseci
>A jel negde definisano zakonom recimo neko ko nema zemaljski signal, a
>koristi TTV i time placa pretplatu?
> Jel mora da placa posebno RTS-u TV pretplatu jer koristi struju?

Da, o oveme je mnogo pisano. Pretplata RTS-u se ne plaća zato što oni prave
ovakav ili onakav program već se plaća postojanje nacionalnog javnog servisa
i to nije nikakava novost u svetu, tako se finansira i veliki BBC na primer
(ima veći budžet od budžeta Srbije).
Oni bi trebalo da produciraju nekomercijalni program kao što je naučni,
dokumentarni, istorijski, dečiji i slično i zato se plaća RTS-u. E sada,
govorim odavno da je to u redu ako pare zaista odu namenski tamo gde treba,
a da li idu? Prema ostvarenom programu teško da je tako i treba da se bunimo
što ne prave program za koji dobijaju novac, a ne zato što plaćamo RTS. Ni
jedna druga televizija nije producirala ni jednu jedinu istorijsku,
dokumentarnu, arhivsku emisiju, a naročito to nije uradio "veliki" i
neopravdano prebogati kičerajski Pink.
 
Odgovor na temu

rumeni

Član broj: 113597
Poruke: 313
*.pools.arcor-ip.net.



Profil

icon Re: Plenidba imovine zbog neplaćanja TV pretplate25.07.2007. u 17:24 - pre 203 meseci
Citat:
Sava: >A jel negde definisano zakonom recimo neko ko nema zemaljski signal, a
>koristi TTV i time placa pretplatu?
> Jel mora da placa posebno RTS-u TV pretplatu jer koristi struju?

Da, o oveme je mnogo pisano. Pretplata RTS-u se ne plaća zato što oni prave
ovakav ili onakav program već se plaća postojanje nacionalnog javnog servisa
i to nije nikakava novost u svetu, tako se finansira i veliki BBC na primer
(ima veći budžet od budžeta Srbije).
Oni bi trebalo da produciraju nekomercijalni program kao što je naučni,
dokumentarni, istorijski, dečiji i slično i zato se plaća RTS-u. E sada,
govorim odavno da je to u redu ako pare zaista odu namenski tamo gde treba,
a da li idu? Prema ostvarenom programu teško da je tako i treba da se bunimo
što ne prave program za koji dobijaju novac, a ne zato što plaćamo RTS. Ni
jedna druga televizija nije producirala ni jednu jedinu istorijsku,
dokumentarnu, arhivsku emisiju, a naročito to nije uradio "veliki" i
neopravdano prebogati kičerajski Pink.

POTPISUJEM!


a oni koji se i dalje budu pravili ludi i izmisljali kojekakve razloge samo da ne placaju pretplatu - opecice se , i to sasvim sigurno...

ne trebate vi nista Tijanicu da placate, nego DRZAVI! A onda istoj toj drzavi mozete da se zalite kako ne volite Tijanica, ovoga ili onoga, kako vam se ne svidja program, trt mrt...

i jos samo da podsetim - Slobino vreme je proslo, iako bi izgleda gomila vas ovde veoma zelela to vreme da vrati....
Patis dok shvatis da patis,a kad shvatis da patis patis jer si shvatio da si uzalud patio
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
77.46.178.*



+363 Profil

icon Re: Plenidba imovine zbog neplaćanja TV pretplate25.07.2007. u 17:32 - pre 203 meseci
Da se kojim slucajem pokrene anketa s pitanjem koliko ljudi podrzava javni servis od onih sto placaju pretplatu, siguran sam da ne bi presli ni 5 %, a kamoli 100% koliko ih sada ima...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

Atelim
Jabucje

Član broj: 81451
Poruke: 130
217.24.27.*



Profil

icon Re: Plenidba imovine zbog neplaćanja TV pretplate25.07.2007. u 17:43 - pre 203 meseci
Samo kod nas ima da se placa nesto sto se nekoristi...Zasto RTS neskrembluje signal i uvede pretplatu?Pa da vidimo ko bi to placao.Isto tako placamo skupe fiksne impulse za nikakvu uslugu, uglavnom stare centrale, nema adsl-a,indentifikacije poziva itd.Mobilni impulsi idu dole sa cenom, pojavom konkurencije, mada svi rade sa ocajno lošim signalom, tako da je reklamirani GPRS i EDGE internet od 384kb/s, u stvarnosti protok u nivou ili ispod dial-up-a....idt, itd
MDS
 
Odgovor na temu

ChanMaster

Član broj: 12043
Poruke: 551
*.14.vie.surfer.at.



+61 Profil

icon Re: Plenidba imovine zbog neplaćanja TV pretplate25.07.2007. u 18:42 - pre 203 meseci
Ja sam u Wien-u i hvatam RTS signal preko satelita. Sto meni ne posalju racun?


 
Odgovor na temu

Boboje

Član broj: 13121
Poruke: 383
*.dialup.neobee.net.



+2 Profil

icon Re: Plenidba imovine zbog neplaćanja TV pretplate25.07.2007. u 18:48 - pre 203 meseci
treba istrebiti gamad, bas kao i onu djubrad iz telekoma, j***m ih u usta
 
Odgovor na temu

cbozo
R.Srpska

Član broj: 11673
Poruke: 105
*.telrad.net.



Profil

icon Re: Plenidba imovine zbog neplaćanja TV pretplate25.07.2007. u 19:37 - pre 203 meseci
Citat:
rumeni: POTPISUJEM!


a oni koji se i dalje budu pravili ludi i izmisljali kojekakve razloge samo da ne placaju pretplatu - opecice se , i to sasvim sigurno...

ne trebate vi nista Tijanicu da placate, nego DRZAVI! A onda istoj toj drzavi mozete da se zalite kako ne volite Tijanica, ovoga ili onoga, kako vam se ne svidja program, trt mrt...



Placanje rtv pretplate je zakonska obaveza i u Republici Srpskoj, protiv onih koji ne placaju takodje se vode sudski postupci.
 
Odgovor na temu

ciro19
cirovic milan
kv

Član broj: 42575
Poruke: 55
91.150.111.*



Profil

icon Re: Plenidba imovine zbog neplaćanja TV pretplate25.07.2007. u 19:42 - pre 203 meseci
Ja ne vidim razlog za placanjem preplate ukoliko neko ima kablovski sistem.Pa zar treba 450 din davati za kablovsku i jos 300 din za preplatu za 2 kanala koja i nemam memorisana na tv-u.takodje je laz da 85% gradjana placa preplatu.svuda u svetu placas ono sto hoces da gledas,nekom penzioneru sa malom penzijom je ovih 300 dinara veliko ko kuca.oni ne bi smeli da skrembluju signal jer su svesni da bi odmah bankrotirali,a ko hoce neka placa slobodno.
 
Odgovor na temu

cbozo
R.Srpska

Član broj: 11673
Poruke: 105
*.telrad.net.



Profil

icon Re: Plenidba imovine zbog neplaćanja TV pretplate25.07.2007. u 19:56 - pre 203 meseci
Citat:
ciro19: Ja ne vidim razlog za placanjem preplate ukoliko neko ima kablovski sistem.Pa zar treba 450 din davati za kablovsku i jos 300 din za preplatu za 2 kanala koja i nemam memorisana na tv-u.takodje je laz da 85% gradjana placa preplatu.svuda u svetu placas ono sto hoces da gledas,nekom penzioneru sa malom penzijom je ovih 300 dinara veliko ko kuca.oni ne bi smeli da skrembluju signal jer su svesni da bi odmah bankrotirali,a ko hoce neka placa slobodno.

Kablovska nema veze stim, imam i ja kablovsku pa opet moram placat.Nije bas tako da svugdje u svijetu placas samo ono sto hoces da gledas,imam rodbine u Njemakoj pa znam da moraju placat rtv pretplatu. Sto se tice penzionera oni nisu briga javnog servisa, njima drzava treba da obezbijedi normalna primanja.
 
Odgovor na temu

Vladokv
Vladimir Knezevic
Svuda po gradu
Sopstvena Gewerbe
Berlin

Član broj: 31521
Poruke: 478
212.62.39.*

Sajt: goo.gl/ZbvDC


+16 Profil

icon Re: Plenidba imovine zbog neplaćanja TV pretplate25.07.2007. u 20:07 - pre 203 meseci
A gde im je ugovor po kome sam se obavezao da gledam i plaćam njihov program?? Ima oni te sporove lepo da izgube. Nek se snalaze pomoću reklama kao što to Pink radi, ako su već toliko gledani i zastupljeni!

P.S. Samo repriziraju program iz prošlog milenijuma i ne rade ništa pametno
 
Odgovor na temu

Zeusplus
Zeus

SuperModerator
Član broj: 8301
Poruke: 4670
82.208.239.*



+17 Profil

icon Re: Plenidba imovine zbog neplaćanja TV pretplate25.07.2007. u 20:29 - pre 203 meseci
Tema kao informacija ok, ali vredjanje ne ide i ako imate neki svoj komentar onda to sa biranim recima da temu ne bi zakljucavali ili brisali.
Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

mirel
ch

Član broj: 1765
Poruke: 1294
*.tiscali.ch.



+2 Profil

icon Re: Plenidba imovine zbog neplaćanja TV pretplate25.07.2007. u 21:16 - pre 203 meseci
Placanje TV i radio pretplate nema veze sa kvalitetom programa.Ako neko ima radio u autu mora da placa radio pretplatu.Ako neko gleda bilo koji tv program putem zemaljske ili satelitske ili kablovske TV mora da placa pretplatu nevezano za kvalitet.To sto se navodi da pare idu u rts ,tacno je jednim djelom i to vjerovatno manjim jer je to drzavna tv.U skoro svim zemljama svijeta je sistem kao i kod nas.Znaci to je osnovna pretplata a ako neko zeli npr. jos i kablovsku nju placa posebno nevezano za osnovnu pretplatu.Tako da ovo pljuvanje po rts-u je krajnje neukusno i nije za ovaj forum.
 
Odgovor na temu

vlada01us

Član broj: 2291
Poruke: 393
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Plenidba imovine zbog neplaćanja TV pretplate25.07.2007. u 21:20 - pre 203 meseci
Citat:
a oni koji se i dalje budu pravili ludi i izmisljali kojekakve razloge samo da ne placaju pretplatu - opecice se , i to sasvim sigurno...

Eto, ja se pravim lud, ne placam, i necu da placam. Kako cu to da se opecem sasvim sigurno?
 
Odgovor na temu

rumeni

Član broj: 113597
Poruke: 313
*.pools.arcor-ip.net.



Profil

icon Re: Plenidba imovine zbog neplaćanja TV pretplate25.07.2007. u 21:41 - pre 203 meseci
tako sto ces morati da se povlacis po sudovima...a budes li i to izbegavao, onda ces tek imati komplikacije...jer iza ovoga sad stoji drzava i nemojte se varati da sve vas koji ne placate pretplatu sada juri Tijanic, juri vas drzava, jer bi sutra malo Tijanic smeo da ovako pocne da juri 15 % domacinstava u Srbiji ( ili vise ) i da ih dovlaci pred sud, bez dozvole vlade, drzave, itd..zivi bili pa videli...

ali ono sto meni najvise smeta u celoj ovoj prici je to da se ljudi koji ovde javno priznaju da ne placaju pretplatu i da ne nameravaju da je placaju ni u buduce, da se oni najvise bune protiv RTS-a...pa zapitajte se malo, da li bi mozda taj famozni RTS mozda bio bolji kada bi ga svi placali i da li bi mozda TEK ONDA imali pravo glasa da se zalite i bunite protiv prvog coveka te kuce i njihovog programa i ne znam ti cega jos svega....a ne ovako, psujete i kukave na sav glas a ni pretplatu ne placate! PA SA KOJIM PRAVOM ?!?!?!!?

nigde ni u jednoj zemlji na svetu nije stvoren dobar , kvalitetan i stvarno uspesan javni servis, a da neko nije morao da plati za to, pa nece ni u ovoj ludoj zemlji Srbiji....reklame? pa pogledajte samo na primer HRT i izmerite koliko oni reklama imaju u toku jednog sata prikazivanja programa...za ceo dan onoliko koliko jedan PINK izvrti za samo jedan sat...ili austrijski ORF, ili nemacki ARD i ZDF. pa ko ne bi voleo da gleda filmove i fudbalske utakmice bez apsolutno ijednog prekida i ijedne reklame?!?!? e to su samo neke prednosti koje donosi javni servis za koji se mesecno placa pretplata, a nije pay tv...kada javni servis ima dovoljno prihoda i ne zavisi ni od koga, ni od vlade jedne zemlje a ni od tamo nekih "jakih" privatnika , onda tek mozda moze da se ocekuje neki kvalitet i nepristrasnost novinara i ljudi koji tu rade...

neko od prethodnika spomenu i onu frazu sa kokoskom i jajetom, a to je izgleda sama srz i poenta u ovoj celoj prici


Patis dok shvatis da patis,a kad shvatis da patis patis jer si shvatio da si uzalud patio
 
Odgovor na temu

vlada01us

Član broj: 2291
Poruke: 393
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Plenidba imovine zbog neplaćanja TV pretplate25.07.2007. u 21:58 - pre 203 meseci
Citat:
tako sto ces morati da se povlacis po sudovima...a budes li i to izbegavao, onda ces tek imati komplikacije...jer iza ovoga sad stoji drzava i nemojte se varati da sve vas koji ne placate pretplatu sada juri Tijanic, juri vas drzava, jer bi sutra malo Tijanic smeo da ovako pocne da juri 15 % domacinstava u Srbiji ( ili vise ) i da ih dovlaci pred sud, bez dozvole vlade, drzave, itd..zivi bili pa videli...

Ja ne znam gde ti zivis. Ja zivim u BGu. Od 1989god. ne placam infostan. Jeste, dobijao sam tuzbe, pa sam dobijao i obavestenje o zapleni imovine, tada i tada u toliko sati dolazi sudski izvrsitelj sa policijom... Znas li sta se desilo? NISTA!!! I nista se nece desiti ni u ovom slucaju. IV Opstinski sud se urusava od tona i tona njihovih tuzbi. Koliko bi to policajaca trebalo da ima u Srbiji da bi postigli samo te zaplene, a da ne rade svoj osnovni posao!? Posle dve godine, tuzbe za infostan zastarevaju, pretpostavljam da je tako i u ovom slucaju. Zna i Tijanic to. Verovatno ce uspeti da zaplase nekoga, i sa time ce biti zadovoljni. Bolje ista nego nista. Inace nema teorije da im placa 85%. Pa ne bi se sigurno angazovali da plase narod toliko da je to istina.
Licno RTS me ne interesuje uopste, niti Tijanic. Ajd' dobro, njega ne podnosim kao coveka. :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Udruženje korisnika telekomunikacija :: Plenidba imovine zbog neplaćanja TV pretplate

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 20526 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.