Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta vas odvraca od koristenja Safarija?

[es] :: Macintosh :: Sta vas odvraca od koristenja Safarija?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5936 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

igorsa

Član broj: 2522
Poruke: 2290
*.ptt.yu.



Profil

icon Sta vas odvraca od koristenja Safarija?20.07.2007. u 20:52 - pre 204 meseci
Safari je poprilicno brz browser, brzi od konkurenata, ali postoji nekoliko razloga koji su me u konstantno odvracali od njega kada sam u par navrata pokusao da se prilagodim. U mom slucaju su to:

- SearchStatus
- WebDeveloper
- Google Suggestion (iako sam nasao ne tako dobru alternativu
- StumbleUpon

Kao sto vidite, to je svega nekoliko razloga bez kojih ja nikako ne mogu normalno da obavljam poslove ili surfujem. Verujem da ovde ima jos vas koji jos uvek nisu Safari korisnici iz raznih slicnih razloga. Pa navedite ih.
 
Odgovor na temu

Dachaz
Darko Zelić
Amsterdam

Član broj: 1948
Poruke: 510

Jabber: dachaz@dachaz.net
Sajt: www.dachaz.net


+2 Profil

icon Re: Sta vas odvraca od koristenja Safarija?20.07.2007. u 21:15 - pre 204 meseci
Mene je samo nerviralo što u dvojci nije baš najbolje kontao šta to znači background-color: transparent; pa su mnogi elementi bili aqua iako nije trebalo da budu takvi (i onda neki crni sajt bude skroz bezveze kad mu poiskaču beli input boxovi koji inače nisu planirani kao takvi).
Planiram da pređem na trojku ako neki od onih proširivača mogućnosti može da mi dozvoli da dodajem svoje search engine-ove u onaj dropdown (što verujem da može) jer mi se sviđaju nove džidžabidže koje sam napokon video (pošto, jel'te, ne verujem u restartovanje računara pa sam do juče odlagao instalaciju Safarija 3 :D)
iThink, therefore iMac.
 
Odgovor na temu

NastyBoy
Bojan Nastic
UK

Član broj: 12041
Poruke: 895
*.plus.com.



+4 Profil

icon Re: Sta vas odvraca od koristenja Safarija?20.07.2007. u 22:19 - pre 204 meseci
Kao kontra tezhu, mene ne odvraca bash nishta, samo Safari i koristim na Mac-u (za regularni surf, ne za development), odlichan je browser i UI je bash po mom ukusu. "Ne bi' ja tu nishta dir'o".
 
Odgovor na temu

Dachaz
Darko Zelić
Amsterdam

Član broj: 1948
Poruke: 510

Jabber: dachaz@dachaz.net
Sajt: www.dachaz.net


+2 Profil

icon Re: Sta vas odvraca od koristenja Safarija?20.07.2007. u 22:27 - pre 204 meseci
Bogu mi, ja ne znam šta ima čoveku da se ne sviđa kod Inquisitora.
Instalirao ga, ubacio omiljene mi search engine-ove u njega i setovao Safari kao default browser! Yay! :)

Uzgred, mnogo mi se sviđa kako su rešili problem obojenih (a ne samo transparent) input elemenata, tako da precrtavam sve što sam pripisivao dvojci za narušavanje dizajna.
iThink, therefore iMac.
 
Odgovor na temu

DS_Store
[es] :: Macintosh

Član broj: 32090
Poruke: 666
212.200.240.*



+4 Profil

icon Re: Sta vas odvraca od koristenja Safarija?21.07.2007. u 06:09 - pre 204 meseci
Da sad ne miniram temu i ne nabrajam mnogobrojne karakteristike zbog kojih koristim isključivo Safari, navešću samo da mi se ne sviđa (eufemistički rečeno, zapravo mi je prosto ogavno) to kako Safari od v.3beta renderuje input elemente kojima je doterivan izgled. Dakle, ovo što je Dachaz naveo kao prednost (sori man :)

S jedne strane, Mac OS UI mi je superioran u odnosu na bilo šta drugo što sam video (a input elementi su preuzeti iz sistema - jednostavno su toliko dobro dizajnirani). Sa druge strane, do sada nisam ni video da je Safari ovakve menije izrendao kako treba - nit je pogodio ono što su vajni dizajneri umislili niti je to bio stari dobri input meni iz prethodnih verzija. Npr. kada sam video ove "Navigacija" menije na [es] i submit-reset buttone kako izgledaju u v.3 samo što nisam povratio.

Sve u svemu, ako je ovo sve što imam da prigovorim Safariju onda super :)
10 HOME
20 SWEET
30 GO TO 10
 
Odgovor na temu

igorsa

Član broj: 2522
Poruke: 2290
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Sta vas odvraca od koristenja Safarija?21.07.2007. u 10:56 - pre 204 meseci
Meni takodje nekada zasmeta Smooth scrolling. Malo zavrtim tockic, ode na dno strane. Ali, kapiram da je to stvar navike kao kada ubrzas misa pa ti je u pocetku tesko da upravljas.
 
Odgovor na temu

DS_Store
[es] :: Macintosh

Član broj: 32090
Poruke: 666
212.200.240.*



+4 Profil

icon Re: Sta vas odvraca od koristenja Safarija?21.07.2007. u 11:37 - pre 204 meseci
A da li "Use smooth scrolling" u Appearance (System Preferences) utiče i na skrolovanje stranica u Safariju? Možda da probaš da isključiš.
10 HOME
20 SWEET
30 GO TO 10
 
Odgovor na temu

igorsa

Član broj: 2522
Poruke: 2290
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Sta vas odvraca od koristenja Safarija?23.07.2007. u 02:22 - pre 204 meseci
Da, radi, ovako je mnogo bolje :)

A pazi sad ovo. Nema Properties na desni klik na sliku? Kako da saznam ime slike, dimenzije itd... Malo je... Uf, Safari, Safari...
 
Odgovor na temu

Marko Lisinac
Atlanta, USA

Član broj: 781
Poruke: 129
*.atl.fdn.com.

ICQ: 53095739


Profil

icon Re: Sta vas odvraca od koristenja Safarija?23.07.2007. u 05:54 - pre 204 meseci
^ To i mene ubija!
 
Odgovor na temu

igorsa

Član broj: 2522
Poruke: 2290
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Sta vas odvraca od koristenja Safarija?23.07.2007. u 11:20 - pre 204 meseci
Mislim da ce Safari kod mene morati jos uvek da saceka. Eto, uz svu zelju da ga koristim, ne ide mi od ruke...
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4414
*.static.sbb.co.yu.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: Sta vas odvraca od koristenja Safarija?23.07.2007. u 13:02 - pre 204 meseci
Mene ništa ne odvraća, Safari mi je default browser.

A ovo smo, između ostalog, već odavno "načeli" u jednoj temi.
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

igorsa

Član broj: 2522
Poruke: 2290
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Sta vas odvraca od koristenja Safarija?23.07.2007. u 15:15 - pre 204 meseci
Razumem ja vas, za surf je Safari odlican. Ali meni kao developeru mnogo nedostaju neke gore navedene stvari. Hteo bih da cujem ostale utiske developera.
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4414
*.static.sbb.co.yu.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: Sta vas odvraca od koristenja Safarija?23.07.2007. u 16:55 - pre 204 meseci
A šta podrazumevaš pod developerom? Praviš sajtove ili Web aplikacije? I za jedno i za drugo treba da imaš SVE browsere ili bar veći deo. I da probaš sajt (aplikaciju) sa svakim od njih.
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

DS_Store
[es] :: Macintosh

Član broj: 32090
Poruke: 666
212.200.240.*



+4 Profil

icon Re: Sta vas odvraca od koristenja Safarija?23.07.2007. u 16:58 - pre 204 meseci
Ne znam o kakvom je developmentu reč ali ako govorimo o web dizajnu koji koristi css-ove onda i nema veze koji browser koristiš. Tu je glavni IE za PC, s obzirom na to da prikazuje stranice kako njemu drago. Ostali browseri, nezavisno od platforme, stranice prikazuju isto, eventualno uz neke minimalne razlike.
10 HOME
20 SWEET
30 GO TO 10
 
Odgovor na temu

igorsa

Član broj: 2522
Poruke: 2290
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Sta vas odvraca od koristenja Safarija?23.07.2007. u 17:39 - pre 204 meseci
Web dizajn. Naravno da isprobavam u svim browserima ali mi treba jedan kao default koji ce uvek biti ukljucen. Taj nikako ne moze da mi bude Safari. Za sada je FF najpogodniji za to.
 
Odgovor na temu

Dachaz
Darko Zelić
Amsterdam

Član broj: 1948
Poruke: 510

Jabber: dachaz@dachaz.net
Sajt: www.dachaz.net


+2 Profil

icon Re: Sta vas odvraca od koristenja Safarija?23.07.2007. u 20:15 - pre 204 meseci
Ja onda mora da sam lud kada radim sajtove bez firefoxovih pluginova?
iThink, therefore iMac.
 
Odgovor na temu

igorsa

Član broj: 2522
Poruke: 2290
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Sta vas odvraca od koristenja Safarija?23.07.2007. u 21:09 - pre 204 meseci
Niko nije rekao da je iko lud, ali zar ti nikada ne zatrebaju neke banalne stvari kao sto su dimenzije slika? Juce sam tri puta palio FF samo da bih pogledao dimenzije neke slike. Zatim Web Developer sjajan toolbar koji olaksava mnoge stvari developerima. SearchStatus mi je neophodan jer imam takvu naviku da nonstop bacam pogled na rank konkurentskih sajtova, jer se izmedju ostalog bavim internet marketingom i rank mi je veoma, veoma bitan.

Ajde, necu sada uzeti u obzir StumbleUpon toolbar, jer on nema mnogo veze sa developmentom, ali je takodje jako korisna stvar.

Primetio sam jos par nedostataka koje Safari iz nekog jako cudnog razloga nema (nekada mi se cini kao da Apple u svemu hoce da bude Light) pa izbacuje i neke potrebne stvari.

A takodje mi se cini da se ovde neki vredjaju kada ja kazem da Safari nije NO 1 browser po svemu i za svakoga. Ljudi, budimo realni....
 
Odgovor na temu

igorsa

Član broj: 2522
Poruke: 2290
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Sta vas odvraca od koristenja Safarija?23.07.2007. u 21:18 - pre 204 meseci
Evo, slucajno sam na 9rules.com pronasao jedan komentar na Safari sa kojim u potpunosti delim misljenje:

"Safari is lighter and faster, what more could you want?

How about Google Suggest? It just makes looking for things you're unsure about so much easier.

Or what about extensions? Firebug and the Web Developer toolbar make my life bliss. IE Tab helps too. BugMeNot. SearchStatus for keeping up with pageranks and alexa scores. StumbleUpon to procrastination. Screen grab! for capturing an entire page as an image. SiteAdvisor for knowing from inside a google results page which pages could be dangerous. A spell checker that works well. And one more thing... Adblock Plus!

Even customisation? There's comprehensive theming and skinning for those that want to change the way things look.

I might go as far as saying that Firefox on its own isn't much of a browser but when you give it all that, nothing, IMO, comes close to it in terms of how easy it makes things for me.

As I've already said, Safari isn't that fast on Vista -- Opera and IE7 easily beat it on start up and they (yes even IE7) have more features and customisations."
 
Odgovor na temu

DS_Store
[es] :: Macintosh

Član broj: 32090
Poruke: 666
212.200.240.*



+4 Profil

icon Re: Sta vas odvraca od koristenja Safarija?23.07.2007. u 22:14 - pre 204 meseci
Ne verujem da se iko vređa, možda je ljudima malko dosadilo da objašnjavaju da ne ide prenositi navike sa Win PC-a na Mac ali ništa više od toga :)

Što se tiče tih dodataka koje si nabrojao, molim se da nikada ne dođe dan kada ću bilo šta od toga videti u Safariju. Dosta mi je jedan iTunes :) :| :( Sve što rade te ekstenzije postoji ili u vidu freeware-a ili u vidu SIMBL plugina ili se može otvoriti u novom tabu. Ali zato ostali browseri nikad neće biti lagani i brzi kao Safari.

I ja sam krenuo da punim Firefox ekstenzijama, isključivo neophodnim, pa kad sam video na šta to liči u svakodnevnom radu naučio sam da cenim što je Safari takav kakav je.

Pošto od extenzija bežim ko [neumesna upadica]ciga od vode[/neumesna upadica] daću ti samo neke linkove za pojedini freeware:

SafariBlock (block flasha i pojedinačnih slika - vrlo lepo)
http://fsbsoftware.com/SafariBlock.dmg
SafariPlus (block flasha, cookies)
http://www.versiontracker.com/dyn/moreinfo/macosx/28647

Za snapshot stranice - Paparazzi
http://www.derailer.org/paparazzi/downloads

Citat:
Igor Šalindrija:A spell checker that works well.

*znači* ne verujem; ma šta je Oxfordov rečnik za lingviste sa 9rules.com?

I stvarno, poslednje što bih ikada želeo da vidim na Safariju je ono skinovanje kao na Firefoxu, gde uspeš da među 16432 teme nađeš jednu da liči na nešto, ali ona ne radi na tvojoj verziji :)
10 HOME
20 SWEET
30 GO TO 10
 
Odgovor na temu

NastyBoy
Bojan Nastic
UK

Član broj: 12041
Poruke: 895
*.plus.com.



+4 Profil

icon Re: Sta vas odvraca od koristenja Safarija?23.07.2007. u 23:09 - pre 204 meseci
Citat:
have more features and customisations.


Vi k'o da ne koristite Mac-a kad vam ovo smeta... Apple-ov moto je oduvek bio "do one thing, but do it right", i Safari je bash to.
Ja sam upravo zahvalan shto nemam gomilu pluginova koji se startuju svaki put kad bih da jednostavno malo problejim na netu. Kome treba ozbiljan dev. imate Firefox. Za svakodnevnu upotrebu Safari je jednostavno jedini browser koji je perfektno utopljen u OS X, sve ostalo je...tja...
 
Odgovor na temu

[es] :: Macintosh :: Sta vas odvraca od koristenja Safarija?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5936 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.